Rikiya
Az tény,hogy a warlordok nem harcoltak annyira komolyan.Ebben igazat is adok.De istenem...Szerinted annyira komolyan megváltozott volna a háború menete ha az a pár kalóz(warlod) beszáll a harcba és normális erőbedobással fognak harcolni?Megnyugtatlak barátom,NEM.
Semmi jelentős változás nem történt volna.

Mihawnk csak félig harcolt, mert kerülte a Vista és Croco elleni harcokat .

Mihawnk sem harcolt igazán,de ez milyen hülyeség megint?Szerinted beilyedt egy Vistától meg egy Crocotól?Te jó isten...
Vista neki ment és harcolt vele 2-3 percet.Croco úgy szintén.Ebből te honnan szürted le,hogy szándékosan kerülte a harcot velük?

A másik, nem Wb volt az egyetlen, aki harcolt a Tengerészet ellen.

Mert ott voltak Wb kalóz szövetségesei(40-60hajó),akkor ott Luffy és impel down harcosai+forradalmárok, akkor több mint a fél Shichibukai a tengerészet ellen harcolt és végül BB, aki impel down rabjaival küzdöttek .

Elsősorban:Te szerinted miért kellettek azok a szövetségesek?Biztos nem azért,mert amúgy nélkülük lószart sem ért volna WB a Tengerészet ellen.Nem csak admirálisokból áll a Tengerészet.Rajtuk kívül volt több ezer tengerész katona akik ellen harcoltak ezek a szövetségesek.Tehát kb.ez csak ember létszám növelésként volt alkalmas meg amúgy is szar lenne WB-nek és 14 parancsnoka ellen több ezer Tengerész katona ellen harcolni+még aladmirálisok és az admirálisok is nemritkán támadtak nekik.Lehet,hogy Aokiji és Kizaru nem harcolt annyira mint Akainu,de itt-ott elég sokszor neki támadtak a kalózoknak.

Volt ott talán 2 forradalmár.Az rohadt sok,nem?Istenem...
Ők is csak a tengerész katonákat aprították és elég ritkán.BB meg csak a háború végén jelent meg és nem is csinált szinte semmi olyan fantasztikust ami miatt olyan nagyon sokat veszített volna a Tengerészet.

Lószart se olvasstál,mert a történet elején elhangoztt,hogy a jelenlegi Yonko/kormány/Shichibukai tartja fent a álcabékét.
Ezért félt a kormány Shichibukai a tagok elvesztésével ,mert ezzel gyengült a jelenlegi béke lehetőség .

Továbbá látuk,hogy egyetlen Yonko bukása milyen háborút eredményezett, amit a tengerészet próbált helyreállítani a Marinefordi háborút után.
Káoszban volt az egész világ.

Ezért készülgetnek a Gorosei tagok, mert nem akarnak újabb káósz, amit Wb után megtapasztaltuk.

Mond meg,milyen háborút eredményezett?Mert szerintem semmilyet.Gorosei kimondta,hogy egy yonko megüresedett helye nagyon felizgatja a kalózokat főleg azért is,mert a legtöbb kalóz vágya a Yonko cím.Ennyi.A Legrosszabb Generáció tagjai folytatták szokásos útjukat,szintén ennyi.Egyedül Luffy és Law volt aki Doflamingo legyőzésével megint problémát csinált a a VK-nak.
Meg mi az,hogy a warlordok elvesztésével gyengül a béke?Ilyen erővel már rég szétkellett volna hulnia a a békének teljesen,mert elvesztették doflamingot,crocodile-t,jinbe-t és valószínüleg már Hancock sem maradt a háború után warlord.Tehát megint hülyeségeket írsz.
Meg káosz taszította a világot...
Istenem...
Ilyen badarságot én szintén nem olvastam.Lehet,hogy sok változás történt WB halála után,de azért nem dőlt össze a világ.

Hogy tudsz ilyen rohadt módon eltúlozni a dolgokat?Nagyon,de nagyon eltúlzod.Hihetetlen vagy.

bakod
Rikiya ahogy látom te eléggé új vagy itt a fórumon ezért mondom: ez a hülyeség áradat ami sokszor jön a franc tudja honnan, havi 2 havi rendszerességgel előfordul, és akár 5-10 oldalnyi spam is jöhet össze belőle, aminek a vége hogy dungeon szerint mindenki hülye csak ő tudja jól mi is történik a One Pieceben. Hagyd a fenébe úgy sem tudod észérvekkel meggyőzni.

Hancock ha minden igaz még warlord. legalábbis névleg persze, mivel még nem rúgták ki és MÉG nem szüntették be a rendszert sem. amúgy ez bármikor megtörténhet.
Hát igen egy Yonko megdöntéséhez nem csak egy erős ember kell hanem egy hadsereg is. nem véletlen hhogy Kaido is a seregének az építésével töltötte az időt, vagy hogy Luffynak hirtelen egy hatalmas flottája lett.
És ha már itt tartunk, mivel még simán 2 hét is eltelhet új fejezet nélkül, van időnk elemezni azt amit eddig láttunk.

Én összességében Wanot olyannak képzeltem el, mint amilyennek Oda is bemutatta. Van egy nagyon szegény és egy nagyon gazdag réteg; vannak írtó béna és akad elvileg egy-két erős szamuráj is, Orochi meg csak egy nyápic aki a talpnyalása miatt van ott ahol. a hype a többi országból - csecsemők is kardforgatók - azért jön mert nem tudnak róla semmit és beindul a fantáziálás.

alapvetően gyorsabban indult ez az ív, mint ahogy szokott, rengeteg infót is kaptunk meg hát pár kisebb nagyobb összecsapás is volt. elismerem vannak sablonos dolgok, de ez a OP, ezen 900+fejezet után nem kéne meglepődni. Nagyon tetszik ez a felvonásokra osztás, mintha egy színművet adna elő Oda.

Mint ahogy BM esetében, Kaidonak is csak 1-2 ténylegesen erős embere van, a többiek csak töltelékek és CC gyümijei mondhatni sz@rt se érnek és igen bénák :D

Az látszik hogy hiába, Kaido is deffektes, de ha harcra kerül sor akkor Luffy sem sokat tehet ellene. meglepődtem hogy nem volt képes használni a jövőbe látást- bár ne feledjük azt csak nyugodtan lehet használni. remélem csak a kairoseki miatt dőlt ki a 1hittől Luffy. Tulajdonképp miért is edzené őt Oda ez ellen lenn a bányában, ha nem így lenne? Pluszgyanús hogy ki is emelték az emberei, hogy kaido buzogánya ellen nem volt esélye:
https://naruto-ku...iece/924/4

Persze még nagyon nincs 1 szinten egy Yonkoval félreértés ne essék, de a parancsnokok ellen már tuti nem veszítene.
Ennek ellenére ahhoz, hogy Kaidot és/vagy BM-et (és nyilván a seregüket) legyőzzék, ahhoz szerintem elengedhetetlen lesz a mugiwara flotta. Elég hamar hír lett abból hogy Luffy betört BM területére, és elég gyorsan terjedt a hír, hogy Wanora igyekeznek... plusz ott volt a Kaido BM nyílt beszélgetés is. Remélem a flotta veszi a lapot és elmennek Wanora. lassan őket is látnunk kéne.
Szerkesztette: bakod - 2019.01.02. 21:38

Giovanna
Nem a kairoseki miatt dőlt ki Luffy egyből, én ezt innen gondolom:
Oda a fejezet végére oda írta, hogy: ,,Ekkora az ereje a világ legerősebb lényének."

Rikiya
Az a baj,hogy a flotta azért annyira sokat nem ér egy Yonko ellen.Ott van WB flottája.Csak a kisebbségeket aprította,semmi több.Tehát jó kis segítség,de a harc menetét nem fordítja meg jelentősen,sőt...
Egyébként egy Luffy+Mink+Szamuráj+Flotta,szövetségesek VS Kaidou és a Száz Bestia kalózok igen badass harc lenne.De én egy legrosszabb generáció vs Kaidou-t is megnéznék szívesen.Sőt ez nagy hír lenne,hogy a legrosszabbak legyőzték a yonko egyik tagját.

Tapion-sama
Dungeon: akkor a nakamás logikádat követve Robin nem az (Luffy sosem kérte fel, hogy csatlakozzon), viszont tagok még:
Gaimon, Dr. Kureha, Iceburg, az unikornis és a fa zombi Thriller Barkról, Kin'emon alsó teste, Ace, Sabo, Crocus és a leopárdruhás szakállas kentaur Punk Hazardról.
Na, ők épp annyira tagok, mint Jinbe meg Vivi...

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

http://viharsziget.naruto-kun.hu
Rikiya
Hagyjad Tapion-sama.Felesleges már vitatkozni.Úgy sem fogja a mi igazunkat vallani sosem,nem képes elfogadni,hogy nincs igaza.
Ezért is mondom,hogy ez már irreális amit te csinálsz,dungeon.
Valószerűtlen,alaptalan gondolkozás mód,ennyi...

Germa66
Tapion: Dungeonnek ebben hivatalos szempontból igaza van. A mostani Vivre Card Databook legalábbis tényleg így kezeli Vivit és Jinbét. Vivit a volt tagok közé sorolja a kártyája közvetlen a szalmakalaposok után következik, Jinbet pedig egyértelműn szalmakalapos tagnak írja, kormányosként feltüntetve a kártyája rögtön Brook-é után következik. Értem hogy megbízhatatlanok a databookok, és azt is hogy egyetlen új color pagen se jelenik meg Jinbe és ezért nem gondoljátok teljes tagnak (vagy nmtom hogy fogalmazzak) de ez az egy dolog amibn Dungeon nem túloz, mert valóban adtak ki olyan "hivatalos" információt ami ezt mondja.

Rikiya
Nem kell készpénznek venni a databookot,egyiket sem.
A Manga/Anime a lényeg,nem a databook.Vannak hülyeségek abban is,sőt elég sok.Például az egyikben az volt írva,hogy Mihawnk Vistával egyenlően küzdött...
A Reakcióm erre: Pffff...XDDD
Mihawnk aki a világ legerősebb kardforgatója,a yonko egyikével rivalizál feltudja vele venni a versenyt pont egy Vistával lesz egyenlő...Ez egy vicc,sajnos.
Érdekes,mert a mangában/animében nekem 1-2 perc kardrántásnak látszott amiben Mihawnk szinte nem csinál semmit és csak Vista próbálkozik a megtámadásával.
Ezenkívül azt kell figyelembe venni ami a mangában van,nem azt ami a vivre cardos databook-ban van.

Tapion-sama
Na majd meglátjuk, mi lesz, mikor a Mama behajózik Wanóra, és ott lesz Jinbe feje egy dárda hegyén. A próféta szólt belőlem.

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

Rikiya
Egyébként sokan írják,hogy a Mama elfog menni Wanóra.Ez melyik fejezetben volt?Tehát,hogy melyik írt róla hivatalos információt,mert én eddig nem olvastam ilyet.

Germa66
Wano két felvonása közötti fejezetben amikor felfedték Feketszakáll vérdíját.

A databook információi Odától származnak. Előfordulhatnak benne hibák hiszen ember ő is, de ne kezeljétek úgy ezeket mintha mittomén vmelyik segédje a seggéből rántotta volna elő őket. Az anime a történet szempontjából teljesen irreleváns, csak a manga a lényeges. A databook és az sbs az érdekességekre és az olyan információkra van amit Oda lehet beszeretne mutatni de nem fontos a történet szempontjából zért nincs ideje rá. Pl ezért nem láttuk Smoothie képességét bővebben Tottlandon.

Szóval ez még mindig nem cáfolja Dungeont úgyhogy szerintem erről felesleges vitázni. Ha Jinbe életben marad (mert jelenleg én is vmi hasonlóra asszociálok mint amit Tapion írt), akkor lehet ki lesz írva majd feketén fehéren. Nekem elég volt annyi amikor az uccsó fejezetben amikor láttuk őket Luffy ráordít Jinbére hogy "most már én vagyok a kapitányod" és valszeg Dungeonnek is.

Tapion-sama
És akkor melyik a helytálló, ha már itt tartunk? Nefertari (ahogy a mangában volt) vagy Nefeltari (ahogy a databookban volt)?

Én ezért nem alapoznék feltétlenül egy databookra, mert ha már egy betűben ellentmond a mangának, akkor sok mást illetően is tartalmazhat téves információkat.

Rikiya
Ez kétesélyes.Mert valaki 1 mondatból eldönti,hogy Jinbe tag,vagy sem,de valakinek egy egész fejezet kell rá,hogy biztosíthassa saját magát arról,hogy Jinbei már tényleg a szalmakalaposok 10.tagja lesz.Ebben az esetben a 2.opciót választom.

Ahogy írtad is,a manga a lényeges.Nekem semmit sem jelent az az 1 felkiáltás luffy részéről.Most is kb.ugyanannyi az esélye annak,hogy Jinbei csatlakozni fog,mint mikor a Gyojin szigetes epizódoknál felhozódott ez a téma.A mangában még nincs Jinbei tagként ábrázolva,ahogy Tapion is említette.A Databookos dolog meg mint mondtam(hiába Odától származik),nem kell készpénznek venni.Ezek csak érdekességek és néha napján hülyeségek is vannak benne.A mangában még nem biztos tag Jinbei(főleg azért is,mert lehet,hogy tényleg meghalt),de a databook annyira a jövőbelátott,hogy ő már bizony a szalmakalaposok kormányosa.Ez egy vicc...Tehát 100%-os,biztos információ még nem látott nap világot arról,hogy Jinbei még tag lesz vagy már az.
Ha meg te a Databookból következtetsz,akkor felesleges erről vitatkozni.Néha a databook teljesmértékben ellenkezik a mangában történtekkel,vagy nem függnek össze a szálak.

AFR
Az én szemszögemből Jinbe tag. Onnantól kezdve hogy Luffy elfogadta mint beosztottját és Jinbe is elfogadta Luffy-t mint kapitányát semmi nem tudja ezt (Oda-n kívül) cáfolni.
Márpedig ha Oda nem cáfolja akkor ha BM karóra tűzve is hozza el a fejét akkor is tagként halt meg.

De megértem ha valaki ezt nem így látja.

A borítóképeken meg lehet pont azért nincs hogy nyitva hagyja Oda a kérdést miszerint él-e még egyáltalán.

Én is csak a manga-t veszem figyelembe történések szempontjából.
És pont ezért nem egy borítókép alapján fogom eldönteni hogy valaki tag-e hanem az alapján ami a tényleges sztoriban történik.
Ráadásul ez a borítós dolog is hibádzott már.

Tapion
Vivi nevére van egy egyszerű magyarázat.
Ha jól tudom Japán nyelvben nincs különbség az "l" és az "r" között írásban. Ezért is hívja Franky Luffy-t Ruffy-nak.
Tehát lehet hogy valamelyik fordítási baki.

Tapion-sama
Ez az Oda által nyilatkozott "romanized" név. Szó sincs fordítási hibáról.
Az "L"-ről és az "R"-ről igazad van, pont ezért fura, hogy Oda a mangájában R-rel írta, míg az "Odától származó" databookban L-lel van írva. Melyik a helyes? Valamelyiknek annak kell lennie.

Ugrás a fórumra: