Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
Re:ZERO -Kara Hajimeru Isekai Seikatsu
dungeonlord
Bastian
Hidd el, hogy végig tisztásztában vagyok, hogy mi a gondod.
Ezért is volt hiba összehasonlítani a többi animével, mert hozzászoktál minden isekai animénél, hogy egy kocka személy képes megváltozni, ha komoly helyzetben kerül , és ez vártad Subarutól .

Ez szép , és jó, de valóságban ez nem igy működne, föleg nem egy kocka fajta esettén. Nem minden ember egyforma .
Subaru rendelkezik olyasmivel, amivel mi sose, az pedig halhatatlanság, amit minden halálnál megérzi a halál fájdalmat.

Ezt a részét az író nagyon jól kezelte.

Ha átlagfeletti most, akkor kövi évadra szinte biztos, hogy átmegy neked is a jó kategóriában ,mert azt fogod kapni, amit te elvártál . Ha nem 2.évad első felénél, akkor második végénél ^^.

Bastian írta:

Fut még a novel, hosszú lesz ez a történet, ezért sem fektetek bele többet.

Amikor újranézettem az 1.évadot, akkor sejtettem, hogy nem rövid történet lesz, de ezzel együtt szar érzés lesz 4.évente várni.
Remélem azért nem Sao féle 10x.évig fog tartani XD. Türelmetlenség beszél belőlem :P .
Mr info boy, eltudod árulni, hogy mennyi kötettel van elörébb a novel, és mennyit dolgozott fel az 1.évad?
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.06.18. 22:12

Bastian
Még egyszer mondom, hogy más isekai karaktereket emeltem csupán ki Subaruhoz képest, akik papíron nagyobb "kockák" nála, de megvan a józan paraszti eszük vele szemben egy másik világban. Minden más általam le sem írt dolog csak terelés...

Nem fogom megkedvelni, mert nem fogom követni. Nem vagyok önmagam ellensége. Ennyi idő alatt le tudtam vonni a konzekvenciákat.

9 kötetet dolgozott fel az 1. évad, ez 3 történetszálat fedett le. A 9. kötet végét direkt nem rakták bele, mert nem bíztak a 2. évad megvalósulásában, valamint hatalmas anarchia tört volna ki, ha azzal zárnak. Na majd most meglátjátok, miért mondom ezt...
A novel a 6. történetszálnál, és a 23. kötetnél tart. Az elmebeteg szerző 11 történetszálban gondolkodik.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Jaeger
Én úgy gondolom az a lényeg, hogy Subaru-nak nincs elég kitartása.
Nem tesz meg mindent a győzelemért csupán az esetek nagy részében hisztizik.

Nem az a lényeg szerintem, hogy kocka vagy nem kocka hanem csak azt teszi, hogy megsajnálják a különböző karakterek és így mentik meg a seggét mikor bajban van.

Bastian mondanivalója alapján pedig a story további része sem lesz egy nagy durranás.

És ez egy fantasy semmi nincs benne ami tükrözni a valóságot igazából.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

dungeonlord
De vajon miért hisztizik ? Azért hisztizik annyit, mert tehetetlenül nézi végig , hogy újra és újra meghal, és azok is meghallnak, akiket megkedvelt , és az is rájátszik , hogy senkinek se árulhatja el a dolgot, mert ha megteszi, akkor más halálában fog kerülni.
Átlagos embernek nehéz, de milyen egy kockának ? Nehezebb. Subarut lehet lehülyézni , de nem azért hülye, mert hülye, hanem beleörült a folyamatos halálokban, amit másoknak megse oszthat .
Az más dolog, hogy valaki türelmetlen az egészhez , és egyből vár egy javulást , mert ez már személyes, nem pedig reális vélemény . Ami érhető, de jogtalan elítélés lenne.

Visszatérve a novelhez . HA igaz, amit írsz, akkor 4x 25 .évados lehet a sorozat ?8-10.évig eltarthat a sorozat .
Aminek örülök , de részben szar érzés lesz várni majdnem 4.éveket .
De sebaj, hamarosan indul 2.évad, és addigra talán lesz annyi anyag, hogy elkezdjék 3.évadot .
Köszi az infot bro^^ .
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.06.19. 13:55

Bastian
Miért viszed el folyamatosan a halálok általi őrület irányába a Subaru témát? Se én, se Hasler, se Jaeger nem ezen a ponton támadta be a karakterét.

Optimista elgondolás részedről ez a 4x25. Változó hosszúságúak a történetszálak, ki tudja a szerző meddig megy el. Egy buta matekkal, az 5. történetszál a 20. kötettel ér véget. Mondjuk azt, hogy a 10. történetszál pedig a 40. kötettel. Így még mindig ott lenne az utolsó történetszál. Továbbá ez is csak üzlet. Ha nem marad kellően népszerű, akkor nem vehető készpénznek, hogy teljes feldolgozást kap.
Márpedig...

No Rem = No Party.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

dungeonlord
Egy valami biztos:Who its Rem egyszere indult be a hype, és a vasvilla XD .
Teljesen érhető, és remek húzás volt kivágni azt a jelenet addig, amig el nem indul 2.évad .Én csak azt mondtam, amit említettél , csak ne legyen agyatlan időhúzás.
https://www.youtu...F-_VtDy8jU
Aki még nem látta, annak ajánlom 2.évad elött ,ha nem tervezi újra nézni a sorozatot.
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.06.19. 09:18

Bastian
Nem meglepő, ha a karakter népszerűbb, mint a teljes szereplőgárda.

https://www.youtu...uyxcKsFWhI
Gigguk paródiája még mindig adja. És van hozzá magyar felirat is a lehetőség között. B-)

i.imgur.com/IenRHO5.png

dungeonlord
https://www.youtu...jsp6VghH08
Ennél többet nem kell mondanod XD .Tiszta Aot 2.0 , ahol Levi fölényesen vezet XD
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.08.16. 23:33

Jaeger
Nah dungeonlord eddig ,hogyan tetszik az évad?

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

dungeonlord
Fél szemmel kukucskálom az évadot, mert az évad elött beleolvastam a mangában , és néha belenézek a részekben .
11.rész elött nem hiszem, hogy belekezdek, mert jobban szeretem az egész évadot megnézni , mint hetente várni.
Ezért az animéről nem igazán tudok véleményt mondani .Remélem másoknak tetszik az évad, mert az egyik résznél sok pozitívumot olvastam .
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.08.16. 23:21

vegel2014
Nekem tetszik az évad. Nem kell aggódni. Eddig van benne meglepetés, karakterépítés, és világépítés is. Szerintem az animáció is rendben van, az opening pedig tökéletes.

Ilyen folytatásra vártam évek óta.

Avaren
A White tökéletesen adaptálja a LN-t. Itt-ott kimarad 1-2 dolog, de még így is nagyon részletes. A részeket az elejétől a végéig kihasználják, talán 2x volt opening, meg 1x ending. :D, +ba néha meg is hosszabbítják akár 2-3 perccel. Az egész 2. évad a 4. történetszálat fogja feldolgozni 25 részben. :D ( amibe most vagyunk )

Mondjuk az animáció mintha picit gyengébb lenne, mint az első évadban, de lehet csak én látom így. :D

dungeonlord
Fél szemmel nézve elméletileg a karakter desing lettek gyengébbek, de ezt majd bluray javítani fogják^^.

Ha valakit érdekel, akkor itt egy kis összefoglaló, hogy mit vágtak ki:https://docs.goog...JGnA/edit#
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.08.16. 23:47

Avaren
8. rész

Megvolt a nyuszi jelenet... :D Kiváncsi vagyok blu-raynél mutatnak e többet is. :]

És Echidna best girl haha :D ;)

vegel2014
Usagi-san? Miért? :)

Kicsit gyalog galopp jutott rola eszembe, de itt kicsit brutálisabb volt a dolog. Szerintem ez volt az eddigi legroszabb halála Subarunak.

Avaren írta

És Echidna best girl haha

Nekem még nem best, de már nagyon kőzelit hozzá. Imádom a karakterét. Tetszik, hogy általában hüvősen viselkedik, de mikor valami kibillenti, akkor nagyon cuki. :)

Spoiler
Nagyon őrültem, hogy Subaru végre el tudta mondani valakinek a titkát. Szinte nekem is megkönnyebbült a lelkem ennek láttán. Most Subarunak, egy jó kiadós beszélgetés kéne. Az rendbe tudná tenni. :)

Amugy korábban azt hittem, hogy minden Boszi gonosz, de a 2.évad ezt jól megcáfolta. Úgy tűnik, hogy csak Satella az.

Ugrás a fórumra: