Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
[Naruto-Kun Projekt] Douluo Dalu animációs sorozat (Tilos a spoiler!)
bszebi
Fu,én bele se mernék gondolni egy éves szünetbe...Az kemény lenne,mert már elégé hozzá szoktam ehhez az animehez.

Ayagii
Malkavita87 írta:

Ezek szerint angolról fordítod? :D vagy félig angol félig kínai? :D

Hááát.... attól függ hogy nézed. Tanulok kínaiul, de hogy is mondjam, én angolról tanulok kínaiul. Tehát egy nagyon egyszerű példával szemléltetve, nem úgy tanulom, hogy egy - yi, kettő - er, három - san, hanem hogy one - yi, two - er, three - san. Tehát ha így nézzük, akkor mondhatni teljesen angolról fordítok :D

De amúgy a mindenki által ismert angol forrásból dolgozom, amit nevén nem nevezünk, mert nem reklámozzuk őket, akik a leggyorsabban készen vannak. Azonban legegyszerűbben úgy fogod megérteni, hogy valójában hogyan is dolgozom, ha egymás mellé teszel két részt (mondjuk majd a 121-et) és látni fogod a különbséget (ha tudsz angolul). Tényleg csak alapnak veszem az angolt, mert annyira rossz a fordítás (a fordító kétlem hogy angol anyanyelvű), és annyira hiányos, hogy kb. 95%-ban használhatatlan. Csak egy esélyt ad arra, hogy nagyjából felfogjam hogy kb. miről lehet benne szó (sokszor még erre sem). Ezután, általában szótárazom (nem google) az ismeretlen kínai szavakat, amit viszonylag könnyen meglehet tenni, mert ott a kínai felirat. Ha idegen a szöveg, akkor összehasonlítom a regényben lévő történésekkel, amit közben fél szemmel követek, és abból születik meg végül a fordítás. Ha megbíznék az angol fordításban, ezeket nem kéne megtennem, és kb. 3x gyorsabban meg tudnék egy részt csinálni, nem vicc. Mivel szótárból is kínai - angol szótárt használok, ezért külön használok egy magyar - angol szótárt is + egy magyar szinonima szótárat, hogy minél magyarosabbra varázsoljam a szöveget :D

Malkavita87
Minden tisztelet a tiéd :D gondoltam, hogy nem kis munka van a részek mögött, de ez így alaphangon is 2-3 óra csak a fordítás és akkor még hol a többi :)

Chakra
És eddig fel sem tűnt, de Tang Hao úgy tűnik, az előző pápától kapta a "Tiszta Ég" titulust a Douluo elé.

Oké... még mindig kérdés, hogy Tang Hao akkor mikor járt Mészárló Városban? Vagy itt a vörös szeme már a gyilkos aurára utal?

Illetve úgy, hogy a jobb karján tartotta a csecsemő Tang Sant és csak a balt használta, mondhatni laposra vert 3 Titulus Douluot. Mi lett volna, ha mindkét keze szabad...? :D

naruto-kun.hu/images/avatars/csoportkep_220fejezet_6-7oldal_-_retegek_egyesitve.png

https://naruto-kun.hu/
Pwent
Illetve úgy, hogy a jobb karján tartotta a csecsemő Tang Sant és csak a balt használta, mondhatni laposra vert 3 Titulus Douluot. Mi lett volna, ha mindkét keze szabad...? :D

Na, ez a az amiért annyira értékes a 100.000 éves vörös gyűrű. Énnyivel megnöveli a lélekerőt. Ezért hajtja, kutatja minden TD, akinek megvan az ereje, hogy elviselje.

Amúgy köszönöm a forditást és a feltöltést.

sipikiraly2008
Köszönöm a fordítást.

Hát tegnap óta 20x biztos ellenőriztem, hogy fenn van-e az új rész.

Akkor mégiscsak TH ölte meg a pápát. Most a soron következő pár rész ilyen nyugis lesz mint az utolsó pár.

thx again ;)

Ayagii
Hát a "következő rész tartalmából" szerint nem lesz nyugis :D Azt is lefordítottam, meg lehet nézni :D

Hogy őszinte legyek, már egy pár rész óta új "al"címe van a részeknek, de eléggé spoileres hangzása van, ezért még nem írtam le nektek. :D

Erzsicica
Ayagii írta:

Hát a "következő rész tartalmából" szerint nem lesz nyugis :D Azt is lefordítottam, meg lehet nézni :D

Hogy őszinte legyek, már egy pár rész óta új "al"címe van a részeknek, de eléggé spoileres hangzása van, ezért még nem írtam le nektek. :D

Spoilerbe sem lehetne ide mondjuk?? Akit érdekel megnézi, akit nem az nem :D

goku5
Köszi a fordítást! Remek munkát végzel és külön elismerés a munkádért és a tanulmányodért Ayagii!

Hát én azért kinyírtam volna mind a 3 TD-t akit legyőztem akkor TH helyében! Mennyivel jobb lenne a világ mint most. Az új pápa meg lényegében egyedül jött volna az ellen aki legyőzte egymás után azt a 3TD-t? Csak úgy biztos nem! Pláne megremegett volna a lélekcsarnok ereje is akkor, nem lett volna ideje. Pláne TH-nak ott volt a bátyja is.

Amúgy túl véletlen mi hogy pont azon a napon lett embert YA (60) meg 90 TH mikor TS született és rájuk támadt a pápa!
Őszintén azt hittem AY erősebb volt. kinézetéből és olyan 35-40 (emberi) évesnek saccolnám. XW meg kb 20 évesen már eléri azt a szintet?

Na akkor a nagy kérdés: AY lélekcsontja akkor egy láb lélekcsont lenne? Végig azt hittem törzs lesz! Mert a karon és lábon kívül azt nem lehet eltávolítani! Meg akkor el se nyelte volna TH? Pont a legjobbkor lett vége nehogy megtudjuk mi is van a dobozban pontosan!!!Ikszdé

Amúgy félelmetesen erős lett TH ha egymás után legyűrt 3 TD-t. Pláne hogy még TS-ra is vigyáznia kellet harc közben. Most meg csak 75 szintű! De azért 9 gyűrűvel!

Következő részben meg lehet ismét látjuk XW-t? Remélem! TS meg megérkezik a Tiszta ég klánhoz! De úgy néz ki csak nem rejtőznek hanem csak nem mutatják magukat, ha tudják hol van a klán tábora és nem mentek el onnan.

Ayagii
Hát igen, TH mondja is a regényben, hogy egy 100.000 éves 9. gyűrűvel rendelkező TD teljesen más, mint egy 10.000 évessel rendelkező. Ég és föld a kettő.

Fricy222
Köszönöm a munkádat/munkátokat!

Érdekes összevetni a háttérsztorival kiegészítve összevetni a találgatásainkat. :)
Egy része megvan, mégis dobnak egy-egy csavart, ami keresztül húzza a számításainkat. :D

Érdeke dolgot mondott a leválasztással kapcsolatban. Most már arra lennék kíváncsi, hogy egy TD mire nem képes.

Severum
Na jól gondoltam akkor hogy tuti szét rúgta a seggüket az új gyűrűvel. :D

Nekem az jött le hogy nem nyelte el mégse AY lélekcsontját, vagy az benne maradt, vagy ott lesz a dobozban ajándék felirattal. :D
De ott volt a kezében az a hullámos hosszú levél forma miután elnyelte a vörös gyűrűt, a 2 tiszta eges csontnak meg más volt a formája.

Ezek szerint akkor még AY előtt járt MVban.

"Azt mondta, hogy le fogja rombolni az egész Gyojin-szigetet, mert nincs elég cukorkátok!

Hülye! Bár ha húsról lenne szó, megérteném"

Fricy222
goku5 írta:

Pont a legjobbkor lett vége nehogy megtudjuk mi is van a dobozban pontosan!!!Ikszdé

Hát elég szemetek voltak a készítők. :) Beharangozzák a ládikát az előző részben, majd nem kapunk semmit, csak a beharangozást. :D

Malkavita87
TH gyűrű robbanás készségén meglepődött a pápa rendesen. Lehet, hogy ez egy nehezen elsajátítható készség és felszabadítja a gyűrű teljes erejét?

Ezek szerint TH 2 csontot kapott a klántól, amit most visszaad, csak az a kérdés, hogy TS fogja-e őket viselni. AY lélekcsontjára részben választ kaptunk, de az még kérdés, hogy milyen csont :D még van esély a mellkascsontra, de furcsa alakja van szóval lehet felkar :) Mondjuk az érdekes, hogy a TD-k átadhatják a lélekcsontokat, bár nem kis ára van. Most az a kérdés, hogy TH elbukta-e így a két gyűrűjét. De valószínűleg biztosan.

Volt egy fickó a történet elején, 6 csillag és egy furcsa kitűző volt a mellkasán. Nem biztos, de ezt a kitűzőt mintha láttam volna már valahol. Lehet ő tette el a pápát láb alól, hogy keresztbe tegyen a tisztaég klánnak.

Ezek szerint TH nem magától lépett ki, hanem kényszerítették rá a testvérét, hogy tegye ezt. Vagy megint összekeveredtek a készítők :D

A kövi rész tartalma elég érdekes lesz :D szerintem megküzd a nagybácsival, amolyan erőfelmérés, hogy érdemes e a klán vezetésére.
Még az is lehet, hogy meglesz a 60 a lélekcsonttól, vagy jobb esetben lélekcsonttoktól. Meg valószínűleg TD hamar megalapozza a lélekcsarnok és a Tisztaég klán közti háborút, főleg ha megtudja, mire készülnek és elmegy XW-ért :D

Holdpenge
nagyon sokat mondo előzetes volt tényleg :D
hát AY lélekcsontja lehet tévedek de szerintem bal kéz és elnyelte rögtön vagy csak eltette és összetévesztettem az animációt az is lehetséges :D
a ládában valószinűleg a klántól kapott 2 lélekcsont biztos benne van , lesze azokon kívül más is az kérdés :D
igen XW és a LCS körül por kezd kavarogni de a helyszín nem ismerős nektek ahol a klán van, olyan mindtha az első részt elevenítenék fel benne azokkal a láncokkal :D a Tang Szekta bár én kinéztem volna még 1 évet ezen a helyen de ha beindul a gépezet nincs megállás kíváncsi vagyok nagyon a folytatásra tudják , hogyankell felcsigázni a népet :D
U.I.: tényleg a gyűrűrobbanásokkal elvesztette azokat a gyűrűket TH vagy az mi volt erre van nem spoileres magyarázat? :/

Ugrás a fórumra: