Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen
Bastian
Az író érzékeltette, hogy kik a főszereplők, ellenben Fujiwarát is kiemelte az első kötetben, hogy ő sem csak egy mellékszereplő. Alapvetően Kaguyáék mindig is a főszerepben maradnak, de lehet csavarni a dolgokon, és akkor nem a szokásos felállás fog ismétlődni végtelenül. Lásd a tanácsadós fejezetek (Nagisa, Tsubasa), vagy a "Fujiwara tanítja Miyukit" fejezetek. Azok is relatíve az elejétől részei a mangának.

Kaguya hangja miatt aggódtam, de a jövő nagy reménysége lesz Koga Aoiból. Miyuki megkapta Saitama hangját, de engem valamiért Gilgameshre emlékeztet, így illik hozzá. Ugyan nem ő a legnagyobb sztár benne, de ha akarsz egy óriási agymenést Fujiwara hangjával, akkor ajánlom az Asobi Asobase-t. :lol

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Blader
dungeonlord írta:

Miért lesz érdekes a 2.évadtól? Mert onnantól lesz hű arra szóra, hogy Love Is War.
Háború szó nem arra híres, 1-1személy harcol a szerelmért, hanem minél többen csatlakoznak .

Szerintem meg pont, hogy az első évad fókuszál jobban a 'Szerelem háború' aspektusra. A második évad címében megjelenő kérdőjel sok mindent elmond. B-)
???
i.imgur.com/7rjMikl.png

dungeonlord
Nem akartam véleményt írni 11.résszel, de végül nem tudtam tovább várni, mert a manga épp a csúcspontján van , ezért muszáj volt belekezdem, mert résszemről minimális fordítás is egyben . Az a 1 .rész már oszt nem szóróz .

Feldolgozás :
Nos, azt kell mondjam, hogy A-1 szépen kezeli a feldolgozást.
April to lie óta nem tudta megdicsérni a A-1 Pictures stúdiót.
A-1 szépen összevágta úgy, mintha a manga legeleje óta futó sorozat lett volna .Ott is akadtak kivágások, de nem éreztem megerőszakolást .
Nem bánnom azt pár fejezett kivágásokat, mert nem vesztettük semmit .

Sajnos az első véleményem nem sikerült túljól, mert egyszerűen nehéz összefoglalni azt megannyi jól dolgot, amit 23.rész alatt láttam.

Eredetileg Ishigami miatt kezdtem bele, de az animének hála, az egész diák tanács brigád a szívemhez nőtt .

A-1 nem csak feldolgozásban, de az animációval se spórolt, és ha ez nem lenne elég, akkor mit mondjak a szinkronról?
Első évadban Chika(Konomi Kohara) volt a legjobb, de most az anime narrátora vitte vitte a pálmát.
Az évad legjobban sikerült réssze a Shoujo rész, ahol még a narrátor is megváltoztatta a hangját :D .
Konosuba megtalálta a riválisát .

Egyetlen negatív véleményem, hogy nem 13.résszes lett az évad.

Már csak 3.évad hír kell, és megnyitom azt a pezsgőt, amit one piecera tartogattam .
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.06.27. 17:08

Bastian
Fontos hozzátenni, hogy Shaft-es emberek dolgoztak az animén az A-1 Pictures alatt. Ugyanez történt a Fire Force esetében is, de ott a David Production alatt dolgoztak.

Konkrétan itt ez a jelenet az évad 4. részéből. A koreográfiát teljesen áthozták a Monogatari-ból. *-)
https://www.youtu..._h0_Ko3HSE

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

dungeonlord
Hm. Legtöbb oldalon csak A-1 írtak, de sebaj, attól még szép munkát végeztek . .Legalább 240° fejforgatás nem csináltak xD .
Elméletileg még 45percet kell várni , és megkapjuk az utolsó részt .

Monogatariról nincs sok szép emlékek.

Bastian
Rengetegen a Shaft-et akarták stúdiónak, amikor kihirdették az animét, szóval teljesült voltaképpen a vágyuk. Ugyanez a vágy jellemezte a 5toubun animéjét is, de ott csak a 11. részben működött közre a Shaft. Nem meglepő, hogy a legjobban kinéző rész lett.

i.imgur.com/IenRHO5.png

dungeonlord
Shaft csak 2 problémám van, az egyiket már feljebb leírtam, a másik az élettelen környezet .
Nem tudom, hogy ki dolgozott vele többet, de nekem tetszik ez a köztes megoldás . Nem kaptunk igénytelen animációt, és nem kaptuk se üres világot se .

194 raw
https://www.reddit.com/r/Kaguya_sama/comments/hgvb2b/chapter_194_spoilers/

Jövő héten szünet -.-
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.06.28. 19:04

Bastian
A Monogatari-val mi a problémád? Hozzáteszem, hogy én sem rajongok érte úgy, mint egykor, de voltak benne jó történetszálak. Kaiki = Best Girl. B-)

De visszatérve a Kaguyá-ra, az évadzáró azokat a fejezeteket dolgozta fel, amiket vártam + a 91. fejezetet. Két dolog:
- Most kedvenc hím Diáktanács tagjaink fejében egy olyan játék képe élt, amiben a csajok kézimunkáznak rajtuk, legalább egyet rántanak körönként, és az veszít, aki hamarabb lövi el a töltényét? :"D
- A "Miyukinak eszébe jutottak az apja szavai" rész nagyon gyanús, hogy egy Sheriff Evans utalás, ami visszatérő gag a mangában. Az a manga voltaképpen a Kaguya-sama, ha a vadnyugaton játszódna. Ikszdé
https://manga4lif...ge-11.html

i.imgur.com/IenRHO5.png

dungeonlord
Nem szeretnék róla írni, mert nagyon sok dolog közrejátszik .Monogatari Series: Second Season néztem , onnantól off. .

Utolsó részt még nem láttam, mert megvárom azt a brigádot, aki fordítják . Csak legyen ott a 3.évad hír^^ .
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.06.28. 22:19

Ugrás a fórumra: