Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen
dungeonlord
Ezt a sorozatot a sors hozta össze, mert nem az anime első résszel kezdtem bele, hanem a manga 156 fejezetével ..
Az elején egy mellékszereplő miatt kezdtem el olvasni, mert a főszereplőket nem sikerült megkedvelnem.

Aztán teltek a napok, hónapok , és sikerült megkedvelnem a főszereplőket is , és baromi sokat nevetek a sorozaton.
Story abból áll, hogy pár szerelmes pár azért harcol egymással, hogy a másik adja be derekát azzal, hogy szerelmet valljon .
Sorozat címe mindent elmond .
Ez a sorozat meglepett már húzassál, amit egy komédiás sorozattal nem vártam. Ezen kívül jó látni, hogy egy mellékszereplő ennyi háttérstoryt kap .

Nem tudom, hogy ez korrekt válasz neked, vagy ajánló , de mivel az oldal legnagyobb kritikusa vagyok, és ha csináltam róla egy témát, akkor rossz semmiképp se lehet :D
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.06.10. 09:26

Bastian
Kezdheted az animével is, de a korlátozott epizódszám miatt vannak kihagyott fejezetek, plusz általában nem sorrendben dolgozza fel a manga fejezeteit. Szerintem nem zavaró, csak érdekességképp mondom. Az 1. évad részekre lebontva:
01. rész: 1. fejezet, 12. fejezet, 5. fejezet.
02. rész: 11. fejezet, 7. fejezet, 6. fejezet.
03. rész: 14. fejezet, 8.fejezet, 9. fejezet.
04. rész: 17. fejezet, 18. fejezet, 19. fejezet, 20. fejezet.
05. rész: 16. fejezet, 23. fejezet, 21. fejezet.
06. rész: 24. fejezet, 28. fejezet, 25. fejezet.
07. rész: 26. fejezet, 29. fejezet, 27. fejezet.
08. rész: 39. fejezet, 31. fejezet, 55. fejezet.
09. rész: 33. fejezet, 34. fejezet, 35. fejezet.
10. rész: 37. fejezet, 38. fejezet, 40. fejezet.
11. rész: 42. fejezet, 43. fejezet, 41. fejezet, 44. fejezet.
12. rész: 45. fejezet, 46. fejezet.
Kimaradt fejezetek: 2. fejezet, 3. fejezet, 4. fejezet, 10. fejezet, 13. fejezet, 15. fejezet, 22. fejezet, 32. fejezet, 36. fejezet.

A történet fő helyszíne egy óriási befolyással bíró akadémia, ahová főleg a gazdagok íratják be a gyermekeiket. Ezen az akadémián is működik egy Diáktanács, amelynek elnöke Shirogane Miyuki, alelnöke pedig Shinomiya Kaguya. Olyan aurával rendelkezik ez a két kivételes diák, hogy azt pletykálják róluk, hogy járnak egymással. A felszínen a két diák csak kuncog ezeken a pletykákon, de a valóságban nem bánnák, ha ez tényleg így lenne, de van egy kikötésük: A bennük rejlő óriási büszkeség miatt, a másik félből akarják kicsikarni a szerelmi vallomást. Aki először vall, az veszít, és ő lesz a papucs a kapcsolatban. Ezt elkerülvén, elkezdődnek a változatosabbnál változatosabb elmepárbajok a két fél között! Ilyen lenne a Death Note, ha L és Light közül valaki nő lenne, és a szerelmi vallomás kikényszerítéséről szólna. A nagyszerű mellékszereplők pedig fel tudnak nőni a főszereplőkhöz.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

dungeonlord
192képek
https://www.reddi..._spoilers/
Bejött az tippem , de gondolom csavar nélkül nem úszuk meg .

Ideje lesz lassan el kezdenem az animét , mert addig nem tudok érvelni Bastianoknak xD.

Bastian
Miféle tipped? A Bastianok már várják az érvelésedet. :lol

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

dungeonlord
https://www.youtu...00JhuiK-wM
Nem nagy szám, de bírom a hasonló meme féle paródiákat, vagy nem tudom minek neveznem ^^ .(spoiler kategória)

Ígérem egy nap válaszolok , de a kérdéset megkell ismételned xD. Asszem már írtam róla, vagy lehet félúton törölhettem, amit bánok is .
2.évadból még mennyi rész van vissza? Gondolom 13.részes lesz .
Úgy látom az anime itt még nincs hype alatt ,amit sajnálok, de remélem 2.évad végére lesznek jelentkezők, mert kéne pár fordító brigád xD

Bastian
Oké, ez tényleg jó volt. Shitpost kaliber, de jó. xD

Ha a virágos elmélet, az elég egyértelmű volt. Kicsit csalódott is vagyok, mert volt vagy 120-130 fejezete, amikor Iino beszélt róla, azt pedig soha nem szeretem, ha az egyértelmű választ húzzák.

Érdekelt, hogy mi van Osaragival, miért támogat mást, jobbra számítottam ez ügyben. A szánalom érzékelőm beriasztott...

i.imgur.com/IenRHO5.png

Blader
Beértem azt a néhány részt ami felhalmozódott.

[7] Ino már meg is bánta, hogy valaha is csatlakozott a bagázshoz.
Ha egy romcom manga ilyen hatást gyakorolt a diáktanácsra, kíváncsi lennék, hogy milyen hangulat uralkodott volna el a teremben, ha mondjuk egy Beserk-et olvastak volna el.. :lol

[8] Hozta a megszokott szintet. Naiv voltam, hogy egy percig is hittem Kaguya betegségének és engedtem, hogy magával ragadjon a pillanat. ^^'

[9] Azt mondják, hogy a Chika táncnak lelket gyógyító hatása van, de.. láttad már a Kaguya verziót? Ha jól tudom a Mortal Kombat-os rész nem volt benne a mangában, ilyen formában. Hatalmasat dobott az összetűzésen.
Az Onoderás összehasonítást meg kár volt megnéznem, boldog tudatlanságban élhettem volna mindaddig amíg el nem kezdem a mangát.

[10] DIO. Fergeteges finálé. Látszik Shirogane Papán, hogy átélt már egy s mást.. :(

[11]A szezon legjobbja. Ishigami eddig is kedvenc volt nálam, gondolom mondanom sem kell, hogyan érintett a rész. Best boi.

Bastian
A nemi erőszaktevő lovat biztosan élvezték volna a Berserk-ből. ^^""

A kórházas részből a doki és a nővér volt a legjobb:
- "Ellentmondásosnak tűnik."
- "Manapság már tsunderenek nevezik őket."
Ikszdé

A 11. rész majdnem tökéletes volt.
Nem tudom, hogy a végén miért vették ki, hogy Kaguyának tényleg köze volt Ogino lekoptatásához, még ha csak közvetetten is. Nyílt titok, hogy nem futamodik meg a megfelelő eszközök és személyek használatától.
https://manga4lif...ge-13.html
Ha jól emlékszem, akkor a Diáktanács-elnökválasztásnál is kivágták, amikor elintézte, hogy egy srác ne induljon.
Továbbá nem nagy dolog, de azt a pár sort sem mutatták, amikor a Diáktanács elkezdett nyomozni, plusz Iino reklamált, hogy Ishigami felfüggesztése túlzás.

A manga mostani leleplezéséhez az anime is asszisztált néhány jelenetnél. ;)

i.imgur.com/IenRHO5.png

Blader
Lehet csak nem akarták elrontani a hangulatot és ezért vágták ki. Viszont Kaguyát ismerve, sejteni lehetett, sőt.. :'D

A legutóbbi rész után értettem meg igazán, hogy miért is Seinen kategóriába sorolandó a mű.

Bastian
Vannak meglepő seinen művek, de igazság szerint a magazinon múlik minden. A Kaguya a Weekly Young Jump-ban fut, mint amiben például a Himouto! Umaru-chan is futott. Egyik sem mondható olyan mangának, amit kifejezetten felnőtteknek ajánlanál. Akasaka-sensei azt nyilatkozta a Kaguya-ról, hogy szándékosan kispórolja belőle a fanservicet, hogy korosztálytól függetlenül bárki biztonságosan olvashassa.

i.imgur.com/IenRHO5.png

dungeonlord
Befejeztem az első évadot! Yatta!!!yatta xD

AZ első évadról nem tudok sokat írni ,de legalább kezdésnek nem volt rossz.
Story csak a 2.évadtól lesz érdekes, de a 3.évadtól fog beindulni az egész banzáj . Remélem, mihamarabb jön a 3.évad , és remélem korona nem baszott ki az animációs csapattal .
Érdekes startolt a manga, mert az elején még full random fejezeteket dobált 2 főszereplő szerelmi harcáról, majd 60 fejezettől átment story írásban .
Sok mangát olvasstam, de olyannal még nem találkoztam, hogy egy átlagos random fejezetből átmegy story fejezetekben.
Full random szóval arra célzok, hogy nincs történet írás, hanem full randomban jönnek a vicces fejezetek .

Ha ezt az első fejezett óta követném, akkor nem sok esély lenne, hogy követném a sorozatot,azonban így utólag teljesen másképp ítélem a sorozatot .
Lets go season two .

Bastian
Ezzel nem tudok egyetérteni.
A két főszereplő célja az, hogy a másik felet kényszerítsék vallomásra. Ehhez kellenek a változatosabbnál változatosabb fejezetek. Fellélegzés gyanánt pedig a mellékszereplők kapnak rivaldafényt. Ez egy jól működő rendszer.

Annyi történt a 2. szezonban, hogy Kaguya úgy vágott neki, hogy egyértelműen szereti Miyukit az emlékezetes "Nem hallom a tűzijátékot" címbedobás után. Azok a fejezetek voltak igazán először olyanok, ahol Akasaka-sensei elkezdte kibontani a karaktereket az apró részletek helyett, amiket korábban elhintett a véletlenszerűnek hitt fejezetek között. Mindenki, köztük én is, tudtam, hogy ha animét kap a manga, ez lesz az évadzáró. Úgy is lett.

Szóval mi lett annyira érdekes a történetben a 2. évadban, ami nem volt jelen már az 1. évadban?

i.imgur.com/IenRHO5.png

dungeonlord
Nem ítéltem el az 1.évadot, mert sikerült megkedvelnem a főszereplő brigádot , és nagyon jókat kacagtam az évad során. 1.évad egy tipikus átvezető.

Miért lesz érdekes a 2.évadtól? Mert onnantól lesz hű arra szóra, hogy Love Is War.
Háború szó nem arra híres, 1-1személy harcol a szerelmért, hanem minél többen csatlakoznak .

Ezért lesz érdekes 2.évad, mert nem csak kaguya x shirogane , hanem más pár is fog csatlakozni^^. Erre céloztam^^ .

Bastian
De ez sem igaz. Nagisáék már az 1. évad óta járnak, hála Miyuki tanácsának. A 2. évadban senki nem csatlakozott hozzájuk, még csak minimum shippelés szintjén sem történt semmi.

A cím egyértelműen Kaguyáékról szól: "Kaguya-sama szeretné, ha szerelmet vallanának neki: A zsenik szerelmi háborúja". Szó sincs általánosításról, hogy ez mindenkire vonatkozik. Még akkor sem, ha Akasaka-sensei is szégyelli magát a túlzó cím miatt.

i.imgur.com/IenRHO5.png

dungeonlord
Ezzel nem tudok vitában szállni, hisz ők a főszereplők,csak hát, hogy is mondjam egy történet nem csak főszereplőkről szól.
Bastian csak akkor lenne igazad, ha az író csak róluk írna full random fejezeteket, mint régen.

Amúgy baromi jó szinkron hangott kapott a brigád :D .Chika(Konomi Kohara) Oscar-díjat adnák xD .
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.06.25. 10:56

Ugrás a fórumra: