Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
Kuroko no Basuke anime
Rikiya
A Free után más vizekre evezünk, ezúttal a Kosárlabdázók életébe nyerhetünk bepillantást, egy nem minden napi fiú, és annak csapata által.

Történetünk azzal kezdődik, hogy beharangoznak egy csapat alsó középiskolást, akiket csak a Csodák Generációjaként emlegetnek. Öt hihetetlenül tehetséges srác, akik mondhatni verhetetlenek kosárlabdában, ám beszélnek egy rejtélyes hatodik tagról is, akit szinte senki sem ismer. Ez a bizonyos hatodik tag a főszereplőnk, Tetsuya Kuroko, aki a Seirin magán gimnáziumban folytatja tanulmányait, miután a csapata feloszlott, és társai másik iskolákhoz kerültek. Kuroko azonnal jelentkezik az iskola kosárlabda csapatába, ahogyan az Amerikából visszajött Kagami Taiga is. Először ellenszenves neki, az igen apró termetű srác, ám amikor Kuroko bemutatja az első gyakorló meccsükön, hogy miféle képességgel is rendelkezik, Kagami elismeri őt, Kuroko pedig megígéri, hogy Japán legjobb játékosává teszi újdonsült társát.

m.media-amazon.com/images/M/MV5BNTdkOWI0NmYtMWIzYy00ZTJmLTkxZmQtYjZjMGM5ODJiZDM0XkEyXkFqcGdeQXVyNTAyODkwOQ@@._V1_.jpg

- Szerinted mikor hal meg egy ember?
(...)
- Amikor elkap egy gyógyíthatatlan betegséget?
- Nem. Hanem akkor... ha elfelejtik.

Akashi
Kedvenc sport animém, a mangája is elég jó volt. Sajnálom, hogy 3 évad, pár ova és egy mozifilm után végetért.
Pedig még lennének a történetben lehetőségek (egy NBA-s, amerikai vonal pl.)

http://tibiakonyhaban.blogspot.com
Rikiya
Nem szeretnék ennél jobban belemenni a történetbe,ezért vágjunk is bele a közepébe, kezdjük a pozitívumokkal: Gyönyörű grafika, kiválóan koreografált jelenetek, szinte élvezet nézni, ahogy játszanak. Csodálatos a karakterdizájn, külön tetszik, hogy a csodák generációjának tagjai mind más színű hajjal vannak megáldva, ettől még színesebb szó szerint a társaság. A csapatszellem, a barátság kötelékének kihangsúlyozása fontos szerepet kap, így az üzenete is rendben van. Ahogy az előző sportos animéknél, úgy itt is megvan a játék szeretete. Ez nem olyasmi, hogy szeretem csinálni, itt olyan szenvedélyek mozgatják a karaktereket, amitől csak ámul az ember. Ahogy beszélnek róla, ahogy magyarázzák a stratégiát, ahogy játszanak valami elképesztő. Az összes meccs amolyan epikus csataként van ábrázolva a maga módján, hiszen nem csak fizikailag, de szellemileg is összecsapnak a versenyzők. Szóval az egész játék szeretete nagyon tiszteletre méltó, és bár eleinte furcsállhatjuk azt a jelszót, amit a Csodák Generációja használt: Győzelem mindenek előtt, azonban később Kurokonak sikerül felnyitnia a szemüket, hogy a kosárlabda nem hiába csapatsport, a győzelem mindenkié, és a játék szeretetével lehet igazán nagyot aratni.

És akkor folytassuk azzal, ami eleinte nagyon elvette a kedvemet ettől az egésztől. Ami számomra kb az első tíz részt, fogcsikorgatós, falra mászós agyrohasztássá tette, az a folyamatos (sajnálom erre nincs jobb kifejezés) pénisz összeméregetés. Tudjátok, amikor egyfolytában megy a rizsa, hogy mi sokkal erősebbek vagyunk, de nem is, ti csak gyenge csírák vagytok, majd jól felmossuk veletek a pályát. És valóban semmi esélyük nem lenne, ha nem ők lennének a főszereplőék, így viszont bármilyen nehéz ellenféllel találkoznak, és el van mondva ötvenszer, hogy semmi esélyük, mégis győznek akár csak egy ponttal is, itt volt az a pillanat, amikor lehajtottam a laptopom képernyőjét és jó időre eltettem a sorozatot messzire. Ám a karakterek tetszettek (mondjuk, amikor majd tíz rész után, Kurokotol még mindig megijedt a Kagami, attól már lerohadtam) de nekem piszkálta a csőröm a folytatás, mert nem hittem el, hogy ennyiről szól ez, és komolyan megéri esélyt adni neki, csak túl kell lendülni azon amit, rizsáznak. Ha már beszéd, azt nem tudtam felfogni, hogy a pályán be nem áll a szája egyiknek se. Ott is nyomatni kell a süket dumát, hogy, hű de ki fogtok kapni, aztán persze nyernek. Ennek a szócséplésnek tehát semmi súlya, csak nyújtja a rész hosszát. Tehát az első tízen pár részt én hihetetlenül untam, sőt néha kifejezetten idegesítő volt, de szerencsére az érzelmi töltet, a kötődés, a kapcsolatok és a kifejezetten jóra sikerült karakterek, és az amúgy izgalmas meccsek (már amikor eltudom felejteni, hogy úgy is győznek) megmentik a szériát.

Összességében ajánlani tudom azoknak, akik nem kapnak egyből agyhúgykövet az első pár résztől, mert valljuk be, szükség van egy más szemszögre a dolog elviseléséhez, kosarasoknak kötelező, valamint aki szerette a Freet, és a hozzá hasonló sportos animéket, annak ezzel sem lesz gondja.
Szerkesztette: Rikiya - 2019.04.16. 01:23

(...)

Ningen
Ha már a színes hajaknál vagyunk, itt egy kis magyarázat, hogy ki miért azt a színt kapta amit, illetve a nevek elemzése:

Kuroko: Kuro + Ko = Fekete gyermek
ez akármennyire is hülyén hangzik, átvitt értelemben olyan embert jelent, aki a háttérből támogatja a többieket
Tetsuya = Filozófia
a világos kék szín jelentése bizonyos helyeken a bölcsesség, igazság

Kagami: Ka + Gami = Tűzisten, Tüzes szellem
ez szerintem nem szorul nagy magyarázatra, tulajdonképpen a lelkesedéséről van szó, a "tűz" pedig a
hajszínére
utal
Tai + Ga = Tigris
vörös szín jelentése: energikus, szenvedélyes, forrófejű

Kise: Ki + Se = Sárga lehetőség
itt a "lehetőség" Kise végtelen potenciáljára utal, így, hogy le tud másolni mindenkit, szinte végtelenek a
lehetőségei
Ryou + Ta = Menő srác
mivel modellkedik is, ezért elég nagy népszerűségre tett szert
sárga szín jelentése: magabiztos, vidám, vonzó

Midorima: Midori + Ma = Zöld távolság
a "zöld" a hajszínére, a "távolság" pedig a képességére utal
Shin + Ta + Rou = Komoly srác
tökéletesen tükrözi a személyiségét
zöld szín jelentése: megbízható, nyugodt

Aomine: Ao + Mine = Kék csúcs
mivel ő Kiseki no Sedai tagjai közül is a legtöbb tehetséggel megáldott, ezért ő a "csúcs"-on van, illetve a
"kék" a hájszínére utal
Dai + Ki = Nagy ragyogás
tökéletesen jelzi, hogy ő volt Kuroko előző "fénye"
kék szín jelentése: tehetség, befelé forduló

Murasakibara: Murasaki + Bara = Lila alapzat
az "alapzat" a teherbírására, nagy termetére utal, a "lila" pedig a hajszínére
Atshushi = egyszerűség, őszinteség
ez a pályán kívüli személyiségére utal, kissé gyerekes viselkedésére
lila szín jelentése: erőteljes

Akashi: Aka + Shi = Vörös vezér
a "vezér"-t azért kapta, mert ő a volt Kiseki no Sedai csapatkapitánya, a "vörös" pedig a kissé rózsaszínes
hajára utal
Sei + Juu + Rou = Tökéletesség, más fordításban a Lázadás leverője, ez teljesen illik rá
rózsaszín jelentése: kiváló, őszinte

Azért szerintem elég jól kitalálták ezeket, minden elismerésem a készítőknek :bow

(Forrás: https://www.youtu...;index=24)
Szerkesztette: Ningen - 2019.04.16. 19:50

"This is just my opinion but... I feel that those who recognize one right way will never go beyond and reach truly amazing things. But more importantly... The journey is no fun if you know where you are going."
~Yukihira Souma

Rikiya
Köszi szépen,hogy mindezt leírtad,megvolt a mai nap érdekességei :D

Egyébként a sorozat során többször is utaltak Kurokora "árnyékként",Kagamira pedig "fényként",ezzel azt hangoztatva,hogy így egymással szinkronban tudnak a legjobban játszani.

Sosem fogom megérteni,hogy miért van két szemöldöke :D
youareamazing.hupont.hu/felhasznalok_uj/2/6/261029/kepfeltoltes/kagami_and_aomine_before_the_match.png

(...)

Ningen
Szerintem az nem 2, hanem olyan mintára van vágva, hogy ne legyen túl vastag, bár ki tudja... xD

"This is just my opinion but... I feel that those who recognize one right way will never go beyond and reach truly amazing things. But more importantly... The journey is no fun if you know where you are going."
~Yukihira Souma

Rikiya
Lehet benne valami,de így inkább a Nike márkájának a jelét ábrázolja :D

Amúgy az is feltűnt,hogy a hajuk és a szemük színe azonos.(Kivéve Akashit,akinek a jobb oldali szeme eltér a másik színétől) Többször is a "színük" által neveztek el róluk beceneveket.Kise a sárga majom :D
Szerkesztette: Rikiya - 2019.04.16. 20:20

(...)

Ningen
Huha, ezek már annyira nem rémlenek, kb. 1 éve fejeztem be, kicsit már hiányosak az emlékeim :S

A karakterek változása a történet során különösen tetszik egyébként. A nagyképűeket ráébresztik, hogy van tőlük jobb, és engem ezért nem zavarnak azok az egyértelmű győzelmek. Nekem úgy jött le, hogy végül is a sorozat célja az volt, hogy a Kiseki no Sedai tagjai olyanok legyenek mint azelőtt :D

~Yukihira Souma

Rikiya
Kuroko fel akarta őket ébreszteni arra,hogy nem minden a győzelem,és csapatként összedolgozni a legfontosabb.Kisének sikerült felnyitni a szemét,viszont Akashit,a csapatkapitányt nagyon nehezen győzték meg.

Egy kis fárasztó estére:

Név: Kuroko Tetsuya

Életkor: 16

Magasság: 168cm

Súly: 57kg

Iskola: Seirin

Születésnap: Január 31

Csillgjegy: Vízöntő

Vércsoport: A

Név: Midorima Shintarou

Magasság: 195cm

Súly: 79kg

Iskola: Shutoku

Születésnap: Július 7

Csillagjegy: rák

Vércsoport: B

Név: Aomine Daiki

Iskola: Gakuen

Magasság: 192cm

Súly: 85kg

Születésnap: Augusztus 31

Csillagjegy: szűz

Vércsoport: B

Név: Akashi Seijuro

Iskola: Rakuzan

Magasság: 173cm

Súly: 64kg

Születésnap: December 20

Csillagjegy: nyilas

Vércsoport: AB

Név: Murasakibara Atsushi

Iskola: Yosen

Magasság: 208cm

Súly: 99kg

Születésnap: Október 9

Csillagjegy: mérleg

Vércsoport: 0

Név: Kise Ryota

Iskola: Kaijo

Magasság: 189cm

Súly: ?

Születésnap: Június 18

Csillagjegy: ikrek

Vércsoport: A

(...)

Gokudera
Akashinak a jobb oldali szeme azért eltérő, mert Akashinak 2 személyisége van de miután Kuroko legyőzi a régi Akashi vissza tér és egyforma lesz a szeme.

A Last gam-ben amikor vesztésre áll beszél a másik személyiségével és vissza tér a szemszín különbség egy kis időre de utána az a személyiség végleg eltűnik és fejlődik a Császárszem

Ugrás a fórumra: