Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
Kimetsu no Yaiba manga
Bastian
Oyakata-sama gyermeke, Kiriya még él a jelenben, ő lett a valaha volt legidősebb japán állampolgár, így valós adatokkal számolva, eltelhetett 110 év is a Muzan harc óta. A Nezukóra hasonlító Touko dédapaként hivatkozik Zenitsura, ha jól emlékszem. Zenitsu, Inosuke, és Nezuko mentesek voltak a Jel átkától. Tanjirou egyértelműen használta a jelet, Kanaónál az a szem technika talán nem minősült annak. Így Tanjirounak csak hátra kellett hagynia a magvait. Tomioka és Sanemi viszont fiatalon kellett, hogy távozzanak.

Mivel ennyi idő eltelt, megszülethetett egy Obanaira és Mitsurira hasonlító ember, akik összejöttek, eleget téve az előző életükben tett ígéretüknek, de nem leszármazottai az eredeti Obanainak és Mitsurinak. Több értelme van, mint Cerkóf és Mélyvíz 2.0-nak az utolsó FT fejezetben.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

tyber16
Cerkóf és Mélyvíznél kb mindennek több értelme van XD. De ugyanez elmondható a Fairy Tail utolsó feléről is :D.
Akkor Tomioka és Sanemi biztos még gyorsan tovább adták az utódokat abban a pár évben ami volt nekik XD.
Plusz akkor Kanrojiéknak ijesztően pontos képmásai születtek évekkel később :D.
Most hogy írod és visszagondolok rá Zenitsuék tényleg nem használtak jelet. Ők az előző harcokban kimerültek annyira hogy nem hozták elő Muzan ellen de már a korábbi harcokban sem. Kanao meg szimplán légzéstechnikát használt a szemeivel amivel megerőltette őket.

Bastian
Több a reinkarnáció, mint az utód szerintem, de a pontos adatokat nem fogjuk megtudni, hacsak az utolsó kötet extráiban nem lesz valami kis tájékoztató.

A Démonölő Hadtest bebiztosította a békét, miközben a reinkarnálódott tagjai azt az életet élhetik, amelyre eredetileg is vágytak. Az eredeti életükről természetesen nincsenek emlékeik.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

tyber16
Igen ők elvégezték amiért létrejöttek, szóval hatalmas respect nekik :D
Megnéznék egy fejezetet a Nezuko-Zenitsu illetve a Tanjiro-Kanao családról is azért :D.

Nem tudom, hogy Gotouge sensei mit fog ezután csinálni de figyelni fogok az öregre az hétszentség :D.

Bastian
Sokan azt pletykálják, hogy megy a Type-Moon-hoz, de konkrét bejelentés nem történt.

Lesz még egy rövid Rengoku spin-off is, de azt már nem Gotouge fogja rajzolni. Talán valamivel hosszabb lesz, mint a Tomioka Gaiden, de minden extra Kimetsu tartalomnak örülni fogok. :)

i.imgur.com/IenRHO5.png

tyber16
Ja hogy van már Tomioka gaiden is?! :D Nekem már ez is új. A Rengoku spin off is jöhet, igazából az összes pillérről lehetne gaiden :D. Már egy Kanroji Iguro csak beszélgetéses fejezetnek is örülnék :D.

Bastian
2 fejezetes csak a Tomioka Gaiden.

A Légzés-ágrajz szerint a Szerelem-légzés a Láng-légzésből alakult ki, a databook elvileg meg is erősíti, hogy Rengoku volt Mitsuri mentora. Lehet ő is szerepet kap majd a spin-offban.

i.imgur.com/IenRHO5.png

tyber16
Az érdekes amúgy. Kíváncsi lennék, hogy alakult ki a Láng-ból a Szerelem légzés. Sok köze nincs elsőre egymásnak a kettőnek. Jó lenne ha erre is kitérnének. Meg arra is, hogy Mitrusi kardja miért ilyen alakváltó :D

Bastian
A Szerelem kifejlődhetett úgy, hogy "Lángoló Érzelmek".
De ha már felhoztam, akkor az alábbiak szerint alakultak a légzések:
A Nap-légzés volt mindennek az alapja.
Abból 6 ág alakult ki. Víz, Láng, Mennydörgés, Szikla, Szél, és Hold.
A Szikla és a Hold egyedi, nem ágazik tovább.
A Vízből alakult ki a Kígyó és a Virág, a Rovar pedig a Virágból.
A Lángból a Szerelem ugyebár.
A Mennydörgésből a Hang.
A Szélből pedig a Köd és a Fenevad-légzés.

Mitsuri kardja egyedileg hozzá lett készítve. Mint egy ostor, ami csak akkor tud kifeszülni, ha a használónak olyan brutális fizikai ereje van, hogy tud vele legyinteni.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Kicsit szomorú, hogy a jelen korra elfelejtették ezeket a légzéseket vagy remélem valamilyen fejlegyzésben legalább megmaradt :D

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Bastian
Átültethették a módszereket sportokba, küzdősportokba, de erről egyértelmű bizonyíték nincs. Uzui Tenma mindenesetre szétnyeri magát. :lol

i.imgur.com/IenRHO5.png

tyber16
Szerintem Sumihiko parkour képességeinek is köze lehet ahhoz, hogy egykor légzéseket használtak, vagyis gondolom azért mutatták így mert a mozgása ennek a lenyomata vagy mi:D.

Jaeger
Akit érdekel van egy kezdetleges fan animáció a manga utolsó harcáról. Ott sem mindenről teljesen :D De szerintem egynek nem rossz végül is animében még éveket kell rá várnunk.

https://www.youtu...P8RZZj8rq0

Bastian
https://twitter.c...6327298050
A 22. kötet borítója, főszerepben szexi Muzannal. B-)

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Nagyon menő lett :D

Ugrás a fórumra: