Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
Kimetsu no Yaiba manga
Bastian
Az Obanai volt, nem Tokitou. A Köd-fiú máshol, mással fog szájkaratézni. :"D

Gotouge-sensei rajztudománya Daki harisnyájának részletes mintájában teljesedett ki. Az animátor rémálma.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Jaeger
Bastian ha már kint van rendes fordításban az utolsó fejezet akkor jöjjön utoljára:

Chapter 205:
https://mangadex....r/896696/1

Akkor nézzük sorban :D

Tanjirou akkor végül összejött Kanao-val a gyerekeik alapján, illetve Zenitsunak is összejött az álma :)

Érdekes azt olvasni, hogy már nem nagyon hiszik el ezeket a meséket amik legendáká váltak, hogyan harcoltak a démonok ellen.

Inosuke reinkarnációjára kedves, hogy először azt hiszi Agatsuma, hogy nő :D
Az nagyon jó utalás viszont, hogy szeretne a vadonban lenni azt viszont sajnálom, hogy ő úgymond egyedül van nincs a többiekkel együtt.

Az mondjuk nekem kicsit nem szimpatikus, hogy Sumihiko ennyire jól mozog. Bár gondolom elég sokat gyakorolhatot.

Szegény Yushiro is egyedül maradt és csak álmodozik Tamayoról :(

De az nagyon tetszik, hogy tele van a fejezet nagyon sok szép kis utalással :)
A végén pedig az a gép nagyon meghatóra sikerült. :$

Azt mondhatom, hogy nagyon élveztem minden egyes fejezetet és köszönök Bastian-nak mindent például mert mindig próbáltad ezzel azzal kiegészíteni a dolgokat rengeteg plusz infóval.

Nálam talán a Kimetsu elért a Number One pozícióba is. :$

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Bastian
Sok dolgot kellett összeszedni. :)

Az elejére hozom a tényt, hogy a korábban 8 éves Kiriya még életben van a jelenben, ráadásul ő az új, legidősebb japán állampolgár. Valós adatokkal, legalább 117 éves és 261 napos. Ha beleszámítjuk a Taisho érát is (1912-1926), akkor viszont már 2020 után is járhatnak pár évvel a jelenükben. :hmm

Ennyi év elteltével nem kell aggódni a vérfertőzés miatt. Olvastam gondolatokat, hogy akkor most nem gáz Kanata és Touko kapcsolata? Tanjirou és Kanao vitték tovább a Kamado vonalat, Nezuko pedig átkerült az Agatsuma ágra. Miért gondolják azt az emberek, hogy egymás utódjaival házasodott a két család a jelenkorig? Eltelt legalább 109 év a végső összecsapás óta, de valószínűleg több, és kizárólag az első "csomag" gyermek lesz értelemszerűen unokatestvéri viszonyban Nezuko miatt a két család között. Hogy ők és az utódjaik, és azok utódjai és azok utódjai hova házasodtak be, nincs az orrunkra kötve, de a Kanata-Touko vonal alapján nem unokatestvérek a jelenben.

Legend of Zenitsu = Legend of Zelda. :"D
Yoshiteru szerint csak Touko egy hangulatember, a családban lévő többi nő kedves volt és gyengéd. Az előbbi inkább Aoi vonás, az utóbbi pedig Nezuko.

Tenma Uzui egyértelmű.

Ugyanakkor Aoba nevében benne van Aoi kanjija, ha nem tévedek.
Akár összejött Inosukénak, akár nem, Muzan... Jaj, a Kék Pókliliom sztorija a sors újabb kegyetlen fintora számára. Kinyírta ugyebár az orvost, aki valószínűleg tudta a titkot a növényről, de nem csoda, hogy soha a büdös életben nem találta meg, mert nem elég, hogy nappal virágzik, egész évben csak 2-3 alkalommal.

A két Tokitou is reinkarnálódott. Sokan Yoriichiékra gondolnak inkább, de nem ők azok.

Kanae és Shinobu után szerintem Koutetsu és Kanamori vannak ott Kanata mellett a Kardkovácsok falujából.

Himejima "Ovizsaru" Gyoumei egyértelmű. Mitsuri és Obanai egyértelmű.

Urokodaki, akinek az arca rejtett maradt a végsőkig, plusz Zenitsu mestere egyértelmű.

Kiyo, Sumi és Naho is előkerült. Tomioka is csatlakozhatott Makomóhoz és Sabitóhoz.

A lány, aki "Kazumi-kun!"-t mond, ő szerintem Satoko, akit a Mocsárdémon ölt meg, Kazumi pedig neki volt a vőlegénye.

Gotou az egyik Kakushi, nevezetesen, aki Tanjirout vitte a Démonölő Hadtest főhadiszállására, és aki a Gyuutarou-Daki harc után is narrált. Takeuchira nincs ötletem.

Yushirou nem biztos, hogy bánatos. Azt teszi, amire Tanjirou kérte. Megőrzi Tamayo emlékét, és mi lenne erre alkalmasabb, mint egy festmény... Vagy több ezer.

Flame Bro Rengokunak is sikerült és/vagy Senjurou volt aktív. Az előbbi esélyesebb.

Az igazgató szerepében Murata. B-)
Nem tudom, hogy ki akar lenni, aki vele van. De csak egy meglepett arcot vág.

A rendőrök a Shinazugawa bratyók, nem is kérdés. Gilgamesh és Accelerator járőröző kalandjai. Ikszdé

A Kamado anyukát nem látjuk a végén, de egyébként is a képen van a hangsúly. Szép, megható, nosztalgikus, nem is kell ennél több. :"]

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

tyber16
Najó emberek. Uramjézus mi ez a manga?!!! Mikor azt hittem hogy a kardkovács falus történetszál gyenge lesz amit a végére kihoztak te jó ég!!! Kanroji az ultimate waifu ez nem kétség nálam :D
Nem megyek jobban bele mert ami ezután jött az szabályosan feltörölte velem a padlót. Az edző részek is nagyon jók lettek, bár szerintem Tanjiro túl gyorsan haladt de ez gondolom az eredete miatt van :D

De ami azután jött !!! Ahogy Muzan bekacsint Oyakata-nak aztán a pillérek neki rontanak és ezzel indula végső csata TE JÓ ATYA ÉG!!!! Utoljára a Hunter x Hunter-nél volt ilyen libabőröm mint itt. Nem is tudom mit mondjak...... Shinobu csóró...... de legalább áldozata nem volt hiábavaló, aztán te jó isten AKAZA!! AKAZA fiam te hülye állat ! :D
Akaza múltja olyan szinten kifacsart hogy úgy kellett összekaparni a földről :D Tetszik hogy a harcokban egyik fél se szarozik. Aztán az első hold is......Sanemiről féltem hogy kiderül hogy igazából csak egy hangember de örülök hogy az első hold is kimondta hogy ő és Gyoumei igazából a legerősebb oszlopok és ezt bizonyítják is. Mondjuk azt nem értem, hogyha Sanemi védeni akarta Genya-t akkor miért szúrta ki majdnem a szemét XD. Mert az első holdas harcnál mondja neki hogy amúgy szeretlek és azt akartam hogy legyen boldog életed de előtte pár nappal meg majdnem lefejezte XD. Na mindegy.

Mostmár abszolút megértem miért top 1 sokaknak a manga. 172. fejezetnél tartok szóval biztos hogy ez a végső nagy harc a holdak majd Muzan ellen és nagyon tetszik hogy nincs túlnyújtva. Mindekiből kapunk eleget. És ha már elég..... Zenitsu te mocskos állat!! Azt a harcot ha most jönne animében is már késő lenne. És most az anime zenéjét hallgatva a mangához jövök rá hogy mennyire elkapta a zeneszerző a manga hangulatát mert tökéletesen illik a zene hozzá, egyszerűen tökéletes.
Kanao és Inosuke harcáról se tudok egy rosszat se mondani. Inosuke múltját konkrétan megkönnyeztem. Akaza múltjánál is majndem borult a bili de Inosuke-nél megtörtem :D Fantasztikus ez a manga. Imádom hogy az erőszintek jól vannak kezelve, látjuk a különbséget a karakterek között. És úristen Shinobu utolsó üzenete Doma-nak a legszebb mondat valaha! :D
Az ufotable-nek iszonyú sok munkája lesz ha ezt a sok harcot úgy akarja meganimálni mint a Tanjiro Rui meccset. Egyszerűen nem találom a szavakat tényleg.... Tamayo csóri is ahogy kitart, bár róla tudom hogy odavész. Meg ahogy nézem Nezuko is ennyi volt mert a manga végét ismerve már emberként fog felkelni ami nem baj mert ő se volt túltolva, kapott pár nagyon jó harcot és szerintem ennyi elég volt.
Tudom elég összeszedetlen rizsa ez most de alig találom a szavakat annyira megfogott a manga. Nagyon rég fogott meg így valami. Az mondjuk nem semmi, hogy Rengoku majdnem lefejezte Akaza-t Tanjiro meg Giyu mennyit szívtak vele. Így tök jól érzékeltették, hogy igazából Rengoku is egy állat volt :D

Bastian
Sanemi meg akarta félemlíteni Genyát, ezért nem válogatott a módszerekben. Valószínűleg tudta, hogy Genya átlátott volna a színjátékán, ha nem esik neki meglehetősen durván. :hmm

A Zenitsu vs. Kaigakuhoz, ha esetleg nem láttad volna a hozzászólásokban. :)
https://www.youtu...=emb_title

i.imgur.com/IenRHO5.png

tyber16
Az átjött, hogy megakarta félemlíteni de valahogy nem éreztem azt, hogy megállította volna a kezét. Mivel ő alapból elég indulatos így szerintem simán kinyomta volna a szemét max utána egyből meg is bánta volna hogy túllőtt a célon. De azt is imádom, hogy Genya is ilyen nagy keménynek volt beállítva még az animénél is aztán meg kiderül, hogy csóri lélegzeteket se tud haszálni hanem a maga "egyedi" módján harcol :D És azért is poén mert Bakugo csodás szinkronját kapta meg szóval érzek enyhe iróniát az animében így. Plusz meg még azért is mert Sanemi meg a Fate sorozatból Gilgamesh szinkronhangját kapta meg aki egy nyugodtabb hangszínű csávó Sanemi meg eléggé elszabadul a későbbiekben szóval szerintem erre direkt rájátszottak :D.

A hozzászólásokban nem de az oldalon ahol olvasom a mangát (Mangakalot) a fejezet után van a kommentrész ott egyből be volt linkelve a fan animáció xD. Nagyon durván megcsinálták :D Tökéletesen összevágták a zenére, szóval ha már itt libabőrös lettem el se merem képzelni az animénél mi lesz :D Egyedül ezért nem tetszik már csak a mozifilm mert miatta többet csúszik a 2. évad. XD

És nagyon de nagyon remélem, hogy az egész mangát feldolgozzák majd mert az első holdas harcot jobban látni akarom már animében mint a Hisoka vs Chrollo meccset :D
Szerkesztette: tyber16 - 2020.06.08. 09:45

Bastian
Én azon röhögtem, hogy egy animés beírta, hogy hála a jó égnek, hogy Sanemi nem Accelerator/Bakugou hangját kapta, mint az ügyeletes idegbeteg, miközben ott virít az öccse a hangjával. :"D
Mondjuk az animében Genya nem csapja Oyakata-sama gyermekét, mert később az is ki lett magyarázni, hogy Genya zavarban volt, meg serdült stb... De azért mégis bemosott neki egyet a Végső Kiválasztás során. ^^"

Szerintem nem kérdés, hogy fel lesz dolgozva az egész manga, csak az a fránya idő...

Ha az Ufotable Fate szériákat veszem alapul, akkor 2 évad (Nem számolom az Emiyás slice of life valamit...) és 3 film 9 évbe telt. Nem hiszem, hogy a Kimetsu-nál ugyanez lesz, de a 2. évad legelőbb véleményem szerint jövő áprilisban startolhat, de lehet, hogy ősz lesz belőle. És onnan adja magát, hogy a feltételezhetőleg befejező évad 2023-ban érkezne csak.

i.imgur.com/IenRHO5.png

tyber16
Igen az animében csak a hajánál fogva kicsit megráncigálja. Én a mangát a vonatos résznél kezdtem olvasni de ha ilyesmi különbségek vannak akkor az elejét is be kell pótolnom.
Meg igen amúgy bele lehet magyarázni amiket írtál, én még hozzátenném azt is, hogy türelmetlen is volt ezek mellett :D. De ezekhez képest meg már az oszlop edző résznél is eléggé visszafogott volt. Gondolom átértékelt pár dolgot miután a "ni-chan" helyben hagyta. :ehh
Na az meg csúnya kör lenne ha ez is 9 évig tartana mint a Fate sorozat. XD
A többivel amúgy szerintem igazad lehet, hogy ez lesz még legalább 2-3 év mire teljesen feldolgozzák, ha csak nem húznak egy Attack on Titan-t és lepasszolják másnak :] Bár szerintem akkor sokan kaszát ragadnának, mert már az Attack on Titan váltást se nagyon veszik jó néven sokan. Legalábbis én az új trailer-hez főzött hozzászólásokban nagyrészt nemtetszést látok csak.

Bastian
Maradjunk a Pillérnél. Bántja a szemem az oszlop. Az angol miatt a Felső/Alsó Holdat még el tudom nézni, de az oszlop nem tetszik. :/

Nincsen sok lényeget tevő eltérés egyébként. A manga gyakran narrál, az anime inkább megmutatja, vagy mással mondatta ki a dolgokat, ami elegánsabb megoldás.

Nem értik meg az emberek, hogy a Wit nem akart tovább dolgozni rajta, szó sincs róla, hogy elvették tőlük. Vagy ha tovább akart dolgozni rajta, akkor nem volt prioritás a részükről, a Kodansha pedig haladni akart. Yonkou ezt már a 3. évadnál kitweetelte, hogy ez lesz az utolsó Wit-es évad. Most meg az emberek egyéb Wit-es dolgokat húznak le, mert a drága stúdiónak elege lett a műből. Hozzáteszem, a HeroAca esetében is szerintem a Bones már nem ad bele annyit, mint mondjuk 2 évaddal korábban, a 4. évadra azt hiszem le is cserélték az addigi rendezőt.

i.imgur.com/IenRHO5.png

tyber16
Renden akkor Pillér, most hogy belegondolok az animében is Pillérnek fordítottátok, úgyhogy elnézést, nem emlékeztem :D De akkor az anime jól tette mert annak jobban áll ha megmutatja mint elmondja, végtére is ez az animék célja, hogy ott annyit nem kell olvasnod XD.

Amúgy a WIT talán a legjobbkor hagyta ott mert a 3. évad 2. felére szerintem kimaxolták az Attack on Titan-t és ami onnantól jön, kvázi az új kezdet oda még illik is egy új stúdió. De hát nyilván ugye a sok hisztis hülyegyereknek magyarázhatnánk ezeket de a büdös életbe nem fognák fel.
Annyit hozzátennék, hogy azért is aggódnak, mert a Mappa meg már dolgozik több nagyonbb projekten ezért is aggódnak hogy lehet az Attack on Titan-ra elfogy a szusz. Az külön szánalmas hogy ezért más WIT animéket lehúznak...... a hülyék.
A HeroAca-val is abszolút egyetértek. A 4. évad se zenében se animációban nem hozta a szintet szerintem. Egyedül az Endevaor Nomu meccs és a Deku vs Gentle harcnál éreztem a régebbi hangulatot. A Mirio vs Overhaul meccs szerintem még mindig nagy csalódás és azóta se tudtam túltenni magam rajta hiába néztem meg többször. A sok állóképen és hogy az egyik legjobb zenét, amit már a Mirio vs Diákok alatt is beraktak, sem használták teljesen pedig nagyon illett volna az Overhaul-os küzdelemhez. Na de nem akarok jobban belemenni mert ez mégiscsak a Kimetsu manga fórum. :D Egyébként Tanjiro mikor váltott át vízről tűzre? :D Tök elfelejtettem de már nincs kedvem visszakeresni XD. Meg ő akkor ha jól veszem ki szintén az első lélegzet használók leszármazottja? Ha jól sejtem akkor az apja meg a nagyapja is ez a különleges lánghasználó volt igaz?

Bastian
Ténylegesen a Kardkovácsok Falujától használ csak Tűzisten-kagurát, ha jól emlékszem. Daki ellen elkezdett csorbulni a pengéje, amitől arra a következtetésre jutott, hogy nem fogja tudni úgy elsajátítani a Víz-légzést, mint Urokodaki és Tomioka (A penge erőssége a használatól függ), a testének jobban fekszik a Tűzisten-kagura. De még kombózott ott a két légzés ötvözetével. A Víz-légzést a változatossága miatt védekezésre használta, a Tűzisten-kagurával pedig támadott az ereje miatt, de csak korlátozott ideig. Ezt a korlátot kezdte el később kitolni.

A felmenői a Tűzisten-kagurán keresztül találtak egy lehetőséget rá, hogy megőrizzék, továbbadják a Nap-légzést. Az, hogy ez ugyanakkora erővel bírt volna, mint az Eredeti Légzés, nem tudjuk, elvégre senki nem tudta ezt elsajátítani a jelenben ugyanolyan gördülékenyen, mint Yoriichi.. A Kamado család tagjai mindenesetre egyszerű emberek voltak, függetlenül az elsajátított képességektől. Nem voltak kardforgatók, vagy a Démonölő Hadtest tagjai.

i.imgur.com/IenRHO5.png

szmatesz
Srácok!
Ne haragudjatok hogy félbe szakítom az összegzéseket/elemzéseket .. de sohasem lesz Magyarra fordítva a manga ?
Ez egy elég híres anime/manga .. nem értem miért nem fordítják ..
Az angol meg sokaknak nem megy olyan perfectül hogy élvezhetően tudják olvasni ..

Jaeger
Soha ne mond, hogy soha, de jelenleg nincs tervbe véve az oldalon tudomásom szerint.

Az egy tény, hogy híres meg az is, hogy elég jó, de kéne hozzá szerintem minimum 3 ember. Egy fordító, lektor, szerkesztő.

És a három embernek nem kevés időt kéne rászánni erre a melóra. De még, ha minden összejönne és hetenként jönne pár fejezet akkor is legalább 2 évig eltartana, míg minden fejezetet le lenne fordítva.

Szóval ha szánsz rá egy kis időt akár most nyáron vagy ősszel amikor nem nagyon lehet kimozdulni ha megpróbálod az angolodat egy kicsit javítani sokkal hamarabb eltudod olvasni a mangát.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Bastian
szmatesz írta:

Srácok!
Ne haragudjatok hogy félbe szakítom az összegzéseket/elemzéseket .. de sohasem lesz Magyarra fordítva a manga ?
Ez egy elég híres anime/manga .. nem értem miért nem fordítják ..
Az angol meg sokaknak nem megy olyan perfectül hogy élvezhetően tudják olvasni ..

Mosom kezeimet, én többször próbáltam valamit indítványozni, de nem igazán volt rá érdeklődés és kapacitás csapaton belül rajtam kívül. A "sohasem"-et viszont valóban nem lehet egyértelműen kijelenteni. Ugyanakkor amennyiben nem megy titkos sunyulás a háttérben, nem folynak Kimetsu mangás munkálatok.

Sok mindent fordíthatnánk híresség alapján, de nem tesszük. Az a fránya érdeklődés és kapacitás hiánya...

Tudom ajánlani "Csordás Norbert: Angol nyelvkönyv"-vét, ami a 0-ról megtanít angolul, mindenestül a kiejtéssel.
A shounen korosztály mangáinak nincs bonyolult nyelvezete egyébként. Nem kell rögtön bepánikolni, hogy nem megy az angol. Többen ezt csinálják, és bennem már többször felmerült a kérdés, hogy ők akkor bukásra állnak, vagy ingáznak 1-es és 2-es között? Hogy NEM oktatják a nyelvet egyeseknek? :S

i.imgur.com/IenRHO5.png

tyber16
A manga végére érve valaki mondja meg nekem, hogy Yoriichi hogy lehetett ekkora badass?!! :D De most komolyan ekkora menő arcot én nagyon rég láttam, utoljára talán Minato tetszett ennyire a Narutoból :D. Az ahogy meghalt az valami csodálatosan epic és gyönyörű lett. És mekkora oltás hogy a történelem legerősebb kardforgatója tudott kb végzetes sebet ejteni a legerősebb démonon. :D Az meg külön poén hogy a tesója meg kb a legerősebb démon lett Muzanon kívül :D.

És ha már Muzan, a harc ellene nálam top 3-as végső harc. 100000x jobb a Naruto Kaguya vagy Madara meccse, vagy a DB Cell harca pl.
És az hogy milyen áron győzték le gec.... csak másodjára olvasva esett le hogy pl Kanroji mindkét karját levágta. Iguro múltja meg pffffff aztakur..... Nem nagyon érdekelt előtte a karaktere de utána máris lépett 2 szintet:D. Igazából megengedem neked Iguro hogy elvidd Kanroji-t mert Tamayo 1000000x jobb waifu mint ő :D. Ahogy oltotta Muzant az aranyat ér! :D Egyébként Iguro és Kanroji hogy reinkarnálódtak ha mindketten meghaltak? Rokonja meg max Kanrojinak volt :D. A másik meg, hogy Tanjiroék is meghaltak a 20as éveik közepén? Tanjiróból még kinézem hogy nem mert Yoriichi is sokáig élt és ő meg az ő leszármazottja szóval simán benne van hogy tovább húzta a pecséttel. De a többiek? Ha ők meghaltak 24-5 évesen akkor elég fiatal gyerekeket hagytak magukra akikről meg nehezen képzelem el hogy csak úgy felnőttek és tovább öröklődtek évtizedeken át :D.
Így egybe elolvasva a mangát a végével együtt akkora katarzist okozott nekem amit nagyon de naaagyon rég éreztem. A Naruto volt talán az utolsó és annak is 6 éve :D. Shinazuwa és Nezuko jelenete is instant könnyezés volt, annyira kedves őszinte pillanat volt. Ahogy a pillérek feloszlatása is. Ez az egész manga egy istenverte mestermű :D! Elérte, hogy Inosuke-nek állva drukkoljak a végére miközben csak egy idegesítő görcsnek tarotttam a manga elején :D.
Ha jól értem akkor az utolsó fejezetben Kanao és Tanjiro kb 2 fia van ahol a Kanaora hasonlító fiú összejött a Zenitsu és Nezuko leszármazottjának lányával? :D És neki van egy fiú testvére aki egy fekete hajú Zenitsu igaz? :D

Megint elég összeszedtlen írás lett, nézzétek el nekem de annyira kifacsart a manga hogy alig találom a szavakat így a végére. Annyi mindenről tudnék írni, ömledezni de nem akarom hogy 10x ekkora legyen ez az írás :D Nekem abszolút 10/10 a Kimetsu no Yaiba. Top 3-as kedvenc lett. UFOTABLE kérlek! Csináljatok méltó adaptációt az egészből. Ja és nem győzöm hangsúlyozni hogy az anime zenéje az úristen annyira illik a mangához is! Tökéletes, egyszerűen tökéletes.
Ez a zene a Muzan harchoz ahogy a Pillérek vagy Inosukéék becsatlakoznak egyszerűen tökéletes! A hideg rázott közben :D
https://www.youtu...089wisL-c4

Ugrás a fórumra: