Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
Kimetsu no Yaiba manga
Bastian
Na, igen. Ha Gotouge-sensei boldogan akarja befejezni, akkor nem lesz akkora time-skip. Viszont egy olyannal, ahol mondjuk gyermekekről beszélhetünk, Tomioka és Sanemi is halott lenne már. :(

Újabb remek rajongói animáció. Ezúttal a Zenitsu vs. Kaigaku harcról. ^^
https://youtu.be/...
https://twitter.c...32928?s=19

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Jaeger
Majd meglátjuk mi talál ki a mester a végére szerintem nem fogunk csalódni :)

Nagyon jó kis rajongói animáció lett :D

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Bastian
Egyébként engem az meglep, hogy Japánon kívül is ilyen népszerű a manga. Előzetesen azt mondtam volna, hogy a One Piece és a HeroAca népszerűbb, de a MANGA Plus-on rendszerint a Kimetsu a legolvasottabb. Örömteli látvány. :)

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

Jaeger
Engem az lepett meg, hogy a One Piecet sikerült lenyomnia. Ezért is sajnálom egy kicsit, hogy hamarosan vége, de remélem kapunk valamilyen folytatást, mint előzmény vagy spin-off akár. :)

Bastian
A One Piece tábor is morzsolódik le, meglepő módon Japánban is. Új olvasókat nehezen tudnak már szerezni. Tavaly lehúzhatták a Kimetsu eredményeit azzal, hogy mennyiség, meg Ufotable, idén már ezt nem tehetik meg, ugyanis minden új Kimetsu kötet jobban teljesít, mint a friss One Piece kötetek. Hivatalosan a One Piece 2011-es rekordja is megdőlt, még jó 1 hónappal a FÉLÉVES lista előtt. Nem árulok el titkot vele, jó eséllyel olyan lesz az idei lista, hogy a 2.-tól a 10. helyezettig, a kombinált eredmény sem fogja a Kimetsu eredményét megközelíteni. Ilyenre pedig SOHA nem lesz többet példa. Ilyen befolyásos mű lett a Kimetsu no Yaiba. Pedig állítólag Gotouge-sensei felhagyott volna a szakmával, ha a Kimetsu-t az elején elkaszálják. De ez már csak történelem.

Nemsokára nyitok egy témát a következő üdvöskének, ami ugyan nem egy Kimetsu, de azért csak elolvastatta magát az aktuális fejezetig. A korai Bleach spirituális utódjáról van szó. ;)

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Nah kíváncsi leszek rá :)

Szerk: Elkészült az új avatar :D

Van esetleg valamilyen spoiler a következő fejezetről?
Szerkesztette: Jaeger - 2020.05.02. 18:39

Bastian
Jó lett. ^^

Semmi. A jelek szerint csak a One Piece-nél vannak szivárgások.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
De jövőhéten már amugy visszaáll a rend vagy várható a mangáknál még szünet a közeljövőben?

Bastian
Mindenképpen lett volna szünet a Golden Week miatt, előtte pedig volt egy biztonsági szünet a koronavírus miatt. Egyelőre ezeken kívül nem jelentettek be semmit. A következő fejezet hivatalos megjelenési napja május 11, MANGA Plus-on május 10, szóval jövő héten minden bizonnyal helyreáll a rend.
----------

Megerősített spoilerek.
204. fejezet

204. fejezet: Egy démonmentes világ

Tanjirou és Kanao egy, a Pillangó Rezidencián lévő cseresznyefa virágzását kísérik figyelemmel. A fát még az első Virág-légzés használója ültette, és Hisshou (Biztos Győzelem) névre hallgat. Kanao szeretné elmondani Tanjirounak, hogy ez a kívánság valóra vált (Gondolom a biztos győzelem), miközben Tanjirou gondolkodik. Kanao továbbra is a fát nézi, de kiderül, hogy elvesztette a látását. Kaburamaru, Obanai kígyója immár hozzá tartozik, amiről Sanemi döntött, miután Obanai életét vesztette.

Yushirou és Chachamaru (A macska) csatlakoznak Tanjirouhoz és Kanaóhoz. Tanjirou megkéri Yushirout, hogy éljen tovább, mert csak ő viheti magával Tamayo emlékét. Yushirou csendben távozik.

Uzui és a 3 felesége, valamint Rengoku apja és öccse is látogatóba érkeznek. Rengoku apja megköszöni Tanjirounak, hogy felhasználta a fia kardmarkolatát. Tanjirou is kifejezi a háláját, mert Rengoku szavaitól vált azzá, aki jelenleg is.

A Pillangó Rezidencia folyosóján, Nezuko találkozik Sanemivel. Nezuko nagyon boldog. Sanemi megjegyzi, hogy sok dolog történt, amíg ki volt ütve, kómában volt. Nezuko rákontráz, hogy ő is aludt 2 évig, így meg tudja érteni. Nezuko a démonként töltött idejében "aludt", és ha minden igaz, a Genyával töltött idejét azt hiszi, hogy Sanemivel töltötte, nem világos ez a része a spoilernek. Saneminek feltűnik ez, és mosolyogva ad egy fejsimit Nezukónak. Nezuko szíve elkezd hevesen verni, Zenitsu pedig idegbeteg a háttérben.

Tomioka és Sanemi egyedül tartják meg a Pillérgyűlést. Rengeteg régebbi karakter jelenik meg, köztük Urokodaki is.

Inosuke kaját lopott, de Aoi lefülelte. Aoi direkt Inosuke számára készített külön rizsgolyókat. Inosuke mosollyal az arcán megeszi őket.

Mielőtt hazamennének, Tanjirou, Nezuko, Inosuke és Zenitsu leróják kegyeletüket az elhunytak előtt. Ha minden igaz, Zenitsu eltemeti a mesterének hamvait Tanjirou családja mellé. A jelek szerint a Tökfej Trió + Nezuko együtt él, Tanjirouék házában.

A 205. lesz az utolsó fejezet, 24 oldallal.

Szerkesztette: Bastian - 2020.05.06. 12:54

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Pár kérdés/gondolat:

(Ez egy spoiler. Vidd rá az egeret a megjelenítéshez: Valahol azt írták, hogy nem biztos, hogy Kanao megvakult ez 100%-os infó? Tanjiroval kapcsolatban van egy olyan hír, hogy egyik szemére nem lát meg tudja levágott karját mozgatni de nem érezz vele semmit. Meeg a fejezet végén lesz egy time-skip?)

Bastian
Most nézem én is, hogy utólag ki lett egészítve a spoiler pár sorral. Tehát:
- Kanao 100%, hogy megvakult, de megörökölte Kaburamarut, a kígyót, Obanai partnerét, akivel Obanai is látott a végső csatában. (Oké, úgy néz ki, hogy nincs egyetértés, egyesek szerint hibás a fordítás, mások szerint megvakult...)
- Tanjirou képes mozgatni a bal karját, de semmit nem érez a bal könyökétől lefelé. A jobb szeme sem működőképes. Elnézést kért, amiért nekiesett annyi embernek, de Nezuko mondja neki, hogy a fejére koppint, ha még egyszer elnézést mer kérni.
- A legeslegutolsó panelen egy felhőkarcoló-szerű építmény látható, így többen úgy vélik, hogy a modern korban zárul a történet, utódokkal, esetleg reinkarnációkkal. Emlékeztetőül, a történet jó 100 évvel játszódik csak a jelenünk előtt.

Ezek a megerősített spoilerek. Három kisebb panel jött velük. Az első a Nezukós jelenet, aminél Zenitsu idegbeteg a háttérben. A második a Tökfej Triót ábrázolja + Nezukót, ahogyan takarítanak és mulatnak Tanjiroék házában. Az utolsó pedig a felhőkarcolót. Illetve... Most már jönnek újabb panelek. Tanjirou és Nezuko örül Urokodakinak és Tomiokának, plusz egy újabb panelen Tanjirou beszél Kanaóhoz, miközben Kaburamaru ott csücsül a kezében.
Szerkesztette: Bastian - 2020.05.06. 15:02

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Jah igen sokan szomorúak amiatt is ha végül nem lesz egy pár Tanjirou meg Kanao.

De kíváncsi leszek mi lesz a vége, felhőharcolós dolog érdekes. Páran azt találgatják, hogy kapnánk egy jelenben játszódó folytatást.

Bastian
Én egy Kimetsu Akadémia-nak is örülnék, afféle humoros spin-off gyanánt. A Nanatsu no Taizai-nak is volt egy, a Kimetsu pedig a köteteknél rakott fel karakterprofilokat az akadémia tagjairól. :D

A Nezuko-Sanemis résznél elvileg Sanemi látja Genyát Nezukóban, a mosolya rá emlékezteti, nem a fordítottja, mint ahogy a spoiler írta.
----------

Kijött az utolsó előtti fejezet.
https://mangadex....r/888018/1

Kaptál egy újabb, avatar gyanús képet, Jaeger. :D

Gotouge-sensei szépen lerótta kegyeletét az áldozatok iránt ezzel a színes oldallal. A karakterek pedig megtették a saját körüket a fejezetben.

Tanjirou bal karja és jobb szeme mondhatni csak dísznek van, de a funkcióját mindkettő elvesztette.
Továbbá Nezuko is kapott egy kiemelt szerepet. Elmélkedtünk itt korábban, hogy mit okozna Muzannak, hogy ha megszerezné a vérét. Yushirou elmondása alapján nem járt volna jól vele. Shinobu orvossága + Nezuko antitestjei kellettek ahhoz, hogy Tanjirou megússza. Ha bárki másba harapott volna bele, akkor game over.

Yushirou az utolsó, névvel rendelkező, életben maradt démon. Kíváncsi vagyok, hogy tovább viszi-e Tamayo munkásságát és gyógyítani fogja-e az embereket?

Szerintem senki nem tippelte volna meg helyesen, hogy ha a történet végére 3 Pillér marad csak életben, akkor Uzui, Sanemi és Tomioka lesznek a szerencsések. A Démonölő Hadtest elvégezte a feladatát, megérdemelten lehúzhatják a rolót. Csak kapjanak némi kompenzációt, legalább valami szép birtokot.

Valóban sok régi karakter megjelent: Uzui és a feleségei, Rengoku apja és öccse, Haganezuka, Kotetsu és a többiek a Kardkovácsok Falujából, Murata, a Kakushi megmaradt tagjai, Aoi, Urokodaki, és még Saburoujii-san is az 1. fejezetből. Az egyedüli hiányzók talán csak a Pillangó Rezidencia kis asszisztensei, Kiyo, Sumi, és Naho.

A Kamado család tagjai genetikailag úgy vannak kódolva, hogy mindenkiből előhozzák a legpozitívabbat. Most már Sanemi is áldozatául esett a ragyogásuknak. :]

Kanaónak működőképes még a szeme, megerősítve. Kaburamaru pedig ösztönösen Tanjirout "marja" Obanai után. :"D
----------

Állítólagos spoilerek a befejezésről. Csupán dióhéjban, a forrás kínai.

205. fejezet VÉGE

Rengeteg idő eltelt az előző fejezethez képest, több generáció. A legtöbb karakter reinkarnálódott a jelenben. Látunk diákokat, óvónőket/bácsikat, igazgatókat, tudóst, rendőrt, egy házaspárt, aki egy boltot vezet stb. A spoiler nem említi, hogy ki kicsoda, már ha igaz a spoiler egyáltalán.

A fejezet azzal ér véget, hogy látunk két karaktert a régi időkből. Egy ember és egy démon egy besárgult képen, mellette két fülbevaló. Valaki őket nézi csendben, óvatosan.

A szivárogtató azt mondja, hogy világos, hogy majdnem az összes karakter már elhunyt, de a gyermekeik, leszármazottaik élnek, ők pedig reinkarnálódtak. Azt mondja, hogy kielégítő a befejezés, nem csalódott.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Néztem én is, hogy az is egy jó kép :D Bár az jobban tetszik, hogy nálam két kézzel fogja a kardot, de talán majd egyszer...

Beszéljünk először a borítóról, most akkor a shounen jump három sztárja a Kimetsu, Hero Academia és a One Piece ez alapján? Luffy viszont szerintem túl nagy kiemelést kapott pedig a Kimetsu van most az élen úgy tudom.

A színes oldalak meg úgy az egész fejezet szerintem elég meghatóra sikerült. Nezuko pedig tényleg kulcsfontosságú szerepet töltött be csak nem úgy ahogyan gondoltuk hanem az antitesteinek hála.

Meg tetszett az a szöveg, hogy Tanjirou lehetett volna a legerősebb démon :D

Igy, hogy Tanjirou keze használhatatlan nem sok értelme maradt ezt így behozni szerintem.

Azért remélem hátha megkapjuk még a Kimetsu Akadémia-t :D

Bastian
A borítón lévő kiemelés inkább a szerint történik, hogy mennyire rögzült be az adott mű a köztudatba.
https://i.imgur.c...xuTyb2.png
https://i.imgur.c...nMqhOg.png
https://i.imgur.c...QWGhAK.png
A One Piece a maga 23 évével, never ending animéjével, egy tucat mozifilmmel a háta mögött egyértelműen "a magazin arca", "poszterszériája". Elverhetik, de akkor is afféle "főnök" lesz a többi széria között.
A HeroAca megkapta az 5. évados berendelést, 2 mozifilmmel is rendelkezik. Nehéz elhinni, ha valaki nem hallott róla Japánban.
Megemlíteném a Haikyuu!!-t is, ami szintén jobban ki van emelve, immár a 4. évadánál jár. Valamint a Neverland is kellőképp tett érte, hogy kiemelést kapjon, még ha nem is hallok túl rózsás dolgokat a tájáról mostanában.
És ott van a Kimetsu, ami kegyetlenül ver minden szériát a magazinon kívül is.
Viszont a WSJ el fogja veszíteni rövid időn belül a Kimetsu, Neverland, Haikyuu!! gigász hármast, így érdekes lesz látni hatalmi átrendeződést a magazinon belül. Jelenleg 3 blokk van elől. A Kimetsu a maga blokkjában, a One Piece (és a Hunter x Hunter, ha lenne) a maga blokkjában, majd egy hármas HeroAca, Neverland, Haikyuu!! blokk hasonló számokkal.

A 20. kötethez jött újfent Kimetsu Akadémia alapanyag. :D
https://mangadex..../889757/15
https://mangadex..../889757/16
----------

A kínaiaknak megint igazuk volt. ^^

Szerkesztette: Bastian - 2020.05.14. 08:14

i.imgur.com/IenRHO5.png

Ugrás a fórumra: