Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
Kimetsu no Yaiba manga
DieHardy
Köszönöm, a szöveg mellé raktam a rawot amit találtam és úgy olvastam, így teljesen jó és érthető volt.

Teljes mértékben egyetértek veled Bastian. Ahogy a Sensei viszi a sztorit és a cselekményeket egyszerűen zseniális. Rég nem olvastam ilyen mangát, miután véget ért az anime kb egy hét alatt ledaráltam a kint lévő fejezeteket, annyira olvasatta magát és nem éreztem úgy, hogy most pihentetnem kéne, mert kezd unalmas lenni.. És persze már várom az anime adaptáció folytatását is. Remélem a movie után nemsokára jön a következő évad.

"Panic is the seed of defeat, so you must maintain your calm and think logically. Remain calm, look beyond your surroundings, and don't waste your effort on unnecessary details, Momonga-san."

Jaeger
Én is csatlakozni akarok a manga klubhoz :) Az anime utolsó része után hanyadik fejezettel érdemes kezdeni?

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Avaren
54. fejezet első pár oldaláig lett feldolgozva. :) Elkezded az 54. fejezet elejétől nem maradsz ki semmiből, mivel tökéletes manga adaptáció volt az anime. :D Lesz mit olvasnod, irigyellek. :D :D

-------

180 fejezet rawjába belekukkantottam. Lesz itt hentelés megint... Bár animébe ezt mi nem fogjuk megérni, hogy láthassuk. :D Ennyi halált egy ívben. :D Tényleg nem lehet itt megmondani ki éri meg a manga végét... :D Egyszerű, de nagyszerű. :)
Szerkesztette: Avaren - 2019.10.25. 19:22

Bastian
Megszületett Muzan Blanco. B-)
Ezzel elképzelhetővé válik az elmélet, hogy Nakime legyőzésével a Végtelen Fellegvár is megszűnne, ezért váltottunk most Muzanra. Obanai és Mitsuri belerondíthat csúnyán a levesébe, ha ez így van.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Jaeger
Visszatértem :)

Sikerült pár nap alatt lenyomnom a mangát és az kell mondanom, hogy nagyon tetszett :) Le a kalappal a mangaka előtt sajnálom, hogy vége lesz :(

Pár kérdés és észrevétel:

Tanjiro kardja az eredeti légzésfelhasználó kardja lenne?
Remélem az nem igaz, hogy a jel miatt meghalnak már 25 éves korunkban.
Kiváncsian várom, hogy Nezuku mikor fog csatlakozni hozzájuk mivel azt sejtem, hogy nem fog vissza változni emberré. De a jelenlegi állás alapján Tanjiro biztosan nem tudja egyedül legyőzni Muzant.
Gondolom jelentősége lesz annak a 13-ik táncnak amit mondott, hogy nem tudja használni de létezik még egy.

De kellene valami időhúzás mert elég sokan komolyan megsérültek vagy tényleg mindent ezen az éjszakán rendeznek le?

Bastian
A kard, amit Yoriichi használt a visszaemlékezésben aranymarkolattal rendelkezett. A Tanjirou által nyert kard a Yoriichi gyakorlóbábúból fekete markolatú volt. Amennyiben nem hibáról van szó, akkor két különböző kardról beszélünk, de Tanjirou kardja is Yoriichi idejéből való.

Az időre pedig ismét azt válaszolom, hogy Nakimének kulcsszerepe lehet. Szívnak vele rendesen, de ha le tudnák verni, akkor el tudnának menekülni, és rendezni a soraikat. Ha pedig nem, akkor a vérfürdő még folytatódni fog egy darabig.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

Jaeger
Szerintem most tuti lesz egy kis fight Tanjiro és Muzan között ami aztán lehet Tomioka életébe fog kerülni sajnos :(

Nem hiszem, hogy a törött kardal sok esélye lenne a fent maradó időben.

Bastian
Ha úgy vesszük, van 5 Pillér Himejima, Sanemi, Tomioka, Obanai, és Mitsuri személyében. Ott van Kanao is, aki Shinobuhoz felér, tehát mondhatni egy 6. Pillér, és Tanjirou sem éppen gyenge, valamint Inosuke és Zenitsu is érdemel nem is kevés kreditet, Yushirou is bedühödött. Rengoku papa és Urokodaki sem lebecsülendő, már ha ők is a fellegváron belül vannak. Le lehet verni Muzant, de a legnagyobb probléma, hogy nem egy helyen vannak, ezért kellene Obanainak és Mitsurinak mihamarabb kiiktatnia Nakimét.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Szerintem a két volt pillér nincs a fellegváron belül.
A többiek meg sokan vannak az igaz csak elég leharcolt állapotban.

Muzan legyőzésére van valamilyen terv? Az egyik verzió ha Nezuku ember lesz mivel az elég nagy csapás lenne neki, de ebben nem hiszek, viszont amugy nem tudunk olyan módszerről amivel képes lehetne végezni vele.

Bastian
Muzan azt állította, hogy Tamayo visszaváltoztató orvossága hatástalan volt, de nem kizárt, hogy ez egy korai kijelentés volt a részéről. Douma is megszívta Shinobu mérgével, lehet, hogy csak idő kérdése és Muzan is pórul fog járni. Minimum a regenerációját kiiktathatja. Nezuko azért kell neki, hogy legyőzze a napfényt, így ameddig ez a gyengesége megvan, addig nem legyőzhetetlen. Ha pedig Kars (JoJo) nyomdokaiba lépne, akkor arra is lenne egy megoldás, bár a Kimetsu világában nehéz lenne kivitelezni.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Kint a legújabb fejezet a 181-es :)

Kicsit haladt tovább a történet, ők is tudják a Bastian által említett problémát :D

Bár a megoldásra egyelőre itt sem derült fény.

Szegény öreg Tanjiro úgy volt, hogy megnyugszik, de szerintem igazán csak most lett dühős.

Nem tudom meddig lesz elérhető itt, de addig itthagyom:
https://www.manga...-yaiba-181

Talán a következő fejezetben megkapjuk azt, hogy Tanjiro azt mondja Muzának ez nem elég, hogy kétségbetaszíts engem és nyom egy bankai-t, hogy egy klasszikust idézzek :D

Esetében azt jelentené, hogy képes lenne a saját erejéből vörössé változtatni a kardját.

Bastian
https://mangadex....r/743204/2
Kijött a legújabb fejezet. ^^

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Ez elég durva fejezet volt :)

De valaki magyarázza meg nekem, hogy elvileg Tanjiroék pihentek egy kicsit nem?
Azt hittem valamennyire helyre jön, de úgy nézz ki teljesen elfáradt.

Illetve durva, hogy egy fő karakter is szerezhet egy ilyen sérülést? Nem tudom ezután hogyan lesz képes igy harcolni. Tudom nem lehetetlen, de mindenképpen hátrány.

Bastian
Tanjirou elég kétségbeesetten harcolt, szerintem nem szabályozta kellőképpen a Légzését, ezért is ment neki a falnak.

Gotouge-senseinek nem kiárt, hogy valami szemfétise van, mert Rengoku, Uzui, Haganezuka, Kanao, és most lehet, hogy Tanjirou is elvesztette az egyik szemét/a látását az egyik szemére. :hmm

Örülök, hogy bejött a tippem Nakimável kapcsolatban. Annak meg pláne, hogy Yushirounak is hasznát veszik. B-)

i.imgur.com/IenRHO5.png

jasek89
Kicsit korainak érzem még Muzan ellen Tanjirot bevetni, teljesen más szinten áll a démon. Vagy talán közbelép a hugi és elp*csázza helyette? :D

Ugrás a fórumra: