Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
[Naruto-Kun Projekt] Kimetsu no Yaiba anime
bakod
Azt gondoltam hogy a törött karddal is képes lesz technikákat használni. viszont ez hatalmas ugrásnak tűnik. elvágta a fonalakat a 10. technikával... aztán a tűz elemre nem számítottam. az a visszaemlékezés még később érdekes lehet :O és Nezuko is mutatott valamit, méghozzá nem is akármit. bár ezek szerint meg kell sérülnie ahhoz hogy használni tudja.

viszont az after credits nekem azt sugallta, hogy a 12 legerősebb démonnak nem elég a fejét venni. akárhogyis, ez is hatalmas fejlődés Tanjirotól.
az animáció meg még mindig gyönyörű. tudom sokszor elmondtuk már de nem lehet megunni :D

burn3000
Mindenre számítottam de arra azért nem ,hogy még a fejét is le fogja vágni egy "zöldfülű" az egyiknek a tizenkettő közül. Igen szerintem sem lesz elég ez a megölésére ,de ha ezek után nem kap egy levelet azzal a gyászos károgó varjúval amibe az lesz beleírva ,hogy grat felléptettünk mittudomén milyen szintúvé akkor beszarok. Tök izgi lett volna ha a végső teknikát látja az idősebb srác is mivel ő ajánlotta be a mesternél .

Dzsiza
Szerintem nem lesz az ilyen egyszerű nincs itt meg vége a harcnak de meglatjuk de az szint lépés szerintem is jöhet lassan kierdmli

Bastian
Újfent egy 3 fejezetes részt kaptunk. De még milyet! *.*

Shinobu jelenete Zenitsuval anime eredeti volt, de voltaképpen beilleszthető a látatlanban megtörtént események közé. Többször említettem már, hogy az anime kerüli a narrációt, amit kreatívan kihasználtak Shinobu szavaival. A mangában narráció formájában fordul elő az "életed lepereg a szemed előtt" rész, mégpedig akkor, amikor Tanjiroura rázáródni készül a Felaprító Fonálbörtön. Mondhatni megalapozták a visszaemlékezést, de már Zenitsu és Inosuke harcánál is fel-feltörtek az emlékek az adott karaktereknél.

A Tizedik Stílusnál is kikerülték a narrációt. Az animében Rui beszélt arról, hogy minden egyes forgással növekszik a technika ereje, nem pedig egy ismeretlen mesélő. Ez is egy remek megoldás volt.

Végül a lényeg: Először is, nem, nem ugrott Tanjirou hatalmas szinteket előre. Gondoljátok végig. Kyougai a Tizenkét Démonhold egy volt tagjának számított, és fénykorában is csak az utolsó pozíciót töltötte be. Tanjirou sérülten, egymaga győzte le. Rui az Ötös Fogyó Hold, azaz a 11. legerősebb. Mit ért el Tanjirou ellene? Kellett a Tizedik Stílus ahhoz, hogy az átlagos fonalait átvágja. Kellett a Tűzisten-kagura ahhoz, hogy a legerősebb fonalait átvágja. És még a Tűzisten-kagurával sem jutott el odáig, hogy egymaga a fejét vehesse Ruinak. A kulcsszó az egymaga...
Nezuko bizony rengeteg elismerést érdemel. Megmentette Tanjirout az átlagos fonalaktól, elégette előle a legerősebb fonalakat az útból, és a lényeg: A vére ráfolyt Tanjirou pengéjére. Ez megint egy narrációs rész volt a mangában. Tanjirou pengéje lendületet kapott attól, hogy Nezuko használta a Lobbanó Vért. Ezzel sikerült Rui fejét venni, nem Tanjirou csikarta ki a győzelmet önerőből. A Mocsárdémon egyébként a 7. részben megjegyezte, hogy Nezuko felettébb erős, pedig még nem tudja használni a Különös Képességet. Most már tudja...

Ez pedig a Tűzisten-kagura alatt szóló nóta. :"]
https://www.youtu...D4YKAGOLQc

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

goku5
Köszi a magyarázatot ezekre. A komment nélkül (ha van) tényleg nem olyan.

Amúgy legyen úgy ahogy még ha nem egyedül is, de akkor is elvárnám én is hogy 1-2 szinttel simán feljebb vigyék. Most elvileg a legalacsonyabb rangú. olyan akiket itt tucatszámra mészároltak le a gyengébb "családtagok". Hozzájuk képest meg jóval előrébb jár. Szóval megérdemelne egy 5-6 rangot.

Amúgy meg a cím is simán utal arra hogy nem hal még meg a démon.
Fejlevágáshoz meg annyit, hogy a részben ö is levágta a másik fejét és úgy ment el hogy azt a kezében vitte.

Bastian
Nichirintouval kell lefejezni egy démont ahhoz, hogy meg is öljék, a másik alternatíva a napfény. A démonok egymás között simán dobálózhatnak akár a saját fejeikkel, akkor is regenerálódnának.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

burn3000
Én sem aztmondtam ,hogy pillérnek rakják be :D Szimplán ahogy az előttem szóló is leírta , mindenkit tucat számra csaptak le akik elvileg második szintűek voltak . Erre odamennek ez egyes szintű főhőseink és csitt csatt dirr durr van MAJD segítséggel még a fejét is levágja törött karddal az egyik démonholdnak. Egyértelmű nem pillér szint ,de (ha jól emlékszem 10 szint van) 5-6 ra tényleg megérdemelten felkerülhetne.

Bastian
Hol hangzott el olyasmi, hogy volt bárki is a Natagumoyamán, aki nem Mizunoto besorolású? Murata, az egyetlen megnevezett démonvadász panaszkodott arra, hogy halomszámra küldik a Mizunotókat, feltehetőleg őt is beleértve, amikor már réges-régen szükség lenne a Pillérekre. Nem lett megnevezve egyéb rangsorolás a Mizunotón kívül.

De mivel látom ez egy érzékeny téma, elárulom, hogy a mangában emlékeim szerint egyszer kaptunk eddig helyzetjelentést a besorolásukról, amire ne ebben az évadban számítsatok. Viszont irreálisak az elvárásaitok, ha szerintetek "ennyitől" hirtelen már ugorhatnak nyugodt szívvel a Tsuchinoto, vagy Tsuchinoe besorolásba.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Tapion-sama
Nem hiszem hogy be van kamerázva az erdő :) és azt sem hogy a Démonölő Hadtest vezetője követi az animét xDDD

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

http://viharsziget.naruto-kun.hu
goku5
Én csak úgy értettem és gondoltam és látom nem egymagam, ha tucatszámra vágják az alacsonyabb démonok az 1-es szintűeket akkor főhőseink akik még ha nem is egyedül, de képesek legyőzni egy a 12 hold egyik tagját azokat ne sorolják már 1-es szintre. Mert ha akkor mire is képes egy 10 szintű? Egy vágással végezne egymaga a 12-tek egyikével? Vagy akár egy 5-6 szintű?
ÉS ezeket úgy írom mint aki csak az animét nézi semmi mangát tudás. Szimpla logikát követve. És nem is kell látni mindet. Szerintem elég ha látják (tudnak) a végeredményt.

Bastian
Nos, én kizártnak tartom, hogy ha valaki Pillér, akkor az automatikusan a legmagasabb besorolással jár. De mivel ők papíron a legerősebbek a Démonölő Hadtestben, ezért minimum Hinotora (4.) tenném a leggyengébb tagokat is. Innen pedig mindenki kedvére rangsorolhatja őket. Felülről lefelé a fejemben egy 1-3-3-2-es csoportot tudok elképzelni erő alapján. Azonban ez mind az én agyszüleményem.

Ezzel a logikával a Mizunotók (10.) főleg nem fognak csak úgy ugrálgatni. Viszont akkor feldobom a magas labdát: Miért nevezik Fogyó Holdaknak a Tizenkét Démonhold 6 leggyengébb tagját?

i.imgur.com/IenRHO5.png

goku5
Hát nem nagyon értem a te rangsorolásodat, de szerintem hagyjuk is, mert másabb aki olvassa a mangát és más aki csak az animét nézi. Pláne ha tényleg nem is igen foglalkoznak a rangokkal később. Én csak felvetettem a nézetemet animés laikusként.

Válasz szerintem mert minél teljesebb a hold annál erősebb. Ezért gondolom hogy a telihold a legerősebb. Vagy éppen fordítva.

Ningen
Most én is úgy szólok, hogy csak az animét nézem, nem vagyok tisztában a mangás dolgokkal.

Ha jól rémlik, akkor még nem találkoztunk olyannal, aki Mizunoe, azaz 9. rangú lenne (Ha igen, akkor sorry, nekem nem rémlik, de ha mégis, akkor felesleges tovább olvasni, értelmetlen lesz xD), így pedig nem lehet következtetést levonni, hogy egyáltalán azt a rangot megérdemelné-e Tanjirou. És nem is tudjuk pontosan, mi szükséges a feljutáshoz. Lehet nem csak erőre, de tapasztalatra is szükség van, amiből még Tanjirounak nincs annyira sok. De az is lehet, meg van szabva hány démont kell megölniük hozzá. Borzasztóan keveset tudunk a ranglépésről ahhoz, hogy egyáltalán részletesen beszéljünk róla. (Bár még mindig lehet teljes hülyeséget írtam... xD)

"I understand what you are getting at father. And, as such... I have decided that I must relinquish my position as tenth seat. From now on I am just... just plain old Erina." - Nakiri Erina

https://kitsu.io/users/361132/library
Bastian
*Dobpergés* Mert fogynak. ^^"
Láttuk Kyougai visszaemlékezésében, hogy Muzan úgy ítélte meg, hogy nem tud hová fejlődni, ezért megfosztotta a pozíciójától. Magyarán Muzan számára nem okoz gondot a Fogyó Holdak pótlása. Nem lebecsülendőek, és az sem, hogy a Tanjirou-Nezuko kettős mit vitt véghez, de nem fogja a dolog hanyatt vágni Muzant. És ezen elv alapján, hiába csak Mizunoto besorolású Tanjirou, egy kiérdemelt hátba veregetésen kívül nem kezelik majd feltörekvő sztárként, maximum csak más, ismeretlen Mizunotók.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Dzsiza
giyu Pillér aki az első részben elkuldte őt az öreghez

Ugrás a fórumra: