Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
[Naruto-Kun Projekt] Dr. Stone anime
Ashen
Nagy meglepetés volt a számomra, hogy a témák gyors átlapozása után nem akadtam eme manga saját témájára.

A manga 2017. márciusában kezdődött a Shounen Jump színeiben Inagaki Riichiro (író) és Boichi (rajzoló) közös alkotásaként, az anime 2019. nyarán fog elkezdődni.

Kategória: Kaland,Sci-Fi, Shounen

A történet főszereplője Senku, az ifjú középiskolás (mi más...), aki jelentősen eltér a megszokott shounen főhősöktől. Kiemelkedő fizikai erő és állóképesség helyett kimagasló intelligenciával rendelkezik, s ennek felhasználásával próbálja újraépíteni a világot, ugyanis az első fejezetben a Földet titokzatos fény árasztja el ami kővé dermeszti az embereket és madarakat. Főhősünk és barátja több ezer év fogság után válik ismét szabaddá, hogy szembesüljenek a világot ért csapással.

Szerk.: Elstartolt az anime, én teljesen megvagyok elégedve az első résszel, bár Senku hangját kicsit még szoknom kell majd.
Szerkesztette: Tapion-sama - 2019.07.08. 20:11

Bastian
Remek start volt. ^^
Senkuhoz én Kamiya Hiroshit képzeltem, de Kobayashi Yuusuke is képes arra a már-már undorítóan magabiztos hangsúlyra, így nem vagyok szomorú a választást illetően.
A tempót illetően is elégedett vagyok.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Ranma
Sziasztok! Tudom én nevem itt "fújj" kategória XD De Bastian-nal egyet értek jórészt, viszont egy dolog zavar. Tudom, rendezés függő, és nem lehet mindent maga szerint, de a haladási tempó miatt, hogy kihagytak szerintem pár olyan részt, ami benne lehetett volna, kicsit zavaró... Mintha 24 rész után "alter" befejezést akarnának adni neki. (leehet majd folytatni, de ha úgy vesszük le is zárják.) De remélem nem lesz igazam...

Bastian
Trumpot nem merték bevállalni. ^^"
Szerintem lezárhatják a 82. fejezettel, a további sorsa pedig a fogadtatása után dől el.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Ranma
Nem csak az, pl Yuzuriha karaktere... hogy tudja, oda van érte Taiju... és ugye vallomás előtt húzza az agyát... szerintem ez olyan karakterre jellemző "sajátosság", amit kár volt kihagyni...

BladerTM
Tetszik a főhősünk személyisége. :lol

kasza93
Ahh még semmit nem láttál Senku magabiztosságáról és hozzáértéséről.

bakod
Nekem is nagyon bejött, már kezdtem elkeseredni, hogy a nyári szezon úgy ahogy van kuka. de ez egy egész jó és erős kezdés volt, érdekes gondolatmenettel.

2 főhősünk is elég "érdekes" személyiség, de jól kiegészítik egymást. plusz az 1. rész végére, már meg is találták a gyógyírt.

Ami kissé zavart, hogy 3700 év alatt ennyire eltűnt minden rom? oké be kellett látnom, hogy nem sok olyan épület van a világon most jelenleg ami több mint 3000 éves, nem nyúltak hozzá mégis áll. kissé hihetetlenül hangzik, de nem feltétlen az, plusz maradhattak is meg némi romok.

Amit ki akartam hozni ebből az az, hogy a franc tudja mi volt az a villanás, de szinte lehetetlen lesz kideríteni, hogy mi/ki a felelős.elektronikusan tuti minden elpusztult, esetleg akkor lehetne megtudni valamit, ha az okozó ember volt - szinte biztos -, és azokat a tudósokat megtalálják.
Simán bejátszhatják hogy egy pökhendi, ostoba amcsi elnök dobta le; nem kell Trumpot név szerint említeni :D

Nester
Bakon annyiban kijavitanálak, hogy ebben az arcban inkább csak Senkuu és még más nem látott két srác a főszereplő. Az a villanás meg...(Ez egy spoiler. Vidd rá az egeret a megjelenítéshez: még a mangát olvasók se tudják mi az. Még csak a második arc közepén járunk és annyit tudunk valaki jelenleg is képes erre a műveletre. Kár hohy odáig nem jut el az anime én annál szórakozok a legjobban. Csak Tsukasa elleni harc végéig ha eljutunk bár remélem nem ez lesz 12 13 rész alatt.)

Tapion-sama
24 részes lesz az évad :)

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

http://viharsziget.naruto-kun.hu
Nester
Na az szuper. Akkor végig fogják vinni az első toryt. :D viszont a folytatásra sokat kell akkor várnunk :C Pedig akkor jönnek még az igazán jó szereplők

bakod
2. rész:

megkaptuk a 3. tagot, aki még Taijunál is erősebb.. az a Saitamás ütés az oroszlánnak már kicsit túlzásnak érződik számomra :ehh mégis hogy lehetne már egyetlen ütéssel kinyírni egy ekkora állatot? :D
viszont hamar kimutatta a negatív oldalát is, ebből később még lehetnek gondok, bár amit mondott a kisajátítgatásról, azzal nehéz vitatkozni.

megint sikerült egy arasznyit haladni a civilizáció építésben, most már mész is van, meg rengeteg hús. összességében tök jó hogy láthatjuk fejlődni a dolgokat. persze minél többen lesznek visszahozva, annál több gond is lesz, de annál gyorsabban haladhatnak.
örülök hogy 24 részes lesz, mert az első 2 rész nagyon bejött, szóval remélem a mangát folyamatosan dolgozzák majd fel utána is.

KaukazusiGyikember
Nekem is tetszik a sorozat, elég érdekes és rendhagyó ez a félig kőkorszakos, félig Robinson Crusoe-s dolog. Maga az alaphelyzet, hogy egy csapásra az egész emberiség kővé válik, nagyon egyedi ötlet, és tetszik, hogy nem "légből kapott" a történet: mindennek van valami logikus magyarázata, szilárd talaja. Az első részben például féltem, hogy Taiju pusztán az akaratereje miatt ébredt fel, meg hogy a véletlen műve, hogy 3700 év után ennyire egy időben ébredt fel két főszereplőnk. Ezek borzasztóan idegesítő és logikátlan, rajzfilmekben bevett megoldások lettek volna, így nagyon megörültem, mikor teljesen logikus és épkézláb magyarázatot adtak ezekre.

Nekem a történetszál helyett inkább a másik oldallal, a karakterekkel kapcsolatban van pár negatív érzésem. Senku, bár nem lesz a kedvenc anime főszereplőim közt, elég érdekes karakter, így vele nincs bajom. (Viszont, mikor megláttam, egyből az jutott eszembe, hogy "már megint egy hülye hajú főszereplő!". Vicces, hogy még az ilyen reális talajon álló animékben sem gyakran reális a haj) A karakterek egyoldalúsága, egyfélesége, teljes sztereotipikussága összességében zavar, ez a "csak ilyenség" vagy "csak olyanság": Senku egy zseni, aki csak a tudománynak él és csak a tudományban hisz, a hideg realitás embere, Taiju pedig egy elég egyszerű gondolkodású, már-már bárgyú ember, aki ezt viszont hihetetlen kitartásával és erejével kompenzálja, továbbá nagyon szenvedélyes. Ennyi. Ezzel mindent elmondtunk a két karakterről. A valós emberek és az ennek megfelelően jól kidolgozott karakterek ennél jóval bonyolultabbak, és nem illenek úgy össze, mint a legódarabkák, teljes mértékben kiegyenlítve egymás hiányosságait. Az újonnan behozott szereplő is elég egyoldalú, bár azért kicsit kevésbé, ő hihetetlen képességei (ami azért egy középiskolás diáktól szintén, meg úgy alapból egy embertől ENYHE túlzás) gondolkodni is tud, viszont csak engem zavar, hogy az ő és Taiju erősségeinek - a kitartásnak és az erőnek - nagyjából fednie kéne egymást??! It meg úgy beszélnek róla, mintha egy tök más terület lenne a kettő.

Szóval ja, a karakterek sablonsága - főleg Taiju gondolkodási képtelensége - zavar, de elviselhető, a történet meg nagyon egyedi és érdekes, kíváncsian várom, hogyan fog alakulni.

bakod
nem tudom engem a karakterek nem idegesítenek, bár meglehet hogy kissé szélsőségesen sarkítottak. ettől függetlenül szerintem teljesen jól illeszkednek a történetbe és nincs az az érzésem - nekem legalábbis - hogy bármi rossz lenne velük kapcsolatban.

kasza93
KaukazusiGyikember írta:

Nekem is tetszik a sorozat, elég érdekes és rendhagyó ez a félig kőkorszakos, félig Robinson Crusoe-s dolog. Maga az alaphelyzet, hogy egy csapásra az egész emberiség kővé válik, nagyon egyedi ötlet, és tetszik, hogy nem "légből kapott" a történet: mindennek van valami logikus magyarázata, szilárd talaja. Az első részben például féltem, hogy Taiju pusztán az akaratereje miatt ébredt fel, meg hogy a véletlen műve, hogy 3700 év után ennyire egy időben ébredt fel két főszereplőnk. Ezek borzasztóan idegesítő és logikátlan, rajzfilmekben bevett megoldások lettek volna, így nagyon megörültem, mikor teljesen logikus és épkézláb magyarázatot adtak ezekre.

Nekem a történetszál helyett inkább a másik oldallal, a karakterekkel kapcsolatban van pár negatív érzésem. Senku, bár nem lesz a kedvenc anime főszereplőim közt, elég érdekes karakter, így vele nincs bajom. (Viszont, mikor megláttam, egyből az jutott eszembe, hogy "már megint egy hülye hajú főszereplő!". Vicces, hogy még az ilyen reális talajon álló animékben sem gyakran reális a haj) A karakterek egyoldalúsága, egyfélesége, teljes sztereotipikussága összességében zavar, ez a "csak ilyenség" vagy "csak olyanság": Senku egy zseni, aki csak a tudománynak él és csak a tudományban hisz, a hideg realitás embere, Taiju pedig egy elég egyszerű gondolkodású, már-már bárgyú ember, aki ezt viszont hihetetlen kitartásával és erejével kompenzálja, továbbá nagyon szenvedélyes. Ennyi. Ezzel mindent elmondtunk a két karakterről. A valós emberek és az ennek megfelelően jól kidolgozott karakterek ennél jóval bonyolultabbak, és nem illenek úgy össze, mint a legódarabkák, teljes mértékben kiegyenlítve egymás hiányosságait. Az újonnan behozott szereplő is elég egyoldalú, bár azért kicsit kevésbé, ő hihetetlen képességei (ami azért egy középiskolás diáktól szintén, meg úgy alapból egy embertől ENYHE túlzás) gondolkodni is tud, viszont csak engem zavar, hogy az ő és Taiju erősségeinek - a kitartásnak és az erőnek - nagyjából fednie kéne egymást??! It meg úgy beszélnek róla, mintha egy tök más terület lenne a kettő.

Szóval ja, a karakterek sablonsága - főleg Taiju gondolkodási képtelensége - zavar, de elviselhető, a történet meg nagyon egyedi és érdekes, kíváncsian várom, hogyan fog alakulni.

Azért 2 epizód után korai lenne bármilyen itéletet mondani a karakterekről, nem hogy a személyiségükről. Arról meg ne is beszéljünk hogy ez még mindig csak a prológus ( olvasom a mangát az elejétől). Egy két rész el fog még telni mire ténylegesen beáll az alap konfliktus a történetben.

Ugrás a fórumra: