Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Minden ami Anime/Manga és hazai rajongók munkái
Év legjobb animéi
dungeonlord
Sok témát csináltam.Bár vannak kisebb-nagyobb sikerek, de ezúttal egy érdekes témát szeretnék létrehozni.
Összefoglaló, hogy kinek mi volt a kedvenc animéje .

Nem csak 2018 van szó, hanem bármelyik évről .(2000-től)
Futó sorozatok is érvényesek! Mint pl One piece,detektiv conan stb,stb,
Mik a követelmények ?
-Minimum 3 ,max 10 írhatsz .
-Minimum 12.rész ,tehát 1.évados anime . (fél-fél évadra van vágva 2015/2016között beleszámít mind2 évre)
-csak abban az évben kijött animék érvényesek, kivétel a futó sorozatok.
-Írjátok ki az évet(2000,2005,2014,2017stbstb)
-Miért kedvenc
-Ha nem tudsz sorrendet dönteni, akkor írj oda egy ?-et .
Téma még változhat, de röviden ennyi.
Hamarosan itt a 2018.év vége. Ha valakinek megvan a 2018 kedvencei , az nyugodtan leírhatja.

Ez a téma egyszere a legjobb anime keresése, és ajánlásként terveztem .

Kibeszélést még nem terveztem, de ha kell, akkor mehet.

Bastian
Gyakorlatilag korlátokkal ötvözted a szezonos és az ajánló témát. Előbbiben senki nincsen visszatartva attól, hogy leírja évekre visszamenőleg, hogy mik voltak szerinte a legjobbak és miért, még ha becsúszik néhány jelenleg is futó mű, az utóbbi pedig magáról az ajánlásról szól.

Feleslegesnek érzem, de ha aktív lesz, akkor maradhat.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Shiro
Be kell valljam nem volt nem egyszerű összeszedni 2018-tól 2000-ig, hogy adott évben mi tetszett a legjobban.

Voltak olyanok amikre csak annyira emlékszem, hogy nagyon tetszett, de hogy miről szólt, vagy hogy miféle figurák voltak benne már nem emlékszem.

Másrészt feltűnt, hogy már mennyire megrontott a popkultúrizmus.
Ma javarészt úgy választok, hogy megnézem mik az átlagosan a legjobban értékeltek (Anime Planet esetében ami minimum 4 csillagot kapott az 5-ből)
Anno meg simán kedvencem lett olyan, amire most lehet még rá se néznék, mert olyan alacsony az értékelése, hogy megfontolásra sem tartanám érdemesnek.
Hozzáteszem, hogy ma már többnyire csalódom, ha 4 csillag alatt próbálok bármit is.
Akkoriban viszont egyszerűen csak a borítókép döntött.

A listát úgy próbáltam összeállítani, hogy mi volt az adott évben ami valamilyen formában különleges volt a számomra. Legyen az megvalósítás, vagy téma.
Éppen ezért vannak amik nem kerültek fel a listára, hiszen bár kiváló remek művekről van szó, mégis csupán az elvárásaim szerint alkottak jó minőségben, és nem annak ellenére.

A listám visszafelé

2018
Hinamatsuri.
+ egyelőre: Slime
A legnyomorultabb mob-ról a JRPG-kből. S a kedvencem lett az őszi szezonból. Ráadásul tök jó kontrasztot ad neki a Goblin Slayer

2017
Made in Abyss
Egyszerűen tetszik ahogy a veszélyes ismeretlent a gyermeki kíváncsisággal ötvözi
No Game No Life: Zero

2016
Koe no Katachi
Ha most animét kéne ajánlanom valakinek aki még egyet sem látott, akkor valószínűleg ez lenne az.
Kimi no Na wa
Boku Dake ga Iani Machi
Amikor a slice of life hatás olyan erős, hogy már szinesztéziát okoz és már érzed annak a reggelinek az illatát is.
Re Zero

2015
Oregairu
Durarara
A stílusa egyszerűen remekké teszi.
One Punch Man
Egyszerre paródia és egyben hihetetlenül epikus

2014
No Game no Life
Shigatsu wa Kimi no Uso
Soredemo Sekai wa utsukushi
Silver Spoon
Ki a fa****** érdekel egy paraszt képző? Na mikor jön a következő évad?

2013
Railgun S (de csak a 17. részig)
Hihetetlen jó feldolgozása az Index sister arc-ának
Oregairu
Silver Spoon
Log Horizon
Little Busters
Kara no Kyoukai

2012
Hyouka
Psicho Pass
Zseniális, és helyenként hátborzongató. (A második évad ennek tükrében csupán gyenge eresztés)
Shinsekai no Yori
Mi lenen ha világ gyökeresen megváltozna.
Anno még a Charlotte kapcsán írtam, hogy a Key microkozmosz alkotásában kiváló, de macrokozmosz terén elbukik.
A Shinszekai Yori olyan számomra macrokozmosz terén, mint a Clannad, vagy az Angel Beats microkozmosz terén.
Bakuman
Így készül amanga.
Sakurasou no Pet na Kanojou
Fate/Zero
Natsume
Fantasy+Slice of life = kiváló kombináció.
Wolf Children

2011
Gosick
Anohana
C
Usagi Drop
Hotarubi no Mori e
Steins Gate
Mirai Nikki
Hunter x Hunter
Durarara
+Madoka

2010
Durarara
Angel Beats
Bakuman
The World God Only Knows

2009
Higashi no Eden
Natsume
Bakemonogatari
Shikabane Hime
Kara no kyoukai
Regios
Druaga
+11 Eyes (magyar nyalvű intro)

2008
Clannad
Code Geass
Eve no Jikan
Natsume
Toradora
Index
Alison to Lillia
Macross Frontier
Kurenai
Special A
Druaga

2007
Clannad (a sorozat, nem a movie, az fos)
Higurashi
Tengen Toppa Guren Lagann
Hogyan is volt az idézet: "Bízz bennem, de ne bennem akiben te bízol, hanem bennem aki benned bízik."
Darker than Black
Seirei no Moriboto
Lovely Complex
Piano no Mori (movie)
ef - a tale of memories

2006
Code geass
Higurashi
NHK ni Youkoso
Földtenger varázslója
Hantsuki
Death Note
Suzumiya
Black Lagoon
XXXHolic
Az egyenértékű csere legtökéletesebb megvalósítása
Egy kívánság teljesüléséért képe vagy lemondani valamiről ami számodra ugyanolyan fontos?
Amit csak utólag veszel majd észre, hiszen jelenleg csupán csekély árnak tűnik.

Utawarerumono
Honey and Clover
Shounen Onmyouji
Ez volt az ami anno megszerettette velem a keleti mitológiát

2005
Eureka Seven
Gokusen
Air (a sorozat, csak úgy mint a Clannad esetében)
Tsubasa Cronicle
Honey and Clover
Basilisk
Naruto, kicsit komolyabb, kicsit véresebb kiadásban

Trinity Blood
Full Metal Panic
Mushishi
Nanoha A's
Noein
Rozen Maiden
Shana

2004
Vándorló Palota
Fantastic Childeren
Paranoia Agent
(Egy jó kupánvágás minden gyarló gondodat elűzi)

Elfen Lied
Samurai Champloo
Gantz
Kono Minikuku mo Utsukushii Sekai
Beck
Genshiken

2003
Last Exile
Wolfs Rain
SZTRÉÉJ! kb ennyire emlékszem, illetve, hogy zene listámon még mindig ott az ending
kaleido Star
Onegai Twins
Fullmetal Alchemist
Számomra valahogy jobb volt a hangulata és a képi megvalósítása, mint a Brotherhoodnak.
Chrno Crusade
Mermaid Forest
Kishableány à la carte

2002
Full Metal Panic
Juuni Kokuki
Chobits
Bluer Than Indigo
Withc Hunter Robin
Ghot int he Sell Stand Alone Complex
Haibane no Renmei

2001
Hikaru no Go
Chihiro
Figure 17
Star Ocean Ex
Rave Masters
Hellsing

2000
Love Hina
Banner of Stars
Vandread

Bónusz:
Laputa
Nomen est omen. Az én listámon abszolút helye van
Nausicaä

Sokhoz nem írtam, sajnálom, de egyszerűen vagy mert annyira megkoptak az emlékek, hogy már nem tudok mit írni, vagy
nem igazán tudom őket csupán egy-két mondattal jellemezni, illetve előfordul egy-két műnél, hogy csupán a nosztalgia faktor ad rá egy fényes mázt. Vagy szimlán csak azon megfoghatatlan ok miatt került fel a listára.

img00.deviantart.net/1e09/i/2018/003/7/f/zero_no_naku_koro_ni___grail_killer_chapter_by_shirohun-d53yyil.jpg

When Zero Cry: Grail Killer Chapter

dungeonlord
Shiro írta:

Sokhoz nem írtam, sajnálom, de egyszerűen vagy mert annyira megkoptak az emlékek, hogy már nem tudok mit írni, vagy
nem igazán tudom őket csupán egy-két mondattal jellemezni,

Tökéletes^^.Nem kötelező regény írni,pár szó is elég.
Csak ezért írtam 2000+,mert az emberek többsége az Rtl vagy Animax kezdték. 90-es szabad írni, ha van .

Bastian írta:

Gyakorlatilag korlátokkal ötvözted a szezonos és az ajánló témát.

Igen. Sokan érdeklődnek vagy keresnek egy jó animét. Téma lényege a legjobb anime kiválasztás, és részben ajánlás .
(2 légy egy csapásra)Első sorban azoknak írom, akiknek nem sok idejük van animézni .(Így nem kell külön keresniük)
Legjobb anime kiválasztása, ajánlás, és segítség egyben.
+ részben vita téma is lehet, ha engedélyezem a kibeszélést.(egyelőre még off.max like lehet megerősíteni)
Itt egy kis segítség azoknak, akik nem emléksznek :https://www.anime...?year=2017

IDead
2015 one punch man
2016 na itt sok van erased drifters és boku no hero academia és re zero ebben az évben ezek nagyon erősek és nem tudtam választani
2017 Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e valamiért engem nagyon meg fogott
2018 goblin slayer:)

dungeonlord
2018 még nem tudok listázni, mert sok animével le vagyok maradva.

Kezdjük a 2017 seasonnal:
Annak ellenére, hogy sokan panaszkodtak 2017 listájával , én nagyon sok jó animével találkoztam .
1hely:
Attack on Titan 2.évad.

Aot még mindig az egyik legjobb anime, amivel eddig találkoztam.
2hely:
Boku no Hero Academia 2 évad

Szintén, de még nem jobb Aotnál. A zene, és animáció nagyon sokat dobott az anime hangulatánál ,mint az Aotnál, de sajnos valamit hiányolok a történetben .EZért nem veri az Aot.
3 :hely
Ballroom e Youkoso

Az év legnagyobb meglepetése volt.
Az anime egyszere tanulságos, és szórakoztató .Zene,történet,animáció mind jó,mint az Aot vagy heronál .
Egyetlen egy hibája van, ami nem más a brutális lassú tempó .
Nagyon lassan írja a sensei a történetet .(remélem már jobban van sensei)
4 hely:Kekkai Sensen & Beyond
SZintén zseniállis anime, és a 2.évadtól nagy kedvenc lett .

5 hely :Gekijouban Sword Art Online: Ordinal Scale

Korrekt film lett.^^
Innentől pedig átlagos, és egyszer nézhető animék jönnek .Elsőre leírtam 6-10 listát, de utólag töröltem .
Azonban van 2 említésre méltó anime.

?Inuyashiki (Nagyon sok hibája van,de Shishigami Hiro, mint főgonosz, nagyon adta )
?Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo 2.évad(Nagyon jó paródiás mmorpg anime xD)

Capac
“Év legjobb animéi.”
Mely vagy melyik évé pontosan? Mert nincs konkrét megnevezése, de még csak egy “az” előtag sincs, ami legalább jelezné, hogy pl erről az évről van szó. Amúgy meg mintha már lenne egy ajánló topic, nem?

"Go into a room to fast Kid, the room eats you."
- Miller

http://myanimelist.net/animelist/Larten
Durzo
Azé az évé, amelyikről írni akarsz. De ezt le is írta.

"Sárkány vagyok, mert az akartam lenni."
"Do what nobody does, to achieve what nobody has."

Capac
Csak annyit akartam ezzel, hogy jó tudni, hogy manapság ilyen szintű nyelvtan tudással is lehet boldogulni. De hát ez van, ha valaki nem a legélesebb kés a fiókban.

"Go into a room to fast Kid, the room eats you."
- Miller

http://myanimelist.net/animelist/Larten
Ugrás a fórumra: