Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
Toaru Univerzum (Index, Railgun, Accelerator, és spin-offjaik, melléktörténeteik)
Bastian
*Leírás: Talán egy szép napon, mondjuk 7,5 év múlva*

Nos, nem tudom, hogy lelicencelte-e valaki az Index III-at, de angol felirat simucastként egyelőre nincs.
RAW az viszont van. Ahhoz képest, hogy azt ígértek, hogy nem lesz recap, azért 1,5 percet csak adtak rá. Az OP tetszik, de a tempótól már most rettegek. Elvileg 26 epizódot kapunk, ami 9 kötetet hivatott feldolgozni. Az OP alapján az első 13 részben benne lesz 5 kötet kapásból, szóval nem lesz tökölés, nem lesz pöcsölés, ami nagyon visszaüthet. Terra és Acqua beszélgetését a Szent Péter Bazilikában kapásból kihagyták, pedig azzal indult a 14. kötet. Persze át is tehették a következő részre, mert azt hiszem egy interjúban arról is szó volt, hogy itt-ott átrendezik a sorrendet, hogy jobban működjön animált formában a történet.

OP:
https://www.youtu...485l1hCmI0
----------

Elérhető az első rész angol felirattal.
https://nyaa.si/v...

Accelerator anime bejelentve.
https://twitter.c...1434759169
Személyes vélemény: A manga lehetne jobb is, de ha csak egy szezonban gondolkoznak, ami feldolgozna 36 fejezetet, akkor az működhet, mert a manga nagyon lassú...

Railgun 3. évad bejelentve.
https://twitter.c...0871723008
OVERCOME EVERYTHING WITH GUTS!
Szerkesztette: Bastian - 2018.10.07. 10:40

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Shiro
Azt hiszem újranézem az elejétől, mert nem keveset kellett várni.

Látom volt valami movie is, azt hova lehet beilleszteni?

A Railgun első évada idő szerint mikor játszódik? Az Index első évada előtt, vagy ez is egy párhuzamos történetszál, mint a Sister Arc és a Railgun 2. évada?

img00.deviantart.net/1e09/i/2018/003/7/f/zero_no_naku_koro_ni___grail_killer_chapter_by_shirohun-d53yyil.jpg

When Zero Cry: Grail Killer Chapter

Jaeger
Valami leírás jó lenne mit kéne megnézni, hogy képben legyünk Index III-ra :D

Mert én olyanra emlékszek, hogy a Railgun mintha valamit jobban feldolgozott volna szóval keverni kell az index-et meg a railgunt.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Bastian
Minden, amit kitalálnak beilleszthető az idővonalba és canonnak tekinthető, de persze vannak olyan események, amire a Railgun esetében "fillerként" lehet hivatkozni, mert nem a Railgun mangából adaptálták, hanem csak időt húztak vele, vagy részeket töltöttek ki az animében. A Railgun-nál általában mindig az adott évad második felében történik ez, viszont a 3. szezonnál már van bőven alapanyag arra, hogy kizárólag írott és rajzolt forrásból dolgozzanak.

Az Endymion no Kiseki a Remnant után (Index II 6-7. rész), de a Daihaseisai (Index II 8-13. rész) előtt játszódik.

A Level Upper (Railgun 1-12.rész) történetszál hamarabb veszi kezdetét, mint hogy Touma találkozik Indexszel és Stiyllel (Index 1-2. rész), de még azelőtt véget ér, hogy Indexet bújtatják Komoe-sensei szállásán és Kanzaki megjelenik (Index 2-3. rész).
A Big Spider (Railgun 13-17. rész) és a Poltergeist (Railgun 18-24. rész) ív pedig időben Touma memóriavesztése után (Index 6.rész) játszódik, de még a Deep Blood (Index 7-9. rész) történetszál vége előtt.

Az Index III-hoz nem kell Railgun. Elég az Index II-t újranézni.
A Railgun S-sel csupán az a helyzet, hogy Mikoto szemszögéből mutatja be a Sisters ívet, a Railgun manga alapján, ami rengeteg kiegészítést kapott, és olyan karaktereket is bemutatott, akik hivatalosan ugyan az Index novelben szerepeltek először, de adaptálás szempontjából hamarabb láthattuk őket a Railgun-ban, mint az Index-ben. Itt most az ITEM-re gondolok.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

Jaeger
Bastian nem tudom mennyire friss a hír, de ha mai akkor ma van a szerencsenapod :D

Toaru Kagaku no Accelerator
Toaru Kagaku no Railgun 3

Be van jelentve, legalábbis ma olvastam a MAL-on.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Bastian
Tegnap frissítettem vele már a nyitóposztot. ^^
Ezzel meg is van, hogy miért nem lehetett az Index III 36 részes.
----------

Bővebb gondolatok az 1-2. rész alapján:
Az OP nézettsége egy hét után 940.000-nél van, vagyis egyértelműen elmondható, hogy a hype nem halott. B-)
Tetszik, hogy Touma fejének az alakjában a tudomány oldalának embereit látjuk, amíg Indexnél a mágia oldalának embereit. Bár szerintem az Isten Jobb Trónjának beállását a pozíciójuk szerint kellett volna, azaz Elülső-Bal-Jobb-Hát(ul)só. Terrának és Acquának ehhez helyet kellene cserélni.
Ha a Battle Royale ennyi figyelmet kap benne, akkor remélem, hogy rászánnak 4 részt.

Index jelenetei az első részben fillernek számítanak, de ha nem lettek volna, akkor hát... Talán a 8. rész körül szerepelt volna először, amit a címszereplőnél érthető, hogy nem akartak megjátszani (Még akkor is, ha Index fontossága megkérdőjelezhető.) Oyafune Monakához felvezetésnek viszont jók voltak a jelenetek.
Kuroko Teleportja, és az Imagine Breaker új hangeffektet kapott. Utóbbi régen ilyen volt, most pedig ez hallható. Mintha egy elsüvítő versenyautó lenne. A hozzászólásoknál azt írják, hogy más lett a hangmérnök. Úgy tűnik ez elég indok ahhoz, hogy változtassanak rajta 2 szezon és egy film után, plusz ott a Railgun is...
A rész mindenesetre azzal és ott ért véget, ahol vártam.

A második részben már sajnos, beütött a "minőség" számos helyen. Nem vont le sokat az élvezhetőségből számomra, de látszott, hogy spóroltak. Ezt félretéve, meglepett, hogy a tempó lassabb volt, mint amire számítottam. Így Avignon legalább 3 részt kap.
Az egyházakat úgy érzem, hogy tisztáznom kell, mert összezavarhatja az embert: A novelben egyértelműen ki van írva latin karakterekkel, hogy Roman Catholic Church és Anglican Church. Viszont amikor hivatkoznak rájuk japánul, akkor a Római Katolikus Egyházból "Orthodox"-ot csinálnak, az Anglikánból pedig "Puritán"-t, afféle cenzúra gyanánt, nehogy sértőnek érezzék ezt a valóságban. A HS (Crunchyroll) felirata pedig emellett a cenzúra mellett döntött.
És ha már a felirat... Az egyházas cenzúra még rendben, azt is elnézem, hogy az Onee-sama "Sissy"-ként szerepel, de hogy tudtak a Ley-vonalakból "geoduct"-ot csinálni? Mi az a geoduct? Ez a lelicencelt novel hülyesége? :S
Végül Terráról is pár szót... Őt már hallhattuk az Index II végén a telefonban, a szépségével azonban csak most találkozhattunk először. Jól megoldották a lisztes pengéjét, a spórolás viszont nála is jelentkezett, mert addig okés, hogy a penge áthatol dolgokon, de közben a falaknak, és a környezetnek rendesen aprítódnia kellene, ami csak mérsékelten volt jelen.
----------

3. rész
Látni lehetett néhol borzalmas fejeket, de nálam belefért. Az Earth Blade-t is szerintem korrektül megoldották, és Mikoto jeleneténél is korrigálták az időzónát a PV-hez képest.
Amivel nem vagyok kibékülve az Acqua jelenete a végén. A novelben...
14. kötet

What Acqua of the Back had done was quite simple.
He had broken one of the pillars holding up the ceiling of St. Peter's Basilica and swung
it into Terra's body with a single hand. But the overwhelming power and speed with
which he had done so caused what looked like a roaring billow of wind.
Terra of the Left's miraculous Execution of Light precedence magic had allowed him to
survive Academy City's large scale supersonic bombing, but Acqua of the Back did not
give him time to use it.
A splattering sound could be heard.
Most of Terra's body was gone. All that was left was his upper chest, his right arm, and
his head.
"Oh... ah?"
Terra looked up with the expression of someone who had no idea what had happened.
It seemed he tried to use Execution of Light to close up his wounds, but his head failed
to activate the spell so nothing happened.
Acqua of the Back looked down at him in contempt.
Terra was still able to think.
But that wasn't due to anything Terra had done; it was due to Acqua's attack being so
fast that his body had not yet had time to die.
"Fh...ha..."
Terra made noises but was unable to speak or breathe.
Acqua frowned.
Terra had been smashed to pieces, but he showed no fear of death.
His expression remained calm.

Ironikus módon, állóképekkel jobban érzékeltethető lett volna a momentum az ütésnél, ami hát... Béna lett. Acqua inkább lecsapta Terrát, mintsem szétcsapta, és nagyon nem jött át, hogy Terra reagálni sem tudott. Időben használta még a Fény Általi Kivégzést, hogy megússza Avignonban, de az ottani támadás tényleg úgy lett kivitelezve, hogy a semmiből jött. Acqua támadása ellenben elég körülményesnek tűnt. Egyáltalán nem keltett olyan érzetet, hogy egy szempillantás alatt történt.

Jövő héttől pedig jöhet a Battle Royale! Az előzetes alapján lehet, hogy tényleg 4 részes lesz. Egyedül Kakinét nem tudom pontosan belőni, de minden más a kötet első negyedén belül van.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Giovanna
Akik semmit sem tudnak a későbbi eseményekről, azoknak SPOILER jön!

Accelerator
Bastian, ebben az évadban elvileg benne lesz Accelerator felébredése? (Mármint mikor angyal-szárnyakat növeszt) És Teitoku ébredése?

Választ köszi előre is!

Bastian
Válasz:

Accelerator angyal szárnyai az évad végén lesznek.

Kakine felébredése a Shinyaku-ban/New Testament-ben lesz. Vele kapcsolatban annyit fogunk csak megtudni még ebben az évadban, hogy életben tartják az agyát, hogy Dark Matter gyártásra használják.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Giovanna
Teitoku
Basszus, azért megnéztem volna az animében miképp mutatnák be az erejét, és ahogy Accelerator megküzd vele :D

Bastian
Az első kérdésed, és iménti válaszod után muszáj azért megkérdeznem:
Amikor az erejének bemutatását érted az animében, akkor a spoilerben lévő körülmények mellettire gondolsz, igaz? Mert ugyan siralmasan, de az anime III. évada a 6. részben befejezte a Battle Royale történetszálat, és látható volt egy kis harc kettejük között.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Giovanna
Válasz
Arra gondoltam, mikor Teitoku teste teljesen sötét anyag lesz, és Accelerator elpusztítja a klónjait ( Wikipedia-ban olvastam erről ).

A 6.rész-ben történő harc nem volt nagy durranás.

Bastian
Ha az illusztrációkból indulok ki, akkor az erejének bemutatását valahol Katakuri átengedős mochijának szintjén tudom elképzelni, de az egész inkább fonal, illetve pókhálószerű lenne. Spoiler:
https://www.baka-...06-008.jpg

A novelben is kb. annyi volt köztük a harc, bár a vége brutálisabbnak hatott a novelben.
Hamazura harca viszont sajnálatos módon extrém vágást kapott, és totál súlytalan lett. Kár érte. :/

i.imgur.com/IenRHO5.png

Giovanna
Kérdés
Hol lehet egyébként olvasni azokat a fejezeteket, ahol Teitoku felébred, Accelerator-nak pedig angyal-szárnyai lesznek?

Mert szerintem azok a legjobb részek :D

Plusz Accelerator az egyik kedvenc manga karakterem, így őt mindig szívesen látom harcolni :D

Bastian
A sima OT-t levették már Baka-Tsuki-ról, mert le lett licencelve, de az NT az még elérhető.

A szárnyas rész az az OT 22. kötetében van.
https://nyaa.si/v...
Benne van ebben a csomagban. Kiválasztod, hogy milyen formátumban szeretnéd, majd sima Toaru Majutsu no Index, és Volume 22.

Az ébredéses rész pedig az NT 6-ban van. Le kell görgetni hozzá.
https://www.baka-..._Testament

i.imgur.com/IenRHO5.png

Giovanna
Köszönöm :) Szerintem Venom-szerűként lenne még egész ütős :D

Ugrás a fórumra: