Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
5Toubun no Hanayome
Bastian
Haruba-sensei úgy érzem, hogy elvesztette a fonalat az utóbbi időben, avagy Ninón kívül mindenki nyugodtan mehet a levesbe, mert megteheti. A 84. fejezetben, Nino zsinórban 40 fejezeten keresztül fog a legtöbb panellel rendelkezni. És ha ez nem lenne elég, vissza kellett hozni a testvéri szeretetét, ami valahogy érdekes módon nem jött elő, amikor a nagypapájuk látogatásánál mindent elkövetett, hogy lesmárolja Fuutarout. Nyilván így is erkölcsileg Ichika felett áll, de olyan szinten undorító a piedesztálra emelése azzal, hogy ki kell hangsúlyozni a részéről, hogy még ha veszít is, akkor is gratulálna a győztesnek. És a mostani fejezetben is, megint ki kell emelni, hogy ő milyen nagyszerű...

Mindeközben Ichika egy rajzfilm főgonosszá vált, Miku pedig nem tehet semmit, de cserébe ki is kell mondani, hogy nem tehet semmit. WTF?!
----------

Na, most kimentettem a gyorsfordítást.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

DieHardy
82.:

Tényleg nagyon nyomja Ninot a Sensei, kicsit már kezd sok lenni... viszont amit Mikuval csinált szerintem csak ösztönzés akart lenni, valahogy elakarja érni, hogy Miku felálljon, most ez olyan mint mikor a szállodába Miku járt hozzá...
Am szerintem egyre biztosabb akkor, hogy csak Itsuki a tokyoi lány.. különben honnan tudna ennyi mindent, hogy mikor és hol találkoztak régen..
Ichikához nincs hozzáfűznivalóm, ugyanolyan gerinctelennek tartom amit csinál mint eddig..viszont Fuutaro szerintem egyből tudni fogja, hogy az a Miku nem az igazi, már csak abból ahogy most ebben a fejezetben viselkedett..

83.: Még nem volt időm átlapozni amit küldtél, de köszi, hogy belinkelted, amint megnéztem ezt is véleményezem. :)

Edit:
Na csak volt időm átolvasni ezt a fejezetet is.
Ahogy gondoltam, Fuutaro egyértelműen átlátott Ichikán.. viszont az, hogy ő lenne a tokyoi lány, kétlem, szerintem az is hazugság volt, miután lebukott próbált belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, de nem jött neki össze és most nekem nagyon úgy tűnik, hogy úgy érzi veszített és már tehetetlen, lehet a lelkiismerete túl nagy teher volt már a vállán, na meg a csalódás. Ha jól gondolom átadta a helyét Mikunak, így végül tényleg sikerül kettesben egy beszélgetést összehozni és végre Miku is tehet valamit a célja érdekében. Mivel Ichika kiesett most a képből remélem azért nem fogja most Itsukit (ugyanis egész kirándulás alatt túlzottan nyomult már) betenni zavaró tényezőként..
Szerkesztette: DieHardy - 2019.04.24. 09:41

"Panic is the seed of defeat, so you must maintain your calm and think logically. Remain calm, look beyond your surroundings, and don't waste your effort on unnecessary details, Momonga-san."

Bastian
Fuutarou szerint a kyotói lány = Rena, és ezzel voltaképpen le is zárulna a rejtély, pont ezért nem hiszem, hogy csak ennyiről lenne szó. Mondhatni ezen a ponton csupán formalitás lenne a felfedése, amitől a leleplezés már alapból elvesztette az erejét.

Bár nem akarom, hogy ez legyen a háttérben, szöget ütött a fejemben, hogy több kyotói lány is lehet, avagy nem csak az egyik ötösikerrel találkozott, hanem többel is, de a kép miatt azt hiszi, hogy minden, amit átélt, azt egyetlenegy lánnyal élte át. A 83. fejezetben pedig kiderül, hogy jóval több időt töltött a kyotói lánnyal, mint azt hittük, tehát volt alkalom bőven a félreértés kialakulásához.

Ennek apropóján Itsuki azért érezné rosszul magát, mert egyetlenegy lány szerepét játszotta el Renaként, viszont tudja, hogy Fuutarou nem csak kizárólag vele találkozott, de nem tudja, miként mondja el neki, hogy a lány, aki inspirálta gyakorlatilag nem létezik.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

DieHardy
Lehetséges, hogy Fuutaro a tónál történtek után teljesen elengedte már ezt a dolgot. Ami akkor történt nem befolyásolja már a jelent, egy szép emlék marad, ő itt lezárta. (Amúgy most nézem, hogy tokyóit írtam kyotói helyett..wtf..ennyire siettem :S)

Ez mondjuk tényleg magyarázná Itsuki viselkedését, bár szerintem azzal amit most csinál, nem fog elérni semmit, lehet inkább tolakodónak fogja venni Fuutaro és rideg lesz vele szemben mégha el is mondja a mondandóját, pont az előző gondolatom miatt. Ahogy akkor otthagyta, hogy utolsó találkozásként a tónál..
Sőt szerintem Fuutaro már tudja, hogy Itsuki "játszotta" Renát, mint ahogy Miku-Ichika dolognál is tudta, csak nem mondta ki egyből.

"Panic is the seed of defeat, so you must maintain your calm and think logically. Remain calm, look beyond your surroundings, and don't waste your effort on unnecessary details, Momonga-san."

Bastian
Felreppent egy pletyka, miszerint május 5-én, az ötösikrek történetbeli szülinapjával megegyező napon, bejelentésre kerül az anime 2. évada.
Marketingből jeles lenne, ugyanakkor egy hónapja volt az AnimeJapan, ahol volt külön paneljük, de nem jelentettek be semmit. Furcsa, hogy egy nagyobb rendezvényen hallgatnak, egy hónap múlva meg benne van a pakliban, hogy mégis készülőben van valami.

i.imgur.com/IenRHO5.png

goku5
Egy folytatásnak biztos nagyon örülnék. Jó kis kikapcsolódás volt nézni az első évadot.
De azért ne kiabáljuk el. A DB folytatással is sok ilyen szitu volt már. És még ha be is jelentik nem biztos hogy még ebben az évben adásba is kerül.

Bastian
A moetron megbízható forrásnak számít, ezért is fontos, hogy pletykaként fogalmaz egyelőre.
Egy egészséges minőségű alkotáshoz minimum fél év kellene a bejelentést követően az adásba kerülésig, ami az első évad idején már nem volt meg, és látszott is, hogy 3 hónap alatt összecsapva az anime. Ebből adódóan akár már ősszel is adásba kerülhet a második évad, ha be lesz jelentve, de legkésőbb jövő télen debütálhat. Mindkét eshetőség esetében a manga akár véget is érhet addigra.

i.imgur.com/IenRHO5.png

goku5
Mondjuk én egy olyan folytatást esetlegesen befejezést jobban díjaznák ahol már lehet tudni a manga végét. (azt nem nézem csak az animét láttam, itt se olvasom az mangás hsz-eket) Szóval úgy alakítanák az animét hogy úgy legyen vége ahogy a mangában. Emiatt ha nem férne bele 12 részbe lehetne akár hosszabb is akár 18 -20 .részes. (vannak olyan animék ahol ennyi részt adnak ki másfél szezon) Vagy akár 2 szezonos is.

Bastian
Annyit elárulok, hogy egy 2. évad esetén, megint lenne egy jövőbetekintés a végén, sőt a vége előtt nem sokkal is, de természetesen nem derül ki, hogy ki a menyasszony. Ha úgy éreznék a készítők, hogy többet nem akarnak a szériával foglalkozni, akkor megmutathatják ott, és akkor nem kell amiatt aggódniuk, hogy kevés az esély a 3. évadra. Akit érdekel a komolyabb mikéntje a dolognak, az majd elolvassa a mangában.

i.imgur.com/IenRHO5.png

goku5
Hát én a türelmetlenebbik fajtából vagyok néha és ha kell várok a jóra. Szóval várom a 2. évadot de inkább várnék kicsit többet és nézném végig az egész animét hogy ne kelljen a 3.évadra várni ha kell.

Bastian
Senjougahara - Han x Leia

i.imgur.com/IenRHO5.png

DieHardy

Hmm.. nagyon tetszett ez a fejezet (lehet elfogultság xD), Miku végre kapott egy kis főszerepet.. hozta a formáját. Ismét bemutatták, hogy milyen esetlen szegény, de végére tök jól feloldódott.. és ez meg hozzá a felvezetés...https://i.imgur.c...GCVCpX.png nem tudok mit mondani, ez olyan tipikus Mikus volt, de nekem nagyon bejött. :D
Vajon ki segített neki? Yotsuba biztos, de amennyire maga alatt volt lehet mindenki benne volt, hogy feldobják.. akárhogy nézzük tesók és még Nino is azt mondta, hogy annál nincs fontosabb.. A két "kollégát" is jól eltűntették az útból. :D

Bastian
Tényleg olyan Mikus volt a módszer, de nagyon illett hozzá. És egy lényeges különbség is elhangzott Ninóhoz képest: Szeretne többet tudni Fuutaroról, és cserébe szeretné, ha Fuutarou is többet tudna róla. Ninónál csak a mondat második fele volt jelen. ^^

A segítőt illetően Ichikára tippelnék.
Ha az első napból indulok ki, akkor a croissant leejtése után ő és Nino maradt hátra. Így kettejük közül kellett valakinek begyűjtenie. Ichika tudta, hogy Fuutarou az E-útvonalon lesz, és ezt a tudást felhasználva választotta ki ő is az útvonalat. A bűntudata azonban beütött, és cserélt Mikuval. A szexi fehérneműről is csak neki, és Itsukinak volt tudomása, Itsuki pedig kidobta volna. Továbbá Itsuki nem olyasvalakinek tűnik, aki szándékosan meglökné Fuutarout, hogy Miku vízbe essen, és fel kelljen vennie. Valamint, amikor Ichika megjelent a D-útvonalnál az előző fejezetben, akkor azt mondta, hogy fáj a hasa, ami ürügyet szolgálhatott arra, hogy leléceljen, és Mikuékat figyelje.

i.imgur.com/IenRHO5.png

DieHardy
Igazad van, én valamiért úgy emlékeztem, hogy Itsuki fehérneműjét Yotsuba látta meg, de most megnéztem még1x és Ichika volt. Ezzel egyértelművé is vált az egész, mivel a többieknek nem szokásuk megszegni egymás között tett megállapodásukat (mint azt láttuk a kártyajátékos dolognál is, hogy csak Ichika volt). Csak ahogy félre néztem úgy lett volna logikus, hogyha mégis megszegik, akkor együtt csinálják, de így mostmár minden világossá vált.

Bastian
Nekem egyedül az nem tiszta, hogy Miku miért ment bele a cserébe? Az egész kizárólag egy apró bubit kapott, ahol Ichika mondja, hogy ő is a D-útvonalat szeretné, cseréljenek, és ennyi. Miku fejben megjegyzi, hogy Ichikának kellene helyette az E-útvonalon lenni, de neki, mármint Mikunak is volt oka beleegyezni a cserébe. Számomra nem egyértelmű ez az ok, mert Miku inkább szerette volna elkerülni Fuutarout, meg is lepődött, hogy Fuutarou az E-n volt. :hmm

i.imgur.com/IenRHO5.png

Ugrás a fórumra: