Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
5Toubun no Hanayome
DieHardy
106.: Azigen... Miku azért eléggé bekeményített. Teljesen meglepett, nem gondoltam volna, hogy így fog cselekedni.. ahogy kiosztotta a tetőn lévőket, meg amit utána Fuutaroval csinált... mostmár megismerhettük ezt az oldalát is és szerintem ez pozitív irányba vitte a karakterét, legalábbis az én szemembe. (lehet hogy elfogult is vagyok egy ici picit :lol )

"Panic is the seed of defeat, so you must maintain your calm and think logically. Remain calm, look beyond your surroundings, and don't waste your effort on unnecessary details, Momonga-san."

Bastian
Nincs ebben elfogultság. Ha mindenkivel összehasonlítjuk Mikut, kizárólag ő az egyetlen, akinek a karakterfejlődése nem csak abból áll, hogy közelebb került Fuutarouhoz. Ichika mondhatni visszafejlődött, legalábbis a versengés előhozta a legrosszabbat belőle, mások szemében nem változott. Nino közelebb került hozzá, de szintén nem változott mások szemében igazán. Yotsuba tovább folytatta a mártír viselkedését. Itsuki pedig szintén közelebb került hozzá, de ugyanúgy nehéz találni kézzelfogható változást vele kapcsolatban a történet elejéhez képest.

Ha Miku veszítene, akkor legalább óriási lánggal vonult ki. B-)

Közben pedig megjöttek a képek Yotsuba első fejezetéhez.
107. fejezet

https://i.imgur.c...PXfTiE.jpg
Ami rögtön szembetűnő, az a tábortűz. Ichika és Nino az osztályban van, lehet, hogy Miku is, de egyesek szerint a folyóson. Yotsuba pedig nemes egyszerűséggel, mintha várná Fuutarout a tánchoz. Ilyen egyszerű lenne az egész?

Az is kivehető, hogy ő került a kórházba.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

DieHardy
Bastian írta:

Ha Miku veszítene, akkor legalább óriási lánggal vonult ki. B-)

Ezzel teljes mértékben egyetértek, ha esetleg tényleg nem ő nyerne, akkor is emelt fővel veszített. Semmi szégyenkezésre nincs oka, mindent megtett amit tudott, sőt még lehet többet is...

107.:
Túl sok mindent nem tudok hozzáfűzni, Yotsuba játsza a szokásos mártírt, ami persze megint nem úgy sül el, ahogy kéne.. Tábortűz alatt a borítóra gondolsz?
Amúgy eddig kb Yotsubának van szerintem a legkevesebb esélye. Oké, hogy ő állandóan támogatta Fuutarot, de semmi olyan (egyértelmű) jelet nem adott Fuutaro fele, hogy vonzódna felé. Legalábbis szerintem. A "kemény munka" amit csinál az nem rossz dolog, csak nem így kéne, mert ezzel egyáltalán nem a célja felé halad... Itsukinak legalább voltak komoly beszélgetései Fuutaroval.. Yotsubának meg kb annyit írhatunk a számlájára, hogy elég sokat volt Fuutaroval/Fuutaro mellett, de azt sem úgy...legalábbis szerintem.
Remélem nem úgy fogja összehozni őket a Sensei, hogy Fuutaro is a kemény munkának köszönhette ahova jutott, ezért tetszik neki amit Yotsuba csinál és őt választja, mert akkor eret vágok vagy nemtudom. :D

"Panic is the seed of defeat, so you must maintain your calm and think logically. Remain calm, look beyond your surroundings, and don't waste your effort on unnecessary details, Momonga-san."

Bastian
A nyitóoldalakra gondolok minden ötösiker egyéni részéből. Fuutarou elvileg hozott egy döntést a 3. napra. Mindenki egyéni része pedig úgy kezdődik, hogy elhangzik ugyanaz a szöveg a fesztivál végéről, a lányok pedig mintha a döntésre várnának, vagy oda tartanának. Ichika az osztályban van, illetve a terem erkélyén. Nino a tábla előtt. Miku a folyóson. Yotsuba meg az iskolán kívül, mintha a tábortüzet figyelné.

Yotsuba mellett az szól, hogy a kyotói lány fontos tényező volt Fuutarou életében, aki megváltoztatta, jobb emberré tette. Az is meg lett erősítve, hogy a lány volt Fuutarou első szerelme, nem Takebayashi. A jelenben pedig a Yotsuba által, erőszakkal férfi osztályképviselőnek választott Fuutarou szintén változott, barátai lettek, többek lóg és törődik az osztálytársaival, élvezi az átlagos diákéletet. Romantikus vonzata nincs, de ha Fuutarou azt értékeli a legjobban, hogy Yotsuba jelenléte mennyire hatott rá, akkor van bőven esélye.

----------

Darth Vader pillanat. ^^""

109. fejezet

Szerkesztette: Bastian - 2019.11.02. 08:46

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

DieHardy
108.
Eléggé szájhúzósan, de ezt a csókos megoldást valahogy el tudom fogadni. Mondjuk nem tudom mire emlékszik Fuutaro a történtekből. Remélem arról, hogy Rena kapta le őt és nem arra, hogy Yotsuba..lehet hülyeség, de nehogy véletlen az húzza Yotsuba irányába, hogy vele álmodott, mert az szintén kiégetős lenne. Am én azon a véleményen vagyok, hogy szerintem Fuutaronak azért jó lenne ha tudná az igazat, hogy régen Yotsubával találkozott. ( Még ha lehet ez az ő oldalára is billentené a versenyt)
Na mindegy meglátjuk hogyan tovább. Én még mindig úgy érzem, hogy Miku áll az első helyen. Kiváncsi leszek mi lesz Itsukinál..

109.: Gyorsan átolvastam az összegzést róla, hát érdekes azért, hogy 100 fejezet után előjön a "semmiből" valaki és közli, hogy Ő Darth Vader.. :D Remélem nem csak annyi szerepe lesz, hogy most Itsukival dumál, ami löketet ad neki a tanulásban, majd felszívódik.. de azért az durva, hogy ennyi év után derül csak ki, hogy nem is Maruo az apjuk...(ha tényleg nem csak kamu és beakarja adni ez a tanár) Ha eljutok a teljes fejezetig lehet írok még róla.

Bastian
A 108. fejezet világossá tette, hogy ha Fuutarout komolyan érdekelte volna a kyotói lány rejtélye, akkor ugyanolyan könnyedén összerakhatta volna a képet, mint Takebayashi. De nem tette, vagy csak szándékosan játssza a hülyét. Simán kihozható ebből, hogy Fuutarou anélkül szeretett bele Yotsubába a jelenben, hogy tudná az igazságot, és akkor lenne értelme annak, hogy nem derült ki számára. Ugyanakkor ez esetben eléggé olcsó húzás, hogy Yotsuba úgy döntött a sok felvezetés, huzavona után az utolsó pillanatban, hogy nem mondja el, és továbblép.

Azt tudtuk korábbról, hogy Maruo nem az igazi apjuk.
https://mangadex....r/363853/3
A baj azzal van, hogy ezen kívül egyetlenegy utalás volt arra, hogy valami gáz volt a vér szerinti apjukkal, még a 30. fejezetben, de ott még nem tudhattuk, hogy a vér szerinti apjukról beszélt Rena és Itsuki. Szóval előkukázni ezt a nemi erőszaktevő hatását keltő Mikulást ennyi idő után baromira felesleges és erőltetett. :S

i.imgur.com/IenRHO5.png

DieHardy
110. Vajon akkor Itsuki annyira kiváltságos lesz, hogy ő kap egy 3. "részt" is?
Elég könnyen lebeszélte Darth Vader őt az álmairól, kellett neki a hegyi beszéd, de visszatért úgytűnik. Nem értem miért kellett most seggből előhúzva behozni ezt a szereplőt, az a baj, hogyha ide behozták nem tudom, hogy fog-e szerepelni még vagy sem, mert ha igen akkor lehet az már kicsit zaklatóba fog átmenni... jobb lenne ha amilyen lendülettel megérkezett úgy el is tűnne..
Itsukinál nem volt meg a csók :O (remélem nem maradt ki oldal azon az oldalon ahol én néztem a fejezetet..) Bár ha lesz 3. rész, még elképzelhető, hogy ott fog történni valami... Vagy pont ez lenne a jel arra, hogy Itsuki lesz a befutó? azért elég gáz lenne..
Vagy lehet, hogy most lesz majd egy "The Last Festival - Fuutaro's Side"? :lol
Kíváncsian várom a folytatást..

Bastian
3 fejezet és véget ér a kötet. Illendő lenne nem tovább húzni az agyunkat. És ha már 3, akkor ugyanannyi eshetőség áll fenn:
- A legoptimistább (és legracionálisabb), hogy Itsuki nem csókolja meg, és nem is lesz semmi, mert ők csak barátok.
- Jön a csók a következő fejezetben, vagy később, de még úgy, hogy beleférjen az 5 évbe, amit a menyasszony említ a 61. fejezet elején.
- Ő a bizonyos csókadó a Scrambled Eggs végéről, nem számít, hogy bárminemű logikát nélkülöz.

https://www.amazo...amp;sr=8-1
A 12. kötet borítója igazi meglepetéssel szolgál.

111. fejezet

https://manamoa.n...id=2298046

Itsuki kapott egy 3. fejezetet. Fantasztikus...

Csók az nincs, de Itsuki az ideáljának nevezi Fuutarout, vagy valami olyasmit mond, hogy ő a célja, majd belefüstöl a feje, amikor Fuutarou faarccal válaszol rá valamit. A lépcsős résznél Fuutarou pedig arra számított, hogy megcsókolja, vagy legalábbis úgy tűnt. "Remélem" a Sensei kihozza, hogy Ichika szavai miatt Fuutarou azt akarja, hogy a csókadó az Itsuki legyen, és az is kiderül majd, hogy tényleg ő volt. -.-

Szerkesztette: Bastian - 2019.11.18. 10:03

i.imgur.com/IenRHO5.png

DieHardy
111. Nem igazán van sok hozzáfűznivalóm az egészhez, amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan megy a papa, legalább is ezekután már remélem nem tér vissza.
Az egyetlen lényeges kb a fejezetben az volt, hogy Itsuki +1 fejezetet kapott és ezt eléggé gáznak tartom, mintha egy jel akarna lenni.. ahogyan az is gyanús, hogy csak Itsuki nem kapta le Fuutarot, sőt inkább úgy tűnt mintha Fuutaro rendesen várta volna, hogy Itsuki lekapja a lépcsőn....

...és akkor jöhetnek az összeesküvés elméletek, hogy "akkor tuti a többieknek ez volt a 'búcsúcsók'?" blablabla..de akár az is lehet..

Bastian
A legnagyobb összeesküvés elmélet az, hogy amikor Itsuki beállt elé a lépcsőn, akkor Fuutarou visszaemlékezett a csókra, és rájött, hogy ő volt az. Asspull a javából, de már meg sem lepődnék az egészen.

Amilyen jó volt ez a manga, majdnem minden, ami a Scrambled Eggs után történt felemás, gáz, vagy egyszerűen véve rossz, erőltetett. Én már csak azt kérem, hogy Fuutarou mondjon egy nevet az elkövetkezendő 2 hétben, és essünk túl a dolgon. Ha megint tolódik a döntés, akkor nincs értelme tovább folytatni. Abban az esetben a friss belépőknek kedvez a narratíva, akik meg tekintélyes mennyiségű puskaport ellőttek, nem lesznek képesek megújulni.
----------

Ez a 112. fejezet volt a vihar előtti csend.
Újabb összeesküvés elméletek születtek, főszerepben a popcornnal. A sós íz Ichikához húz, és csak abból választhattak.
Ott a másik eset Ichika jegyével. Átadja Itsukinak, mintha a győzelmet adná át, hiába van benne a pakliban, hogy ő a csókadó a Scrambled Eggs végéről.
És akkor ott van még az érintetlen tábortűz is, plusz a Yotsubás részek borítóján ugyebár Yotsuba mintha ott lenne. Sőt, egyesek azt is mondják, hogy a 100. fejezet végén, Fuutarou nem egy teremben van, vagy nem nyit be valakire, hanem a fény visszaverődése az arcán pont a tábortűz lesz.

Kizárólag annyit szeretnék, hogy kapjuk meg a győztest jövő héten, vagy akár a héten, ha idő előtt kiszivárogna. Még véletlenül se kelljen 4 elutasításos fejezeten átrágnunk magunkat, mert a Sensei kegyetlen kedvében van. A 15. fejezete jön ennek a 3 napos történetszálnak, és még mindig nem lettünk okosabbak.
Kezeket össze, és imádkozzunk! Ha nem jön be, akkor legalább szabaduljunk fel minél hamarabb.
Szerkesztette: Bastian - 2019.11.27. 13:32

i.imgur.com/IenRHO5.png

DieHardy
Hát nem tudom mit szóljak ehhez a fejezethez, amiket írtál mind találgatás, majd meglátjuk. Igazából ez egy időhúzós fejezet volt, amiben nem történt semmi..ha tényleg 4 elutasítós rész lesz, akkor lehet már a győztesre sem leszek kíváncsi az első ilyen fejezet után...

Sensei ne gyötörj minket tovább! Esedezve kérünk téged :bow :S:D

Végszónak: továbbra is hajrá Miku! :lol

Edit:
Plot twist: Az összes jövőbeli esküvős rész, mind egy "szerep" része, amiben Fuutaro egy elbukott fogadás miatt vesz részt Ichikával.... és az egész két darab feledik fejezetként számít, mert a Sensei azóta se döntött, hogy ki nyerjen és az immár a 600. fejezetnél legutolsó mellékszereplő szemszögéből láthatjuk a fesztivál napjait. *-)
Szerkesztette: DieHardy - 2019.11.27. 15:41

Sordoran
Itsuki-val kezdődött az egész, szóval teljes kör lenne, ha őt választaná, tehát vele is érne véget. Ugyanakkor én személy szerint nem értem, nem látom miért kéne neki "győznie". Nálam a kedvenc továbbra is Miku, szorosan követi Nino, és a dobogó alsó fokára még Yotsuba fér be. Viszont most tényleg megszaporodtak a jelek, és minden Itsuki felé mutat.

Bastian
A műfaj rákfenéje az "első lány nyer" szabály (Megjegyzem, van "kronológiailag első lány" szabály is). Mind a mai napig nagyon kevés széria ért úgy véget, hogy ne érvényesüljön ez az átok. Első lány, mint az első szerelmi jelölt, akivel az olvasó találkozik a történetben. Pont azért ilyen lealacsonyító a kifejezés, mert rengetegen messze voltak attól, hogy elnyerjék az olvasók osztatlan bizalmát, ellentétben egy másik jelölttel, aki egyszerűen jobban működött. Mégis sok szerző nem tud elszakadni ettől az irritáló rendszertől, és nemegyszer "szabotálja" a saját művét, hogy a végig a seggén ülő, első lányt kihozza győztesnek.

Jelen esetben, miért kell Itsukinak győznie? Semmi nem szól egyértelműen mellette. Passzív volt a románc terén, és nem csak ő adott tanácsokat Fuutaronak, tehát még a támogató jelleg sem egyedi vonás a részéről. Mi több, Fuutarou nem örül, amikor náluk ver tábort, megjelenik hívatlanul. De... De... 15 oldallal hamarabb szerepelt a többieknél.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Sordoran
Igen, pontosan így látom én is, csak ez szól mellette (pontosabban az esélyei mellett). Amúgy meg az ő kapcsolatuk a legkevésbé romantikus jellegű. Bízom benne, hogy itt nem fog érvényesülni az a sablon/szabály. Ugyanakkor csak Miku és Nino tűnik esélyesnek, Yotsuba-nak még kéne egy kis szereplés, hogy viszonozva legyen esetleg. Ichika-t pedig már temetjük, tegyük hozzá jogosan. :]
Ami mondjuk itt még kissé bukik, az hogy nincs feloldási lehetőség a többieknek majd: legtöbb romantikus sorozatban ha ilyen választásos helyzet jön elő, akkor is van "vigaszdíj" a veszteseknek. Itt viszont erre jelenleg nincs esély, hacsak nem oldja meg annyival a sensei, hogy beteljesítik az álmaikat egyedül, ettől is boldogok lesznek.

Bastian
Én nem temetnék senkit előre.
A legnagyobb baj az, hogy az egyenlőség fenntartásának érdekében látszólag nincs egyértelmű favorit, de ez egyúttal azzal is jár, hogy nem fogja az olvasó megérteni Fuutarou döntését, hiába olvassa újra az egészet. Találhat érdekes dolgokat, jeleket, de mintha mi sem történt volna, Fuutarou produkál egy meggyőzőbb reakciót a következő lánynál, és megint ugyanott vagyunk. Ez egykoron a manga erősségének számított, a végjátékban viszont irritálóvá vált. Fuutarou, mint karakter rosszabb lett. A határozatlansága, döntésképtelensége a történet rovására ment. Szinte borítékolható, hogy flashback lesz, hogy egy bizonyos pontnál már szerette az adott lányt, de letagadta a végtelenségig. Ez meg nem igazán elegáns megoldás, de gyakorlatilag elkerülhetetlen. Ichika, Nino, Miku, Yotsuba, és Itsuki is játékban van pont ezért. Elég egy flashback, ami extra gondolatokat ad Fuutarou részéről bizonyos jelenetekhez, aztán a végén kiderül, hogy egy fanboy volt az elejétől kezdve valakinek az irányába.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Ugrás a fórumra: