Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
5Toubun no Hanayome
dungeonlord
i.imgur.com/8eHoJkZ.jpg

Hamarosan jön az anime, ezért gondoltam nyitok neki egy témát. ^^

A manga eseményeinek megvitatásához, kérem, használjátok a spoiler gombot! Előre is köszönöm!
Szerkesztette: Bastian - 2018.10.02. 17:47

Bastian
Nem vagy semmi, dungeon!
A hamarosan az még 3 hónap, mellette pedig pont az 5-öst hagyod ki a téma címéből... Azért ilyen keményen ne akarj témát "lefoglalózni".

Ugyanakkor "jól választottál."
Miku és Yotsuba > Ichika > Nino > Itsuki.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

dungeonlord
Hmm...ahol én olvasom,ott nem írták ki 5 szót. Valahol Go kezdik ,valahol 5 vagy az alap címét írták ki.
Ezért maradtam Toubun no Hanayome címnél.
Csak 3 hónap?Hmm hamarabb jön, mint vártam. Kár, hogy törölted az fejezetes borítóképet...
Itsuki az utolsó?Gondolom a Nisekoi miatt...

Bastian
Mert a "Go" az az "5" japánul. A kötetes kiadásban viszont tisztán és olvashatóan 5toubun-ként van írva, mégis több helyen a kiejtett "Go-Toubun"-t választották. Ugyanaz az eset, mint a 3-gatsu no Lion-nál, ami néhány helyen fellelhető "Sangatsu no Lion"-ként.

A helyzet az, hogy Itsuki rengeteg kiváltságot élvez a többiekhez képest, amitől ha megfosztod, máris szinte csak a kövér viccek maradnak meg a karakteréből. Egyértelműen a legunalmasabb menyasszonyjelölt a szememben.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

dungeonlord
Azt hittem, hogy a tipikus első találkozás miatt ítéled Itsuki karakterét.
(Ez egy spoiler. Vidd rá az egeret a megjelenítéshez: Remélem Ichika mi hamarabb távozik a haremből.)
Itt a kövi fejezet:

http://kissmanga....?id=449929

Bastian
Ha az első találkozás alapján ítélném el a karaktereket, akkor Nino a süllyesztőben lenne Itsukihoz képest. Mondjuk a szerző nagyon elkezdte nyomatni Ninót, és már ez is kezd idegesíteni. Ha megnézed, a 39. fejezettől kezdve nem sok olyan fejezet volt, amiben Nino egyáltalán nem szerepelt. Haruba-sensei most is kitweetelte, hogy rajzolt még kísértetházas vázlatot hozzá a mostani fejezetben, de kivágásra került (Vélhetőleg azért, mert Yotsuba fejezete volt).

Nekem "Not found"-ot ad, de alapjáraton a Mangadex-et ajánlanám, és ott is az /a/nonymous fordítást.

És akkor a nagy kérdés: Dungeon, te hogy vélekedsz az önmagát Renának nevező lány, és a kyotói lány kilétéről, feltéve, hogy két különböző személy tölti be a pozíciót? Szerintem Rena = Ichika, és kyotói lány = Yotsuba.
----------

58. fejezet

Ichika nagyobb pontszámot ér el, mint Miku, 2 ponttal. Összpontszám: 240.
Megbeszélik, hogy a vizsga után találkoznak, de Nino hiányzik. Most vagy Haruba-sensei elsüti, hogy Nino bukik, vagy előkerül, mint éttermi dolgozó, amire szintén voltak utalások. Viszont mindenképpen nyomatva lesz, amikor ő szerepel és beszél Fuutarouval a legtöbbet.
https://i.imgur.c...NzYeKH.png

Szerkesztette: Bastian - 2018.10.13. 13:25

i.imgur.com/IenRHO5.png

dungeonlord
Rere és bocs linkért, Mindjárt javítom.

Hát...(Ez egy spoiler. Vidd rá az egeret a megjelenítéshez: Ki lehet Rena?
Nehéz megmondani....ha nem a tipikus első találkozás lesz a nyerő, aki ugye Itsuki lenne.(még mindig ő a legnagyobb esélyes)
Akkor Miku,Itsuki ,Nino tippelek,mint történileg és viselkedésileg passzol Renához.(Miku egyszer eljátszotta másik testvér viselkedését)
)

Az egyetlen amiben biztos vagyok, hogy aki nyert és kölyöként találkozott .... nem ugyanaz a személy lesz...
Szerkesztette: dungeonlord - 2018.10.17. 19:58

Bastian
Vannak 5-en, így vélhetőleg Rena, a kyotói lány és a nyertes különböző személyek lesznek. Persze ez nem betonbiztos, de simán gondolkodhat így Haruba-sensei.

Ki lehet Rena?

Nino elsírta magát, amikor Fuutarou elmesélte neki, hogy az állítólagos kyotói lánnyal újra találkozott. Ha ő lenne Rena, akkor óriási tehetség kellene hozzá, hogy ezt ilyen hitelesen eljátssza, mert Fuutarou egyből a hotelbe ment a Rena incidens után, így szerintem kizárható, hogy ő legyen az.

Yotsuba épp a futócsapattal edzett. Elég erős alibi, bár nem lehetetlen így is megoldani a gyors öltözést.

Itsukival az a baj, hogy 2-3 nappal korábban beszélgettek Fuutarouval holdfénynél, és ott elég komoly dolgokat mondott a családjáról. Mi oka lett volna ezt követően, hogy felvegye Rena szerepét? Arról nem is beszélve, hogy a pénztárcája végig nem volt nála, és Fuutarou házában szállt meg. Honnan tudta előkeríteni a parókát, a kabátot, a tűsarkút, és a kalapot? Az osztálykirándulás során, amikor eljátszotta Ichikát, azt mondta, hogy többet nem fordul elő, és azt is tudjuk, hogy nem jó a megszemélyesítésben. Annyi viszont biztos, hogy valaki kihallgatta a beszélgetésüket, és szerintem az a valaki lesz Rena.

Csalódnék a szerzőben, ha Miku játszotta volna el Renát. Egyszerűen karakteridegen. Ő az, aki az igazságos küzdelmet hangoztatja, de Renaként meg sunyi módon elvette volna Fuutarou képét, az egyetlen fizikai bizonyítékot, ami az egyikükhöz vezetné? Ha meg akarja ölni Miku karakterét, akkor ő lesz Rena, máskülönben kétlem.

Marad Ichika. A fogmosós részen kívül Yotsubával, nem volt szerepe a történetszálban. Színésznő, mondta, hogy zavarban van attól, ha Fuutarou nézi. Rena pedig azzal kezdte, hogy eltakarta az arcát a kalappal bizonyos "körülmények" miatt, de láttuk a fejezetben, ahogy zavarba jött. Tudjuk Ichikáról még, hogy szereti a figyelmet, így nem tartom kizártnak, hogy tőle kitelik, hogy elvegye a képet, ha azzal megakadályozhatja, hogy Fuutarou figyelme másra háruljon.

Ki lehet a kyotói lány?

A kyotói lány tudja Fuutarou nevét, ez biztos.

Ninoról kiderült, hogy nem tudta elengedni a múltat, azért is volt hosszú a haja. Látta a Fuutarounál lévő képet, nem ugrott be neki semmi. Látta Fuutarout szőke parókával, akkor sem ugrott be neki semmi. Ha ennyire a múlton rágódott, akkor ilyesmit nem felejtene el, így szerintem teljes mértékben kizárható innen is.

Yotsuba arról beszélt, hogy mindenki változik, csak ő nem. A személyisége nagyon hajaz a kyotói lányéra, és azt sem tartom kizártnak, hogy az elejétől fogva tudja is, hogy találkoztak, de nem mondja el, mert csalódást okozott a gyenge eredményeivel. Az első fejezetben Fuutarounak fel sem tűnt, hogy elvette a dolgozatát, majd amikor visszaadja, a sajátját is mutatja, amire nem lett volna semmi szükség, ha nem jelezni akart volna. Gyanús volt nekem az a rész.

Itsuki elég erős jelölt, de talán pont ezért nem lennék biztos benne. Amikor a kórházi látogatás során a kyotói lány átváltott Itsukira, az egy ordító bizonyíték látszatát kelti. Ráadásul Itsuki idézget is a lánytól, meg az a szuvenír is nála volt. Mégsem tudja biztosra, hogy találkoztak, ezért egy nagy elterelés is lehet az Itsuki és a lány közötti párhuzam.

Mikuról és Ichikáról semmi.

Elvileg a héten kiszivárgó 59. fejezet mellé jönni fog a népszerűségi szavazás végeredménye, és az anime szereplőgárdája is, már ha "gárda" lesz. A mangához már csináltak egy népszerűsítő PV-t, ott Sakura Ayane volt az ötösikrek hangja. Mivel kiadják egymásnak magukat, így jó lenne, ha az anime ehhez hűen egyetlenegy seiyuuvel oldaná meg a dolgot, de ez egyben borzasztó megterhelő is lehet, így minimálisra teszem az elvárásaimat ezzel kapcsolatban. Ayaneru úgy tudom, hogy Miku fan, így ha több seiyuu is lesz, akkor szerintem Miku szerepét valahogy csak megkapja. Meglátjuk.
----------

Ha voltak bennem remények az anime iránt, akkor 99%-ban most tova is szálltak.
Stúdió: Tezuka Productions. (Én naiv, aki a Feel-ben, Lerche-ben reménykedtem minimum...)
5 különböző hajszínnel, és 5 különböző seiyuuvel lesznek megoldva a karakterek.

Fuutarou: Matsuoka
Rohadtul nem illik hozzá.

Ichika: HanaKana
Nagy kedvenc, de eszembe nem jutott volna Ichika szerepére választani.

Nino: Taketatsu Ayana
Neki találták ki a szerepet.

Miku: Itou Miku
??? Már elnézést, de azt hogy tudták összehozni, hogy övé legyen egyértelműen a legkevésbé ismert seiyuu? Poénra vették a figurát, és úgy voltak vele, hogy játssza Mikut egy Miku? :S

Yotsuba: Sakura Ayane
Hát végül Yotsuba lett Miku helyett. Így is remek lesz.

Itsuki: Minase Inori
A seiyuu jó, de megint nem mondtam volna a szerepre illőnek. Minase általában az "édeskés", vagy a picit "depisebb" karaktereket szokta játszani, de Itsuki szerintem egyik sem, hiába ő a "legfiatalabb", ezért gondolhatták legyen magas hangja.

i.imgur.com/IenRHO5.png

dungeonlord
Élmény volt elolvasni a regényedet Bastian .Én ezt jó értelemben mondom^^
Valóban. Miku kivételével a többi testvérnek jó hangokat választottak .Egyelőre nem temetném Miku hangját, mert a Japán szinkronosok tehetségesek. Várj meg 1-2 .részt és azután dönts. :)

A véleményeddel pedig egyetértek. Bár annyit azért még hozzáfűznék, hogy sokszor eljátszták a elfelejt sablonokat.
Rena
Rena kapcsán Miku és Ninu kizárva, maradt Ichika , Yotsuba és persze Itsuki.
Yotsuba kb olyan gyanúsan viselkedik, mint Ichika .

Kint van az új fejezet:

http://kissmanga....?id=453549
Szerkesztette: dungeonlord - 2018.10.24. 20:24

Bastian
Annak kifejezetten örülök, hogy a japánok sem hülyék, és az volt az első gondolatuk Matsuoka láttán, hogy "Miért nem Kamiya?" Én is így vagyok vele. Már kinézetre is Araragira emlékeztet a Monogatari-ból. Az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy Haruba-sensei választotta a seiyuu gárdát személyesen. Nem firtatom tovább, ha neki megfelelnek, de például HanaKana esetében is érzek egyfajta poént. Ichika nevét az "1" + "Virág" kanji adja ki, még HanaKana nevében szintén ott a "Virág", a "Hana". Véletlen lenne? :hmm

59. fejezet

Nino elég undorítóan kivételesnek tűnik jelenleg. Tényleg nem lepne meg már ezen a szinten, ha ő nyerne. Nem örülök, de megint nyomatva volt ezerrel, megint övé a legkreatívabb fejezet, és a legjobb pillanat Fuutarouval.
Miku kapott egy vigaszdíjat a dicséretével, de kb. a hátsóját törölheti ki vele.
Ichika bekavart, csak azért, hogy utána szokás szerint kitáncoljon, hogy "Jaj, nem állt ez szándékomban...". Látszólag kicsit mérges, mert Fuutarou neki semmit sem mondott, amikor ő érte el a legjobb eredmény az ötösikrek közül. Viszont ha nem cselekszik, akkor meg mi értelme volt az egésznek? Ezzel kezdhetne valamit a Haruba-Sensei.

i.imgur.com/IenRHO5.png

dungeonlord
Kövi fejezet:
http://kissmanga....?id=454867
Hoppá! Sok mindenre számítottam, csak erre nem.Merész lépés volt Ninotól, aki 2x szerelmet vallott.

Bastian
60. fejezet

Jó látni, hogy nem a megszokott formula szerint mennek a dolgok, és a lány nem törődik bele, hogy a körülmények miatt nem hallották, majd annyiban hagyja. Ugyanakkor érzek némi ellentmondást...
Ha adott Fuutarou, aki nem tekint rájuk romantikus szemmel, nem veszi észre a próbálkozásaikat, akkor Nino hiába mondja, hogy ő majd észreveteti magát, ugyanis azzal, hogy vallott, Fuutarou már tudatában lesz, hogy próbálkozni fog. És ha tudatában lesz, akkor fel is tud majd rá készülni, szándékosan szabotálhatja is Nino közeledését, mert ez neki teljesen új helyzet. Ezzel oda a varázsa annak, hogy úgymond természetes módon érjen el reakciót, mert az orrára kötötte, hogy hajt rá.

Miku kegyetlen vereséget szenvedett, mindent elvesztett, amit feltett. A pontszám és a "legokosabb ötösiker" titulus, a vallomás lehetősége, és a Valentin-napi csokoládé viszonzása is elúszott. Remélem, hogy saját erőből áll talpra, és egy kis gondolkodás után kitalálja, hogy mi is legyen a következő lépés.

Ichikának pedig meg kell barátkoznia a gondolattal, hogy a status quo-nak vége, nem fogja tudni tovább fenntartani, de azért remélem megérte neki "hátba szúrnia" Mikut. Még egy rivális lett a jutalma a "támogatásának".

i.imgur.com/IenRHO5.png

dungeonlord
61-64:
https://kissmanga...?id=456264
Na, ilyenkor sajnálom, hogy nem tanultam Angolul.

A papi nagyon adja xD és haladunk a történettel .

Bastian
Összefoglalom.

61. fejezet

Ugrunk egyet az időben az esküvőre napjára, ahol a menyasszony azzal szekálja Fuutarout, hogy zavarban van a csók miatt, pedig gondoljon vissza az 5 évvel korábbi alkalomra, nem ez lesz neki az első alkalma. Ezzel Haruba-sensei fel is vezeti, hogy a jövendőbeli győztes vagy megcsókolja Fuutarout ebben a történetszálban, vagy látni fogja, hogy valaki lesmárolja.

Vissza a múltba. Fuutarou kikészült Nino vallomásától, nem tud koncentrálni a tanulásra. A családja a tavaszi nyaralás helyeinek lehetőségét tárgyalja, de Fuutarou nem figyel, és Raiha inkább elküldi vásárolni. Út közben Fuutarou szerelmespárokba botlik úton útfélen, és megjegyzi, hogy mennyire érthetetlen számára a szerelem egész intézménye. Ezt követően megpillantja Mikut.

Miku szándékosan Fuutarouhoz közeli helyen akart vásárolni, abban reménykedve, hogy összefutnak. Megjegyzi, hogy Fuutarou nem volt náluk a vizsgák óta, de Fuutarou azt mondja, hogy nincs oka, hogy náluk legyen. Miku felveti, hogy pedig lóghattak volna együtt a tanuláson kívül, és még többet szeretne tőle tanulni.

A boltban különböző nyereményeket lehet nyerni, mindketten szerencsét próbálnak. Fuutarou megkérdezi Mikutól, hogy van-e valaki, akibe szerelmes, de Miku letagadja. Fuutarou nem nyugszik, és pletykálni akar a szerelemről. Elmondja, hogy valaki vallott egy ismerősének (neki), de az illető nem akar választ kapni. Miku boldog, mert azt hitte, hogy az illető (Fuutarou) olyasvalaki, aki kapásból visszautasítja az ilyesmit. Miku továbbá kifejti magát használva példaként, hogy egy ismerőse is vallani akart, de nem volt elég bátorsága, mert ha vallott volna, akkor a dolgok soha nem térhettek volna vissza a régi kerékvágásba. Ilyesfajta bátorságra van szükség egy vallomáshoz. Fuutarou majd elmélkedik a dolgon a tavaszi szünet alatt, amíg Miku azon tűnődik, hogy miért annyira gyáva...

Kiderül, hogy Fuutarou nyert a bolti nyereményjátékon, mégpedig az fürdős nyereményt. Szert tettek még egy jegyre, ezért az egész családja mehetett. De nem örülhetett sokáig, mert Nakanoék is nyertek, és az apukát is hozták. :"D

62. fejezet

Kapunk egy harangot, az "Eskük harangját". Egy újabb összekötős legenda férfi és nő között. Nem hiszem, hogy lesz jelentősége, de ki tudja...

Fuutarou szeretne magyarázatot rá, hogy miért van Nakano papa is az ötösikrekkel együtt, de mindenki furcsán viselkedik. Nino elkezdte tisztán a keresztnevén hívni, amit eddig csak Miku tett, és miután Miku ezt furcsállja, Nino azt javasolja, hogy kezdje el egy becenéven hívni, de a Fuu-kunból látszólag nem lesz semmi. Nakano papa észreveszi, hogy Fuutarou apja közeledik, és látszólag kamuzik, hogy elmenjen a helyszínről az ötösikrekkel együtt. Itsuki akar valamiről beszélni Fuutarouval.

Félretéve, hogy Itsuki látszólag teleportál, Fuutarou éjfélkor fog vele találkozni. Össze is jön a találka, ahol Itsuki a kapcsolatukról kérdezi. Fuutarou azt mondja, hogy partnerek, de Itsuki szerint ez nincs így, és többé szükségük sincs rá, ezért ideje véget vetni a kapcsolatuknak. Fuutarou nem tudja ezt elfogadni, és magyarázatot vár, miközben megsérti Itsuki lábát. Ez aktivizálja a nagypapájukat, aki ki akarja csinálni, ha még egyszer az unokájához ér. xD

63. fejezet

Nakano papa nem utálja Fuutarout, sőt elismeri az eredményeit, de az ötösikrek apjaként nem engedheti be őt este a lányok szobájába.

Kiderül, hogy az Itsuki, aki beszélni akart Fuutarouval, és aki ténylegesen beszélt Fuutarouval két különböző személy. Mielőtt az igazi Itsuki kifejthetné, hogy miért is adta ki magát valamelyik ötösiker neki, Nino belép a koedukált fürdőbe, de csúnyán felsül, mert Fuutarou nem ismeri fel, és produkál egy klasszikus tsundere reakciót. Mindenesetre Itsuki nem érti, hogy miért viselkednek a többiek furcsán, és reméli, hogy Fuutarou tudja, mert úgy érzi, hogy hiába a húguk, Fuutarou alkalmasabb rá, hogy kiderítse az igazat. Viszont Itsuki a Hamis Itsukival is egyetért, mert szerinte sem partnerek már, hanem sokkal inkább barátok. Fuutarou úgy dönt, hogy ezek utánm Itsuki kérését részesíti előnyben a többi probléma előtt.

Fuutarou megkéri Itsukit, hogy tartsa fel Nakano papát, hogy besurranhasson az ötösikrek szobájába, de a Hamis Itsukik erdeje fogadja. Valamelyikük megkéri, hogy próbálja meg kitalálni, hogy ki kicsoda.

64. fejezet

Yotsuba hamar lebukik, mint az egyik Hamis Itsuki, és elmondja, hogy azért adják ki magukat Itsukinak hosszas megbeszélés után, mert a nagypapájuk annyira szerette, amikor ugyanúgy néztek ki, hogy amikor elkezdte hordani a masniját, akkor rosszul lett a nagypapája, mert azt hitte, hogy összevesztek egymással, ezért a közelében mindig igyekszenek ugyanúgy kinézni.

Fuutarou igyekszik kideríteni, hogy ki volt a Hamis Itsuki, aki beszélt vele a lábát ért sérülés alapján, de mivel az ötösikrek nagypapája megjelenik a szobában, elveszti a gyanúsítottat.

Nino a fürdőbe hívja Ichikát.

Miku visszamegy hozzá a szobába, és különböző utalásokat ad neki, amivel kitalálhatja, hogy ő kicsoda, de Fuutarou felsül. Miku azt is elmondja, hogy véletlenül a régi címüket adta meg a nyereményjátéknál, ezért tudott Nakano papa az egészről. Fuutarou ezt követően elkezdi bámulni, mintha csak Hisoka lenne, Miku pedig Killua és Gon, de megint csak felsül. Fuutarou ugyanakkor megjegyzi, hogy már vagy egy hónapja gyanítja, hogy mi lehet Miku baja, de még nem állt össze a kép benne, de szép lenne, ha magától jönne rá, hogy Miku szerelmes belé. Miku mondja neki, hogy szeretné, ha Fuutarou képes lenne különbséget tenni, és megmondani, hogy ő az, ezért Fuutarou a nagypapához fordul, vélhetőleg a megkülönböztetés titkának reményében.

Yotsubának egyre jobban megy az Itsuki szerep. :lol

A fürdőben Nino kifejti, hogy mivel Ichika népszerű, és biztos vallottak neki korábban, ezért csak vele beszélhet arról, hogy van valaki, aki tetszik neki, de a többi ötösiker erről nem tudhat. Ichika természetesen tudja, hogy kiről van szó, és legszívesebben vízbe fojtaná magát minimum. Az is kiderül, hogy sérült a lába, tehát valószínűsíthetőleg Ichika = Hamis Itsuki, aki Fuuatrouval beszélt.

Itsuki pedig szenved, mert egyre kevésbé bírja lefoglalni Nakano papát, és senki sem kereste, hogy abbahagyhatja.

----------

Haruba-sensei meghozta az ünnepi jókedvet. Duplán.
Boldog karácsonyt!

67. fejezet

https://i.imgur.c...M3Eoj4.jpg
https://i.imgur.c...dOQ0cP.jpg

Némi szerencsével, logikával, és "szerelemmel", Fuutarou kitalálta, hogy a Hamis Istuki valójában Miku volt. Továbbá az is leesett neki, hogy nem viszonozta a Valentin-napi ajándékát.

Anime PV és OP:
https://www.youtu...ztafjdMHo8
https://www.youtu...e=youtu.be
Hangminta/Bemutatkozások:
Ichika
Nino
Miku
Yotsuba
Itsuki

i.imgur.com/IenRHO5.png

Mextil General
Valami elképesztő az anime, ideje a mangába is beleolvasni :D, kicsit a Nisekoi-ra emlékeztet, csak ikrekkel :D.

Ugrás a fórumra: