Jaeger
Azt értem, hogy Gajeel menti meg a napot, de mi történt Toukaval?

Amugy ezt a Natsut hiányoltam szóval a sensei tuti olvassa a fórumot :D
A végén az a tűzgömb egy Igneel szintű támadás volt. DF nélkül vagy ez volt a DF?

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

BladerTM
Úgy néz ki Toukának valamilyen személyiséghasadása van.

Ahogy olvastam a Mangahelpersen rajongói fordításokat,akkor Natsu nagy valószínűséggel egy új technikát használt Madmorl ellen,amit gondolom a háború utáni 1 éves timeskip alatt fejlesztett ki. Flame Dragon King Purgatory Ami valószínűleg: A Tűzsárkányok Királyának Tisztítótüze már ha jó a fordítás.
@Avaren,hát szerintem ennyi volt neki,legalábbis egy darabig biztosan.. xD Bár ne legyen igazam. :D

Ha képletesen fejezem ki magam akkor Natsu megolvasztotta(vagy inkább megsütötte :D) a "vasat".
Ha logikát akarok keresni benne akkor szerintem Natsu először Madmorlnak az "abszolút védelmét" olvasztotta meg,és így sebezhetővé vált.

Erza új kardja: "Death Ring Sword Borselion" Gondolom Irenehez van köze, lehetséges,hogy a megmaradt erejét Erza kardjába bűvölte volna? :hmm
Ez még koránt sem biztos,mindenesetre várjuk ki a normális fordítást és kiderül.

" 'Good Faith' 'Hope' 'Love' is hidden in the leaf of the clover each. 'Good Luck' dwells in the fourth leaf. 'The Devil' lives in the fifth leaf. " ~ Black Clover.

" The Power of Flames is the power to burn everything. Burn the world to the ground. Dwell in the Flames of Hell, Natsu! " ~ Ignia, Fairy Tail.

Avaren
angol

https://sorcererw.../15/page/1

Szóval Wendy mágiája van Erza kardjában. :D

BladerTM
Hát én reméltem,hogy több köze lesz Irene-hez, de eddig úgy néz ki,hogy csak róla nevezte el a kardot. Mondjuk logikus lépés volt sarkanyölő mágiát bűvölni Erza kardjába, ha már az egész küldetés sárkányokról szól. Csak ne legyen Erza VS Sárkányisten 1v1 belőle a végén.:ehh

" 'Good Faith' 'Hope' 'Love' is hidden in the leaf of the clover each. 'Good Luck' dwells in the fourth leaf. 'The Devil' lives in the fifth leaf. " ~ Black Clover.

" The Power of Flames is the power to burn everything. Burn the world to the ground. Dwell in the Flames of Hell, Natsu! " ~ Ignia, Fairy Tail.

Jaeger
Héj Avaren azért a kérdéseimre válaszolhatnál :D

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

dungeonlord
Jaeger írta:

Azt értem, hogy Gajeel menti meg a napot, de mi történt Toukaval?

BladerTM említette a
Úgy néz ki Toukának valamilyen személyiséghasadása van.

A másik, amire gondoltam. Az pedig a test csere/lopás, amit Irene és a filmnél láttuk . Erre tippelek.

Avaren
Ha tudnám a választ válaszolnék, de hülyeséget meg nem akarok válasznak adni. :D

Durzo
Gajeel szépen felkente a padlóra. Mondjuk ideje is volt már, hogy csináljon is valamit. Levit mivel vehette rá, hogy velük menjen?

Erza új játékszere... Na ideje regényt írni. A sárkányölő kard még mindig nem tetszik. Nem a létezésével van bajom, csak a megvalósításával. Mindig is tetszett a FT-ben, hogy nincsenek vérvonalhoz kötött képességek. Olyan mágiád van amilyet megtanulsz. A sárkányölő mágia is ilyen volt, csak sárkányok híján ma már nem lehet megtanulni és pont ezért volt különleges az a néhány sárkányölő, de még így is volt egy nagyon kicsi esély a megtanulására a lacrima miatt. (Amúgy se ad túl nagy előnyt, ha azt nézzük, hogy a 7 sárkányölő közül senki se képes sárkánnyá változni és ketten még DF-re se képesek, akik pedig képesek, azok se mind olyan táposak, mint amilyenek lehetnének.) Aztán kiderült, hogy igazából bármiből lehet sárkányölő fegyvert csinálni, amitől elveszett ez a különlegesség, főleg, hogy a sárkányok elvileg a világ legerősebb lényei és a legyőzésükre képes fegyvert másodpercek alatt el lehet készíteni. Szerintem legyenek sárkányölő fegyverek, de azokat csinálják sárkányölő lacrimából. Így meg is maradna a ritkaság varázsa és nem is lenne teljesen elérhetetlen, hogy valakiből sárkányölő legyen, de nem is lehetne csak úgy korlátlanul tömeggyártani. Csóri Serenában úgyis ott volt 8 lacrima. Tök logikus lenne, hogy kiszedték belőle és sárkányölő fegyvereket készítettek belőlük, pusztán elővigyázatosságból. Ettől függetlenül ez egy létező dolog a történetben és legalább használják. Lehet ez lesz Erza egyik leglogikusabb harca? Csak venne már fel egy normális páncélt.

Kyria arcáról valamiért az a Pikachu meme jutott eszembe. :D

A végén az a tűzgömb egy Igneel szintű támadás volt. DF nélkül vagy ez volt a DF?

Nem pikkelyes az arca, szóval nem DF.

"Sárkány vagyok, mert az akartam lenni."
"Do what nobody does, to achieve what nobody has."

BladerTM
City Hero 11. fejezet.
Azt hiszem szemrákot kaptam..

Amúgy E.N.D könyvének a borítója itt egy kicsit máshogy néz ki.:hmm

Avaren
i.imgur.com/xaA0g7V.png

: Albareth Empire arc háború 2. felvonása újradolgozva :

Bár ez már nem mostanában készült el, de én csak most találtam rá és hátha vannak olyanok akiket érdekel egy hasonló, de mégis másmilyen befejezés. :D (angolosok előnyben :P)

https://www.reddi...pter_list/

A készítője kb. 1000 órán át dolgozott hogy elkészülhessen ez az újraírt változat és meg is lett az eredménye. :D
Nekem fényévekkel jobban bejön ez a változat, mint a sima FT utolsó történetszála.

A történet a 494. fejezetnél kezdődik, vagyis hogy Zeref összehívja a Sprigganokat a FT-ben és jön a háború 2. felvonása. :D

Újraírt párbeszédek, újraírt harcok, amik a sima mangában bullshit dolgok voltak itt próbálja megmagyarázni. Sokat merít a régebbi fejezetekből a harcoknál, de ez szerintem nem von le az élményből. :D

Mindenképp megér egy próbát azoknak akik még éreznek valamit a FT iránt. :D

Szemi1992
Hát ez valami baromi jó bár csak az eredeti is ezt a szálat követe volna

BladerTM
Avaren, feltépted a régi sebeket. :D Nekem ebben az egészben a legjobban a Zeref-Mavis-Fairy Heart-Natsu-E.N.D-Lucy szál tetszett a legjobban. Ha az anime eltérne a mangától és hasonló lenne ehhez az újradolgozáshoz:O ..áá inkább nem reménykedek fölöslegesen. :D

Egyesítve 2019.01.08 16:49:44:
100YQ 16. RAW

Úgy néz ki,hogy: Madmorlt még nem helyezték szolgálaton kívül(aminek örülök),viszont eléggé megsérült,ha jól látom konkrétan megolvadt. :D

Erza nem a nakama ruhájában harcolt Kyria ellen (Valószínű,hogy a Lángok Császárnőjének Páncélja+ Belserion Sárkányölő Kard)

Mercfovia szerintem visszakerült abba az állapotába,mikor kedvére öldökölt. Amnézia talán?

Megint nem volt benne a Toukás szál. :(

A RAW alapján nem volt rossz fejezet,remélem a fordítással ez nem fog változni. :D

Szerk.: Most,hogy jobban belegondolok Erza azért vette fel a Lángok Császárnőjének Páncélját,mert Natsu a 3/4 hajót leégette ezzel őket is megnehezítve a harcban de ezzel a páncéllal előnyhöz jutott.
Szerkesztette: BladerTM - 2019.01.08. 16:59

Avaren
Örülök, hogy tetszik az újradolgozás. :D

--------------

Kíváncsi vagyok hova mennek a sárkányfalók. Talán vissza a céhükbe a többi taghoz? (mesterhez) :D

BladerTM
Szerintem Touka után mennek, Scarion említette,hogy van egy nyoma hozzá. :D
Amúgy szerintem a maradék 4 Sárkányistenhez legalább 1-1 Sárkányfaló lett küldve. :D

Avaren
Kint van angolul a 100 éves küldetés.

https://sorcererw.../16/page/1

Igazad lett Erza páncéljával kapcsolatban BladerTM. :D És igen, valóban többen vannak a Diabolosban. :P :D

Ugrás a fórumra: