Jaeger
All Might mesteréről ez az ova érdekes lesz :D

Most tippre azt fogjuk megkapni, hogyan győzte le őt AFO?

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Rikiya
"OVA-k,mozifilmek,különkiadások"
Nincs oda írva,hogy Boku no Hero Academia.De mind1,akkor felejtsétek el amit írtam.

- Szerinted mikor hal meg egy ember?
(...)
- Amikor elkap egy gyógyíthatatlan betegséget?
- Nem. Hanem akkor... ha elfelejtik.

Durzo
De a MHA saját topicján belül van. Ikszdé

"Sárkány vagyok, mert az akartam lenni."
"Do what nobody does, to achieve what nobody has."

Rikiya
De én nem néztem bele a BHÁ saját topicájában,csak a kezdőlapon láttam ezt,hogy "OVÁ-k,Mozifilmek,Különkiadások",ezért gondoltam,hogy vegyes.

- Szerinted mikor hal meg egy ember?
(...)
- Amikor elkap egy gyógyíthatatlan betegséget?
- Nem. Hanem akkor... ha elfelejtik.

Tapion-sama
Jaeger írta:
Most tippre azt fogjuk megkapni, hogyan győzte le őt AFO?

Nem tartom valószínűnek, mert szerintem azt nem canon-on kívül ismertetné meg velünk Horikoshi. Bár a mai "szokások" alapján nem lepődnék meg, ha ez lenne.

Ha jól értem, a február 13-án érkező DVD/Blu-Ray lemezen lesz rajta, a mozifilmmel együtt. Várjuk-várjuk!

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

Kira-chan
Kint is van az ova a maga két és fél percével. Ettől függetlenül nagyon ütött, már várom a fordításotokkal is :D

http://bleach.frpg.hu/
Jaeger
Én is azt sajnálom, hogy elég rövid volt a maga 2 és fél percével :(

Üdv a fórumon Kira-chan :D

Én egy hosszabb dologra számítotam ez kb egy 0-ik chapter a filmhez.

Tapion-sama
Úgy tűnik, hivatalos: a mozifilmet beemelik a canonba, idén kap manga feldolgozást is. Vagyis a filmben történt események hivatalosan is részei a Boku no Hero Academia történetének.

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

dungeonlord
Tapion-sama írta:

Utána kellene nézned a "mangahű" fogalmának. Tekintettel arra, hogy a filmben látottak a mangában NEM voltak benne, így nem lehet "mangahű". A mangahű (vagy könyvhű, képregényhű) azt jelenti, hogy panelről-panelre feldolgozza azt, amit a mangaka leírt, lerajzolt.

Tapion-sama írta:

Úgy tűnik, hivatalos: a mozifilmet beemelik a canonba, idén kap manga feldolgozást is. Vagyis a filmben történt események hivatalosan is részei a Boku no Hero Academia történetének.

kepkezelo.com/images/smuleuwnxn9isl1l6kqu.png

Hszt töröltem, mert a kép elég lesz ^˘ .
Szerkesztette: dungeonlord - 2019.02.16. 11:18

Tapion-sama
Kifejtenéd bővebben? Nem értem, hogy a "mangahű feldolgozás" fogalma hogyan kapcsolódik ahhoz, hogy egy mozgóképeken debütált történetet beemelnek a canonba. Ha a manga eltér majd a mozifilmtől, akkor a manga nem lesz mozifilmhű.
Az, hogy te másképp értelmezel szavakat, egyéni szociális probléma. De ha húzogatod az oroszlán bajszát, ne csodálkozz, ha szabadságra küld egy hónapra :)

dungeonlord
Csak 1 oldalt kelet volna visszalapoznod .
dungeonlord írta:

Tapion-sama írta:

Utána kellene nézned a "mangahű" fogalmának. Tekintettel arra, hogy a filmben látottak a mangában NEM voltak benne, így nem lehet "mangahű". A mangahű (vagy könyvhű, képregényhű) azt jelenti, hogy panelről-panelre feldolgozza azt, amit a mangaka leírt, lerajzolt.

Mangahű azóta használom, amióta láttam a Kakashi anbu arcot a Narutoban.
2fajta filler létezik:
Az egyik az agyatlan ,sablonos,hétköznapi strand féle jelenetek, amik nem adnak semmit a történethez.
Másik pedig a mangahű fillerek
Nem volt benne a mangában, de már nem 1x fordult elő, hogy az író utólag változtat vagy bővíti a történetét.
Ilyen pl a 2.évad 19.része vagy az 1.ova
Abban egyetértek, hogy korai kijelentés. Mert te jobban ismered , mint én és talán többet tudsz a dolgokról.
De ez a film is hasonló lehet, amit tsuya kapott fillérként.

Szerkesztette: dungeonlord - 2019.02.16. 15:20

Tapion-sama
Hogy elolvassam ugyanazt az ostobaságot? Felesleges.

dungeonlord
Mi benne az ostobasság? Most is ez történt, amit te ostobaságnak nevezel.Te magad írtad, hogy Cannon lett.

Legjobb pl a Star WArs, minél nagyobb hype, annál jobban kibőviték a történetet.

Jaeger
Szerintem arra gondol ostobaság alatt, hogy olyan nem létezik, hogy mangahű fillér.

Vagy mangahű valami vagy fillér. Az utóbbiban is nem szokták megszegni a világ szabályait, hogy azt mond, hogy teljesen manga idegen lenne.

Ha akkor azt írtad volna, hogy szerintem ezt belefogják rakni a mangába azzal egyetértett volna.

Tapion-sama
Cannon = ágyú
Canon = történetfolyam

Az az ostobaság, hogy egy általad másképp definiált fogalmat arra akarsz felhasználni, hogy igazold az állításod. Nem érted a "mangahű" szó jelentését. Attól, hogy egy movie vagy OVA illeszkedik a manga történetéhez, még nem mangahű. Mangahű az az anime, ami panelről-panelre feldolgoz egy mangát (pl.: FMA Brotherhood), nem mangahű az az anime, ami kiegészíti a mangát filler jelenetekkel (pl.: sima FMA).

Az meg, hogy utólag beemelik a canonba... max azt igazolja, hogy illeszkedik a manga történetéhez. Nem azt, hogy mangahű. Fogalomzavarban szenvedsz.

Na, és most hogy ezt megbeszéltük, még egy OFF és szankciók lesznek :) Könyörgöm, offolj még!!!

Ugrás a fórumra: