Boku no Hero Academia manga - Spoiler és annak megbeszélése
Jaeger
De régen írtunk ide :D

https://mangaplus...er/1007664

Aki hiányolta múltkor a magyarázatot az megkapta :)

Érdekes kérdéseket kaptunk...

Mi lesz ha kiderül, hogy Dekunak rengeteg képessége van? Erre még nem nagyon volt példa és akkor az osztálytársai előtt se lesz titok, hogy különleges.

Mi lehetett a negyedik felhasználó képessége amiért kihúzta All Might?:D De ez annyira butaság mivel Deku előbb utóbb úgyis megtudja akkor miért titkolni.

Bakugo pedig megkapta Endeavor szerepét. Azért nagy jellemfejlődés, hogy megakarja védeni Dekut. De viszont Dekunak is van jellemfejlődés mert már nem az a síró picsogó és bátortalan valaki akit a manga elején láttunk.

És fiúk és lányok, de nagy gáz lesz itt... A mostani fejezetben van rá utalás, de szerintem Deku ezzel a harcal nagyon kifogja nyírni a testét. Azért volt Bakugonak meg All Might-nak rossz előérzete. Hiszen azt hiszem 3 hónap edzés után eljutott arra a szintre, hogy 100%-ot használjon? Mondjuk ez így kicsit túlzás :ehh

Mondjuk még mindig ott van Eri-chan. De eltudom képzelni, hogy Dekut kivonják így a forgalomból pár hónapra és amikor majd lesz egy nagy gáz akkor fog visszatérni. Kint van nála a Fekete-zászló ahogyan mondják csak itt nem a halálra utal.

Mindenkinek rossz előérzete van meg nem számít mi történik velem mondatok hát így tényleg érdekes. Ez a harc után valószínűleg Tomura meg Deku is pihenni fog kicsit.

De ha mondjuk túléli nagyobb sérülés nélkül az meg azért lenne fura mert akkor túltett a jelenlegi elsőszámú hősön is. Jah és ha az lesz a vége, hogy megint Endeavor aratja le a babérokat nem lesznek a többiek is kiemelve az megint csalódás lenne.

Gigantomachia-val amugy szerintem már nem lesz harc, csak annyi lesz, hogy felkapja Tomurát aztán elmenekülnek.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Bastian
Ismét nem vonnék le elhamarkodott következtetéseket a múltkori eset után.

Kezdeném azzal, amire szabályként hivatkoztam. Most is az van, hogy Deku nyugodt szívvel felrúghatja a dolgot, amikor már többször meg lett mondva neki, hogy ne tegye, ne majmolja All Might-ot, találjon ki mást. A Shoot Style is így született meg, mégsem lépett állandó jelleggel az ütések fölé. Lehet, hogy nincs más választása, lehet, hogy csak így állíthatja meg Shigarakit, de majd hiszem, ha látom, hogy bármilyen súlyos, visszafordíthatatlan negatívummal kell továbbélnie a mangában.

Nagyon remélem, hogy nem arra utalgatnak, hogy a negyedik OFA használó az maga AFO, akiről majd szépen kiderül, hogy Deku apja. Bakugou mindenesetre kiemelte, hogy All Might a negyedikkel kapcsolatban igen sunnyog, pedig a többiek részletes leírást kaptak, beleértve azt, hogy miként haltak meg...

Gigantomachia továbbra is kidőlhet idővel. Semmi garancia nincs rá, hogy az altató nem fog hatni.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Jaeger
Én se 100%-osnak tekintem csak elmélkedés volt a részemről inkább amíg nincs megerősítve :)

Annyival kiegészíteném, hogy használta most is a Shoot Style-t, csak a végső csapást az kézzel hajtotta végre. De korábban el is mondta, hogy nem adja fel a keze használatát. A majmolás is érdekes kérdés. Mert lehet én tudom rosszul, de az elmúlt fejezetekben is nem nagyon használta All Might támadásait hanem úgymond sajátokat alkotott. Talán egyszer használta névszerint egy Smasht.

Deku apja AFO elmélet érdekes felvetés :) Nem hiszem, hogy OFA felhasználó volt. Most az lenne a történet, hogy sikerült visszaszereznie a képességet AFO-nak majd unatkozott aztán megint továbbadta a jók kezébe?

Másrészt az apa kérdés, érdekes. Elégé lángelme lenne ez az AFO ha tudta volna ha így hagyja a fiát akkor majd tuti összefut All Might-al aki tuti felkarolja és a végén ő lesz ezzel a legnagyobb troll ha azt mondja Deku én vagyok az apád gyere hozzám :D

Bár van benne ráció ugye, hogy pont az a doki vizsgálta meg Dekut és, hogy Deku barátunk ennyire kompatibilis több képesség használatára.

Bár Tomura reakciójára kiváncsi lennék :D

Bastian
Az is benne lenne a pakliban, hogy Dekunak igenis volt képessége, amit szépen elcsaklizott tőle AFO, a doki meg asszisztált ehhez. De ez újabb problémákat vet fel, és itt már 0 képesség helyett... Ő... 8-nál tartanánk? :hmm

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

Jaeger
Én bírom amugy a mangát különben nem olvasnám, de azért az erőviszonyokban nincs otthon a mangaka.

Én megkockáztatom, hogy Deku jelenleg erősebb mint Endeavor. Ami elég durva így leírva.
Vagy ezt is a mangaka cseszte el :D De amikor nem volt képessége Tomurának alig bírták megkarcolni most megvan minden képessége bár értem, hogy kezd széthullani a teste, de akkor is most konkrétan elmondja, hogy már kétszer szétzúzta a kezét Deku.

Bár az nem világos teljesen, hogy Deku mostani ereje az valós vagy valamilyen irracionális power-up amire én utaltam, hogy megfogja szívni a végén.
Szerkesztette: Jaeger - 2020.09.20. 14:59

Bastian
Ezért volt hiszti a lehetséges 7 képesség használata miatt. Már ha 7.
Tipikus nem látni a fától az erdőt szituáció. Nem az fájt az embereknek, hogy Deku hirtelen egy Isten lett, hanem az, hogy idővel mi lesz belőle. 3 képességnél tart, de már kiemelkedik. Pedig nem sokkal korábban 20%-nál toporgott, amit 45%-ra erőltetett. Most meg tolt egy 100%-ot, a Fekete Ostor is játszik, plusz a Lebegés is. Mind egyszerre.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
A harc előtti ugrás nem volt irreális csak ami közben történt.

3 hónapig edzett folyamatos nem? Azt hiszem akkor nem is jártak nagyon suliba, bár ez nem biztos. Szóval 20%-ról 45%-ra ugrás az oké.

Az nem oké, hogy harc közben hogyan találta meg azt, hogy 100%-ot tudjon használni. Bár ha jól tudom volt rá utalás, hogy All Might is fiatal korában tehát amikor nem volt kigyúrva ő is tudta teljesen használni a OFA-t csak harci tapasztalatra volt szüksége.

Az lehetséges amugy, hogy eltört már a keze meg a lába a 100% miatt, csak a lebegéssel tudja fenntartani magát. Nah kiváncsi leszek a következő fejezetre.

Bastian
Bakugou szerint 30%-ot tudott konzisztensen használni az edzés után, amit 45%-ra tud felvinni a támadásai végpillanatában. Minden ennél nagyobb használat széttöri a testét.

Tehát adott az edzés eredménye, ami elég csekély erőlepés, hiszen 20% édeskevés volt Overhaul ellen. Shiggy meg már nem az a szint, hogy a 30% elég legyen, sem a 45%.

Így eljutottunk arra a pontra, hogy a kemény munka gyümölcse elvvel itt is kitörölhetjük a hátsónkat, sajnálatos módon. Nem várok itt sötét korszakot, sem Shiggy vereséget. Le fogják ezt hozni a hősök, mert le kell hozniuk, nem számít, hogy hagy-e kívánnivalót a mikéntje.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Asehi
Ha jól értem, nem jutott e 100%-ra, csak belead mindent mint Muscular ellen, mert látja hogy nincs más választása. Plusz el is mondta hogy az utolsó kettő 100%-os ütés tönkretette a bal kezét. Itt csak a határait feszegeti ismét. Aminek több mint való meglesz a következménye.

Őszintén, szinte egyik Shonen mangában se lehet belőni az erőviszonyokat. XD A sok power-up miatt kavarodik bele az ember...

Nem vennék rá mérget hogy Deku erősebb mint Endeavor. Se tapasztalatban nincs ott, se képesség kontrolban. De van benne alap amiért így gondolod. Endeavor eddig csak olyan ellenséggel harcolt akinek regenerációja volt... Viszont ha ő közelebb tud kerülni egy ilyen ellenfélhez, eltudja porlasztani. Míg Dekunak jó sok 100% ütés kéne hozzá. Mint régen All Mightnak.

Haruka Midoriko
Bastian írta:

Az is benne lenne a pakliban, hogy Dekunak igenis volt képessége, amit szépen elcsaklizott tőle AFO, a doki meg asszisztált ehhez.

Vagy most is van, azért fért hozzá a többi képességhez, nem csak az átadható erőnöveléshez. Az tudjuk, hogy a képesség is hat a birtokosára, vagyis Toga Himiko sem véletlenül van oda annyira a vérért; Deku nagyon elemző és tervező, ebből lehetséges, hogy egy ilyen képessége van, emiatt pedig hozzáfér mindenhez, ami tovább adódott, tehát képességekhez, emlékekhez, kapcsolathoz a korábbi használókhoz.

Remélem, a négyeske a képessége miatt került törlésre, ami talán megijeszthette volna Dekut, vagy inkább eltántoríthatta volna attól, hogy újabbakat hívjon elő. Esetleg valami szörnyűség történt, amikor használta, így gonosztevőként van nyilvántartva.

Jaeger
Mangaplus fordítás mennyire 100%? :D

Engem az zavart meg, hogy ide azt linkeltem, de korábban egy másik fordítást olvastam ahol máshogyan írták ezt a kéz eltörik dolgot. :ehh

https://read.bnha...apter-284/

"The Last Two 100% Percent Attacks Wrecked My Left Arm"

"I already had destroyed his left arm twice with 100%."

Azért gondoltam az erősebb dolgot mert a többiek nem voltak képesek arra, hogy konkrétan eltüntessék a kezét akár, de elvileg ebben a fejezetben Deku megteszi. És nem kell neki 100 ütés csak 3 ha most ezzel nyert.

Szóval a képek meg a panelek alapján számomra nem egyértelmű mi történt.

És tényleg a manga eleje még arról szólt, hogy a kemény munkával és jó taktikával elérhetsz bármit. Oké, hogy a OFA az egyik legerősebb képesség, de az utóbbi időszakban Deku csak új képességeket kapott, de pl. tanulhatott volna valamilyen harcmodort mint Mirio, hogy ne tudják kitalálni hogyan támad stb. De nem vonok le előre semmit kiváncsian várom, hogyan zárunk, de szerintem a fordítással most vannak gondok. :ehh

Egyesítve 2020.09.24 18:13:25:
Mivel ez a spoiler szoba akkor is csak saját felelősségre de öregem....

285 raw képek:

https://imgur.com...

Bastian mondhatnám, hogy megmondtam :D

Véleményem:

Fejezetről
Akkor amit tudunk... Deku és Tomura harca folytatódik viszont Deku talán most megy fel 100%-ra, de nagyon túlterheli a testét. Jelen állapotban a kezének annyi örökre, de szerintem van ott gond a lábával is. Szóval muszáj lesz bevetni az Eri kártyát. Deku kap egy kis támogatást is az első számú hőstől beviszik az utolsó csapást viszont akkor AFO azt mondja Tomura add ide egy kicsit a tested és Bakugot megvédi dekut, de ezáltal súlyos sérülést kap... Fejezet vége. Ha bevállalná a manga, de nem fogja, hogy meghal Bakugo akkor mennyivel lenne előrébb nálad a manga Bastian?

Szerkesztette: Jaeger - 2020.09.24. 18:14

Bastian
Tehát ha bevállal egy olyan szituációt Horikoshi, amit nem fog, akkor mennyit lép a szememben előre a manga? A kérdéssel az a bajom, hogy egy fecske nem csinál nyarat. Most hirtelen nem jut eszembe, hogy hol sütöttem el ezt utoljára, de a mondandója egyértelmű. Ilyenkor van az, hogy hátba lehetne veregetni a mangakát, hogy szép volt, bevállaltad, de az nem fogja a lapos részeket átírni, semmissé tenni. Azok ugyanúgy léteznek. Amellett meg végképp nem hunynék szemet, hogy Mirio után Bakugou is azért bukott el, mert nem Dekunak hívják. Mindenki lassan csak arra lesz jó, hogy piedesztálra emelje az új megváltót.

Az Eri kártyán kívül simán kinézek egy szuper regenerálóképességet is valamelyik OFA használatól, ha Shigaraki vidáman birtokolhat egyet. A helyedben nem innék előre a medve bőrére a következményeket illetően. Most olyan sérülések vannak LÁTSZÓLAG, amire nem elég a ragtapasz és a puszi, így ki kell várni a történetszál, vagy a manga végét.

Shigaraki plot armorja viszont baromira idegesítő már. Ellőtte a puskaporát, nem kell életben tartani.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Talán pont a negyedik használónak van egy regenerálóképessége? De ha ez igaz miért volt fontos, hogy titokba tartsa All Might? Ez a kérdés érdekel engem.

Eltudok képzelni olyat, hogy "ára" van és azért mondjuk az élettartamot rövidíti.

De amugy én se teljesen értem ezt az egészet. Nem volt nagyon jó ötlet ezt az isteni szintű harcot behozni most.

Tomurát jelenleg szerintem a top10 hős együtt nem tudná legyőzni az pedig így elégé nonszensz.

AFO direkt hagyta, hogy legyőzze All Might Kaminónál? Mert amilyen állapotban volt elindult volna egy regenerációs képesség nélkül? És All Might se volt top formában.

Itt pedig Tomura most elpusztíthatatlan. Jó vége az nem lesz biztos a dolognak.

-Kb az összes hőst legyőzték és szinte mindenkit a helyszínre rendeltek.
- Gigantomachia úton van plusz rajta a gonosztevők szövetsége
- A helyszínen maradt Endeavor család de ők túlhevültek/nem sok mindent tehetnek.
Tényleg Todoroki jege mitől nem tudja elégé rendesen lehűteni Endeavort?
És ő sem használja azt a kék lángot amikor összesűríti.
- Maradt még talán két közepes hős.
- Illetve nem utolsó sorban egy félig halott Deku.

A következő merész tippem mert úgy nézz ki ez a fejezet után bármi lehetséges.

Megfog jelenni All Might + Mirio meg Eri és megmentik a napot.

Bastian
Nem fontos, hogy a negyediké legyen, de nem elképzelhetetlen. Egy OFA használó, aki regenerációra is képes Tsunade kaliber is lehetett fénykorában.

Az még megtörténhet, hogy Bakugou képessége kap egy erőnövekedést, fejlődést, ha már a gonosztevőknél megtörténhetett ilyesmi. Persze a sérülései még ott vannak...

i.imgur.com/IenRHO5.png

Blade00
Nonszesz erősödések maximumra tolva. Ez a fejezetem a jelenlegi fejezetekről.

Ugrás a fórumra: