Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
[Naruto-Kun Projekt] DanMachi anime
Tapion-sama
Régi és új sorozatok kibeszélője ^^

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

http://viharsziget.naruto-kun.hu
bszebi
Helló-Lehet hülyeséget krdezek de amit ma felraktatok az az első évad folytatása?vagy valami külön történet?Nost kezdem el le szeddni és hogy mire számitsak :)

killevildg
Helló-Lehet hülyeséget krdezek de amit ma felraktatok az az első évad folytatása?vagy valami külön történet?Nost kezdem el le szeddni és hogy mire számitsak :)

Lényegében egy másik történet száll, legalábbis eddig úgy tűnik. Vélhetően párhuzamos az első szériával, de most Ainz és a Loki familia szemszögéből. A címből számomra az derült ki, hogy Ainz és az a elf mage lesznek a központi szereplők. (De ez csak a saját szempontom, ettől lehet teljesen más is xD)

http://myimagination.hu
geszta
Időben ugyanakkor játszódik, mint az előző, de mint mondtad, ez Aiz és a Loki família szemszögéből van/lesz, valamint ha követi a mangát, akkor elég jó harcok lesznek benne :D És igen, jól mondtad, itt Aiz és Lefiya lesznek a főszereplők :)

dungeonlord
geszta írta:

Időben ugyanakkor játszódik, mint az előző, de mint mondtad, ez Aiz és a Loki família szemszögéből van/lesz,

Pontosan.A vicc az egészben, hogy ez sokkal jobb,mint az alap Danmachi.Ha ilyen lenne az alap történet és kevesebb lenne a harem,akkor mind2 az egyik legjobb anime lenne.Ezt a történetet most Aiz szemszögéből ismerjük meg.
Itt kedveltem meg Bete Loga karakterét,aki egy nap talán a főhősünk(Bell) legnagyobb riválisa lehet.
Egyetlen félelmem a feldolgozás,mert az alap Danmachi animét nagyon rosszul dolgozták fel.(A manga alapján mondom,mert az jobban követi a novelt)
Remélem Aiz animénél nem fogják ugyanezt csinálni.Mert itt a több csavar,boss,vér,halál és még sorolhatnám .. van .
Köszönöm a fordítást.A mangát nem tervezitek lefordítani?
Szerkesztette: dungeonlord - 2017.04.18. 12:29

geszta
a light novelt nem olvastam, csak a mangát, de az tény, hogy eléggé máshogy dolgozták fel az animét. Bár nekem tetszett az is, mert voltak benne azért jó harcok :)

dungeonlord
Legnagyobb probléma az alap Danmachi animnél,hogy nagyobb hangsúlyt kapott harem . Legfontosabb jelenetek,mint pl Freya,Bell 2.rész utáni haragja,sok vér és danmachi durva jeleneteit mind kivágták.
Elismerem,hogy nagyon szép animáció és nagyon jó ostokat kapott,de a feldolgozás és a kivételezés nagyon rossz. Nem szarokhoz sorolhatom,de nem is legjobbakhoz. Ha valamiben picit csalódtam,akkor ebben.
Nagyon jó története van és ez a görög mitológia különösen bejön.Csak ne csináljanak belőle egy idétlen harem animét.

geszta
Ezzel teljes mértékben egyet kell, hogy értsek veled, nagyon elment a harem irányba sajnos. Egyenlőre ez az új szerencsére jobban követi a mangát és remélem nem követik el ezzel ugyanazt a hibát, mint az alappal.

goku5
Új kezdet. Na nézzük milyen lesz végül a lényeg benne.
Amúgy mi baj a hárem animékkel? Őszintén nem értem.Attól hogy ilyen lehet még jó az anime. NA meg hogy főleg ha nem tetszik valakinek pedig tudja hogy olyan miért erőlteti? Tudjuk milyen ezért is nézzük sokan.

geszta
Nem azt mondtuk, hogy rossz lett az anime, csak azt, hogy a hárem dologgal nagyon eltértek a mangától, ahol ütős kis harcok, meg jó sok vér volt. Amúgy nekem is nagyon tetszik az alap anime, sokszor meg is néztem + engem nem is zavar ez a hárem dolog :D

Bastian
Nem tudom követni a gondolatmenetet...
A DanMachi egyértelműen hárem, ha tiszta románc és hárem közül kellene műfajt választani hozzá. És nem ezek az elemek váltak az első szezon hátrányára, hanem elsősorban az adaptációs tempó, mert 5 kötetet dolgoztak fel 12 részben, a 4. kötetet gyakorlatilag teljesen átugorva, pedig Naaza még szerepet is kapott Miach mellett az OP-ben, végül egy sor szövege nem volt, csak állt és magában sírt, hogy a rendező így álmodta meg az animét.

A Sword Oratoria is gyors tempóban kezdett, de működött, mert szépen megcsinálták a párhuzamot a DanMachi elejével. A manga változathoz képest ennyi kihagyás még belefér, főleg úgy, hogy a manga még jelentősen ki is egészíti a novelt. Bízom benne, hogy a folytatás hasonlóan jó lesz.

Ó, egyébként történt egy csere a seiyuuknél: Riveria hangját eddig Taneda Risa adta, ő viszont valamilyen betegség kezelésének érdekében szünetet tart. Helyette Kawasumi Ayako vette át a szerepet, alias Saber, és meg kell mondjam, telitalálat.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

dungeonlord
Bastian írta:

Nem tudom követni a gondolatmenetet...
A DanMachi egyértelműen hárem, ha tiszta románc és hárem közül kellene műfajt választani hozzá..

Harem elem van,de nem azon fekszik a hangsúly. Sokkal sötétebb és véresebb és pont ezért követem a mangát.
Ezeket a sötétebb részeket mint kivágták és egy picivel több harem elemet raktak bele.
Remélem Aiz mangában benne lesznek az alap Danmachi kivágott jelenetei

goku5
Nem hinném, hogy annyira eltérne a mangától! Bár én a mangát nem követem de miért térnének el tőle nagyon? Manga is hasonló lehet. Bár nem tudom.

Bastian
dungeonlord írta:
Harem elem van,de nem azon fekszik a hangsúly. Sokkal sötétebb és véresebb és pont ezért követem a mangát.
Ezeket a sötétebb részeket mint kivágták és egy picivel több harem elemet raktak bele.

Mi számított szerinted extra hárem elemnek? Gondolkodok, de nem igazán rémlik olyan jelenet, ami anime eredeti és kimondottan csak a hárem hatást akarja fokozni. Csak az jut eszembe, amikor Hestia valami parfümmel befújja magát, amire Ais is elkezdi szagolgatni magát, mert megjegyzi, hogy a férfiak szeretik a jó illatú nőket. De ez nem biztos, hogy anime eredeti jelenet.
A sötétebb részek kivágása jogos pont.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

dungeonlord
Bastian írta:

dungeonlord írta:

Gondolkodok, de nem igazán rémlik olyan jelenet, ami anime eredeti és kimondottan csak a hárem hatást akarja fokozni.

Pl ez https://www.youtu...3Z2YIf44Jo Bastain.
Itt eredetileg Bell könnyedén kicselezte a lányokat,de az animében a tipikus harem elemet rakták bele.Ahol a tipikus főszereplő kirpóbált pár párnát és a tsundere női főszereplőnek kellett onnan kihoznia.

Ugrás a fórumra: