Capac
Na megnéztem a Boruto 1. részét és ha ez tényleg egy új irányvonal, akkor maradjunk annyiban, hogy nekem jobb a régi.

Ugye a sztori anál az x évvel későbbi fightnál kezdődik, ahol Naruto elvileg halott, Boruto meg ugyebár istencsászárberényimiki lett, onnan megy át az anime jelenébe.
Boruto színtiszta apja, kivéve hogy nem érdekli a ninja lét. Ebben is látszik, hogy a Pierotnak tényleg lövése sincs mi legyen, elég, ha majmolják az alapokat, a fanok úgy sem fogják azt mondani rá, hogy "hét ez mekkora koppintás, gecc" ha meg mégis, akkor mex jóízűen megmosolyogják, hogy menynire nosztalgikus. Minden gyerek egy az egyben a szülők koppintása (amit a mangában is utáltam) nincs eredeti személyiségük. Shikamaru fia azért olyan, mert. Boruto azért hülye, mert az apja is hülye. A gyerekeknek max más a nevük, nemük, bőrszínük (Csódzsi feka lánya, aki azért dagadt, mert az apja is az. Bravó) de amúgy mindenki ugyanaz, mint a szülők. Oké...
Hinata a 1000000000/10 best waifu, minden másodperce aranyat és bonert ér. Ezzel meg voltam elégedve.
Naruto továbbra is tard. Jó látni, hogy azért van ami sosem változik.
És most maga Boruto... lehet, hogy velem van a baj, hogy utáltam mindkét névadó szereplőt, de egyszerűen annyira rohadtul idegesítőek, hogy tényleg nem tudom nem utálni őket. Narutoban az örökös naív, hebrencset utáltam, aki mindenkinek ordítva megy neki, majd rommá verik, de abban is csak a pozitívat látja. Meg eléggé meleg. Borutoban ez nincs meg, benne csak azt utáltam, hogy szarik bele az apja örökségébe, hogy ki az apja, és hogy mit tett a világért. Ezt természetesen 2 percenként hangoztatják, szóval max az felejti el, hogy ki volt Naruto, aki az elmúlt 40 évet hiperálomban töltötte. Utálja mert sokat melózik? Bravó, édes fiam. Büszke lehetsz magadra. Boruto egy utolsó nagyképű senki, aki nem érdemli meg azt az életet, ami adatott neki. Tényleg ezer bocsánat, ha nem tudok iránta rokonszenvet táplálni.
Az meg hogy van neki valami spéci Byakuganja, meg honnan jött? Még csak említést sem tesz róla sehol semmi, de van neki. Nyilván egyszerűbb volt random beadni neki egy ilyet, a magyarázat meg amúgy is fölösleges. Van és kész. Ha kérdésed van ezzel kapcsolatban, és amúgy bármilyen logikai hülyeséggel kapcsolatban, akkor nyilván véletlenül vagy itt. Mert az anime átlag közönsége nem tesz fel ilyen fontos kérdéseket. Ellenkező esetben a Boruto és az egész Naruto a kutyát sem érdekelné.
Mostanra, 2017-re eljutottunk arra szintre, hogy a Pierot még meg sem próbál újítani valamit. Eredeti sztori? Frászt! Max a szereplők neve lesz más! Miért is erőltetnék meg magukat, de tényleg? Mert igény van rá? Ha lett volna igény arra, hogy értelme legyen, a Shiippuu utolsó 10 évada sem történt volna meg. Elég ha csak hakniznak majd valamit, mert az embereket úgy sem fogja érdekelni, amíg néznek, de nem látnak. Letolnak belőle 100+ részt, és mossák kezeiket, mert ők csak a nézőket szolgálják ki. Bravó.

"Go into a room to fast Kid, the room eats you."
- Miller

http://myanimelist.net/animelist/Larten
batai15
szerintem az amúgy tenseigan ami borutonak van, nem spéci byakugan.

fornetti2
Érdekes, hogy így látod Capac, nekem pont hogy jobban tetszik a gyerekek személyisége mint az eredeti karaktereké. Sokkal finomabb vonásokat kaptak, és persze hogy hasonlítanak a szüleikre, mindenki hasonlít ezen olyan nagyon nem lehet változtatni, meg azért a stíluson belül kellett maradni. A történet meg majd kiderül, az első rész alapján sokat nem lehet róla ítélkezni. Ja és nekem például különösen tetszett az, hogy Borutonak specko szemtechnika valamije van, azért a sorozat mindig sokat adott ezekre a génes dolgokra meg az öröklődésre, mi van ha most pont olyan gének találkoztak benne, amik létre hoztak valami újat, amit eddig nem láttunk. :D Szerintem ez a rész kifejezetten érdekes lenne. Ja és még annyit hogy Boruto és Sarada viselkedése is rettentően tipikus pszichiátriai szempontból, a gyereknek mindig felül kell szárnyalni a szülőt, ez a "küldetésük", természetes konfliktus, mindenkiben megfigyelhető, szóval az, hogy pl Boruto ennyire szidja az apját egy kisebbségi komplexusból jön, nekem ez lejön a meséből is meg a filmből is.
Elnézést a hosszú vélemény nyilvánítás miatt, és nem akarom megvédeni a sorozatot, mert a shippuuden anime végét pl én tényleg nem is néztem, mert borzalom volt, de ez az új kis mese tetszik, remélem jó lesz a vége, de legalább is vidámabb hangvételű, mint az eredeti sorozat.

goku5
Amúgy eddig java részt itt a sztoriról volt szó. A megvalósítás az animálás nem került még szóba.
Ami azt illeti nekem sokkal jobban tetszett az ami a Narutó vége felé volt. Ennek valahogy szerintem nem volt olyan jó a kidolgozása. Hinata is sokkal szebb volt a Narutóban, Himavarival is valahogy egy kis bajom volt.

Amúgy meg egy nagy hibára rávetítenék!
Elvileg most íratkoznak be az akadémiára. Szóval hány évesek is most kb? olyan 9-10? Lényegében pnt úgy néznek ki mint a filmben amikor már 12-13 évesek.
De ami még érdekesebb! Elvileg a technikákat chakra fomázást meg hasonlókat csak ott tanulják meg, de már itt is miket tudnak.
Arról meg nem is beszélve hogy az árnyékklón egy igen fejlett technika! Hogy tudhatja már Borutó? Ezt már nem Geninként tanulja meg? Ez még kicsit nagyon korai amiket itt látunk már benne.

luthienlovemagic
goku5 írta:

Elvileg most íratkoznak be az akadémiára. Szóval hány évesek is most kb? olyan 9-10? Lényegében pnt úgy néznek ki mint a filmben amikor már 12-13 évesek.
De ami még érdekesebb! Elvileg a technikákat chakra fomázást meg hasonlókat csak ott tanulják meg, de már itt is miket tudnak.
Arról meg nem is beszélve hogy az árnyékklón egy igen fejlett technika! Hogy tudhatja már Borutó? Ezt már nem Geninként tanulja meg? Ez még kicsit nagyon korai amiket itt látunk már benne.

Ezeken én is csodálkoztam. Boruto is és Sarada is idősebbnek néz ki, mint kéne, talán Denki az, aki rendben van meg Shikadai meg Inojin.
A Kage bunshin dolgon annyira nem csodálkoztam, mivel használnak netet, szerintem fent van a technika, hacsak nem még mindig tekercseken őrzik, bár ezt elképzelhetetlennek tartom ebben a modernizált környezetben, másrészt, azt nem tudjuk, Naruto tanította-e a fiát, mint pl.: Sasukét anno az apja. Ha igen, akkor nem kell sokat magyarázni, mert a Kage bunshin Naruto egyik legjobb technikája.

http://lutienlovemagic.livejournal.com
Dova
Szerintem az arányokkal nincs nagy baj, amikor felnőttek mellett vannak a gyerekek, simán kinéznek 10 éves körülinek. Amúgy a sima Narutoban is rengetegszer tűntek idősebbnek mint 12, mondjuk a Chunnin vizsgás arc-ban a halál erdejében.
A technikák: a Gaidenben is tudta már Boruto a Kage Bunshint, igaz hogy már Akadémiéra járt, de a Sasukés példa fentebb teljesen jó, már az akadémia előtt/első évében tudta a Tűzgolyó jutsut. Ennyit szerintem megengedhetnek maguknak a készítők, Boruto alapból tehetséges, plusz a szülei után egyáltalán nem meglepő hogy mikre képes.

goku55
Jó kis rész volt!Bevezetnek pont jó volt. Csak valahogy idősebbnek tűnnek mint beiratkozások.

goku5
Hát hogy az apja tanította az még hihető. De hogy az úgymond neten mindenki számára elehető helyen lennének ilyenek az szerintem kizárt. De még akkor is fialnak tartom hogy ilyen technikát pláne hogy már több klónt is tudjon csinálni. Lényegében kinézetre és tudásra úgy néz ki mint a film felején az meg még vagy 2-3 év! És hogy annyi idő alatt semmit se fejlődjön?
Amúgy mint írtam a technikákat chakra irányítást meg hasonlókat nem az akadémián tanulják meg?
Narutóék meg a baráti köre hol tudtak már ilyeneket az ő korukban?

Amúgy az a szem is érdekes. Valami (erő) hívta elő belőle. De nem hinném hogy az Tenseigan lenne? Sőt egyáltalán az mi? semmit nem tudunk róla csak hogy említik a Lastban. De lényegében az is csak egyfajta Byakugan. Sőt hogy pontosítsak úgy említik mint egy fegyver ami Byakuganokból áll.

beeng
Capac írta:

Na megnéztem a Boruto 1. részét és ha ez tényleg egy új irányvonal, akkor maradjunk annyiban, hogy nekem jobb a régi.

Ugye a sztori anál az x évvel későbbi fightnál kezdődik, ahol Naruto elvileg halott, Boruto meg ugyebár istencsászárberényimiki lett, onnan megy át az anime jelenébe.
Boruto színtiszta apja, kivéve hogy nem érdekli a ninja lét. Ebben is látszik, hogy a Pierotnak tényleg lövése sincs mi legyen, elég, ha majmolják az alapokat, a fanok úgy sem fogják azt mondani rá, hogy "hét ez mekkora koppintás, gecc" ha meg mégis, akkor mex jóízűen megmosolyogják, hogy menynire nosztalgikus. Minden gyerek egy az egyben a szülők koppintása (amit a mangában is utáltam) nincs eredeti személyiségük. Shikamaru fia azért olyan, mert. Boruto azért hülye, mert az apja is hülye. A gyerekeknek max más a nevük, nemük, bőrszínük (Csódzsi feka lánya, aki azért dagadt, mert az apja is az. Bravó) de amúgy mindenki ugyanaz, mint a szülők. Oké...
Hinata a 1000000000/10 best waifu, minden másodperce aranyat és bonert ér. Ezzel meg voltam elégedve.
Naruto továbbra is tard. Jó látni, hogy azért van ami sosem változik.
És most maga Boruto... lehet, hogy velem van a baj, hogy utáltam mindkét névadó szereplőt, de egyszerűen annyira rohadtul idegesítőek, hogy tényleg nem tudom nem utálni őket. Narutoban az örökös naív, hebrencset utáltam, aki mindenkinek ordítva megy neki, majd rommá verik, de abban is csak a pozitívat látja. Meg eléggé meleg. Borutoban ez nincs meg, benne csak azt utáltam, hogy szarik bele az apja örökségébe, hogy ki az apja, és hogy mit tett a világért. Ezt természetesen 2 percenként hangoztatják, szóval max az felejti el, hogy ki volt Naruto, aki az elmúlt 40 évet hiperálomban töltötte. Utálja mert sokat melózik? Bravó, édes fiam. Büszke lehetsz magadra. Boruto egy utolsó nagyképű senki, aki nem érdemli meg azt az életet, ami adatott neki. Tényleg ezer bocsánat, ha nem tudok iránta rokonszenvet táplálni.
Az meg hogy van neki valami spéci Byakuganja, meg honnan jött? Még csak említést sem tesz róla sehol semmi, de van neki. Nyilván egyszerűbb volt random beadni neki egy ilyet, a magyarázat meg amúgy is fölösleges. Van és kész. Ha kérdésed van ezzel kapcsolatban, és amúgy bármilyen logikai hülyeséggel kapcsolatban, akkor nyilván véletlenül vagy itt. Mert az anime átlag közönsége nem tesz fel ilyen fontos kérdéseket. Ellenkező esetben a Boruto és az egész Naruto a kutyát sem érdekelné.
Mostanra, 2017-re eljutottunk arra szintre, hogy a Pierot még meg sem próbál újítani valamit. Eredeti sztori? Frászt! Max a szereplők neve lesz más! Miért is erőltetnék meg magukat, de tényleg? Mert igény van rá? Ha lett volna igény arra, hogy értelme legyen, a Shiippuu utolsó 10 évada sem történt volna meg. Elég ha csak hakniznak majd valamit, mert az embereket úgy sem fogja érdekelni, amíg néznek, de nem látnak. Letolnak belőle 100+ részt, és mossák kezeiket, mert ők csak a nézőket szolgálják ki. Bravó.

Király vagy, én is így érezek csak se erőm nem volt leírni meg nem is akartam, hogy a "fanok" letámadjanak. :D Adnék több szavazatot a kommentedre ha lehetne.
Boruto engem is felcsesz...brühühü ja apu sokat dolgozik... xD aztán eszembejut, hogy Naruto szüleit a kilencfarkú kibelezte aztán kiközösítették. Sasukénak meg a saját tesója véreztette ki a szüleit. Hát grat, tényleg nagy a dráma. Ezzel szemben adok neki egy esélyt, csak nője ki ez a hülyeséget. Ellenben Saradát bírom (habár a gaidenben neki is volt valami hasonló de ő egy az, hogy hamar felfogta a helyzetet és még bizonyos szinten érthető is volt mert előtte titkolóztak a parents idientyről), továbbá szerencsére nem olyan emós mint az apja és nem olyan irritáló mint Sakura a manga elején.

A másik ami szintén egy nagyon irritáló copy az a megint elpusztul konoha. Na most tényleg? Basszus Orochimaru/Madara/Pain aktuális főellenségként konohát akarta elpusztítani. Erre most megint?
Jó nyilván nem tudunk még semmit arról a fazonról aki Boruto ellensége de ez (a boruto első jelenete) szembeköpi az egész naruto mangát.
Nem arról volt szó, hogy Naruto a hős aki megváltoztatja a nindzsa világot?
Nem NEM Ő. Mert nem változott semmi.
Ugyan az történik mint Indrával Ashurával, Madarával 1. Hokagéval, Narutoval Sasukéval...ugyan úgy szétpusztítják konohát...csak más karakterek másik időben.

Aizen
Minato a kiválasztott! Ja nem, Naruto! Meh, 3 a magyar igazság, Boruto az. Ikszdé (Csak ne legyen Boruto után folytatás, mert a ráadást is megkapjátok. :D )
Borutonak meg 3 pofon kellene, vagy egy genjutsu amiben maga is átélheti az apja, vagy Sasuke életének válságait. Egyből helyrejönne. :)

Bontakun
Nem tudom lehet én értelmezem rosszul, de az első percben elhangzó mondat miszerint az apja után küldi Borutot nem feltétlenül azt jelenti, hogy megölte Narutot. Lehet bezárta valahová vagy hasonló.

Gerigo
Én mondjuk el tudnék egy olyat képzelni hogy ha Naruto tényleg meghalt, akkor Sasuke a Rinne tenseit használva felélesztené és így feláldozná magát.

beeng
Gerigo írta:

Én mondjuk el tudnék egy olyat képzelni hogy ha Naruto tényleg meghalt, akkor Sasuke a Rinne tenseit használva felélesztené és így feláldozná magát.

Ennek sem lenne sok értelme. Hisz mivel lenne több joga élni Narutonak mint Sasukénak? Neki is van felesége, gyereke és lényegében egyenértékű a hokagéval csak titulus nélkül. Ez a történet már nem Sasukéról és Narutóról kellene szólnia. Szóval a feláldozós dolognak csak akkor lenne értelme ha mind ketten feláldozták volna maguk a gyerekeikért.
De mint mondtam ez nekem így nagyon nem tetszik, hogy Konoha elpusztul és kiderül Sasuke és Naruto csak egy átlagos lélekörökös pár volt aki ment a levesbe...aztán jön helyettük a másik páros. Elvette a manga befejezése utáni eufóriát. ty Ukyó.

goku5
Azért itt nem volt szó arról hogy Sasuke is meghalt volna!
Amúgy mondjuk Naruto nem áldozná fel magát hogy megvédjen valakit seteleg a város lakosságát? Mert szerintem igen. Egy szó sem volt arról ha tényleg meghalt akkor hogyan is! A Borutó movie-ban is lényegében feláldozta volna magát hogy megóvjon mindenkit.

DereX
@goku5

Nézd meg újra a filmet. A film a Chunin vizsgáról szólt, azt pedig Narutóék is kb. a 20. résztől kezdték el, alig lett genin. Amikor megkapta a homlokpántját és amikor a vizsgán harcolt semmi különbség nem volt rajta látható, hogy idősebb lenne.
Így ez az én véleményem szerint butaság.

Az animálás dologra rátérve, szerintem nem volt vele semmi baj. Még új effekteket is kapott. Azt viszont nem árt ha tudod, hogy nem egy héttel ezelőtt készítették el ezeket. Amikor bejelentették tavaly a Boruto indulását és már akkor tudták, hogy április, már akkor készen voltak az utolsó NS részek, amik kb 15-öt jelentenek. Simán belekezdtek azóta a Borutóba és, ha jól tudom csak a Kaguy-ás harctól lett ismét feljavítva az animálás. Volt is róla egy hír. Új OP, új OST stb.

Az animálást ilyen téren egy rész alapján még nem írnám le, főleg úgy, hogy csak az NS-ben több száz hiba volt, akár minden egymást követő részben. (ne kelljen példákat írnom)

A Bunshin dolgot megmagyarázták mások is.
?
Egyébként miért van két goku? :D

@Capac
Capac véleményével nem teljesen értek egyet, viszont vannak helyek ahol igen. Ez az iromány nekem kiköpötten hasonlít a twilight gyerek írásaira, amiket aztán kitöröltek végül. Ugyanúgy látom benne ezt a flegma stílust. Na mindegy.

Van egy tény, hogy Boruto pikkel az apjára, mert elhanyagolja. Ti meg azzal véditek be, hogy 720 részen keresztül a szenvedéseit néztük kb., de ebből a fia nem tud semmit. Csak hallott dolgokat, és ezt mind a film, az anime és a manga is említette. Ő nem tudja a teljes igazságot. Ezért is kezd el róla később kérdezősködni és pl. a film végére már teljesen más a véleménye. Ráadásul az apa jelenléte nélkül felnőni nem is olyan kis dolog, sőt elég mindennapi. (a mi kis világunkban is) Azt, hogy ugyanolyan hülye lenne, mint az apja azzal félig egyetértek, de azt is látni, hogy azért sokkal visszafogottabb, ráadásul a későbbiekben akár inkább megkomolyodik, főleg ha Sasukét követi. Az, hogy miért nem érdekli a ninja lét pontosan el lett mondva, mert nem akar olyanná válni, mint az apja. De ugye ő rengeteg mindenről nem tud. Ne felejtsük már el ezeket.
Kicsit úgy érzem, hogy te is azok közé tartoztok, akik úgy vélik, hogy az NS-t a Pein harcnál kellett volna lezárni és punktum. Az meg hogy ki a maszkos, meg mi lesz a halas emberrel, ráadásul kik a többi bijuuk és jinchurikik senkit nem érdekelt végül is.
Ahogy az sem, hogy pontosan milyen körülmények között haltak meg N szülei.
Ezért nem értek egyet a véleményeddel.

Az újítás hiánya az amivel egyetértek, de csak azért mert a mangában is ugyanúgy egy olyan sztori kezdődik el, ami még a sima Narutóban fillerként szerepelt.

Nem akarom védeni ezt az animét, mert vannak pontjai amivel kapásból nem értek egyet, (speciel az első 2 perccel), de látom a logikát mögötte.

Ugrás a fórumra: