goku5
Túlságosan lebutították Sasukét is és Narutót is. Túlságosan is.Rendben van hogy a gyerekeké a főszerep meg a kevés harc miatt messze nem olyanok mint fénykorukban de ez már szánalmas a készítőktől.
Sasuke erejét lopta el elnyelte a jutsuját és azt használja. Nem tudja elvenni a képességét. Csak ő maga is mondja nincs ereje használni ami ennyi idő után tényleg szánalmas.
Jiraya meg hogy mennyire komoly harcban az tényleg jó kérdés de ő se volt azért az a fajta hogy meggondolatlanul teljes erejével rohan az ellenfelének. Megfontoltan harcol gondolom kivárással, de ez még így is laza tőle.

A rinnegant meg tényleg túltolják. Túl sok fajtája lesz itt már mutatva. Na meg hogy hirtelen vált egyikről a másikra. És ami még fontosabb hogy Byakuganról vált rinneganra meg vissza. Ez két indokkal érdekes. Egyik hogy Sharingan végső változata nem a Byakugané. Azért a két szem nem ugyanaz. A másik meg eddig aki elérte a rinnegant annak az is maradt nem tudta visszaváltoztatni. Pl Madara vagy Sasuke.

És persze amit eddig is írtam valahogy nem lehet kitalálni hova is akar kilyukadni ez az arc. Elején még jó volt potenciál de valahogy egyre ellentmondásosabb az eredeti sztorival meg egyre a néző is nem tudja hol tartunk.

Ez a jövőbe látó szem meg biztos nem igazi. Ez is csak egy látszat képesség lesz amiről azt hiszik mintha tényleg látná de csak ő manipulálja őket.
Emlékezzünk a Narutó elején a Kakashi (csak sima sharingan) Zabuza harcra.

Jaeger
Az egész Boruto túlságosan le van butítva Narutohoz képest, de ezt hányszor mondtuk már el?

Attól, hogy ellopják a chakrádat annak meg regenerálódni kell. Erre láthatunk már számtalanszor példát Narutonál akár. Pl. Azt hiszem amikor ő ellopta a Kilencfarkú chakráját utána a róka barátunknak is regenerálódott.

Elégé op képesség lenne ha akiknek ellopja a chakráját annak nem tudna regenerálódni mert a Naruto legalábbis eddig nem ilyen szabályok szerint működött.

Az egy kaberé volt amugy amikor rá támadt a gyerekekre azok meg rohangáltak össze-vissza mintha éppen valami vicces jelenetet lett volna.

Két részen belül úgyis legyőzi Naruto meg Boruto egy rasengan technikával és kész ennyit ér ez a Boruto sajnos :(

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

DereX
Viszont Boruto szeme tényleg látja, hogy honnan fog előbukkani, így értelmezhető úgy, hogy ő is képes látni a jövőt.

Mrg is lepődött a rész végén és remélem arra gondolt, hogy ez menne neki is. Ideális lenne behozni a szemét ebbe a harcba.

goku5
Szép és jó lenne és persze tényleg itt lenne már az ideje hogy a szemét mutassák, viszont ez a manga miatt lényegében kizárt. Mert ha kapcsolódni akarnak hozzá (gondolom ez alap) amiben semmi jel, utalás nincs a szemére akkor azt én kizártnak tartom.
Túl hamar vették elő ezt a szem dolgot.

Amúgy én úgy gondolom hogy semmiféle előrelátás nem lesz. Borutó (szeme) is csak hamarabb érzékeli a kapu nyitását mint ahogy nyilallik. És ahogy gondolom a jövőben maga Borutó is képes lesz ilyen dimenzionális tér idő jutsura. Emlékezzünk az anime elején már használta is hogy átmenjen, lássa a másik dimenzionális kaput.

lina22
Érdekes fejezet volt, úgy látszik Jiraya kicsit már komolyabban vette a harcot. Sikerült kiütniük Urashikit, de nem végleg még. Szal még 1 hét míg jön a folytatás Ikszdé
Mikor megláttam, hogy Sasuke mit művel...és hogy Ki menti meg..háát.. undi XD miért kell erőltetni ezt a Sakura + Sasuke szálat? miért? Ikszdé tudom tudom, ahhoz hogy Sarada éljen, ahhoz kellenek együtt, de rossz nézni őket komolyan..
Vajon mennyire változik meg a jövő, hogy Konohamaru csapat is végig nézte ezt?

kepkuldes.com/images/94c4ab3217cfb899ae3e5513b2d3c08d.jpg

goku5
Hát amit Sasuke leművelt "harc vagy időhúzás" címen hát az igen szánalmas! Ennyire azért ne butítsátok már le Sasukét.
1-2 megvalósítás is érdekes! Eddig is ott lett volna a hátérben egy akkora szakadék? Vagy megjelenik Sakura lábnyoma és Sasuke nyoma akit vonszolnak, de semmi előzetes nyom? stb. Érdekes egy dolgok voltak benne.

Amúgy Jiraya tényleg nem az hogy eddig nem vette volna komolyan csak nagyon türelmes és inkább megfigyel és kivárja az időt.

Ez a visszaforgatni az időt is igen érdekes. De csak nem látja a jövőt csak visszajátssza. És lám a játszadozásának hogy nem intézte el őket könnyen meg is lett az ára.

Amúgy őszintén remélem nem az lesz a következő részben hogy csak valahogy Sasuke némi gyógyítástól visszanyeri az erejét és ö segít győzni. Na meg a közös jutsut se láttuk még.
Hozzátenném ilyenkor még nem is igen kéne nagyon értenie ehhez a gyógyításhoz Sakurának, mert Narutóék távozása után tanulta. Mármint ha a sok Narutós fillert nem vesszük csak a mangát.

Következő része meg tényleg ijesztő lehet ha már így fél mindenki. Jön a harmadik szem meg egy új sárga szem? Mármint ha jól láttam.

lina22
goku5 írta:

Hát amit Sasuke leművelt "harc vagy időhúzás" címen hát az igen szánalmas! Ennyire azért ne butítsátok már le Sasukét.
1-2 megvalósítás is érdekes! Eddig is ott lett volna a hátérben egy akkora szakadék? Vagy megjelenik Sakura lábnyoma és Sasuke nyoma akit vonszolnak, de semmi előzetes nyom? stb. Érdekes egy dolgok voltak benne.

Amúgy Jiraya tényleg nem az hogy eddig nem vette volna komolyan csak nagyon türelmes és inkább megfigyel és kivárja az időt.

Ez a visszaforgatni az időt is igen érdekes. De csak nem látja a jövőt csak visszajátssza. És lám a játszadozásának hogy nem intézte el őket könnyen meg is lett az ára.

Amúgy őszintén remélem nem az lesz a következő részben hogy csak valahogy Sasuke némi gyógyítástól visszanyeri az erejét és ö segít győzni. Na meg a közös jutsut se láttuk még.
Hozzátenném ilyenkor még nem is igen kéne nagyon értenie ehhez a gyógyításhoz Sakurának, mert Narutóék távozása után tanulta. Mármint ha a sok Narutós fillert nem vesszük csak a mangát.

Következő része meg tényleg ijesztő lehet ha már így fél mindenki. Jön a harmadik szem meg egy új sárga szem? Mármint ha jól láttam.

Kerlon írta:

goku5 írta:Urashikinek meg a szemét tényleg nem értem. Mi a francért csinálták úgy hogy már lassan ki sem igazodunk azokon a szemeken. Kénye kedve szerint váltogatja őket. Vörös meg sima Rinnegen, Byakugan meg variánsaik között.
Ez a jövőbelátás is mi lesz már megint. Gondolom Rinnegan mint annó amit kakashi mutatott a Narutó elején a sharingannal. Nem jövőbelátás csak irányított technika ami a jövőbe lást látszatát adja.
Amúgy ez az ugrálás térben meg nem Sasuke egyéni technikája amire a rinnegnja képes? Eddig ezt se volt, pedig jó technika.

Ha megfigyeled, a különböző színű Rinnegan különböző képességet takar.
Ha jól emlékszem, eddig 4 féle volt:
- sárga (Momoshiki)
- piros (Madara, Kaguya, Momoshiki, Urashiki, Hagoromo)
- kék (Urashiki)
- lila, ugye ez az alap (Hagoromo, Madara, Sasuke)

Ha van benne tomoe, az nyílván további plusz képességet jelent. Eddig láttunk 6 és 9 tomoe-s változatot, előbbi pl. Sasuke, utóbbi pl. Kaguya.

A piros színűt eddig csak az Ootsutsuki klán tagjaitól láttuk (illetve Madara-nak is megjelent a homlokán, miután magába szívta a Szent Fát), úgyhogy én arra következtetek, hogy ez az ő sajátosságuk. Az átjáró nyitást láttuk korábban Kaguyától, most Urashiki-től is, akinek csak 6 tomoe van a szemeiben. Azt, hogy Urashiki másik piros színű Rinneganjának van-e külön képessége, egyelőre még nem tudjuk.
A kék Rinnegannal eddig 2 képességet használt: az origami és most ez a "jövőbe látás"

Csak azért néztem meg ezt az arcot eddig, mert elkapott a nosztalgia érzés, de szerintem a készítők egyre jobban ellentmondásba keverednek önmagukkal. Teljesen felesleges így megvariálni a Rinnegan-t, mert a végén már ők sem fonak tudni kijönni belőle.

Ki emlékszik még arra, mikor a Hyuga klán "elvileg" erősebb volt, mint az Uchiha?:D

Ahogy elnéztem ez is egy sárga szem mint Momoshikinél. Vagyis akkor annak mi is volt az ereje?

Sakura gyógyítása nos.. elég érdekes tudtommal tényleg Naruto távozása után kezdte el Tsunadéval gyakorolni a gyógyítást. Szóval jah, eléggé ellentmondásos, vagy a készítők úgy vannak vele, hogy letudják annyival, hogy ez Naruto és Sasuke harca után de még mielőtt elment volna a perverz remetével közötti idő ami az eredeti sztori szerint rögtön utána mentek el, itt meg már akárhány nap is eltelt már azt még mindig itt vannak.

Szerintem tuti meg fog változni a jövő. Mármint a jelenük. Konohamaruék is bele fognak végül keveredni? Sakura is megtudja hogy hoppá ez Sasuke? XD hogy lesznek képesek mindenkinek az emlékezetét vissza állítani, mintha semmi nem történt volna? XD a vonatos csávónál láttuk, hogy azt szinte sehogy, az megmarad.
Mondjuk a többiek meglepődése vagy félelme okés, de Boruto már legyőzte Momoshikit, vagyis a tárolója lett, vajon lesz annak az erőnek bármi haszna most? vagy a szemének? :)

Kiváncsi vagyok ennyi baki után legalább lebuknak? örülnék azért egy Naruto Sasuke féle tudtam hogy te vagy az XD vagy valami hasonló ha már úgyis elfelejtik ezután. De gondolom ez Borutora és Sasukéra nem lesz hatással.

ui: Most elkezdtem visszanézni azokat a részeket ami a Naruto-Sasuke utáni harc után volt, ott nem rögtön ment el Jirayával, hanem elakartak szökni a faluból és akkor Jiraya mondta h parancsba kapták hogy elmenjenek hang faluba mert ott tanyázik Orochimaru, szal ha így nézzük az idősávot akkor beleférhet az is hogy Borutoék betoppannak hozzájuk de persze ez után esetleg.
Szerkesztette: lina22 - 2019.12.02. 07:34

kepkuldes.com/images/94c4ab3217cfb899ae3e5513b2d3c08d.jpg

Rikiya
Hát én a minap értem be ezt a történetívet, mit is mondhatnék... Felesleges részleteznem, ugyanis a mondanivalóm nagyrészét már előttem taglalták. Egy dolgot szeretnék kiemelni, amit Jaeger is említett, hogy ezt az arcot is csak a nosztalgia élteti, és a körülötte lévő hype is csak egy "illúzió", mivel annak is a nosztalgia az okozója.

Tulajdonképpen a szemekkel kapcsolatosan jöttem. :D
Először is, szerintem az a sárga szem nem Rinnegan akar lenni. Ha emlékeztek a Momoshiki elleni harcra, ott valójában nem is vette hasznát (legalábbis nem úgy tűnt, mintha használná), kivéve a kezein lévő Rinneganokat, amiknek a sárga szemmel ellentétben, volt képességük. Tehát az én meglátásom szerint az nem Rinnegan lesz, talán egy új szemtechnika (?). Bár őszinte leszek, ígyis eléggé össze vannak kuszálva dolgok.

Viszont amiről még beszélni szeretnék, az az Ootsutsukik... Engem különösképpen zavar, hogy például Urashiki is ennyire suta, továbbá a többiek sem tettek ki magukért. (Kaguyát leszámítvá). Urashiki mindenekelőtt kikapott 2 genintől, aztán se szó se beszéd csak menekült, és ahogy látom a kövi részben is kikap, valszeg a csodálatos Boruto és Naruto duótól. Momoshikivel alapjáraton nem volt problémám, Naruto és Sasuke rikudou mód nélkül lealázták, az pedig már irreleváns, hogy aztán Katasuke végett újra erőre kapott. És ott van a tudjuk ki, akiről elsősorban a spoiler miatt sem beszélnék, illetve azok, akik olvassák a mangát, tudják mi a helyzet. Egyszerűen nem értem, a Naruto egyik legnagyobb erőssége a jó főellenségekben rejlett... Kaguya és Madara ellen szinte minden döntésüket jól megkellett fontolni, különben egy kis botlás, és meg is halhattál. Tényleg az életük forgott kockán, és nem geninek élete, hanem a világ két legerősebb ninjáé, és a mostani történésekkel ellenkezőleg, full powerben voltak, Rikudou erejét használva. És az ezekhez képest jó harc volt, volt tétje, volt lelke a harcnak. És azt még nem is mondtam, hogy Obito, Kakashi és Sakura nem is egyszer megmentette őket. Én úgy érzem, az alkotók (ezesetben a stúdió is) azt akarják elhitetni a rajongókkal/nézőkkel, hogy csakugyan "Istenek", de nincs annyi kreativitásuk, hogy be is bizonyítanák, így legyengítik a tényleg nagyon erős ellenfeleiket, csakhogy erősnek látszódjanak. Mondjuk ezzel nem mondtam újat.*-)

- Szerinted mikor hal meg egy ember?
(...)
- Amikor elkap egy gyógyíthatatlan betegséget?
- Nem. Hanem akkor... ha elfelejtik.

goku5
Mondjuk úgy hogy én annyiban ellentmondanék Rikiya hogy ahogy már korábban is megállapítottuk Kaguya csak az ereje és képességei miatt volt jobb Narutóéknál. Lényegében semmi harci képessége nem volt. Így ha úgy nézzük madara szerintem még félelmetesebb ellenfél lett volna mint Kaguya.
De az már tényleg irritáló hogy mennyire lebutították Narutót és Sasukét. Az aktuális főellenség meg még ha nem is veszi komolyan őket akkor is nehogy már 1-2 genin legyőzze már. Itt is Jiarya miatt keretük előnybe. Sasuke gyengélkedése meg szánalmas és irrelevánsan hihetetlen.
NA meg ahogy korábban is írtam lehet lebutítani Narutóékat valamennyire mert nem harcoltak régóta na de nem ennyire pláne ha figyelembe vesszük hogy ezek a harcok előtt küzdöttek meg Urashikival! Ellene viszont jól nyomták. És pont ezek után amikor visszanyernék a formájukat jön ez?????
A mangás ellenség meg irrelevánsan erős és nem a lebutítás miatt. Mert hogy hogy vegye fel a harcot pár gyerek azzal akivel még a legendás páros is csak ilyen eredményt ért el?

Lényeg hogy tényleg csak a nosztalgia faktor javít ezen az arcon. De hogy már ezek is mennyire férnek össze az eredeti szállal és hogy milyen hatása lesz ennek a jövőre vagy hogy hozzák helyre az egy jó kérdés. Elején jobb íve számítottam nagyobb lehetőségekkel.

Rikiya
Mondjuk úgy hogy én annyiban ellentmondanék Rikiya hogy ahogy már korábban is megállapítottuk Kaguya csak az ereje és képességei miatt volt jobb Narutóéknál. Lényegében semmi harci képessége nem volt. Így ha úgy nézzük madara szerintem még félelmetesebb ellenfél lett volna mint Kaguya.

Ezt nem is vitatom. Kaguyát a többi Ootsutsukikhoz viszonyítottam, nem Madarához.

NA meg ahogy korábban is írtam lehet lebutítani Narutóékat valamennyire mert nem harcoltak régóta

Naruto esetében talán érthető, ha kicsit puhány lett, de Sasuke-val már egyáltalán nem ez a helyzet. Elvileg mióta lezárult a háború, titkos "speciális" küldetésen van, és ahogy előttem valaki kifejtette, az ellenség területén való kóválygás sosem volt biztonságos. Tehát jobb esetben még fogékonyabbnak kellene lennie az ilyen dolgokra.

- Szerinted mikor hal meg egy ember?
(...)
- Amikor elkap egy gyógyíthatatlan betegséget?
- Nem. Hanem akkor... ha elfelejtik.

goku5
Ha Kaguyát vesszük ő a többiekhez viszonyítva nem is úgy harcolt. Legalábbis tőle közelharcot nem is láttunk. A többiektől viszont igen. Máshogy harcoltak. Na meg a hozzá tartozó harci tapasztalat.

Nem vitáért de milyen ellenséges vonalak? A shinobivilágban max a kagék lehettek volna azok akik tarthatták volna ellene egy ideig magukat senki más. De ők se ellenségek akkor már. Más ellenfél meg Urashikiék megjelenéséig nem volt.
De amint írtam Urashikiék elleni harcban azért adták magukat szóval én eleve nem nagyon bízom ebben az "ellustulásban".
Szóval eleve pont ezek után butítják így le őket? Főleg Sasukét? Akárhogy is nézzük minden egyes csata előtt között bőven lett volna annyi ideje hogy 2-szer 3-szor is visszanyerje az erejét.

szmatesz
goku5 írta:

Ha Kaguyát vesszük ő a többiekhez viszonyítva nem is úgy harcolt. Legalábbis tőle közelharcot nem is láttunk. A többiektől viszont igen. Máshogy harcoltak. Na meg a hozzá tartozó harci tapasztalat.

Nem vitáért de milyen ellenséges vonalak? A shinobivilágban max a kagék lehettek volna azok akik tarthatták volna ellene egy ideig magukat senki más. De ők se ellenségek akkor már. Más ellenfél meg Urashikiék megjelenéséig nem volt.
De amint írtam Urashikiék elleni harcban azért adták magukat szóval én eleve nem nagyon bízom ebben az "ellustulásban".
Szóval eleve pont ezek után butítják így le őket? Főleg Sasukét? Akárhogy is nézzük minden egyes csata előtt között bőven lett volna annyi ideje hogy 2-szer 3-szor is visszanyerje az erejét.

Ez már nem is lebutítás.. Ez már alázás szinte, Ilyeneket találnak ki hogy oda csap neki kettőt aztán csak úgy random rááll Sasuke hátára, errő ő mozgás képtelen lesz és majdnem bele hal .. Hagyjuk már, tiszta röhely az egész :nee

David99
Sziasztok! Nem lehet esetleg tudni arrol valamit hogy mikor jon ki a magyarositas ? Elore is koszonom a valaszt !

sulyvahn
Nekem kifejezetten tetszett a mai rész! Urashiki formája valami kegyetlen jól nézett ki, a harc is jól megvolt csinálva szerintem ! Összességében ez egy nagyon is élvezhető rész volt!

Rikudou25
Szerintem teljesen rendben volt ez a sztoriszál. Nyilván a történet ahogy az általában mindennél lenni szokott megköveteli hogy XY ember nyerjen és ehhez valahogy el kell jutni. Sasukétől elvették kb minden erejét ergo nem csoda hogy le lett alázva. Jiraiya akármilyen erős is esélye nincs egy Otsutsuki ellen hiszen még Nagatót sem tudja legyőzni. Az egyetlen ami zavart vele kapcsolatban hogy nem jegyezte meg hogy Rinneganja van Urashikinek. Azt azért fel kellett volna ismernie. De ezt tudjuk be annak hogy amikor játszódik a sztori ott még nem is említették a Rinnegant. :D

Ha már Rinnegan. Látom van itt félreértés bőven pedig az anime szerintem egész érthetően "elmagyarázta" hogy melyik mit tud. pl Urashiki kék Rinneganja ugye manipulálja az időt. A lilával meg pirossal teleportál. Lényegében ugyan úgy épül fel mint a Sharingan hiszen ha megnézitek minden Sharingan használónak volt saját külön képessége. Egyedül a Piros és a lila Rinnegannak vannak ugyan olyan képességei ami ugye az erő elszívás és a teleportálás. Urashikinél annyi a különbség elvileg hogy nála a piros nem szív el erőt mert neki arra van saját kis horgászbotja. Persze lehet hogy el tudná szívni simán is az erőt de ezt nem láttuk.

A sárga Rinnegan ugyan az mint a lila. Egyedül azért lett sárga mert magába szívja mások erejét. Minél több erőt szív magába annál erősebb. Lényegében pont olyan mint pl Naruto Sennin módja. Plusz külön ereje nincs csak erősebb. Erről egyébként van nem kevés cikk meg video is Youtube-on.

Amúgy nekem tetszett ahogy lenyomták Urashiki-t. Lényegében ugyan azt kapta mint anno Momoshiki is. Oké itt Naruto nem tudja irányítani Kuramát még de attól az ereje nem lesz kevesebb. Ezért is sikerült egy hasonlóan erős Rasengant csinálniuk. Plusz itt azért segített Sasuke és Jiraiya is. Még ha nem is sokat.

Összességében jó volt ez. Nyilván belekötni mindenbe bele lehet de aki csak kötekedni akar alapból minek nézi? Visszaolvastam pár oldalt és már jó ideje kapja az ívet a sorozat csak azt nem értem ha valakinek ennyire nem tetszik, sőt odáig megy hogy szerinte ez megalázza az eredeti szériát meg megrontja a gyerekkorát akkor miért nézitek?

Ugrás a fórumra: