Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
Mob Psycho 100
Bastian
i.imgur.com/riBTyk0.png

Főbb műfajai:
Akció, Komédia, Slice of Life, Természetfeletti

Alkotója és illusztrátora:
ONE

Státusza:
Befejezett [2012. április 18 - 2017. december 29]

A Mob Psycho 100-ról röviden:
A természetfeletti létezik. Kísértetek és hasonló spirituális lények találhatóak Sóváros-szerte és környékén. A hiszékenyekre lecsapva, Reigen Arataka az önjelölt esper megnyitja ügynökségét, hogy legombolja a szelleműzésre, átokeltávolításra vágyó kuncsaftjait. A szélhámos Reigen minden trükköt bevet, hogy hitelességét bizonyítsa, de amikor minden kötél szakad, hívja a titkos fegyverét: Mobot! Mob, igazi nevén Kageyama Shigeo egy valódi esper, valódi képességek birtokában. Shigeo azonban könnyen rászedhető, önbizalomhiányos, fizikailag gyenge és egyszerűen beleszürkül a tömegbe. A naiv fiúnak továbbá azzal is meg kell küzdenie, hogy érzelmeinek túlzott eluralkodása esetén, elveszti a hatalma felett az uralmat és katasztrofális pusztítást hagy maga után. Mob ebben a világban szeretné meglelni életének értelmét, és megpróbáltatásai során egy jobb, saját akarattal és célokkal rendelkező személlyé válni. Csak az érzelmi stressze el ne érje a 100%-ot, mert akkor "robban" és az bizony minden lesz, csak szép látvány nem!

Személyes véleményem:
Nem kertelek, ONE-sensei két legnépszerűbb műve közül a Mob Psycho 100-at tartom a jobb műnek. Félreértés ne essék, a One Punch Man továbbra is nagy kedvencem, de úgy érzem, hogy mindent egybevetve a Mob Psycho 100 egy kerekebb történetet tesz ki. Amíg Saitama azért küzd, hogy ő legyen a legnagyobb hős és elismerjék, addig Mob vívódásai többrétűbbek. Beilleszkedni, függetlenné válni, életcélt találni, méltóvá válni a szerelme figyelmére, felnőni az öccséhez... Mobnak koránt sincs könnyű dolga. Szerencsére ONE-sensei fokozatosan fejleszti a karakterét, miközben a többieket sem hagyja megrekedni, szinte mindenki átesik valamilyen pozitív változáson. A legjobb az egészben, hogy mindemellett a ONE-féle humor és a kőkemény akciók is tökéletesen elférnek. A rajzstílus karikatúrás, kidolgozásban a közelében sincs a One Punch Man átrajzolt változatának, de higgyétek el, így is megvan a maga bája. Az eredeti One Punch Man webmangát is messze elkerülnék az olvasók, ha nem tetszene nekik ez a visszafogottabb stílus.

Anime adaptációja:
1. évad: 12 rész [2016. július 12 - 2016. szeptember 27]

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

ultron
Fogjátok ezt a animét vinni? Gondoltam mert hasonló a buko no hero akadémiánál.

Bastian
A stúdión kívül nem igazán látok hasonlóságot a két mű között.
De hogy válaszoljak a kérdésedre, benne van a pakliban, hogy visszük. De amíg nincs kint az első rész felirata, addig semmi sem hivatalos, pusztán eséllyel bíró, lehetséges projekt.

Néhány gondolatot ejtenék akkor már az első részről.

1. rész
ONE-sensei stílusa valami eszméletlen jól fest mozgásban! A látottak messze meghaladták a várakozásaimat! *.*

A kiszivárgott részcímekből már egyértelmű volt, de az Opening is megerősítette, hogy nagyjából 50 fejezet feldolgozása várható 12 részben. Gyorsnak tűnhet, de lesz bőven akció, tökéletesen működni fog. Maga az Opening pedig határozottan kreatív lett a képi világával és a zene sem lett rossz.

A Saitama háttérképet is megtartották Reigen telefonján. :D

Az Ending zeneileg tetszik. Az ALL OFF már bizonyított a Heavy Object Openingjeivel, most is meg vagyok velük elégedve.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

ultron
Most már lehet tudni,hogy a Mob Psycho 100 vinni fogjátok vagy sem?
Csak azért kérdezem, mert van egy csapat aki vinné, de csak akkor ha más tényleg nem fogja, mert már így is sokat visznek a nyári szezonból.

Bastian
Konkrétummal még mindig nem tudok szolgálni.
De a széria nem megy sehová, a fordítás pedig nem verseny. Ha egy másik csapat vinni szeretné, akkor tegye csak nyugodtan.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jokerke
Hát ez az anime is véget ért (vagy legalábbis ez az évad). Mob Psycho 100 volt az általam lebgjobban várt anime ebben a szezonban, mert olvastam az eredeti mangát és IMÁDTAM. Mob az egyik legárnyaltabb és legkidolgozottabb anime/manga karakter akinek kalandjait volt/van szerencsém követni. Sokszor gond nélkül tudtam azonosulni is vele. Ha valamit az anime tökéletesen adaptált, akkor azok a karakterek személyiségei.

Az anime eleje sokkal jobban volt megcsinálva, mint a mangáé, féltem, hogy az eredeti mű lassú kezdése eluntatná az anime nézőket, de Bones sikeresen megoldotta. Itt-ott jóckán megtoldottak és felújítottak több harcot is, de ezzel nincs is probléma.

Röviden szólva: Remek volt, csak remélni tudom, hogy a második évad hamar kijön.
Manga spoiler
Keiji Mogami Arc hype

Bastian
Végre! Már azt hittem, hogy magányosan kell kimúlnia a témának.

A Kekkai Sensen óta nem lehet eleget dicsérni a Bones-t. Bevállalták, hogy ONE-sensei stílusával mennek, feljavították és kifogástalanul működött. Hogy érezzük a különbséget az eredeti és a feljavított változat között, a tsuchinokós részhez maga ONE-sensei készítette a vázlatokat, amit életre is keltettek a Bones animátorai, kifejezve tiszteletüket a sensei iránt.

És ha azt hittük, hogy ezt nem lehet fokozni, akkor tévedtünk. Mint kiderült, az Opening előadója, a bizonyos MOB CHOIR, Bones stábtagokból és azon emberekből áll, akik az animén dolgoztak. A refrénben szerepet kapott többek között a rendező, a karaktertervező, a Bones elnöke, a fő animációs rendező, asszisztensek és egy "37"-ként feltüntetett illető, aki a vokalista volt. A pletykák szerint ő Tome seiyuuje.

De hogy még mindig ne legyen elég az odaadásból, az Ending üvegfestéssel készült. Nem elég, hogy angol változat és remixelt változat is készült hozzá, az üvegfestés ki tudja hány dolgos órát emésztett fel nekik, pedig csak 1 perc, 30 másodperces anyagról van szó.

Reigen karaktere pedig elindított egy trendet: #RedrawReigen
https://twitter.c...n?src=hash

A spoilerben lévő részre nem állok készen animében...

i.imgur.com/IenRHO5.png

Mistogun
Már van arról szó hogy mikor jön a második évad??

Bastian
Egyelőre semmi.
A manga olyan stádiumban van, hogy nem lenne meglepő, ha heteken belül véget érne. Így az esélyek egyre csökkenek. Mondjuk már bebuktam egy SnK 3. évadot és egy Soma 3. évadot, pedig a számok és a körülmények mellettem álltak. Ki tudja, hátha a Mob-hoz is érkezik idővel a folytatás.

----------
Nos, a manga véget ért már egy ideje, de a Reigen spin-off mellett, megerősítést nyert, hogy az anime 2. évada is érkezik. Az időpontot még nem tudni, de megelőlegezem neki az őszi szezont. :]
https://twitter.c...3599725568

----------
Nem jött be az őszi tippem, de 2019 tele sem rossz. ^^
https://www.anime...re/.134187

i.imgur.com/IenRHO5.png

bakod
hmm legalább jöhet valamikor.
bár még messze van de lehet bizakodni. akkor 3. évad aligha lesz majd belőle.

Bastian
Nem hiszem, hogy egy szezon alatt letudják a maradék anyagot, de ami a Boss Fight után van, az meg szerintem kevés egy újabb szezonhoz. Gyakorlatilag 6 kötetet dolgoztak fel eddig a maximális 16-ból, és én úgy saccolom, hogy a 12. kötet végéig dolgoznák fel a második évaddal, már ha tényleg csak egy szezonos lesz. A maradékból meg lehetne egy mozifilmes zárás akár, de meglátjuk, mit terveznek vele.

----------
Kijött az első PV a 2. évadhoz.
https://www.youtu...tlC1ugqdkY
Szerkesztette: Bastian - 2018.10.31. 16:15

i.imgur.com/IenRHO5.png

Avaren
Jaj végre visszatér Reigen-sensei! :D Hatalmas figura. xD

bakod
AAAZ igen :O kíváncsi leszek, valszeg ugyanolyan elborult lesz sőőőt. Mobnak barátnője lesz :D

Bastian
Kaptunk egy új PV-t:
https://youtu.be/...

Ha jól hallom, akkor Ishida Akira lesz Mogami. B-)

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Nagyon durva évadnak nézz ki ez :D Úgy nézzem a világ közel lesz a pusztuláshoz.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Ugrás a fórumra: