Kerlon
- Ez azért van, mert Itachi nem használta non-stop, csak amikor tényleg szüksége volt rá. Ő tényleg kihozta belőle a maximumot, hogy minél később vakuljon meg. Ezzel ellenben, Sasuke mindhárom harcban Amaterasu+ flame control, genjutsu, és Susanoo kombóval harcolt végig, ami köztudottan baromi hamar tönkrevágja a szemet. Az volt a baj, hogy csak a szemére támaszkodott.

Azt nem tudjuk pontosan, hogy Itachi-nak hányszor kellett használnia, mivel nem láttunk túl sokat az Akatsukis múltjából. Viszont, én feltételezem, hogy jó pár ütközetben részt vett az évek alatt, ezért is furcsálltam, hogy nem vakult teljesen jóval hamarabb.

Sasuke nemes egyszerűséggel rákényszerült, hogy teljes erejével harcoljon, mivel Kage szintű ellenfelei voltak. Ha baj volt, ha nem, muszáj volt a szemeira támaszkodnia. MS nélkül esélye sem lett volna egyik harcban sem. Az én véleményem az, hogy Sasuke-nél felgyorsították a megvakulást, csak azért, hogy minél hamarabb megkaphassa Itachi szemeit. Szüksége volt az EMS-re, mivel Naruto is írtózatos nagy erőket vonultatott fel.

- Ezt már megmagyarázták, Obito egyik fele Hashirama sejtekből épül fel, ami folyamatosan regenerálja a szemet és felerősíti a Kamui képességét.

Hol láttad te ezt a magyarázatot a mangában? Ez csak egy rajongói teória.

Hogy Kakashi miért nem vakult meg, az egyrészt azért lehet, mert a két szem összekapcsolódik, és ha Obitonak nem romlik, akkor neki sem. A másik az, hogy azért mert sokáig alig tudta használni. Mondjuk a háború végére tényleg elég sokszor kamuizott, meg is említette, hogy már nem lát olyan jól a bal szemével.

Teljesen ellentmondásosak az állításaid. Ha Kakashi szeme Obito miatt nem romlik, akkor hogy lehet, hogy a háború végére mégis teljesen elveszíti a látását? Ha össze lennének kapcsolódva a szemeik, akkor Obito-nak is meg kellene vakulnia. Ha pedig mégis kapcsolatban állna a két szem, és Hashirama sejtjei regenerálnák a Sharingan használat okozta mellékhatásokat, akkor ez azt eredményezné, hogy Kakashi látásának sem szabadna romlania.

A sikerhez vezető út karbantartás miatt zárva!

shrek11
Itachi igazi profi ninja volt, nem úgy mint Sasuke anno, felesleges harcokba,pláne Kagek ellen nem ment bele, nem is volt rá szüksége, mert MS nélkül is túl szárnyalta a ninják igen nagy százalékát. Emlékezzünk vissza a Shippuden elejére, Sharingan nélkül konkrétan képtelenség volt ellene harcolni. Meg ugye géniusz mivoltából adódóan még ha szükség is volt az MS-re , azt legutolsó fegyvernek tartogatta, hogy még csak ki se tudja ismerni senki a képességeit.
Szóval szerintem ő nem sokat használhatta, azért nem vakult meg.
Kakashi dettó, már nagyon régen aktiválódott a szeme, de használni nem sokat használta,azt is Itachihoz hasonlóan csak végső esetben.
Sasuke meg durr bele bumm, 1 Kage itt egy Kage ott, nyilván adott neki rendesen 😄

Obito meg talány, de nyilván sokat segített neki hogy Hashirama DNS volt benne, Madara is azzal szerezte meg magának a Rinnegant, tehát dob egy kicsit a szemeken 😄

goku5
Itachi tényleg zseni volt. Emlékezzünk a Narutóban (sima) is használta de tényleg csak végsőnek, pl hogy megszökjön. Aztán meg azonnal ment is pihenni regenerálódni. Keveset használta aszt is rövid ideig.
Sasuke meg dúr bele típus volt akit nem érdekelt. Túlterhelte rövid idő alatt.
Én Kakashin azt mondom azért mert eleve nem az ő szeme volt. ÉS csak az eredeti tulajnál vakul. Pl Itachi szemei megvakultak, mégis beültetve Sasukénak már semmi baja nem volt.
Obitó meg én is Hashirama sejtekre tippelek.
Sasadára visszatérve meg neki az apja szemei? Az nem is biztos hogy megvan még. Amit használ az Itachié és abból is az egyik rinnegan. És valahogy nem hinném, ha ilyen ellenfelekkel kellene harcolni a sima sharingan még a byakugóval is elég lenne. Szóval szerintem arra meg kitalálnak majd valami módot hogy ne legyen baja a szemének.

Razen
Azt nem tudjuk pontosan, hogy Itachi-nak hányszor kellett használnia, mivel nem láttunk túl sokat az Akatsukis múltjából. Viszont, én feltételezem, hogy jó pár ütközetben részt vett az évek alatt, ezért is furcsálltam, hogy nem vakult teljesen jóval hamarabb.

Sasuke nemes egyszerűséggel rákényszerült, hogy teljes erejével harcoljon, mivel Kage szintű ellenfelei voltak. Ha baj volt, ha nem, muszáj volt a szemeira támaszkodnia. MS nélkül esélye sem lett volna egyik harcban sem. Az én véleményem az, hogy Sasuke-nél felgyorsították a megvakulást, csak azért, hogy minél hamarabb megkaphassa Itachi szemeit. Szüksége volt az EMS-re, mivel Naruto is írtózatos nagy erőket vonultatott fel.

- Igen, ez így van.

Hol láttad te ezt a magyarázatot a mangában? Ez csak egy rajongói teória.

- Az lehet, de a leglogikusabb magyarázat arra, hogy miért nem vakul meg. 1000%, hogy a Hashirama sejtek miatt van. Ezért volt képes Madarának kiadni magát, mert az eredetinek megvolt az EMS és nem vakult meg, ő pedig a Hashi sejtek miatt tudja folyamatosan használni a szemét. Egyébként Obito esete hasonló Danzo-éhoz. Danzo is azért tudta (volna) használni a Shisui Kotoamatsukamiját kétszer viszonylag rövid idő elteltével a kettő között, mert a fél karja Hashirama sejtekből van. Az Edo Tensei-es Itachi is megmondta miután felszabadította magát, hogy Shisui technikáját évtizedekbe kerülne újra használni, kivéve ha rendelkezik Hashirama sejtekkel.

Teljesen ellentmondásosak az állításaid. Ha Kakashi szeme Obito miatt nem romlik, akkor hogy lehet, hogy a háború végére mégis teljesen elveszíti a látását? Ha össze lennének kapcsolódva a szemeik, akkor Obito-nak is meg kellene vakulnia. Ha pedig mégis kapcsolatban állna a két szem, és Hashirama sejtjei regenerálnák a Sharingan használat okozta mellékhatásokat, akkor ez azt eredményezné, hogy Kakashi látásának sem szabadna romlania.

- Igen, ezt valóban hülyén fogalmaztam meg, elnézést. Egyébként utánanéztem, és Kakashi az anime 420. részében 6:34-nél mondja, "Hogy őszinte legyek, kezdem elveszíteni a bal szemem látását." Meg ez benne van a mangában is.
Úgyhogy igen, az biztos, hogy nincsenek kapcsolatban a szemeik, és hogy miért nem vakult meg Kakashi sokáig? Nos szerintem azért, mert a háború előtt csak nagyon-nagyon keveset használhatta a mangekyou-t, mert sok chakrát emészt fel egy nem Uchihának.

DereX
goku

Kérlek téged, de szerintem nem csak a saját nevemben. Már jelenleg is te rendelkezel a fórumon, nem csak itt, hanem globálisan az egész Naruto-kun.hu fórumon a legtöbb hozzászólással. Gyanítom ennek 90%-a amúgy értelmetlen, de most nem erről van szó. Minek kell feleslegesen további hozzászólásokat vadászni?

Ha valaki, kb. KÖZVETLENÜL előtted ugyanazt írta le, akkor te neked mi a fenéért kell ugyanazt megírni? Ráadásul full helyesírási hibákkal, összefüggéstelenül.

Hihetetlen, hogy ezerszer szól az ember és folyamatosan gyártod azokat a hozzászólásokat amiknek semmi értelme nincs. S látszólag (ezt most nem szemétségből írom) rád férne a moderátori figyelmeztetés.

--

Razen
Rajongói teóriákon ne döntsük szerintem el, hogy mi miért van. Amíg nincs rá konkrét bizonyíték, addig csak spekuláció. Bár többsége simán lehet helyes és korrekt, akkor is sok ellentmondás van 1-1 mondatod között.

Obito szemén kívül mindenki vakulgatott, romlott a látásuk, konkrétan szerintem senki nem vakult meg, de jelentősen visszaesett látási képességük. Az egyetlen ami Obito-ban más volt, az az, hogy rendelkezett Hashirama sejtekkel ami talán tényleg a magyarázat, de még mindig nem volt soha megerősítve.

Azonban ezek a sejtek elérhetőek lesznek Sarada számára is. Kétlem, hogy ne létezne valahol Konohában több Hashirama sejt, na meg ugye az anime CANON szerinti jelenlegi sztoriban is pont erről van szó.

Az is nettó hülyeség szerintem, hogy másnak a szemét ha átülteted az onnantól nem romlik. Az nekem alapból egy rejtély, hogy ha már majdnem full meg vagy vakulva és egy szintén alig látó szemet teszel be, akkor hogy lesz a látásod ismét tökéletes, de hagyjuk.

Kakashinak is be lett ültetve a szem, még is romlott tehát ez is ellentmondásos.

Hogy miért nem romlik utána, annak köze kell lennie az Uchiha klánhoz, hiszen jóformán a régi szemed képességei attól megmaradnak, de ez sincs megmagyarázva, hogy miért. Olyan mintha 2 szempárral rendelkeznének, volt is egy grafikai utalás erre Itachi elmondása alapján.

Azt is picit elfelejtjük, hogy nem lehet akárki szemét beültetni, de aztán jött Madara, és leszarta. Fogta és beültette magának Obito egyik szemét. Persze ezt is magyarázzuk meg Hashirama erejével. Végül is van az Uchiha Shin generáció, akik azóta is Kabuto alatt tanulgatnak, az ő testük befogad bármit. Gondolom annak is a sejtekhez van köze.

Ami pedig megint egy vicces dolog, hogy miután Madara visszaadta Obitonak a szemet, már nem tudta annak erejét használni, amit tekintsünk logikusnak. De akkor, (Sasuke, Madara) amikor saját szemüket a testvérük szemére cserélték, miért maradtak meg a saját szemük képességei...

Az a baj, hogy Kishimoto annyi logikai hibát és buktatót vétett, amit soha nem tárt fel utána, vagy próbálta volna meg megmagyarázni.

--
Másrészt Kerlon. Ne csak a mangára támaszkodj. Azért mert a legtöbb anime esetén CSAK az és CSAK IS AZ cannon, ami az adott mangában szerepel, addig itt a Boruto esetében ez nem így van. Folyamatosan elfelejted ezt, s jössz azzal, hogy filler, filler, de tulajdonképpen nem az.

A Boruto történetét jelenleg egy Ukyo Kodachi nevű ember írja, nyilván konzultálgatva Kishimoto-val. Ez az ember írja közvetlenül a manga és az anime történetét. Ez a legfontosabb mondat, ne felejtsd el.
A történet alapján novellák és a konkrét manga keletkezik. Ez utóbbit, Kishimoto volt segédje, Ikemoto rajzolja és csak annyi a szerepe, hogy a rajongók lássák, mi fog történni majd a jövőben, ha egyszer eljutunk oda. Máskülönben nem is lenne értelme a mangának, ők is tisztában vannak azzal, hogy a manga hatalmas rajongó bázissal bír, s azt várja mindenki, hogy a történet a manga íven folytatódjon végre.

Azonban ettől eltekintve a manga ívet eddig mindig kiegészítették, de ez nem azt jelenti, hogy akkor az már is filler lenne. Behozták a köztudatba az anime canon fogalmat is, s így jó formán a Boruto 160+ részéből, össz-vissz 10% volt csak konkrét filler.

--
Jaeger
Végül még korábban volt szó Naruto és Sasuke gyengítéséről, amit Jaeger azzal magyarázott, hogy bár egyetért velem, de aztán meg is cáfolt, mert úgy írta, hogy Boruto-ra kell építeni a történetet. Igen, azt valóban írtam, hogy most már Boruto a főszereplő és neki kell szerepelnie többet, de ez egyáltalán nem lenne magyarázat, hogy miért gyengék, ha éppen ténylegesen gyengébbek, vagy csak bemagyarázzuk.

Mindenki elfelejti azt a tényt, hogy el telt 15 év, berozsdásodtak és lehet, hogy szimplán már nem olyan erősek így, hogy 15 évig kb. pihenhettek. Így sok mindenre nem is lehetnek képesek. Legalább is Naruto, mert szerintem Sasuke-nél semmilyen gyengítést nem lehet látni. Egyébként Kurama meg is jegyezte ezt a gyengülést és szólt is Naruto-nak, hogy nem ártana edzenie, vagy valami.

A másik ami vicces, hogy mindig azt olvasom(nem pont általad, de ide tartozik ez a téma is), hogy na Boruto megint, bezzeg ezt Naruto az RKCM módban szépen 1 másodperc alatt megoldaná. Jóformán az egész falunak csak Naruto klónokat kéne kiküldenie minden küldetésre ugye, hiszen ő nála senki nem tudja jobban elvégezni azokat. Csak akkor hol lesz az utánpótlás kinevelése. Mi lenne akkor, ha már nem élne Naruto, mert idős, vagy mert csak elesett egy harcban?
Muszáj egyszerűen a többi halandó embernek is erősödnie, s bár időnként úgy érezzük, hogy dolgok kudarcba fulladnak, arra akkor sem az a megoldás, hogy bezzeg Naruto így és úgy megoldaná ezt, hanem az, hogy akkor edzenie kell azoknak akik hibáztak, tanulniuk belőle, stb.

A jelenlegi ellenfeleket amúgy pont nem a tiszta nyers erő fogja legyőzni. Hiába gyűjtene Kurama erőt, amit aztán odaadna Sasuke-nak. Fogja Isshiki, azt szépen lekicsinyíti. Kb. sebezhetetlen.
Nem a puszta nyers chakra lesz az, amivel őt majd legyőzik.
Olyan brutális gyengítést nem veszek észre Naruto esetében, csak annyit, ami az elmúlt 15 évvel megmagyarázható.
Szerkesztette: DereX - 2020.08.31. 17:29

goku5
DereX
Ne haragudj, de miért vagy kiakadva hogy hány HSz-om van? Írj többet. Csak azért ne írjak, mondjam el a véleményem, mert sok van? Sok helyre írok, nem csak 1-2 helyre. Így összegyűlt.
Mellesleg más is ír olyanokat hogy egyetért másokkal amiket előtte írtak. Én is csak leírom hogy szerintem is úgy volt. És kiegészítem a saját véleményemmel.
Pl Saradát meg a szemét meg én hoztam fel.
A helyesírási hiba megesik. De sajnos inkább a fogalmazásommal van a gond, nem a helyesírással. Ezt sajnos el is ismerem és próbálok javítani rajta.

Mondjuk én Kakashi "vakulását" nem nevezném annak. Szerintem csak a hirtelen sok használattól és a fáradságtól volt olyan. Ha túlságosan megerőlteted magad és kimerülsz te is homályosan latol nem? Egy jó pihenés és máris jobban vagy. Szerintem ez volt Kakashival is.

De azzal egyet kell értenem sok minden nem lett megmagyarázva a szemekkel. De ugyanez van most a Borutóban is. Sőt itt még többféle szem van és szinte semmi infó.

Az meg hogy eleve kapkodták cserélgették a szemeket megint csak érdekes volt. És sokszor érthetetlen. Madara esetében meg már lehet túlzásba is estek vele.

Utánpótlásról annyira hogy Maga Narutó tartja nagyon fontosnak kinevelni őket a lehetséges veszély miatt. Viszont ő is mint szerintem más is tudja hogy túl korai meg egyeseknek ilyen harcba keveredni. Őket próbálja megóvni még.
Amúgy Narutó a bijuk miatt mindig is erősebb volt Sasukénél. Csak az erejüket felhasználva tudott Sasuke is szembeszállni vele.
Narutót meg ellustította az irodai munka és kevés akció. Nem lenne szerintem gyengébb csak kijött a formájából.

DereX
Hol írtam olyat, hogy zavarna az, hogy 3600+ hozzászólásod van?
Le se szarnám, ha nem ismernélek már pár éve és nem tudnám azt, hogy a többsége csak össze lett vadászva így-úgy.
Összefüggéstelen, helyesírási hibáktól hemzsegő hozzászólások amelyek tartalmilag is vagy arról szólnak, amit már más is leírt, vagy valami hülyeségről.

Igen is zavarni fog az, amikor olyat ír le valaki, amit már valaki más is megtett, semmi saját véleménnyel kiegészítve, konkrétan szinte ugyanazt. Főleg amikor közvetlenül előtte egy másik valaki már leírta.

Tudod erre találták ki a Like dolgot itt is, hogy ha valakivel egyetértesz, nem feltétlenül kell leírnod neked is ugyanazt, elég azzal jelezni, hogy belájkolod és már is olyan, mintha 2 ember írta volna. Ez a rendszer Fb, youtube, reddit és még sorolhatnám hány helyen működik.

Nem csak a fogalmazási képességeiddel vannak gondok, hanem a helyesírással és az csak egy blöff, hogy próbálsz rajta javítani. Ha valóban akar valamit az ember, akkor majd tesz érte. Sokszor mondtam már azt is, hogy pl. tanulj angolul, sőt ingyenes lehetőségeid is vannak rá, szerintem azóta se tettél ezért.

Én elhiszem azt is, hogy a 21. században mindenki fontosnak érzi magát, mindenki bizonyos téren hatalmas egóval, önbizalommal van megáldva, úgy érzi a saját kis véleménye az hatalmasat ér és azt mindenféle úton módon hangoztatnia kellene, de elárulnám neked, hogy nem minden ember véleménye számít egyformán, hidd el. Akkor sem, ha csak 1 vagy 5000 hozzászólása van. Az emberek szelektálni fognak, kevésbé fognak komolyan venni egy illetőt, vagy épp oda fognak rá figyelni. Az, hogy melyik irányba billen a mérleg, azt pedig maga az illető alakítja. Ezt sose felejtsd el. S egyébként meg ha nem lenne igazam, nem kaptál volna a múltban jó néhány figyelmeztetést más topicokban, ugyanezek az indokok miatt.
Részemről befejeztem, de jó lenne ha a topicnak VALÓDI és FOLYAMATOS moderátori ellátottsága is lenne, elvégre ez a naruto-kun.hu, ez az anime és manga ennek a leszármazottja, ezt ennyire elhanyagolni nem szabad.

szevo
Láttok abba relációt hogy Sarada orvosi ninjutsu-val, "állítja" meg a mangekyou vakságát?
Nekem még ez volt az első gondolatom borotu-sorozat kezdetével. :)

Arrow
új fejezet https://mangaplus...er/1007494
Szerkesztette: Arrow - 2020.09.18. 18:19

BalinT55
Rohadt izgalmasak a mostani fejezetek, illetve alig várom hogy animébe láthassam ezt a csatát :D Boruto ki fog még osztani pár nyakast Isshikinek, van egy olyan érzésem, viszont Sasuket egyre jobban féltem hogy kinyírják :nee

Jaeger
A mostani fejezet alapján Boruto lesz a kulcs, bár simán el is zárhatná ha nem akarja megölni és akkor probléma megoldva.

De az még mindig nem tetszik, hogy Naruto meg Sasuke ennyire tehetlen.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Locket
Mondjuk ezt én sem értem, hogy Naruto és Sasuke, hogy s mikor lett ennyire gyenge.... Azért Shippuuden végén mikor harcoltak Madar ellen s Kaguya akkor azért majd nem istennek tekintettük öket, hogy ekkora hatalmuk csak nekik van, bár a legutóbbi momoshiki elleni harcban is azt láttam, hogy egy csomó bekapott támadást régen kikerültek volna simán, most pl Sasuke ez mi? Annó ott volt a rinnegan, a helycserét használja de Rikodou képesség? Naruto elleni harcban is használta ezt a támadást sok féle képpen tudta volna kivédeni pl az elöbb emlitett taszitás? Sussano? Elhiszem, hogy öregszenek de ebben az animében eddig nem nagyon volt mérvadó a kor....

Bár Sasukeben még látnék potenciált, hogy másik szeme is rinnegan s a 2 szem ereje még nagyobb de Narutoban már nagyon nem többet oké megint használná mind a 9 bijuut de nem többet legalább is én.... :/

Jaeger
Ha Naruto használná a Rikkudo módot amit Kaguya ellen + feltudná kb végtelenig boostolni magát a Sennin mód chakrával kizárt, hogy nem venné fel a versenyt.

Csak itt az a lényeg, hogy Boruto legyen a közzépontba és Naruto meg Sasuke ne érjen túl sokat :D

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Papirtigriske
Na igen, itt üt vissza, hogy Naruto és Sasuke a shippu végén akkora tuningot kapott. Ebből nem tudnak jó kijönni ezek után.
Szerkesztette: Papirtigriske - 2020.09.19. 21:08

"No risk it, no biscuit"

Locket
Értem én,hogy Borutot kell középpontba tenni :D de most olyan erőre várnak Borutoból előtőrni akit legyőzőtt Sasuke Naruto duo :D

Ugrás a fórumra: