Dragon Ball duma topic (Az aktuális spoilert rejtsd el!)
lencse
Úgy tűnik bejelentettek egy új Dragon Ball mozifilmet
bejelentés
pbs.twimg.com/media/D8Ny4oEV4AEeXsR.jpg

Személy szerint jobban örültem volna egy sorozatnak,bár ez még nem zárja ki egymást,lásd a Toei egysik másik műsora a One Piece is egyszerre kap mozifilmet és sorozatot

Aizen
Ha lesz olyan minőségű, mint a Broly, akkor várom szeretettel. (bár tény, hogy egy Bardock specialt is megnéznék, ha már volt egy szívszaggató pár perc róluk a minus alapján)

goku5
Hát akkor lehet igaz lesz az a 3 éves kihagyás amiről szó volt még a sorozat vége előtt. És hogy azért csak fog jönni pár film. bár nem tudom meg lesz-e tényleg a 3 amiről rebesgettek.
Ezek után már csak az a jó kérdés ezeket is ugyan úgy feldolgozza majd a folytatás ahogy az előző két filmet. Gondolom igen.

Jaeger
Félreértittek, a sorozat folytatását idénre tippelik. A film egy másik dolog az még simán lehet 2 év is mire leadják a mozikban.

Toei-nél most amugy is a legújabb One Piece filmre koncentrálnak ami augusztusban jön.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

starwarsfan
Szerintetek a saiya-jin-nek mi a legjobb fordítás? A namekiakat egész jól le lehet fordítani: namekseijin-namekian-nameki.
Viszont ugyanígy a saiya-jin már nehezebb: saiya-jin-saiyan-saiya/saiyai? Jó lenne a saiyan, csak nem magyaros.

Shiro
Ha tényleg igazán túlzásba akarunk esni akkor Saiyajin fordítása a Gésdlözi.

img00.deviantart.net/1e09/i/2018/003/7/f/zero_no_naku_koro_ni___grail_killer_chapter_by_shirohun-d53yyil.jpg

When Zero Cry: Grail Killer Chapter

goku5
Gondolom ezek miatt is lett magyarul csillagharcos a nevük.
De nekem akkor is jobban tetszik a Saiyajin név!

starwarsfan
Shiro, igen a yasai és yajin szavakatat lehetetlen visszaadni, gondolkodtam rajta, de ami nem, az nem:lol. Valahogy a saiya tövet kellene megtartani a japán -jin, és az angol -n képző elhagyásával, hogy mégis magyarosan hangozzon, de megtartsa az eredeti elnevezést.

laszlo222
lencse írta:

Úgy tűnik bejelentettek egy új Dragon Ball mozifilmet
bejelentés
pbs.twimg.com/media/D8Ny4oEV4AEeXsR.jpg

Személy szerint jobban örültem volna egy sorozatnak,bár ez még nem zárja ki egymást,lásd a Toei egysik másik műsora a One Piece is egyszerre kap mozifilmet és sorozatot

Én örülök a mozifilmnek. Bevallom az utóbbi években kicsit megcsömörlöttem a heti szintű Dragon Balltól, mégha minden egyes percét imádtam is. Jó most a szünet, de remélem 1 év múlva jön a sorozat ismét.

Rotcsa
Hohohó!

Nem tudom, hogy sírjak-e, vagy nevessek?!
Dragon Ball Moziverzumot tervez a Disney

https://www.mafab...-disney-51

A mangán alapuló animék műfaját nem olyan könnyű képernyőre vinni, mint a képregényeken keletkezett nyugati animációkat... Azt hiszem, annyira nem örülök neki, de végül is volt már 1 bukás, abból csak tanultak valamit...
Ráadásul a tapasztalat is több azóta, legalábbis a képregényhősök mozis megjelenését illetően...
Szerkesztette: Rotcsa - 2020.02.04. 20:39

Jaeger
Az megvan, hogy ez csak pletyka?

Én hivatalos bejelentésig nem kezelném tényként.

Én nem tartom valószínűnek, hogy lesz belőle valami.

Rotcsa
Ez itt a 'duma" topic.... mi a gond? Természetesen elolvastam az instás bejegyzést is, amiben a grafikus maga is pletykaként hivatkozik az egészre...

Jaeger
Semmi gond csak ted hozzá, hogy van egy ilyen pletyka...

Mert ha valaki elolvassa azt hiszi, hogy tényleg jön.

Eleve nem értem miért kell ehhez a cikk szerint addig várni míg véget ér az MCU.

Mikor fog véget érni? Még simán elmegy 5-10 évig szóval elég fura egy mondat ez.

Az igaz, hogy sok a Dragon Ball rajongó a világban, de szerintem nem tudna annyi bevételt termelni mint egy képregényfilm aminek szélesebb az elfogadottsága.

Előbb lesz szerintem új Karib-tenger kalózai :D

goku5
Erről csak annyit hogy ez a Disney! Mindent próbál felvásárolni és pénzt csikarni ki belőle. Hogy mennyire jó az már más kérdés. Szóval még ha szóbeszéd akkor is érdekes.
De sokat én se várnék tőle.
Amúgy nem úgy volt hogy lesz Narutóból is mégse lett. Lehet ez is ilyen. Tervezni lehet a kivitelezés más kérdés.

cobydick
Jaeger írta:

Semmi gond csak ted hozzá, hogy van egy ilyen pletyka...

Mert ha valaki elolvassa azt hiszi, hogy tényleg jön.

Eleve nem értem miért kell ehhez a cikk szerint addig várni míg véget ér az MCU.

Mikor fog véget érni? Még simán elmegy 5-10 évig szóval elég fura egy mondat ez.

Az igaz, hogy sok a Dragon Ball rajongó a világban, de szerintem nem tudna annyi bevételt termelni mint egy képregényfilm aminek szélesebb az elfogadottsága.

Előbb lesz szerintem új Karib-tenger kalózai :D

A cikkben fordítási hiba van, vagy rosszul lett értelmezve az eredeti poszt. Az eredeti insta posztnál úgy fogalmaz az illető, hogy abban a reményben készülne az élő szereplős DB univerzum, hogy sikerül megismételniük az MCU sikerét, nem pedig hogy az MCU után akarják megcsinálni. Simán látok amúgy realitást a dologban, már 1-2 hónapja is olvastam erről valamelyik oldalon amúgy. Igazából a Disney akkora vagyonnal bír, hogy ha mondjuk csinálnak egy élőszereplős DB filmet mondjuk 150 millából, emellé jön mondjuk 100 milla marketing, de mondjuk csak 200-at hoz vissza a film, sőt legyünk radikálisak, 50 jön vissza, akkor sem érzik meg a 200 millát. Szerencsét próbálnak aztán vagy bejön és indulhat egy újabb filmes univerzum, vagy jó mélyre eltemetik az egészet. Veszteni valójuk gyakorlatilag nincs.

"A túl sok fantázia elveszti a valóságot, a túl sok remény üresnek tűnhet."

Ugrás a fórumra: