Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Csevegő
Számítástechnika
Aes Sedai
Én sajnos csak egyszer voltam külföldön, de ott eurózni kellett. És én majd' bele őrültem, de tényleg. Nem vagyok épp az a pénzes capac, és minden alkalommal amikor pénzt költöttem egyszerűen megbolondultam, állandóan számolgatni kellet, hogy tudjam mennyit költök. Kb. olyan érzés volt, mintha bemennék egy boltba és úgy vásárolnék, hogy nincsenek kiírva az árak. De amit levettem a polcról, azt már muszáj megvenni, és kötelező vásárolni is.

Risy
Én egyszer voltam Ausztriában meg Németországban, szerencsére volt segítségem, nem kellett számolgatni mindent, mert én is utálom, amikor nem tudom, mennyit költök :D
Ahol vásárolok számítógépes dolgokat, ott euróban mondják először az árat, így megszoktam, hogy azokat abban számolom. Amúgy meg németeknél dolgoznak unokatesómék, és gyakran beszéljük az ottani árakat, így valamennyire hozzászoktam. Amúgy, ha Magyarországon járok, más dolgoknál nem gondolkozom euróban, könnyen át bírok mindent számolni dinárba...

Egyébként... Tervezek cserélni egeret meg talán tasztatúrát. Forintban nem tudok árat mondani, de ha a legolcsóbbakat nem vesszük figyelembe, akkor mennyi lehet a különbség mondjuk a közepes és a drága között (persze relatív)? Mondjuk játékélmény szempontjából... Vagy egyáltalán mennyit jelent pl az, hogy gamer egér. Ami most van, az rángatásnál nem reagál (egyébként most PS2-es van, mert tönkrementek az USB portjaim, de azzal majd kezdek valamit...). Annyit akarok, hogy legyen egy normális egerem, ami "ideális" játékra.

Jon
Öcsém kapott unokatesómtól egyszer egy gamer egeret, baromi király volt, de viszonylag hamar bekrapált.

Én sajnos csak egyszer voltam külföldön, de ott eurózni kellett. És én majd' bele őrültem, de tényleg.

Én most voltam Norvégiában, és tök jól át tudtam számolni euróra az árakat, 9-el kellett simán osztani. Mondjuk ha forintban gondolkodnék, akkor sokkal nehezebb lenne, sokkal nagyobb számmal kéne szorozni mindig.
Én félig magyarban élek, félig Szlovákiában, és tök jó, mert mind a kettőre rá vagyok állva :D Mondjuk azt észrevettem, hogy mivel Magyarországon be kellett osztanom a pénzt, meg saját felelősségre vettem mindent, forintban mindig sokkal többnek tűnik :D Fúú, 1200 Ft kajára? Aztán leesik, hogy ja, otthon az 4 euró, mennyire olcsó már igazából.

i.imgur.com/KfL1QCv.png

Shiro
Capac, jól is fut rajta a Witcher 3.
Egyébként volt tavaszal az E3 és mutatták, hogy a jövőre megjelenő játékok milyen faszán fognak futni 4K-ban konzolon, de nekem ebből csak az jött le, hogy 1080p-hez elég lesz a 1060-as is.

A GTA5 indulásnál összeomlik, de lusta vagyok neten utána nézni.

Klaviatúrának már hallottam, de a tasztatúra az új kifejezés számomra.
Patkány és zongora az egyszerű embernek már 2-3 ezer forint környékén simán van.
Persze ha kell rá neonfény vagy profi esportoló lennél akkor már kell valami drágább cucc.

Még 20 éve az első PC-hez lett véve, de még mindig szép a hangja. (S akkor is az olcsó kategóriába tartozott)
https://img.fcent...8461_L.jpg

Capac
Az 1080p-ben még legalább 2 évig biztosan elég lesz mindenre. Max veszel egy 1070-et, de pl az 1080 teljesen felesleges a fullhd gémingre.

Adama: Starbuck, what do you hear?
Starbuck: Nothing but the rain.
Adama: Then grab your gun and bring in the cat.
- Battlestar Galactica-

http://myanimelist.net/animelist/Larten
bakod
GTA V rettenetesen optimalizált... A falra tudnék mászni az olyan gamektől ahol 1080p és ultra beállítások mellett egy gtx 1080 is csak 80-90 fpst tud... Márpedig az a kártya nem olcsó és 4khoz készült..

Maradok a Doom, Prey játékoknál :) ultrán se izzad meg az rx470em. Mivel a monitorom 60hz-s így bár tudna 90-100 fpst, lekorlátozom amiből a monitor miatt úgy sem veszek észre semmit :D

Aes Sedai
Megnéztem én is a videókari árakat, hát durva nagyon. Valaki leírná, hogy mi ez a bányászat dolog amiért ilyen drágák? Semmit nem tudok erről, valami elég nagy hülyeségnek tűnik, ami miatt a gamerek szívnak. De érdekelne a lényege.

Mondjuk nekem most kéne mindenből új ahhoz, hogy bővítsek. Szóval igazából egyáltalán nem aktuális a dolog sajna.

Capac
A GTA 5 szarul lett optimalizálva? Wut? Akkor te biztos nem játszottál az előző részekkel, mert azok tényleg szarul voltak portolva. Az 5 azért fut jól még egy kenyérpirítón is, mert jól lett megírva, és mert jól lehet skálázni a beállításokat. Nem véletlenül alap benchmark játék, már 3. éve.

- Battlestar Galactica-

bakod
Aes Sedai írta:
... Valaki leírná, hogy mi ez a bányászat dolog amiért ilyen drágák? Semmit nem tudok erről, valami elég nagy hülyeségnek tűnik, ami miatt a gamerek szívnak. De érdekelne a lényege.
...

A lényeg hogy munkára fogják a videókarikat, azaz így erőforrás megosztás címén könnyebb a meló hisz több kátya dolgozik 1 feladaton. Ezután fizetnek. Azért a középkategóriásakat használják, mert elég erősek és az ár/érték arányuk is nagyon jó. Azonban egyre többen kezdtek bele, és most már elkezdett csökkenni az értéke annak a bányászati pénznek ezért talán olyan ősszel már visszaállnak a normális árak.

Shiro
Launcher crash megoldva, majd kapok egy ilyet:

--

ERR_FIL_PACK_3

Corrupt gama data. Please reboot, verify the game data or reinstall the game...

Verify után ugyan ott tartok. Megpróbálok egy újraindítást, de az újratelepítést nagyon nem akarom.

Capac
Shiro, ncore edition példány van meg? Ha igen, akkor nézd meg ezt https://youtu.be/...
Vagy vedd meg xD

- Battlestar Galactica-

KingBradley
Aes Sedai írta:

Megnéztem én is a videókari árakat, hát durva nagyon. Valaki leírná, hogy mi ez a bányászat dolog amiért ilyen drágák? Semmit nem tudok erről, valami elég nagy hülyeségnek tűnik, ami miatt a gamerek szívnak. De érdekelne a lényege.

Mondjuk nekem most kéne mindenből új ahhoz, hogy bővítsek. Szóval igazából egyáltalán nem aktuális a dolog sajna.

[img]https://media.tenor.co/images/8056dfd8828df196a800564c7056a1c7/tenor.gif[/img] Nem jól adtad meg az elérési útvonalat.

Azért egy kép nem minősül még értelmes mondatnak. Máskor tessék erre gondolni.
Moderátor

Szerkesztette: Jon - 2017.08.01. 15:07

Shiro
Sajna eredeti dobozos amiért kezdem úgy érezni, hogy kidobtam kemény 12.990 magyar forintot.

De tényleg a gépigénye lenne a legkisebb gond s nem az, hogy el se jutsz a játékig, már 2-3 hiba van benne.

Aes, ha év elején vettél volna egy tucat RX 480-ast, azok kitermelték volna a vételárukat, plusz hardver aprón kétszeres áron tudnád eladni.
Szerkesztette: Shiro - 2017.08.01. 11:02

Aes Sedai
A lényeg hogy munkára fogják a videókarikat, azaz így erőforrás megosztás címén könnyebb a meló hisz több kátya dolgozik 1 feladaton. Ezután fizetnek. Azért a középkategóriásakat használják, mert elég erősek és az ár/érték arányuk is nagyon jó. Azonban egyre többen kezdtek bele, és most már elkezdett csökkenni az értéke annak a bányászati pénznek ezért talán olyan ősszel már visszaállnak a normális árak.

De mi a meló lényege? Hogyan lesz ebből végül pénze annak aki csinálja?

A vinyó árak is elég durvák basszus. Az a 2 terrás WD amit én 2 éve 28ért megkaptam, most 32. MIAF.

Nekem amúgy egy Sapphire HD5500 van. Ez nem egy nagy szám kártya (20k körül volt amikor vettem sok éve), de én még ezzel egészen elégedett is vagyok. Nem lesz csoda grafika, de nekem nem is kell. Viszont egy proci-deszka-ram újítás nagyon kéne már, mert lassú a gép, nem csak játékban, mindenben. Csak ugye emellé már egy jó táp is kéne. i5-öt szeretnék már régóta, de rohadtul felment ennek is az ára ahogy nézem. Remélem visszaáll a rend végre.

Capac
Shiro, próbáld ki ezt
All you need to do is create a new shortcut on your desktop for GTALauncher and edit the target to be:

"C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\PlayGTAV.exe" -verify

Ha így sem jó, akkor sajnos újra kell raknod a gammot. Előtte azért mentsd le az update mappából azt a 7-8gb lófaszt, hogy ne kelljen újra letöltened.

- Battlestar Galactica-

Ugrás a fórumra: