Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Csevegő
Számítástechnika
Sasha
Réges-régen, egy...

...Ilyesfajta topik leledzett Fórumon, ahol a telefonokkal, gépekkel, laptopokkal és egyéb, ehhez hasonló eszközökkel foglalkozott mindenki, aki betévedt oda. Ahova az emberek azért jártak, hogy a szuper intelligens kütyüikkel villogjanak, vagy hogy a profikkal trécseljenek, miféle eszközöket és hogyan tudnának beszerezni ahhoz -hogy ezek segítségével világuralomra törjenek.

A lehetőség kapuja újra megnyílt.

[img]http://kephost.com/images/2016/04/07/193c3f.png[/img] Nem jól adtad meg az elérési útvonalat.

Valamivel kezdeni is kéne, igaz?

Nos, én a héten vagy jövőhéten kapom meg a laptopom, egész pontosan - ASUS X555UA-XO140D -ről lenne szó.

A Procival kapcsolatban érdeklődnék ( Intel Core i5-6200U 2.30GHz ), hogy mégis mennyire életképes. Én úgy tudom, hogy egy átlagos halandó i3-at használ (laptop), az viszonylag megfizethető. Az i3 4 mag (amiből 2 virtual). Magonként 1.7-2.2GHz. i5 4mag (mind a 4 fizikai) magonként 2-2.3GHz (a 6200U 2.3GHz). E felett már csak az i7 van, de az architektúrában másabb lehet picit.

Nos, elvileg ez az i5 + SSD + több RAM-mal sokkal jobb lesz, mint az i7es. Ez mennyire lehet igaz?

Ich bin Deine Sehnsucht Deine wut. Deine Asche Deine Glut. Du musst mich nur programmiern.
Ich bin Deine Hoffnung und Dein Bangen. Deine Lust und Dein Verlangen. Du musst mich nur aktiviern.

vincentlll
2magos gépembe szeretnék egy 10ezer ft ért valami gagyi videó kártyát venni (alaplapit használja jelenleg) ha jó 6-8 hónapig már megérte

ez szerintetek jó ez?
http://www.emag.h...EDY0DBBBM/
vagy ez?
http://www.emag.h...EP9XDBBBM/

Aes Sedai
Ha nem vagy grafikabuzi, ezek tökéletesen megteszik. Én a másodikat ajánlom, mert Radeon meg még Sapphire is. Nekem ennél egy icipicit jobb Sapphire van, de évek óta használom (amikor vettem még 20k felett volt az ára), és elégedett vagyok vele. Nem lesz csodagrafika, de HD filmekre tökéletesen elég, valamint játékokra is megfelel. Nekem CoD MW3 meg Black Ops I még tökéletesen laggolás mentesen futott, Black Ops2-nél kellett már a grafikán visszavenni. Kb. ezekkel egyidős játékok esetén hasonlót tapasztalsz majd vele. Újabbaknál nyilván necces lesz, de attól nem kell tartanod, hogy valamivel egyáltalán nem tudsz majd játszani.

Deathforce
Igazság szerint nincs olyan egetverő különbség az ilyen árfekvésű processzorok között. Mivel nem csak a proci sebességétől függ a gép sebessége, hanem inkább az adattároló részétől. Így ha SSD-t raksz bele akkor valóban gyorsabb lesz a rendszered, persze akkor ha arra van telepítve, minden fontosabb rendszerprogrammal együtt.

Az i5 és i7 között ott jöhet ki a különbség, hogy ha már be van töltődve a memóriába az anyag, akkor az i7 jobban tudja mozgatni azt. Viszont ilyen árfekvésben az i5 jobban megéri mert az egy "felsőbb kategóriájú" míg mondjuk egy 170k-s gépben az i7 proci "alsóbb kategóriájú".

Szóval gondosan egy jófajta SSD-t kell kiválasztani, én ajánlanék egy Samsung 850 Pro-t, nekem már három éve egy 850 EVO ketyeg a gépben és nyüstölve is volt rendesen, de semmi panaszom rá. Mai napig 10-12mp alatt bejön az asztal bootoláskor.

Memóriából érdemes felbővíteni 8GB-ra és akár lehasítani ramdisk-nek egy 1-2 gigát. Általában meg lehet oldani viszont láttam már pár gépet ami problémázott, ez csak egy kis plusz dolog, nem létszükséglet :D. Viszont a 8GB-al jobban tudod a progikat használni.

Szóval lehetséges, legalábbis szerintem, hogy ilyen összeállítással egy i5-ös jobb mint egy bolti i7-es. Amúgy is ha van különbség, azon csak a teszterek tudnak kiakadni, meg kritizálni, hogy az i7-es 3mp-el gyorsabban tömörített egy csomagot ezért a másik gagyi :D
Amúgy az az i5-ös amit írtál: Ez - elvileg ugyan úgy 2 magos és 2 szálon fut vagyis virtuális négy mag.

Micsudi
meghalt az alaplapomon az egyik PCI express slot. szerencséra van másik. Remélem nem megy tönkre az öreglány mert 1155ös sockettel már új alaplapot szerezni nem könnyű másrészt pénzkidobás :( Használtat nem veszek. Az i5-2300as procim már nem mai az az igazság. Nagyon rámférne egy i5-4460 meg egy normális alaplap amin van usb 3.0 is. és akkor arról hogy mennyire kéne egy ssd ne is beszéljünk.

Capac
Kijött az évfordulós Win 10 frissítés, ami sokak gépén csinálta ki a rendszert. Konkrétan elfelejtette a gépen lévő particiókat és/vagy mem bootolt be a gép. lel
Én 3 gépre raktam fel az updatet (saját pc, saját laptop, apám laptopja) + telefon és semmi :D mázlistának születni kell.

[center]"Go into a room to fast Kid, the room eats you."
- Miller

http://myanimelist.net/animelist/Larten
Coelho
Tök rejtélyes, tegnap hirtelen valamiért nem indult el egy videó sem a VLC-vel, dühömben uninstalláltam és most ugyanúgy simán meg tudom nyitni a programot (de a fájlok VLC-hez társított ikonja eltűnt) :nugget

vilmos17
Halihó
Szeptemberre szeretnék egy új gépet, fifa18-ra legfőképpen , mivel ami most van az elég elavult, lehetne fejleszteni de nem éri meg.

Szerintetek ez mennyire lenne erős , ennyi pénzért?
Alaplap: ASROCK 960GM-VGS3
Proci: AMD FX-6300 3,5GHz
Venti: Cooler Master Hyper TX3 EVO
Videókártya: ASUS Dual-RX460 O2G
Winyó: Toshiba 1TB 7200rpm 32mb
Táp: Chieftec iARENA GPA-600S (600W)
Ház: Modecom Logic A10

ár: 132395Ft

Lad
Fx-ek nem rosszak, de csak egy 5 éves architektúráról van szó. Plusz ha jól emlékszem az olcsó alaplapoknál probléma volt a megfelelő áramellátás, igaz nem tudom, hogy ez a baj fenn áll e még.

Ha nem sürgős a dolgot, akkor a Pentium G4560 is jó választás lenne egy olcsóbb lappal, csak ki kéne várni, hogy az ára újra visszaessen a régire (meg azt, hogy egyáltalán tudj venni...)
Vagy a Ryzen 3-asok is szeptemberben jönnek, igaz ezek jóval drágábbak is lesznek.
Mindkettő újabb és időtállóbb cpu lenne. És ezekre külön hűtés se kéne.

Tápból teljesen felesleges a 600W, inkább valami minőségi (80+) kisebb teljesítményűt nézz.

Capac
Tökéletesen elbaszott időt választottál te is a gép építésre, de azt lejjeb leírom majd.

Igaza van Lad kollégának, ennyi pénzért inkáb egy Pentium, vagy i3, mert meszse jobb a teljesítményük ennél a szemétnél. Alaplapból se vegyél semmiképp sem Asrockot, inkább egy Gigabyte vagy Asus lap legyen a gépben. Az olcsó lapokkal igazából meg annyi a gond, hogy nem lehet velük az egekig húzni a procit és a ramokat, de egy átlag gépbe bőven elég egy 25k körüli lap.

A vga vásárláshoz meg sok sikert, mert a GTX 1050 és az RX 460 szintig szinte mindent felvásároltak a bitcoin bányázok, aminek az eredménye a piac teljes kiürülése és ennek következtében az árak brutális emelkedése lett. Konkrétan még hónapokig nem lesz elég kártya a piacon. Összehasonlítás képp az én Gigabyte GTX 1060 6gb OC modellem, amit 95k-ért vettem anno, most 110-130 ezer forint között mozog. Brutális emelkedés, ami tényleg a piac kiürülésének köszönhető.
Ja és én semmiképp nem vennék AMD-t, inkább akkor már egy GTX 1050, 960, mert még ezek is lazán verik az RX 460 nevű szemetet.

Vinyóból csak 7200rpm és 64mb cash, azalatt csak magadat szopatod főleg, ha esetleg win 10 lesz a gépen. Inkább vegyél egy olcsóbb SSDt és egy 500gb HDD-t

Tápból egy 500w bőven elég lesz mindenre. Az én mostan kb 350 rugós gépemet is egy 4 éves Corsair táp hajtja és a mai napig elég az 500 wattom.

A ház egy kukatúró romhalmaz, de ennyi pénzért ne várj mást.

- Miller

vilmos17
Igen tudom , hogy a ház kalapszar :D
Köszi a segítséget srácok :)
Igen észrevettem, hogy az árak az egekbe vannak... Ramok is rettentően drágák.

BrainBox
Szörnyűek az árak, most vettem egy 1080-t, sztem magyarországon az utolsót értelmes áron mert voltak drágább 1070-ek.

Bár minden erőmmel a konzolok (és a fifa) ellen vagyok, akkor is ha a fifa a fő szempont inkább egy ps-t ajánlanék

Death is not an escape!

Capac
Vegyél egy GTX 1060-t de a 6Gb verziót. Az Asus és a Gigabyte a legjobb, nekem is az van, a Gigabyte verzióban. Bőven elég még 2-3 évig bármelyik játékra.

- Miller

BrainBox
Így van, nekem is asus strixem van. Ha a gépet játékra szaretenéd használni akkor kerülj mindent amire amd van írva. Ismerősömet is próbálom lebeszélni a ryzenről, mert az nagyon jó lett és meggyőzik a hülyéket vele, de azt nem játékra tervezték...

Death is not an escape!

vilmos17
Végig görgettem mindent , lemondtam az AMD-ról , és amennyi pénzem lesz abból összeraktam egy 2017-s gépet.

Alaplap: MSI H110M PRO-D
Proci: i5-7400 3000MHz
VGA: Asus GTX1050 2GB
RAM: Kingston 8GB DDR4 2133 MHz HyperX Fury
Winyó: Toshiba 1TB 7200rpm 64MB
Ház: Zalman T2 Plus
Táp: Chieftech Eco 500W 85+ Bronz

A táp az kifogásolható, de megfelel. 168-170 e Ft az ára jelenleg. Remélhetőleg mire megveszem, olcsóbb lesz :D

Ugrás a fórumra: