Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Minden ami Anime/Manga és hazai rajongók munkái
Ki nyerne csatában? (multiverzum verzió) - harconként minimum két teljes sor kötelező!
Gman2
Megnyitom a régi fórumon fényes múlttal rendelkező témáját, némi módosítással.
Két, vagy több különböző, vagy azonos univerzumból származó karaktert, csapatot, vagy bármilyen harcképes entitást egymásnak engedünk és kulturáltan, érvek és ellenérvek használatával, harconként minimum két, maximum n sorban megvitatjuk a csatákat.
Bármilyen animéből, mangából, nyugati képregényből, könyvből, filmből és játékból jöhetnek karakterek.

A régi fórumon volt két fontos megbeszélt szabály, amiket itt is jó volna megtartani.
1. Minden képességformáló energia (csakra, raietsu, mágia, stb.) egyenlő. Magyarul aki tud csakrát lopni, az pl. hakit is tud. Minden ilyen energiaspecifikus képesség, vagy szabály alkalmazható más energiákra.
2. A gyorsító képességek egyenlők, kivéve, ha egyértelműen, ha lehet, forrással bizonyítani tudjuk, hogy az egyik karakter gyorsabb, mint a másik.

Aki nem ismer egy karaktert, de nagyon szeretne hozzászólni egy harchoz, vagy csak a megkopott emlékeit kívánja felfrissíteni, annak ezt az oldalt ajánlom:
http://vsbattles....ttles_Wiki
Néhol hiányos és nem mindig korrekt, hiszen hozzánk hasonló rajongók írják, de az esetek döntő többségében használható a fent említett célokra.

Naruto vs. Naruto, Bleach vs. Bleach, FT vs. FT és OP vs. OP csatáknak külön témát javaslok a fórum megfelelő részegeiben!

A szabályok tisztázása után egy komplett háborúval nyitom a témát:
Zöld lámpások vs. a Jedi rend a 66-os parancs előttről
Űrhajók és egyéb járművek használhatók. A csatatér egy lakatlan, de oxigénben és vízben gazdag bolygó és a körülötte lévő űr.

Krisz7199
Válaszolnák a kérdésre, de kár, hogy nem láttam a zöld lámpás című filmet. :/
Ha nem baj, akkor írnék én pár harcot:

Naruto vs Zoro
Itachi vs Luffy

Jokerke
Hát, ezek közül egyikhez se tudok hozzászólni, szóval írok pár újat

Hei (Darker Than Black) vs Batman (DC)
Weather Report (JJBA) vs Storm (Marvel)
Joseph Joestar (JJBA; fiatal, de Standdel) vs Johnny Cage (Mortal Kombat)
Diego Brando (JJBA; lóval együtt) vs Reptile (Mortal Kombat)
Kira Yoshikage (JJBA) vs Tohru Adachi (Persona 4)
Kishibe Rohan (JJBA) vs Hyosube Ichibei (Bleach)
Askin Nakk Le Varr (Bleach) vs Stein + Marie (Soul Eater)
Urahara Kisuke (Bleach) vs Stein + Marie (Soul Eater)
Zaraki Kenpachi (Bleach) vs Akuma (Street Fighter; NEM Asura's Wrath)
Asura (Asura's Wrath) vs Hulk (Marvel)
Hanma Yujiro (Baki the Grappler) vs Heihachi Mishima (Tekken)
Miyamoto Musashi (Baki the Grappler) vs Miyamoto Musashi (Vagabond)
Sans (Undertale) vs Vriska Serket (Homestuck)
Dante és Vergil (Devil May Cry) vs Dave és Dirk Strider (Homestuck)
XCOM (XCOM 2) vs Combine (Half Life 2)
Akira Kongou (Kongou Banchou) vs A kilenc Bijuu (Naruto)
Akira Kongou (Kongou Banchou) vs A Tízfarkú Bijuu (Naruto)
Maka + Soul (Soul Eater) vs Ruby Rose (RWBY)
Metal Bat (OPM) vs Yang Xiao Long (RWBY)
A Hét Halálos Bűn (Nanatsu no Taizai) vs Natsu, Gray, Erza, Lucy, Gazille/Gajeel, Laxus, Juvia (Fairy Tail)
Juvia Lockser(Fairy Tail) vs Katara (Avatar: Aang legandája)
Erza Scarlet (Fairy Tail) vs Haru Glory (Rave Master)
Natsu Dragneel (Fairy Tail) vs Sabo (One Piece)
Gildarts Clive (Fairy Tail) vs Meliodas (Nanatsu no Taizai)
Anakin Skywalker (Star Wars; mielőtt lávába pottyant) vs Darth Vader (Star Wars; miután lávába pottyant)

Egyesítve 2016.05.16 00:27:15:
Naruto vs Zoro:
Narutonak adom. Gyorsabb, nagyobb pusztító erővel bír, változatosabb az arzenálja és legalább olyan erős mint Zoro. Zoronak annyi előnye van, hogy Hakival előre láthatja Naruto mozdulatait és több HP-je van. (Magyarra fordítva több sebesülést képes elviselni).

Itachi vs Luffy:
Ez már azért nehezebb. Luffy erősebb, talán még erősebb mint Itachi Susanoo-ja, kicsit gyorsabb, mint Itachi és szinte immúnis tompa támadások ellen, viszont a Susanoo keményebb. Ami miatt nehezebb eldönteni, az Itachi genjutsuja miatt van. Ha a megfigyelés haki nem képes átlátni az illúziókon, akkor Itachi nyer, amint összetalálkozik a tekintetük, ha viszont igenis átlát, akkor Itachi a földbe passzírozva végzi.

Nem írok új harcot, mert már írtam eleget eggyel feljebb.
Szerkesztette: Jokerke - 2016.05.16. 00:27

Kai-san
Naruto Bijuu mode vs Son Goku (Dragon Ball) Super Saiyan 3

-

Uchiha Madara vs Spider-man (Marvel)

-

Luffy (One Piece) vs Bleach

-

Hatake Kakashi vs Jiraiya

...

Do what is right not what is easy!

Shiro
Naruto Bijuu mode vs Son Goku (Dragon Ball) Super Saiyan 3

Naruto átváltozhat lámpásá, vagy csillámpónivá, fuzionálhat Szöszkével, magába szívhatja a 10 farkút de Gokuank még mindig bőven elég lesz ellene az alap formája.

Uchiha Madara vs Spider-man (Marvel)
Alapvető természettudományi ismereteim azt súgják, hogy madár megeszi a pókot reggelire. Szóval Csőrike nyerne ez tuti.

Luffy (One Piece) vs Bleach
A füzettel küzdene, vagy a filmszalaggal? Hát igen Saitamának is gondot okozott a szúnyog.
Amúgy meg a Bleach teljes szereplő gárdája szerintem egy kicsit sok lenne Luffy számára.
Nyernének a mosodai munkások.

Hatake Kakashi vs Jiraiya

Ha a két Sharinganos Kakashit nézzük akkor bizony már jó eséllyel meg tudná verni Jiraiyát.
Viszont ha csak egy Sharinganja van, akkor viszont nagy valószínűséggel kikap.

Katarára tenném a voksomat a véridomítás miatt. Viszont ha az nem játszik, akkor ugye Juviának jóval nagyobb ereje van. Persze ezt Katara nem tudom, hogy vissza e tudná fordítani, de mivel Juvia teste "vízből" van, így Katara akár a véridomítás nélkül is meg tudná béklyózni az ellenfelét.
Igen, ez Katara.

------
Saitama vs Accelerator?
Szerkesztette: Shiro - 2016.05.16. 20:36

Kai-san
Értem, én még nem vagyok ilyen jó a narutós erőknél hisz nemrég kezdtem (75.résznél tartok) oszt még nem tudom hogy milesz szóval ha túl gyengét rakok a nagyon erős mellé akkor bocsi :D

Do what is right not what is easy!

goku5
Szerintem azért a 9 bikus Narutó azért bírná Goku alapformáját egy ideig! Igaz azért nem mindegy hogy mikori alapformájával. Mert pl mikor még Goku nem volt ssj akkor még akár Narutó is nyerhetne.

Shiro
Na igen, a manga végi Naruto azért akár elbírna a Ginyu Tokusentai tagjaival is.

Egyébként Naruto fizikai erőben egy olyan Z eleji Goku, vagy max Raditz szintjén lehet, ha nem használ semmi buffot. Persze minden féle lámpákkal, meg utasokkal a bendőjében már megállná a helyét a Namekon is.
Szerkesztette: Shiro - 2016.05.17. 05:12

Krisz7199

Ezt Kataranak adom, mert teljes mértékben tudja manipulálni és irányítani a vizet. Juvia ugyan képes a saját testét vízzé változtatni, de sokat nem ér vele ha azt Katara tudja irányítani/mozgatni. Másrészt Katara fagyasztani is képes, így Juvia összes vizes támadását képes megfagyasztani. Juvianak annyi előnye van, hogy képes előteremteni a vizet, míg az idomár csajszi csak a már meglévő (és a körülötte található) vizet tudja idomítani (de azt nagyon jól és nagy mennyiséget is!). Egyszóval Juvia ha támad a vizével, akkor azt Katara képes "elidomítani" vagy megfagyasztani. Ha netán mégis hátrányban lenne akkor pedig ott van a végső megoldás, a véridomítás.

Natsu Dragneel (Fairy Tail) vs Sabo (One Piece)

Ez érdekes. Natsu ugye tüzet eszik, így Sabo összes tüzes támadása hatástalan Natsu ellen. Nem tudni, hogy Natsu mennyire vetemedik kannibalizmusra (bár amilyen idióta, szerintem simán! XD), de elméletileg képes megenni Sabo-t.
Sabonak pont akkor van a legnagyobb esélye Natsu ellen, ha nem használ tüzet, hanem szimplán "csak" hakit használ. Azt sajnos nem tudni, hogy Sabo mennyire bírja ki a villám alapú támadásokat, mert akkor itt képbe jöhet a villámló tűzsárkány forma. Mindkettő pusztakezes harcban jól képzett és fizikailag erős harcosok. De szerintem szívósságban és állóképességben Natsu jobb. Így ugyan kis fölénnyel, de Natsunak adom.

Na ez megint egy nehezen eldönthető küzdelem. Szerintem Ruby és Maka egyformán jól forgatja a kaszát, így fegyverkezelésben mindketten közel azonos szinten állnak. Viszont Ruby kaszájába be van építve egy lőfegyver is, így ő képes távolsági támadásokra is. Maka és Soul jó párost alkotnak, jó harcosok, Ruby viszont egy hidegvérű gyilkológép. aztán ott van Rubynak az a képessége - aminek a neve nem jut eszembe - amikor hirtelen felgyorsul és pillanatok alatt cikázva, nagyon gyorsan akár több ellenfelet is lekaszabol.
Nehéz döntés, legyen döntetlen.

Félistenek csatája. Ezen tényleg lehet agyalni. Mindkettő egy vadállat. Fizikai erőben Meliodas a jobb. Szívósságban egyformán kemények, Gildarts viszont tapasztaltabb harcos. A felkockázós mágiájával meg tudná szívatni a lovagot, de szerintem megölni nem tudná. Szerintem vagy döntetlen lenne, vagy Meliodas egy nagyon pici fölénnyel győzne.

Én is írok párat, legyen most egy kis női harc:

Nami (One Piece) vs Temari (Naruto)
Hinata (Naruto) vs Boa Sandersonia (One Piece)
Erza Scarlet (Fairy Tail) vs Tsunade (Naruto)
Esdeath (Akame ga Kill!) vs Diane (Nanatsu no Taizai)
Kalifa (One Piece) vs Sakura (Naruto)
Minerva (Fairy Tail) vs Boa Hancock (One Piece)

Jokerke
Bár igaz, hogy egyformán jó harcosok, Ruby gyorsabb és távolsági előnye is van. Ezek után én Rubynak adnám...
Ha nem lenne a Soul Eater manga. A mangában Maka és Soul képesek repülni http://vignette1....1130212820 , manifesztálni tudnak egy Fekete Vér öltözéket http://static.com...+dress.jpg , és a Noise Cancelling képességgel képesek lenyugtatni az ellenfelük annyira, hogy az egy helyben megáll http://b.mhcdn.ne...1285039143

Én személy szerint Makáéknak adom a győzelmet.

Krisz7199 írta:

Félistenek csatája. Ezen tényleg lehet agyalni. Mindkettő egy vadállat. Fizikai erőben Meliodas a jobb. Szívósságban egyformán kemények, Gildarts viszont tapasztaltabb harcos. A felkockázós mágiájával meg tudná szívatni a lovagot, de szerintem megölni nem tudná. Szerintem vagy döntetlen lenne, vagy Meliodas egy nagyon pici fölénnyel győzne.

Gildarts tapasztaltabb? Javíts ki, ha tévedek, de Meliodas több mint 3000 éves.Ikszdé Fizikai erőben és szívósságban közel egy szinten vannak, és bár igaz, hogy a felkockázós mágia sok gondot okozhat, viszont Meliodas vert már vissza hasonló mágiát Full Counterrel. Magyarul én is Meliodasnak adnám.

Erza Scarlet (Fairy Tail) vs Tsunade (Naruto)
Tsunade fizikailag erősebb és regenerálódni is tud. Meg tud idézni egy háromemeletes családi ház méretű csigát, ami savat köp és segít összefoltozni Tsunadét amikor a homlok-izé már nem elég. Erza jobban képzett, változatosabb az arzenálja, szívósabb és éles fegyvereket használ, ami ellen Tsunade pusztakezes harcmodora nem épp a legjobb választás. Ha nem akarja, hogy a karja, lába, feje a mögötte lévő pocsolyában végezze akkor folyamatosan kerülnie kell Erza pengéit. Én kis fölénnyel ugyan, de Erzának adnám győzelmet.

Saitama vs Accelerator
Nem olvastam, néztem még a To Aru Majutsu Indexet, de amit eddig Acceleratorról hallottam elég ahhoz, hogy gondolkodás nélkül neki adjam a győzelmet. Saitama meg se tudná érinteni. Az ütései és rúgásai vektora egyből elkerülné őt.

-----------
Ide írom pár korábbi harc ötletemet:
Anakin Skywalker (Star Wars; mielőtt lávába pottyant) vs Darth Vader (Star Wars; miután lávába pottyant)
Urahara Kisuke (Bleach) vs Stein + Marie (Soul Eater)
A Hét Halálos Bűn (Nanatsu no Taizai) vs Natsu, Gray, Erza, Lucy, Gazille/Gajeel, Laxus, Juvia (Fairy Tail)
Kishibe Rohan (JJBA) vs Hyosube Ichibei (Bleach)
Weather Report (JJBA) vs Storm (Marvel)

És egy újat is:

Coco (Toriko) vs Askin Nakk Le Varr (Bleach)

Gman2
Coco vs. Askin
Ok, értem én, immunisak egymás mérgeire, tök poén, de Coconak nem is kell méreg, egyszerűen odamegy és kiüti az ellenfele torzóját a végtagjai közül. Jó, mondjuk, hogy méreggel kell megölnie Askint. Ok, poison gunnal szitává lövi, majd egy méregpengével felaprítja és végül a biztonság kedvéért még rá is dob 42 tonna szilárd mérget. Na de mondjuk, hogy muszáj halálra mérgeznie. Az is megy neki. Kielemzi Askin testét és ha csak egyetlenegy hibás gént talál, akkor azzal fingatja meg. Askin viszont nem tudom, hogy tudná bántani Cocot. Még ha sikerülne is, kiderülne, hogy az csak egy klón volt.
Még a 0% is sok a quincy-nek.

Az a baj, hogy egy erősebb Toriko karakternek nekimehet mondjuk a teljes FT szereplőgárda, akkor is győzne. Kapásból mondok 15 karaktert akik megerőltetés nélkül ölnék meg Freezát, vagy akár Cellt is.

Akuma (Street Fighter) vs. Hanma Yujiro (Baki the Grappler)
Gai vs. Silver Fang (One-Pounch Man)
Szerkesztette: Gman2 - 2016.05.17. 16:28

Krisz7199

Ezt a lovagok nyerik. A lovagok többsége fegyverrel, pusztakézzel és mágiákban is erősek. A mágusok pedig - Erza kivételével - csak pusztakézzel és/vagy mágiával harcolnak. Szerintem csak Diane egyedül képes lenne leverni egy Gazille-Gray duót. Gazille és Gray állnák a sarat. Laxus, Erza és Natsu nem csak állnák a sarat, hanem még okoznának is kisebb-nagyobb gondokat, de csak egy ideig. Juvia és Lucy itt nem is igazán tudna labdába rúgni. Állóképességben és küzdőszellemben mindkét team egyformán kemény és eltökélt. Viszont fizikai erőben, sebességben a lovagok jobbak.

Én is írok pár harcot, legyen csapatharc:

CP9 vs Akatsuki
Lucci vs Deidara
Kaku vs Kisame
Jabura vs Kakuzu
Kalifa vs Konan

Szalmakalapos kalózok vs Konohai nindzsák
Nami vs Hinata
Usopp vs Shino
Franky vs Neji
Chopper vs Choji
Brook vs Kiba és Akamaru
Nico Robin vs Rock Lee

Mágusok (Fairy Tail) vs Alkimisták (és homunculusok) (FMA)
Gazille vs Edward
Gray vs Roy Mustang
Natsu vs King Bradley
Laxus vs Greed
Erza vs Lust
Szerkesztette: Krisz7199 - 2016.05.17. 20:45

Shiro
Gazille vs Edward
Ennél már csak az nagyobb trollság, ha Alphonse-t állítod ki ellene.

Gazella lerágja a törpe mágus karját, aztán volt nincs pacsival varázsolás.
Ed kéz láb kombóval még előhozhatja az alkimista köröket, de lerágott végtagokkal eléggé mozgáskorlátozott lesz. Ha össze tud hozni egy támadást, azt szerintem Gazella simán tankolja. Na meg ő alapból erősebb, plusz már árnybarát is lett belőle.

Alnak akkor van esélye, ha még végtagjainak lerágása előtt rá tud dobni valami transzmutációt Gazellára. De mivel az ellenfele jelentős fizikai fölényben van amellett, hogy hasonlóan jó közelharcban, ez nem száz százalék, hogy menne neki.

70%-30% Gazella - Edvard

Gray vs Mustankg

A tűz üti a jeget, csak az a kár, hogy Gray nem látta a pokemont:
http://naruto-kun...ail/089/14

Pár oldalt visszalapozol és láthatodd, hogy az ellenállása is jó a tűzzel szemben.

Gray win.

Krisz7199
Írok pár csatát.

Netero (Hunter x Hunter) vs Krilin (Dragon Ball Z)
Kuvira (Korra legendája) vs Hinata (Naruto)
Naruto vs Tienshinhan (Dragon Ball Z)
King (Nanatsu no Taizai) vs Doflamingo (One Piece)

Gman2
Kuvira vs. Hinata
Elsőre ez egy érdekes harcnak tűnik, de jobban belegondolva Kuvira a Naruto világában egy nagyon középszerű doton használó lenne. Ráadásul, bár átlagos emberek között kiemelkedő harcos, de egy ninjával szemben fizikailag is nagy hátrányban van. Szerintem ez egy ingyen győzelem Hinatának.

King vs. Doffy
A tündérkirályfi szerintem messze a leggyengébb a hét bűn között. Nem gondolom, hogy elég nagy pusztítóerővel rendelkezik ahhoz, hogy földre vigye a tank Doffyt, de egy ideig még a haki áttörése is problémás lenne. Még e védekezés is nehéz, meg King fegyverarzenálja kicsit kisebb létszámmal bír, mint az awakeninggel gyártott fonalak. A kővé változtatás viszont sakk matt. Kár, hogy esélyes, hogy az is csak egy klónt talál el.
70% Doffynak.

Bambina vs. Namek arc Freeza, egyből a végső formájában.
Külföldi fórumokon sokat vitáznak ezen, bár én nem értem, hogy Dermesztőnek hogy lenne bármi esélye, hát itt is megkérdezem.

Ugrás a fórumra: