Kérdések az oldallal és fórummal kapcsolatban
Tapion-sama
IDead írta:

sziasztok olyan kérdésem van hogy ti ezt ingyen csináljátok e mert ha igen akkor
szeretnék segíteni ám bár nem tudom hogyan formázátok a feliratot és milyen programmal dolgoztok ha ehez kapnék infót akkor gondoltam arra hogy szabad időmben elkezdek videókat készíteni olyan régi animékről amit szerintem érdemes lenne lefordítani és azokra nincs is határidő emelett kezdésnek jót tesz a gyakorlás
válaszotokat előre is köszönöm

A legfontosabb részre egyetlen kolléga sem válaszolt: igen, mi ezt teljesen ingyen, a szabadidőnkben csináljuk, egyfajta hobbiként. Nemrég volt feliratformázó felvételi, itt találsz róla részleteket: https://www.narut...dmore=2025

Egyelőre azt javasolnám, hogy ha tényleg érdekel a téma, merülj el benne és autodidakta módon tedd magadévá a tudást, ugyanis jelenleg is zajlik 5 formázó kiképzése, és egyszerűen nincs kapacitásunk még egy személyt elindítani az úton. De később még biztos lesz lehetőség ^^
Ha úgy érzed, megtanultál mindent, amire szükséged lehet, nyugodtan küldd el a munkádat a hírben található e-mail címre.

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

dungeonlord
Sok év után ismét megkérdezem, mikor lehet változtatni a szavazásokon, amit a régi fórumon lehetett?
Idén lesz valami?

Tapion-sama
Ha szerkeszted a hozzászólásodat, amellyel a szavazást létrehoztad, módosíthatsz az opciókon.

A felirat sosem késik. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akarjuk.

dungeonlord
Komoly? Hm akkor majd csekkolom, mert egyenlőre egy frissítés lehetőség találok, ami nekem elsőre 0-as tűnik, és azt nem tudom, hogy akik arra szavaztak, azoknak újra biztosítja a szavazás vagy nem .

1 nap tolok egy tesztet, ha lesz időm .
Szerk:

Semmit se változott . -.- .
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.03.16. 11:02

Tapion-sama
Látványosan változtattam az opciókon. Szerintem működik.

dungeonlord
Nop,nope, és nope .Mindent kipróbáltam , kerestem 2 segitőt, és ugyanazt mondták .
A legjobb esetben is szavazásodat törölhetted, de utána nem szavazhatsz.
Ha véletlenül törlöd az egyiket, akkor azt nem tudod visszaállítani :
Röviden
1
2
3
4
5
Ha törlöm a 3 , akkor azt nem lehet visszailleszteni , pontosabban beilleszteni közéjük. Így a list aljára kerül ,
1
2
4
5
3
és ezt csak akkor fogadja el, ha egy új válasz hozzáadása teszek alá , mert anélkül el se fogadja .
Törlés kb ennyit ér .
Frissítés pedig törli a szavazásodat, de cserében nem enged újra szavazni .

Egy alkalmas szavazásra még talán elmegy, de ha hosszú távra tervezed ,akkor nem érdemes használni .

Régi fórumnál lehetett szerkeszteni, közéjük illeszteni, 1-10 növelni a szavazást.
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.03.16. 12:40

raptor9812
Sziasztok egy kérést szeretnék tolmácsolni remélhetőleg nem csak az én nevemben!
-Így hogy ki lett véve az oldalon a hozzászólás opció ahol sokan kifejezhették hálájukat a feliratért és lektorálásért ezért csatlakozok azokhoz akik azt javasolják hogy legyen egy köszönöm opció az oldalon beépítve, úgy gondolom ez közösen jót tenne mind a fordítónak mind a nézőnek. vagy ha nem is köszönöm opció akkor legalább egy like opció ami még mindig több mint a semmi.
ui: sajnos a legtöbb ember úgy van vele hogy lustaságból vagy csak megijed a fórumtól és inkább nem írja be azt amit az oldalon mondjuk lehet megtett. (vagy nem tudom :P)

"History remebers kings, not soldiers"

dungeonlord
Támogatnám, de nem . Ha ez a csapat xxx órát fordít , és szerkeszti a szöveget, akkor az a minimum, hogy regisztrálsz, feljössz és pár szóval megköszöni. Ha valóban komolyan gondolod,akkor nem fog fájni az 2-3 perc köszönet írás ^^
Én szerintem.

goku5
Magán az oldalon bármit is csinálni csak regisztrálva lehet.
Én is mérhetetlenül hálás vagyok azoknak akik fordítják a műveket szabadidejükben és teljes mértékben megérdemelnek legalább egy köszönöm öt de de szerintem a fórum nem arra való hogy akár oldalak csak azzal teljenek hogy köszönöm szépen!
Szóval a mostanit tudom én is támogatni meg nem is. Bár manapság én is csak a fórumot használtam.

Bastian
Hmm...

Én nem látok arra utaló információt, hogy mostantól a fórumra várjuk a köszönetnyilvánítást. Ajánlom mindenki figyelmébe a Fórumszabályzat paragrafusát.

A szememben ez egy szűrő.
Aki ténylegesen törődik a munkánkkal, az igenis kisajtol magából egy értelmes hozzászólást, ami hosszabb 4 szónál. Aki nem képes erre, az egyelőre köszönje meg fejben, nem lesz többet sértődés a dologból. Közösséget építeni, normális beszélgetést folytatni a fórumon lehet.

Szintlépcső:
"K-Köszi!" --> ELÉGTELEN
"Köszke a részt." --> ELÉGTELEN
"Köszke a részt. A dolgok egyre jobban kezdenek beindulni." --> Semleges, de ELÉGSÉGES
"Köszke a részt. Nagyon tetszett a heti epizódban, amikor XY bedarálta Z-t. Kíváncsi vagyok, Z hogy fog kikerülni a szorult helyzetből." --> JÓ

Minden a "JÓ"-nál hosszabb hozzászólást örömteli olvasni. Tudom, hogy vannak emberek, akik képesek rá. ^^
Ne keressük állandóan a kiskapukat, vagy hazudjunk magunknak, hogy nem internetezünk annyit, hogy egy "Köszönöm!" leírásán kívül nincs időnk másra. Kedvenc sarkalatos példámmal élve, senkinek nincsen pisztoly nyomva a tarkójához, hogy össze kelljen csapnia 3 szóban, azt is helyesírási hibákkal tarkítva a hozzászólását. Ha valaki késztetést érez magában, írja le nyugodtan a gondolatait, nem kell kapkodnia.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

raptor9812
Mondjuk teljesen jogos amit írsz Bastian.
Mindegy egy próbát azért megért, nekem semmiféle terhet nem jelent, hogy fórumon kell véleményt nyilvánítani sőt örülök neki, hogy nem kell két helyre írnom. De egy köszönöm-re azért szívesen nyomtam volna :).
Köszi a választ!

"History remebers kings, not soldiers"

dungeonlord
Feliratot megbeszéltünk, de a szavazással mi lesz? :D Jegelve lesz ? :D
Szerk:
Értem, ripp szavazás !
kepkezelo.com/images/nlczwbqzjj49tucnc8n6.gif

Szerkesztette: dungeonlord - 2020.03.29. 11:43

Tapion-sama
Nem tervezünk több munkát és energiát fektetni egy mára már elavult rendszerű oldal apróbb, az alapvető működést nem akadályozó hibájának/hiányosságának kijavításába.
És egyelőre más fejlesztést sem tudunk végrehajtani, tekintettel arra, hogy a járványügyi helyzet erősen gátol minket az új szervergépünk megvásárlásában, beszállításában, elhelyezésében, beüzemelésében. Pedig 2-3 év után végre elérkeztünk ahhoz, hogy lépni tudjunk. Amint meglesz az új vas, valószínűleg nulláról felépítünk egy teljesen más alaprendszerű oldalt. Épp ezért a jelenlegi oldalon ehhez hasonló finomhangolásokat már egész biztosan nem fogunk végezni.

surrda25
Üdv egy másik oldalon hallotam hogy a Douluo Dalu
Című animet ti viszitek tovább.?! Ayagival megállapodás kötöttétek ?Ha igen hol? mikor ? Már nagyon várom az egyik legjobb leg lég lég várom várom már nagyon rég várjuk nagyon sokan

Tapion-sama
Nem mi visszük tovább. Ayagii viszi tovább a csapatunk tagjaként. Az egyeztetések jelenleg is zajlanak a publikálást illetően.

Ugrás a fórumra: