Shiro
------------------------------------ Szerk.

Szereplők kibeszélése.
Szorítkozzunk a személyiségük és történetük megvitatására. A technikáik tárgyalására van külön téma.

------------------------------------ Szerk.

Előző inkarnációmban mondtam valami olyat, hogy Piccolo amúgy sohasem volt gonosz, csak próbált megfelelni apja örökségének. Pl amikor Gokuval küzdött a Budakaion. hiába csinált hatalmas pusztítást, mégsem ölt meg senkit, mivel előtte a fenyegetőzésével, és a bemutatkozásával jól elkergette a publikumot.
Amikor átlövi Goku vállát, akkor is csak kínozza, hogy "ne lássátok mekkora gonosz vagyok", ám megölni nem kísérli meg
Na meg aztán öt évig nyugton maradt. Oké, hogy nem támadt Gokura, de mások életével simán zsarolhatta volna.

De aztán rájöttem, hogy ez az egész egy hülyeség.

Francia barátaink azt a nevet adták Piccolonak, hogy Petit Couer. Mivel mi a franciáktól vettük át, hát abban a tévhítben éltem, hogy a Petit Couer ezonos az Ifjú Sátánnal. Vagy maximum Kicsi Ördögöt jelent.

Nem gyerekek. Azt jelenti:

Kis Szívem.

Na ilyen névvel próbáljatok meg démonkirályként tetszelegni!

Szóval nem azért nem kezdett öt évig embereket irtani, meg városokat rombolni, mert ő olyan jó gyerek, vagy mert tartott Gokutól, hanem mert ha meghallják a nevét, akkor az emberek a túlvilágra röhögik magukat.
Előbb, mint hogy ő végezne velük.
Nomen est omen.
Szerkesztette: Cartnecker - 2016.03.08. 12:25

Coelho
Az egyik kedvenc szereplőm, kár hogy nagyjából a Frieza saga óta egyre jobban mellőzve van a sorozatban (a Superben a verseny során sem volt sajnos túl nagy szerepe). Jó lenne, ha valahogy lépést tudna tartani Gokuval és Vegetával.

Egyesítve 2016.04.20 20:51:40:
vanNyommel írta:

ezért akarom megtudni a választ... tudom hogy bekavar meg minden de amikor megismerte Goku Bulmát akkor akkor Goku olyan 8-10 éves volt Bulma meg 14 talán, ha jól emlékszem... Vegita biztos hogy idősebb Gokunál ugyanis Vegita Radizznál egy pár évvel fiatalabb.
A 3 fős csapatukban Vegita(kb.23) volt a legfiatalabb majd jött Radiz(kb.26) és végül Nappa(kb.31)...
ha minden igaz a Z elején goku 18-20 éves volt.
a korokat saccperkábéra mondom, de ezt Földi Időszámítással írom... Saiyan számítással biztos másabb...

Goku a Dragon Ball legelején 12 éves.

Itt azt írják, a Battle of Gods saga idején 41 éves (fizikailag 34 éves).

http://dragonball...s_and_ages

Ha jól emlékszem, utána 3 évig volt a tér-idő szobában, tehát 44 éves lett.
Szerkesztette: Coelho - 2016.04.20. 20:51

vanNyommel
akkor ha jól veszem ki a dolgokat akkor Vegita kb 5 évvel idősebb Gokunál... és a másik topicban a számításaim is helyt állnak:D De viszont Vegita Fizikailag 2 évvel idősebb

Kaio-ken
FINAL FLASH

http://-
Coelho
Vegeta is halott volt egy ideig, de nem olyan sokáig, mint Goku. A tér-idő szobában azt hiszem, ugyanannyi időt töltöttek el.

vanNyommel
kicsit bonyolódik ezzel...
ugyan annyit voltak a téridőben de Vegita csak rövid ideig kb 1 hétig volt halott, míg Freeza megölte lement a bunyó majd feltámasztották és utána Buu is kicsinálja de engedélyt kap hogy vissza jöjjön a földre majd később pedig feltámasztják...

Kaio-ken
FINAL FLASH

Shiro
Vegita a Cell játékok idején, még visszament a szobába egy vagy két évre.

Dermi és Buu elleni halálát meg inkább csak órákban számoljuk, ami semmi ahhoz képest, hogy Goku vagy nyolc évig szagolta alulról az ibolyát.

Szóval most az eredeti korkülönbséget is beleértve van vagy tizenöt év Podravka javára.

vanNyommel
de ez földi időben van számolva... mennyi Saiyan számítással???

Kaio-ken
FINAL FLASH

Morbyd
vanNyommel írta:

de ez földi időben van számolva... mennyi Saiyan számítással???

Már ne haragudj, de mi az a "saiyan számítás"? Mire gondolsz?

vanNyommel
arra hogy a saiyanoknál mennyi ideig tart egy év??? mert a földön ugye 365 nap... erre gondolok...
lényegében: a saiyanok hogy számolják az idő múlását???

Kaio-ken
FINAL FLASH

Morbyd
Nem hiszem, hogy ez említve lenne a bárhol is a sorozatban.

goku5
Gondolom mivel már ők is a földön élnek úgy mint a földiek. De szerintem eddig se igen számolták, törődtek az idővel. Pláne ha vesszük a sok tér idő szobás edzésüket.
Goku amúgy 7 évig volt halott.
Goku és vegita között olyan kb 10-15 év lehet a különbség.

Shiro
A GT-ben az újjáteremtett Plant bolygó a Föld pályájára került, ergo ott is feltehetőleg 365,256 nap volt egy év. Hogy eredetileg mennyi volt fene tudja.

...

Kis Gugli
http://scifi.stac...time-frame

Hogy a Z hányadik részében volt nincs kedvem és energiám utánanézni, így elhiszem, abban viszont szinte biztos vagyok, hogy a mangában Raditz nem említette mikor robbant fel a bolygójuk.

Goku ekkor 25 éves volt ha azt osztod 3-al, 8,3-at kapsz.
Durván a Plant bolygó 8 földi év alatt járja körbe a pályáját.

Szóval osztunk nyolcal, és megkapjuk, hogy Goku nagycsoportos, míg Vegita most kezdte az iskolát.

Testi fejlődés.
Goku 12 éves volt a DB kezdetekor. Ekkor kb egy magas volt Oolongal, aki 121 cm, és ha minden igaz nem nőtt sorozat folyamán.

Tehát Goku ez alapján 12 éves korában egy kb 7 éves gyerek fejlettségi szintjén volt. (köépső oszlop, hiszen felnőtt korában 175 cm magas)
http://www.gekkon...ttabla.pdf

A 22. torna idején 16 évesen, alacsonyabb, mint Roshi, aki 165cm. Krilin felnőttként 153 cm Kérdés az, hogy Goku el e érte ezt a magasságot? Ha nem, akkor 140 cm-re saccolnám.

Chaos 138 cm magas. Jó kérdés, hogy ő nőtt e, vagy csak a rajzstílus változott.

Goku 16 évesen kb 140-150 cm ami 10-12 éves kornak felel meg az embernél. Ha összevetitek tán még fiataabb nak is néz ki, mint Gohan a Cell játékok idején, aki ekkor 11 éves volt

23. tornán
19 évesen Bulmához illetve Chichihez hasonlítva magasságát kb 14-15 évesnek mondanám.

Szóval ha lhet általánosítani, akkor ameddig el nem érik a felnőtt kort, a csillagharcosok kb 4 évvel vannak lemaradva növekedésben az emberekhez képest.

Ha a mostani külsejüket nézzük, akkor Goku (38) a húszas évei közepén Vegita (53) pedig a 30-as évei elején járhat.

Habár a DBS rajzolásával Yamchát nem mondanám többnek húsznál, pedig valójában 46 éves.
lehet Yamcha csillagharcos? XD (+ ott a Yamcha - Gohan hasonlóság meme is)
Szerkesztette: Shiro - 2016.04.22. 22:26

Morbyd
Én úgy vettem észre, hogy a gyerekkoruk valamivel el van nyúlva, viszont olyan 17-18 éves koruk körül hirtelen érik be az ugyan ilyen idős embereket. Utána meg ugyebár jön a lassú öregedés. Ebből is gondolm, hogy nagyon is rendjén van az, hogy Goten és Trunks még ilyen kicsik. Hiszen még annyi idősek sincsenek mint Goku volt a DB elején, aki szintén olyan 16-18 éves korában nőtt meg hirtelen.

Kai-san
A kedvenc karakteremet nem igazán találjátok ki, a bajnokságon olyan erős volt mint vegeta csak fiatalabb, Goku és Vegeta után ő a leg erősebb .

Do what is right not what is easy!

Shiro
Mármint Hitre gondolsz? Kb ő volt ugyan olyan erős, mint Vegita. Csak háta veteményes herceget meglepetésként érte az időzavar.

Csabika meg messze nincs olyan erős, mint Vegita. Tehetséges a kölyök, de van még mit tanulnia.

Ugrás a fórumra: