Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
JoJo's Bizarre Adventure (JoJo no Kimyou na Bouken)
Bastian
A nevem Doppio - King Crimson vs. Metallica
i.imgur.com/GCyuYeil.jpg

Kaptunk egy előrehozott, és kibővített visszaemlékezést, aminek nagyon örültem. Mind a mai napig megy a vita arról, hogy ki az eredeti személyiség, Doppio vagy Diavolo (Hihetünk az "ismeretlen" hackernek a nevét illetően), a David Production pedig meghozta a salamoni döntést, és a csecsemő már a születése után egyértelműen rendelkezett mindkét személyiségével. De ez a csecsemő még nem volt zöld...
Donatella szövegét Trish karakter leírásából merítették, amiben benne volt, hogy nem szereti a rovarokat, a bűzlő férfiakat, és mindent, ami nem gyönyörű. Lánya anyja, vagy anyja lánya? :hmm

A várva várt harc Risotto és Doppio között csak helyenként okozott csalódást, amiatt a pár állókép miatt, amikor Doppio pengét hányt, vagy tűk törtek elő az arcából. :/
A Part legnagyobb iróniája, hogy ha a Squadra és a Buci csapat összefogott volna, akkor simán megfingathatták volna a Bosst. De miután a Buci csapat elvégezte a piszkos munkát, esélytelen volt, hogy Risotto összeálljon velük a végére. Kár érte, mert a szó legszorosabb értelmében lett megfosztva a győzelemtől. >.<

Na, és akkor Abbacchio...
A David Production kegyetlenül érti a dolgát, amikor a szomorú részekről van szó. Nem éreztem gyakorlatilag semmit sem a mangában ennél a résznél, sőt a karakterét sem kedveltem, de itt mégis lesújtottak a történtek. Ráadásul a mangában Abbacchio nem mosolygott a végén, vagy vitatható, az animében pedig mosolyog, mert tudja, hogy Giorno ki fogja találni, hogy mit akart, és a végén az animében még azt is látjuk, hogy Abbacchio helyén sárga virágok nyíltak...

Jöhet Csokidoki és hűséges segédje.
Ó, a következő BD/DVD-t eltolták 1 hónappal júniusról júliusra, és ezen lesznek elvileg a Clash és Talking Head részek. Tényleg komolyabb korrekció várható. :]
----------

Green Day és Oasis
i.imgur.com/XnJ3hShl.jpg

Ezen is túlestünk.
A legendás 7 oldalas MUDA roham... Fenomenálisra sikeredett! Steely Dan olcsóbban megúszta, mint Cioccolata. :"]
Reméljük, nem emésztette fel a költségvetés utolsó tartalékait. :lol
Ó, és majdnem elfelejtettem: Green Day most először volt megcsodálható lábakkal. Eddig sehol, semmilyen formában nem rajzoltak hozzá lábat tudtommal. Most a Stand adatos résznél megtört a jég. :D

Secco harca viszont valamiért nem tetszett. Direkt el is olvastam még egyszer a mangában, de nem jövök rá, hogy mit nem sikerült visszaadnia az animének. Talán tényleg túl sokat úszott volna a föld alatt, háttérzene nélkül? :hmm

Viszont a mai epizódban... Jön a lépcsős leleplezés. *.*
Valamint megosztanám eme, a Modern Crusaders által inspirált fanmade ED-t, ami a Part 6-hoz készült. Disco ballad csatornáján vannak még remek JoJo-s tartalmak. B-)

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Giovanna
Akik nem olvasták a magát azoknak SPOILER jön!

Giorno
Remélem így majd jobban megtudom érteni a GER működését, mert nem teljesen értem xD Valaki elmagyarázná nekem, hogy működik a Gold Experience requiem?:)

Bastian
GER

Araki sem tudja. :lol
Minden képességet, állapotot a nullával tesz egyenlővé, negál, ugyanakkor Giorno sincs teljesen tisztában a korlátaival. Az "egy" halált is negálja, de cserébe a halál nem lesz meg nem történt, hanem az illető meghal, majd negálva lesz a halála, majd megint meghal... És ez a végtelenségig játszódik.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

Giovanna
GER
Akkor ez majdnem ugyanolyan mintha visszatekerné az időt újra és újra a végtelenségig, csak sokkal dizájnosabb a megfogalmazás :lol

Köszi a Választ Bastian!

Bastian
GER

Az a része csupán a sors iróniája Diavolo számára.
King Crimson ugyebár lát egy jövőképet, és Diavolo a kedve szerint törölhet egy időközt, hogy megakadályozza a bekövetkezését, vagy pont eljusson ahhoz a jövőképhez. És amíg töröl, addig rajta kívül senki sem változtathat a pozícióján. GER azonban negálta ezt az egészet, és Diavolo ugyanott maradt, ahonnan a törlést indította, és tehetetlenül be lett darálva GER által. GER pedig a halálának valósságossá válását is negálta, így Diavolo soha nem lelhet örök nyugovóra (Maximum Giorno halálával), a végtelenségig visszakerül egy olyan pontra, ahol meghal, majd magához tér, majd megint meghal, és ezt a végtelenségig. Kira olcsóbban megúszta.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Lad
Blood, Bastian, jelentem befejeztem a mangát. Sokáig tartott, de végigolvastam, és huh eléggé megérte. Kösz az ajánlást. :D
A part 2, 4, 5, 6, 7 nagyon jó volt. A part 6 végén pedig csak pislogtam, mint hal a szatyorban.

Viszont a mostani ív számomra elég vegyes, nem rossz, de különösebben nem is jött be eddig.

Bastian
Lad...

Welcome... to the True Man's World! B-)

i.imgur.com/IenRHO5.png

bloodbath
Mindig örülünk, ha gyarapodik azon embereknek a száma, akik kedvelik a JoJo-t. ^^
Azt sajnálom kicsit, hogy közben nem írtál Bastiannak, mert én például körülbelül minden fejezetnél ráömlesztettem egy csomó kommentárt, és mindig érdekes magyarázatokkal és tényekkel szolgált a történéseket vagy Arakit illetően. Persze ezeknek utólag is utána lehet olvasni, de nekem jobb volt olvasás közben kapni az információkat. :D De ha bármikor bármit meg szeretnél beszélni, állunk rendelkezésedre. :3

A JoJolion kapcsán nekem is vegyesek az érzéseim, de inkább amiatt, mert az elkényeztetett fanok életét élve a színes verziót követjük csak, ami egyrészt jócskán le is van maradva a fekete-fehértől, másrészt pedig már nem is tudom, hány szünet volt benne - például most sem jött hónapok óta egyetlen fejezet sem. Ezek a szünetek azért jócskán betettek nálam az olvasás élményének, de majd ha egyszer véget ér a Part, úgyis újraolvasom, de az még nagyon sok idő. ^^' Viszont nekem az nagyon tetszik, hogy nem tudunk semmit Josuke múltjáról, mert szeretem a nyomozós sztorikat. :$

Bastian írta:

Lad...

Welcome... to the True Man's World! B-)

És mi van a nőkkel? :hmm

i.imgur.com/9tW1BhF.jpg

Bastian
A nőknek marad Dolomite mocsara, a True Chicken's World. :(

i.imgur.com/IenRHO5.png

bloodbath
Erre igazán nem számítottam. Ikszdé Köszönöm, inkább maradok a True Man's World-nél és átmegyek Hot Pants-be. :lol

i.imgur.com/9tW1BhF.jpg

Bastian
Nem javaslom. Cream Starter is elég beszédes. ;)

i.imgur.com/IenRHO5.png

Lad
Először szerintem még egyszer el kéne olvasnom, mert a legtöbb kérdésemet az elnyúló haladásomnak köszönhetem (talán februárban kezdtem és vagy 2-3 hete fejeztem be). Így elsőre kb. csak a legfontosabb mozzanatokra emlékszem. :D
Pl. a Vento aureo végét mindenképp újra kell olvasnom, ott kicsit összefolytak a dolgok.

Én nem vártam a színesre, szóval nekem nem a hónapos kihagyás okozza. Valamiért nem jön be annyira, mint a korábbiak. Igazából én sem nagyon tudom megmagyarázni miért.

bloodbath
Én is újra fogom olvasni majd valamikor, főleg, hogy a Part 4-ig csak animéztem, és utána tértem át a mangára. Viszont számomra nagyon nagy szenvedés gépen olvasni, úgyhogy szerintem nem is haladtál lassan, a fejezetek számához képest sem. :D

Lehet a túl sok rejtély? Bastian, Te olvastál valami hasonlót a kommentek között? :hmm

i.imgur.com/9tW1BhF.jpg

Bastian
Ki vannak már éhezve az emberek a főgonoszra. Valamit úgy érzik, hogy Lakodalom Lajos (Damo Tamaki) után leült a sztori.

----------
Muszáj bepótolnom az elmaradt kötelességemet. :]

A neve Diavolo
i.imgur.com/t8nvh13m.jpg

Jelentem, hogy a lépcsős leleplezés fantasztikus lett. Sasuga David Production! B-)
Chariot Requiem "higany" állagát is szerintem eltalálták.

Csendesen szól a Requiem
Kreatívan megoldották a lélekcserélős dolgot a seiyuuk. Általában hasonló eseteknél egyszerűen csak másnak adják a hangjukat, de itt próbálták az adott karakter személyiségét visszaadni a test eredeti tulajdonosának hangjával. Ono Kensho jól utánozta Naranciát. ^^
Tudtam, hogy a halálesetet méltóképpen fogják kezelni a mangával ellentétben, de hogy így... Fugo egy dolog volt, de a repülőgép árnyékával rendelkező madár, ami visszarepül Szardiniára, Abbacchióhoz. Fránya hagyma! ;_;

Diavolo felbukkan, Királyok királya, Gold Experience Requiem
Amit Doppio halálától elvettek, azt már-már stílszerűen megkapta Buci. Szívbemarkoló volt a mennybemenetele. A szememben a Part igazi hőse. :"]

GER pedig... GER. ^^"
Mind a mai napig megy a vita a korlátairól. El kell fogadnunk, hogy ennyit láttunk belőle, minden messzemenő következtetés rajongói agyszülemény, nem bizonyítható. Akármekkora mocsok is volt Diavolo, azért tartom magam hozzá, hogy túlzás, amit kapott, még ha az "ismétlés" effektust jól meg is valósították.

Alvó rabszolgák
Talán a legszokatlanabb epilógusa egy JoJo Part-nak abban a tekintetben, hogy időrendi sorrendben visszaugrottunk egy, a Part kezdete előtti eseményhez. :hmm

Többféleképpen értelmezhető, hogy mi történt:
- Mindenkinek a sorsa kőbe van vésve, amin nem lehet változtatni. A sors rabszolgái vagyunk, így Mista tettének semmi értelme nem volt, nem sikerült változást elérnie. Fájdalmas megpróbáltatásokkal teli útjuk lesz, amit nem fognak mind túlélni, azonban lehet, hogy egy nagyobb jó érdekében megtalálják az útjuk értelmét. Mind "alvó rabszolgák", akik ha felébrednek, rátalálhatnak életük értelmére.
- Mista megváltoztatta a sorsot, Buci nem fog fájdalommentesen meghalni, feltehetőleg a King Crimson-nal való találkozása után. Cserébe viszont Abbacchio és Narancia is vele tart majd, viszont sikerül elérniük azt a bizonyos "nagyobb jót".

Giorno asztalán szép kikacsintás volt a cipzár, a bor, és a virág.
Egy kis Trish kiegészítés azért még belefért volna, de a manga is spórolt vele. :/

Összességében a legjobb animált JoJo Part lett szerintem a Part 5. Látszik, hogy a David Producion élvezett dolgozni rajta. Csak így tovább a jövőben is, egészen a Part 8-ig! *.*

i.imgur.com/3B2844dm.jpg

Már csak egyetlenegy kérdésem lenne a Part 6 animéje előtt: Do you believe in gravity?

i.imgur.com/IenRHO5.png

Lad
Lehet meg kéne néznem. A King Crimson vs. Metallica harcot láttam yt-n, az nagyon jó volt. Mikor Doppio idegességében a standjével csapkodja a talajt, ott majdnem bepisiltem a gyönyörtől. :D

Bastian írta:
Már csak egyetlenegy kérdésem lenne a Part 6 animéje előtt: Do you believe in gravity?

laughs in fast forward

Ugrás a fórumra: