Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
JoJo's Bizarre Adventure (JoJo no Kimyou na Bouken)
Bastian
DIO a legbefolyásosabb, Kira a legegyedibb, Pucci pedig a legerősebb. Utóbbival kapcsolatban olvastam valahol egy hozzászólást, hogy "Ez az ember képes szólózni a kedvenc mangát/animéd univerzumát", amire az első válasz az volt, hogy "És mindezt Whitesnake-kel." Yorokobe, Jolyne!

Valentine fér még be nálam a legjobbak közé, csak nála a túlzott "igazságosdi" unalmassá vált. Kars és Diavolo pedig küzdenek a "legrosszabb" címért.
----------

Diamond is Unbreakable 2. rész
Ismételten sikerült meglepniük.

Az Opening:
Vége a 3D CGI Openingek korszakának?! Amennyire furcsálltam kezdetekben a Part 1 Openingjét, annyira a szívemhez nőtt a stílus. Azt hittem, hagyomány lesz belőle, hogy minden JoJo OP-t ilyen technikával fognak elkészíteni, de úgy látszik, tévedtem. Túltéve magam a kezdeti sokkon, jött egy újabb, de a kellemesebb fajtából: Az OP zenéje, képkockái... Az első reakcióm egy enyhe röhögőgörcs volt, hogy mégis mi akar ez lenni az eddigiekhez képest, de aztán többszöri hallgatásra ráébredtem, hogy mocskosul illik a Part 4 elejéhez. Hogy lehetne utálni a karakterek táncikálását és ezt a fülbemászó dallamot? A hossza viszont csak 1:10 körül van, szóval kíváncsi vagyok, hogy idővel kiegészül-e? Rohan például nincs benne a sziluettjén kívül és Echoes-t sem lőtték le. Ha a 39 részes széria hír igazat nyer, akkor lehet, hogy az OP egy 3x13-as séma első nyitánya és Rohan például azért hiányzik. A sémám szerint mondjuk pont bele kellene férnie... Meglátjuk.

Az Ending:
Savage Garden - I want you
Totál mellélőttem a Queen-nel... Azért az Another One Bites The Dust még jöhetne a következő ED-nek, vagy azutáninak, ha 3 lenne. Visszatérve az ED-re, a képi világa egész jó, tetszetős, de a zene még korántsem jön be. Majd megszokom. :/

A rész pedig kifogástalan volt. Eddig sem volt bajom a David Production munkájával, de határozottabban mutatósabbak tűnnek a Standekkel való mozdulatok, mint a Part 3-ban. Abszolút bizakodó vagyok a távoli jövőben lévő, nagyobb harcokat illetően.
Szerkesztette: Bastian - 2016.04.08. 20:55

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Exkirion
Na hazaértem. Nagyon jó volt a 2. rész.
Az opening őszintén szólva annyira nem tetszik. Azzal semmi bajom, hogy Araki sensei-el együtt ők is stílust váltottak, jól néz k ez a rajzolt opening, de egyrészt elég rövid, másrészt nagyon lityi-lötyi valahogy. Teljesen hiányzik belőle az első 4 opening energiája.

Updateltem a nyitóposztot az új openinggel.

Bastian
Diamond is Unbreakable 3. rész
A 39 rész nagyon úgy tűnik, hogy igaz lesz, ugyanis 13 kiadásban lettek meghirdetve a BD/DVD lemezek és az első, 3 részt fog tartalmazni. A Rohan spin-off is érkezik velük OVA-ként. A Stardust Crusaders esetében 12 kiadás volt és mindegyik 4 epizódot tartalmazott. A különbség ezúttal annyi, hogy megszakítás nélkül mennek majd le a részek, ami jó dolog, viszont ha a jövendő Vento Aureo adaptáció több részt fog kapni, mint 39, akkor hisztizni és toporzékolni fogok. Legyünk igazságosak, David Production! Giorno kivágott ruhája nem kaphat több részt a női rajongók miatt! xD

A hír ellenére, a tempó csökkent. A Nijimura Tesók egy 10 fejezetes ív és a rész feldolgozott belőle körülbelül 3,5 fejezetet. Lehet, hogy az ív vége és Echoes tényleg együtt lesz letudva az 5. részben, mint a 39 részes szimulációban...

Takagi Wataru, mint Okuyasu hozta a kötelezőt. B-)
A The Hand meganimálására sem lehet panasz, a hangeffekt is tetszik, amit használtak hozzá. Mondjuk nagyon emlékeztet a The World időmegállítós hangjára, csak az óraketyegés nélkül.

A Bad Company is remélem, hogy jól fog kinézni.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

Jokerke
Állítólag a "JoJolion" név a "JoJo" és "Evangelion" szavak kombinációja.

CGI openingek korszakának sajnos vége, de a zeneszám tökéletesen passzol a Part 4-hez. Az endingről meg csak annyit, hogy Oooooh, I want you. I don't know if I need you, but Oooooh, I'd die to find out~

A Part 4 anime nagyon bejön eddig. Az új karakterdizájnhoz hamar hozzászoktam. Csak abban reménykedem, hogy az anime nem untat majd halálra a közepén, mint a manga.

Bastian
Diamond is Unbreakable 4. rész
Lassan eljutok odáig, hogy a Some-Stuffs változatát fogom nézni, mert egyszerűen olyan gagyi névváltoztatásokat eszközölnek a Standeknél a feliratban, hogy rossz nézni. Worse Company? Ez most komoly?! Előre figyelmeztetek mindenkit Zipperman-re a Part 5-ből. No meg Six Bullets-re. De tudnám még sorolni. -.-

Ettől eltekintve, nagyon jól adaptálták a Bad Company és Keicho elleni harcot. Nem jutott sok szerep nekik, de ez a Stand nekem nagyon tetszett a mangában is. Ki ne akarná a saját kis játékhadseregével szitává lőni az ellenségeit? xD

És még egy részig viszik az ívet, amiből 3 fejezet maradt. Ha bele is kezdenek Echoes-ba, nehezemre esik elhinni, hogy tényleg 39 rész lesz ebből a végére. Jelenleg 14 adaptált fejezetnél tartanak 4 rész alatt. Ha az elejét nem csapták össze, akkor meglepne, ha Sheer Heart Attack, Another One Bites the Dust, vagy Crazy Diamond is Unbreakable ne kapna 3 részt, de kettőből simán kinézek 3-at...

----------
Diamond is Unbreakable 5. rész
Csak a JoJo képes arra, hogy sajnálatot érezzek egy mutálódott, Shrek-szerű, ragacsos szörny irányt, akinek fontos a családja. ;_;

Keicho érdekes karakter volt. Vajon a végletekig elkeseredett, romlott volt, vagy maradt benne némi jóság és azért lökte félre Okuyasut? :hmm

Ha jól hallottam, akkor Morikubo Showtaro megőrizte a szerepét, mint Red Hot Chilli Pepper és gazdája az All Star Battle és az Eyes of Heaven játék után. ^^

Okuyasut a rész végén pedig megszállta MILF Vadász Kakyoin szelleme. Ikszdé

Diamond is Unbreakable 6. rész
Super Saiyan Koichi és a Cell Standje. B-)

Mókás, de annak idején a Cell saga és a Part 4 mangája pár hónap különbséggel, azonos időben futott. És mindez 1992-ben volt! O.O

A Tamamihoz választott hang egyébként tetszett.

Diamond is Unbreakable 7. rész
Ismételten a 39 rész kapcsán... Úgy nehéz lesz, ha nem elvesznek a tartalomból, hanem hozzáadnak. Milyen jó ötlet volt már Hazamada múltbeli tettével kezdeni az epizódot?! Plusz a Yukako cameo?! A DP nagyon érti a dolgát, zseniális átmeneteket produkálnak. *.*

A klasszikus Duwang is megvolt. :D

Annyi negatívumot tudok felhozni, már ha ez negatívum, hogy a mangában Tamami és Hazamada is óriásnak látszik Koichi szemszögéből, de miután elbánnak velük, "összemennek". Az animében mindketten alacsonyak az elejétől fogva. Nem tudom, hogy Araki ezt tudatosan csinálta, vagy szimplán meggondolta magát munka közben a kezdeti méretarányaikkal kapcsolatban.

----------
Diamond is Unbreakable 8. rész
"A Stand használók valamilyen okból kifolyólag, önkéntelenül vonzzák egymást..."
Újabb klasszikus hangzott el. ^^

Noto Mamiko, mint Yukako megint csak telitalálat volt a David Production részéről. A javát pedig még meg sem mutatta. :]

Diamond is Unbreakable 9. rész
Echoes Act 2 egész aranyos. ^^

Bírtam, amikor Josuke és Okuyasu keresik Koichit, majd Okuyasu rámutat a Yukako hajával beborított házra és olyan természetes hangsúllyal mondja, hogy "Szerintem az a ház lesz." xD

Noto Mamikót nem tudom elégszer dicsérni. Egyszerűen zseniális volt. ^^

Diamond is Unbreakable 10. rész
Tonio is love, Tonio is life! :jaja

Gyakorlatilag tökéletesen visszaadták ezt a troll történetszálat. Okuyasu reakciói... A konyhában megváltozott légkör... Brávó! Brávó! B-)

Vajon a Shokugeki no Soma atyja innen merített ötletet? :D

Diamond is Unbreakable 11. rész
Mindent egybevetve, tetszett a rész, de azért látszik, hogy korántsem akkora költségvetéssel dolgoznak, mint a Stardust Crusadersnél. Red Hot Chilli Pepper és Josuke elég idétlenül nézett ki pár helyen. ^^"

Még egy furcsaság: Az ötlet gondolom az volt, hogy elég időt biztosítsanak Okuyasu és Red Hot Chilli Pepper beszélgetésére, de Josukéék elkezdenek futni, de amikor legközelebb látjuk őket, akkor már gyalogolnak. -.-

Diamond is Unbreakable 12. rész
Ez a rész már messze verte az előzőt. B-)

Akira gitárszólója nagyon jó lett és a harc is mutatósan nézett ki. ^^

A Red Hot Chilli Pepper ágyékán lévő "péniszt" eddig módosították, de a reklámszünetet jelző Stand adatlapra tényleges valójában rajzolták rá. ^^""

Tessék alaposan figyelni annál a résznél, aminél Akira el akarja nyelni a város elektromos készleteit, hogy felerősítse Red Hot Chilli Peppert... Megcsodálhatjuk egy szőke, lila öltönyös úriember hátát, aki valószínűleg épp munkába igyekszik. *-)

Best boy Joseph is megérkezett! Annyira szép volt, ahogy Josuke segített neki. ;_;

Diamond is Unbreakable 13. rész
Öregember nem vénember. Joseph még ennyi idősen is bizonyítja, hogy miért ő a kedvenc JoJom. B-)

A kis Shizuka mára már a Boku no Hero Academia-ban tevékenykedik. :P

És egy kis Rohan hype is kellett a részbe! ;)

Nos, a 39 rész meg lett erősítve, de bízom a David Production-ben. Ha valakinek, akkor nekik sikerülhet.
Új Openinget is kapunk, aminek előadója egy bizonyos "batta" nevű együttes. Itt egy példa, hogy mire számíthatunk:
https://www.youtu...5r9Ah5sk8M

Az új Opening címe pedig "Chase" lesz, ha minden igaz, ami egy igen találó cím.
Szerkesztette: Bastian - 2016.07.01. 12:01

i.imgur.com/IenRHO5.png

Exkirion
Hmmm, hát érdekes a 39 rész, de lehet kettévágják, mint a SDC-t.

Bastian
A szó legszorosabb értelmében nem hiszem, de 1 szezont még el tudok képzelni.

A Stardust Crusaders átlagban 3,2 fejezetet dolgozott fel, amit az egyiptomi részek tornáztak fel. Konkrétan úgy lehettek vele, hogy mindenképpen 2 szezonban tudnak csak eljutni Egyiptomig, ezért nem kapkodtak a tempóval a Part 3 első felében. A másodikban pedig begyorsultak és így lett 48 epizód, pedig rengetegen 50-et vártak. Elég ha bedobom ezeket a történetszálakat szemléltetés gyanánt:
- Sun: 2 fejezet, 1 epizód.
- High Priestess: 4 fejezet, 2 epizód.
Míg az egyiptomi részeknél
- D'Arby a játékos: 11 fejezet, 2,5 epizód.
- DIO világa: 18 fejezet, 3,5 epizód.
A begyorsulás kimondottan jót tett a Part 3-nak és az utolsó részek hihetetlenül jóra sikerültek.

A Diamond is Unbreakable 39 részével viszont két nagyobb problémám is akad, mindkettő a tempóhoz köthető:
Egyrészt ahhoz, hogy beleférjünk ennyi részbe, el kell kezdeniük úgy adaptálni történetszálakat, hogy nem töltenek ki teljes részeket velük, hanem amikor véget ér az egyik, akkor rögtön kezdik a következőt. Ha nem tévedek, ez eddig csak Vanilla Ice-nál jelentkezett látványosan, ahol leverték az játékos D'Arbyt a rész felénél, a következőben pedig Vanilla Ice lecsapott. Másrészt pedig el kell kezdeniük 6 részes történetszálakat egyetlenegy részbe suvasztani. Eddig egyszer sem dolgoztak fel 6 részes történetszálat, de még csak 6 fejezetet sem egy epizódban. Pedig ha tényleg 39 részt kapunk csak, akkor ez elkerülhetetlen lesz. Jó jel lehet, hogy az előző oldalra berakott 48 részes felvázolásom 49-nél tart a Nijimura Testvérek 3. része miatt. Nehezemre esik elhinni, hogy 10 részt le tudnának venni belőle, de majd meglátjuk. 3-at találni egy 13 részes extra évadhoz viszont könnyebb lenne.
A Vento Aureo viszont tökéletesen működne ennyi részben. Kiszámoltam, a többi már a David Production döntésén múlik.

És akkor a legutóbbi részről is jöjjön néhány gondolat.

Diamond is Unbreakable 14. rész
Sakurai Takahiro abszolúte jól hozza Rohant! :]
Aggódtam, hogy Kamiya Hiroshi alakításának nem lehet majd a nyomába érni, de szerencsére nem így lett. Mellesleg az úriember igen jó szerepeket kap mostanság, amolyan másodvirágzását élheti. Fitzgerald a Bungo Stray Dogs-ból, Reigen a Mob Psycho 100-ból...

A pókcenzúrát kicsit túlzásnak éreztem. Persze ha szerencsétlen kutyák megkaphatják ezt az áldást, akkor miért vennék el a pókoktól? A pókoknak is vannak érzéseik. ;_;

A papíreffekt is jól néz ki a Heaven's Door alatt. B-)

A következő részben újabb, klasszikus Duwang várható. xD
----------

Diamond is Unbreakable 15. rész
Kitáncolhattuk magunkat az előző Openingre, szóval elérkezett a váltás ideje.

Az új Opening:
Asian Kung-Fu Generation érzésem van a zenével kapcsolatban, a képi világgal vegyítve pedig kapunk is egy "Naruto" Openinget. Nagyon tetszik, csak hasonló hosszúságú, mint az előző. :']
Megpróbálom összeszedni az utalásokat, jövőbeli dolgokat:
- A JoJo szíven inda van, ami a Joseph-Josuke kapcsolatot jelképezheti.
- A leveses konzerveken kéz van.
- A bőröndökből folyik a vér, azaz veszély költözött a városba. Plusz, lehet benne Stardust Crusaders utalás is, sőt még Vento Aureo is.
- Shigechi szerepel a közös képen, majd a többi képpel együtt, amik korábbi pillanatokat mutatnak, felégnek a képek koponya alakú füsttel, mielőtt rájuk csap egy kéz. Cheap Trick használója viszont nem tűnt fel a korábbi részekből.
- Shigechi eteti a galambokat, majd megjelenik egy köröm, amiben női alakok tükröződnek, valamint egy körömvágó.
- Rohan rajzol, a háttérben pedig látunk néhány adótornyot.
- A két patkány.
- A karom, vagy szimplán hatalmas körmökkel rendelkező kéz és a koponya.
- Egy mocskos szájú Stand.
- Aya és Yukako.
- Újabb "kezeskedések" és egy szerető apa.
- Reimi és Arnold.
- A főkolompos árnyalva, majd a szeme átvált feltételezhetően a Standje szemévé, macskához hasonló szemmé.

Maga a rész hozta, amit elvártam tőle.
A várva várt Duwang. :'D

Josuke történetében szándékosan nem adtak hangot a segítőjének és sikerült tényleg ugyanolyan kinézetet adni neki, mint Josukének, így ismét jöhetnek majd az időutazós elméletek. Vagy szimplán Koichi fejében volt ilyen kinézete a segítőnek. Elvégre ő volt a mesélő és elképzelte a dolgot.

Jövő héten jön Jotaro legnagyobb ellenfele a Part 3 óta! Ki az a DIO egyáltalán? :P
---------

Diamond is Unbreakable 16. rész
Leszámítva 1-2 kihagyott poént, remekül adaptálták a Ratt ívet.
Csodáltam, hogy a patkánykocsonya nem lett kisötétítve. No meg Jotaro a rész végén...

Diamond is Unbreakable 17. rész
Adaptálás szempontjából maximálisan meg vagyok elégedve.
Hangok szempontjából viszont korántsem...

Reimi hangja illik egy 16 éves lányhoz, de nagyon nem jött át vele a sokkoló jelenet a hátán lévő sérülésről. A használt zenei aláfestéssel inkább volt tragikomédia, mintsem tragédia. :/

És akkor Kira...
Koyama Rikiya volt a tökéletes Kira. Megbékéltem Josuke, Koichi és Rohan hangjával is, de Koyama szintjét irgalmatlan nehéz lesz elérni. És hogy kire vár ez a könyörtelen feladat? Morikawa Toshiyukira, aki a poén kedvéért, Diavolónak adta a hangját az All Star Battle-ben és az Eyes of Heaven-ben. Így már neki is kelleni fog egy új hang, ha a Part 5 animéjére kerül a sor...
Szerkesztette: Bastian - 2016.07.22. 20:23

i.imgur.com/IenRHO5.png

xindrix
Látom már nem nagyon írtok ide, de azért part 4 vége előtt pár résszel leírom a véleményem.
Amikor még bejelentették a Jojo animet, akkor egyből felkeltette az érdeklődésem. Nem tudtam a sorozatról semmit, csak hogy jó híre van Japánban és az emberek szeretik. A part 1-et követtem az első pár részig, de valahogy a vége felé alábbhagyott az érdeklődésem. Szórakoztató volt a maga módján, de nem ezt vártam. Ezután amikor kijött a teljes évad a part 2-vel végignéztem az egészet, hiszen a második feléről sok jót hallottam. Nagyok voltak az elvárásaim és nem kellett csalódnom, a part 2-t imádtam, Joseph nagyon jó karakter volt, a harcok kreatívak voltak és a jojonak ez a sajátos stílusa nagyon tetszett. Itt értettem meg, hogy miért is rajonganak ennyire a sorozat után, egyik legnagyobb kedvencem lett.
Ezután vártam a part 3-at, de a 2 után egy kicsit csalódás volt. A főkaraktereket mind megszerettem a sorozat folyamán, de annak ellenére, hogy itt is voltak nagyon kreatív és jól sikerült harcok, a nagy része nekem monoton volt. Nem nagyon szeretem az epizodikus sorozatokat, itt meg hát 1-2 részre mindig jött egy ellenfél, legyőzték és kb ez ment a végéig. A part 3 egyik legnagyobb pozitívuma számomra a Stand képességek voltak, ez nagyon bejött és örülök hogy ezt az erőt vitték tovább a többi partban is. Az utolsó 2 harcnál, azaz vanille ice-nál és Dio-nál már visszajött nekem az a rajongás, azokat a részeket már úgy tudtam élvezni, mint a part 2-t.
Ismét nagyon megörültem, amikor bejelentették, hogy jön a folytatás, de nem tudtam mit várjak. Amikor kijött az első rész meg is néztem és nagyon tetszett. Ennek a partnak az eleje hasonlított a 3-ra, hogy mindig jött egy stand használó, legyőzték és jött a következő, de valamiért itt sokkal jobban lekötött, talán azért, mert kreatívabbak voltak a standak meg a harcok vagy nem tudom.
Most pedig fanboy mód ON: Úristen! EZ a part 4 zseniális, imádom, alig várom mindig a pénteket, hogy jöjjön az új rész. A főkaraktereket kiválóak, a standek és a képességeik nagyon tetszenek és nagyon hangulatos az egész. Nagyon tetszik még, hogy ennek azért van egybefont története, nem úgy mint a 3nak és ez a kis nyomozós, krimis hangulat is nagyon bejön. Most pedig kitérnék a part 4 egyik legnagyobb pozitívumára, a főellenség, Kira valami eszméletlen jól ki van találva. Van személyisége, okos, erős, karizmatikus, ijesztő, epic, nem tudom még mit mondhatnék. Ez az utóbbi 2 rész a 35. és a 36. valami elmondhatatlanul jó volt , alig várom az utolsó 3 részt. Remélem a többi part is lesz ilyen jó, vagy legalább megközelítik a part 4-et.

Bastian
Mindig örömmel tölt el a hasonló hozzászólások olvasása. ^^
Kira is love, Kira is life, a Great Days - Bites the Dust verziója pedig briliáns. B-)

A többi Part is hozni fogja a minőséget, bár "rossz JoJo Part" eleve nincsen. Mindegyikben lehet találni valamit, amiért egészen egyszerűen ostobaság átugrani. :]

A Part 5-t félhivatalosan bejelentettnek tekinthetjük, ha a Great Days-ben lévő táblákra hagyatkozunk:
SC (Stardust Crusaders) 1987
DIU (Diamond is Unbreakable) 1999
GW (Golden Wind = Vento Aureo) 2001

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jokerke
Bastian írta:
A Part 5-t félhivatalosan bejelentettnek tekinthetjük, ha a Great Days-ben lévő táblákra hagyatkozunk:
SC (Stardust Crusaders) 1987
DIU (Diamond is Unbreakable) 1999
GW (Golden Wind = Vento Aureo) 2001

Tekintve, hogy Part 5 Japánban a legnépszerűbb Part a harmadik után, ez nem meglepő.

Pár rajzoló David Productions-éknél még rajzolt is pár skiccet Giornoról és Abbacchioról mielőtt a DiU animéjét bejelentették volna, szóval elég egyértelmű, hogy Vento Aureot jobban várták, mint a Part 4-et.

http://s1330.phot...o.png.html
http://s1330.phot...a.png.html

xindrix
Sajnos véget ért ez is, pedig már egy ideje kötelező péntek estig program volt nálam:D
Nagyon szerettem ezt a partot, egyik kedvenc animem lett az biztos. Nem tudom, hogy jobban szeretem-e mint a part 2-t, de nem is akarom hasonlítgatni, mindkettő iszonyatosan jó volt.
A lényeget már leírtam az előző postomban. Kiegészítésnek annyit, hogy tetszett itt a végén, hogy az utolsó harcnál inkább az észre mentek rá mint az erőre, bár ez mindig is jellemző volt a jojo-nál. Kira az eddigi legjobb jojo főellenfél volt számomra, de nem mondanám, hogy ő vitte egyedül a hátán az egészet, nagyon jók voltak a főbb és mellék karakterek is, a harcok érdekesek és kreatívak voltak, az utolsó 3-4 rész pedig hihetetlenül izgalmas volt.
Ha rosszat kellene mondanom róla, akkor talán az artot emelném ki, hogy néhány helyen eléggé fura volt, de minden más olyan jó volt, hogy egyszerűen nem tudott érdekelni.
Várom a part 5 bejelentését, remélem 2017-ben megkapjuk.

Morbyd
Na kivégeztem a part 7-et és azt kell, hogy mondjam, számomra, egyértelműen a legjobb part eddig (míg a part 5-6-ot több mint egy-egy hónap alatt fejeztem be, addig ez alig több mint egy hét alatt megvolt). Mindenképp tetszett, hogy az átlagos 4-5 fő karakter most kettőre csökkent, így nem volt az, hogy megint valaki el lett hanyagolva a többiekhez képest és csak "plot device"-nak volt ott (öhöm Abbacchio öhöm). A "punching ghost" stand-ekből is jóval kevesebb volt most és inkább emberek harcoltak stand-ekkel, mint stand-ek emberek irányításával. A rosszfiúk is jobban ott voltak most, nem mindegyik csak a fő ember kutyája volt, mindenkinek megvolt a maga motivációja (még akkor is ha többsége főként csak a pénzre ment).

Amúgy elég kár, hogy nem nagyon ír már ide senki, meg úgy általában nem igazán jut el a sorozat hazánkba. Igaz, a nyugaton is kellett az új adaptáció, hogy igazán kirobbanjon, de ide valahogy még mindig nem nagyon ér el. Bár azt hozzá kell tenni, hogy a "meme kúltúra" (ami a magyaroknál mondhatni nem létezik) sokat játszott a JoJo népszerűsítésében és elérte azt, hogy ha még nem is láttad, hallani biztos hallottál már róla valamilyen úton-módon. Szóval szerintem ez is az oka ennek.

bloodbath
Bastiannal tervezzük, hogy rászabadítunk az országra egy JoJo vallási mozgalmat, úgyhogy ha gondolod, csatlakozhatsz. :D

i.imgur.com/9tW1BhF.jpg

Bastian
Amikor megláttam a hozzászólásodat, Morbyd, akkor hogy is mondjam... Ez egy kissé vulgáris, de...
Mona Lisa
Felállt a kukim!

Sikerült már 4 ember fülét addig rágnom, hogy megnézzék, elolvassák, és pozitívak a visszajelzéseik. Még egy olyan cimborám is elégedetten beszélt a Part 1-2 animéjéről, aki annyi mindent látott már, hogy gyakorlatilag kiégett, és pár rész után dobni szokott mindent. De Josephet ő sem tudta nem szeretni. B-)
A komolyabb hittérítés érdekében szólnunk kellene Homoszexuális Lelkipásztornak, hogy érkezzen, és tanítsa a nagyérdeműt gravitációra!

Véleményem szerint azért nem robban ki, mert még mindig a borítójáról ítélik meg. Meglátják az izomkolosszusokat, a pózokat, a változó rajzstílust, a változó színpalettát, és egészen egyszerűen megijednek az egyediségétől. Inkább visszafutnak a tucatshounenek irányába, ahelyett hogy megismernék a legvagányabb angol úriembert, felébresztenék a mestereiket, átutaznák a világot, csodálatos piknikben vennének részt, gengsztárok lennének, orrszarvú bogarakat számolnának, és belépnének az igaz férfiak világába. :"(

i.imgur.com/IenRHO5.png

Sasha
Nem olyan rég sikerült elérni egy új ismerősömnek, hogy elkezdjem nézni az animét. Egy ideig hatástalan volt a fülrágás, ám hamar átlátott rajtam és rájött, hogy olyan karaktereket kell agyba-főbe ajánlgatnia, videót és képet spammelnie róluk, míg végül el nem ragad a hype vonat és bele nem zuhanok a világába. Nos ez sikerült. Killer Queen és Yoshikage Kira személyében végül rátapintott azokra, akik miatt hajlandó voltam beleszagolni Jojo világának levegőjébe. Fú, eleinte ódzkodtam az egésztől. Ahogy az fentebb már le lett írva, egyszerűen ijesztő volt a tálalás. Szokatlan, idegen és hát igen, megszoktam, megszerettem.

Igazából, annyi idő után ez az első anime, ami olyannyira érdekelt, hogy azonnal az elejétől kezdtem és kifejezetten én ragaszkodtam ahhoz, hogy ne lássak mindenhol spoiler anyagot belőle. Persze a fontosabb részeket (mi lesz KQ és Kira sorsa, visszatérnek-e még etc.) nem hagyhattam ki.

A standek azok, amik leginkább megragadtak az egész animéből. Igazából rengeteg kérdésem van, amikre egyértelmű választ nem kaptam őket illetően (például azok öntudatáról, érzelmeiről is - és ehhez persze csak a mangában lévő eseményeket is át kellett vizsgálnunk), de az ismerősöm szerint, a Jojo világa az a világ, ahol előfordulhat az, hogy több kérdésem marad megválaszolatlan. Jelenleg még a Diamond is Unbreakable part 25. részénél járok vegytisztán és... itt végül leálltam. Talán mert megszeppentem a következő részektől? Nos, fogalmam sincs. Nem szeretném látni a kedvenceim elseggelve, de elvileg baromi jó harcról van szó.

( Óh, és azóta kaptam egy szuper 33x87cm-es KQ/Kira posztert is, ami most az ágyam felett díszeleg! )

Kocchi wo miro
78.media.tumblr.com/18652425eb3fe578479f286ed5ac81ad/tumblr_odghf6korW1ua0iw3o2_400.png

Szerkesztette: Sasha - 2018.03.02. 00:23

Ich bin Deine Sehnsucht Deine wut. Deine Asche Deine Glut. Du musst mich nur programmiern.
Ich bin Deine Hoffnung und Dein Bangen. Deine Lust und Dein Verlangen. Du musst mich nur aktiviern.

Ugrás a fórumra: