Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
JoJo's Bizarre Adventure (JoJo no Kimyou na Bouken)
Rikiya
Johnnynak pedig Horn Act 4. B-)

Pucci végső standje is megér egy misét...

Made in Heaven = Made by a gay floridan priest with way too much time on his hands Ikszdé

- Szerinted mikor hal meg egy ember?
(...)
- Amikor elkap egy gyógyíthatatlan betegséget?
- Nem. Hanem akkor... ha elfelejtik.

Bastian
Horn ACT 4 ellen az Affection Locomotive át fog változni Relationship Vehicle-lé. :O

Manufactured in Paradise. B-)
----------

101. fejezet

https://mangadex..../1068790/1

My little strawberry! Ikszdé

Szerkesztette: Bastian - 2020.10.16. 17:18

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Rikiya
Jojoroszlán 101.
Ez történik akkor, ha simp vagy. :lol

Szóval hivatalosan is megerősítést nyert, hogy Jobin meghalt. Valójában nem lepődtem meg, sőt én inkább a halála felé hajlódtam, de azért élt bennem némi "remény" az esetleges túlélésével kapcsolatban. Szomorú, mert hirtelen távozott az élők sorából, ugyanakkor ez az egész Endless Calamity történetív erőssége, szinte egyik pillanatról a másikra, egyik fejezetről a másik fejezetre lett maga a pokol a Higashikata család élete, mi több a Higashikata birtok konkrétan pokollá lett.

Mamezuku halálában teljesen biztos voltam, képtelennek véltem, hogy azt a "csapást" túlélje. A Forgás-ról sem derült ki még semmi, de Tooru elmondása szerint a katasztrófái továbbra is aktívak, így Josukénak még van miért aggódnia bőven.

Yasuho végre ráészlelt, vagy legalábbis kapiskálja, hogy Tooru lehet a támadó. Ideje volt. Végül Yasuho-chan felemelkedést kaptunk, Araki pedig megtalálja a módját annak, hogy ilyen súlyos helyzetben is hátborzongatónak és ijesztőnek tüntesse fel Joshut. :ehh

Nos, nagyon sokat nem haladtunk előre a sztoriban, az 1 hónapos szünet ellenére sem, viszont ismét elmondható: Araki megint felülírta az elvárásainkat. Mi már beszélgettünk arról, hogy az aktuális karakterek között szerintünk megfog történni az egyenértékű csere, azaz valaki eszik az új Rokakakából, csupán pont arra nem számítottunk, hogy ezek a bizonyos személyek Joshu és Yasuho lesz. :D

Azonban engem azért zavart, hogy Nut King Call segítségével visszarakhatta volna áldozat nélkül Yasuho karját, de a körülmények más szerepet osztottak Joshunak. Ikszdé

Tooru reakciója mélyreható volt.
"..."
"Okay" :lol

(...)

Bastian
JaJaTiger 101. cseptör

King Simpson, vagy Simp Simpson? Ikszdé

Tooru sokat nézhette Bear Gryllst, hogy rovarok fogyasztásával nyerjen fehérjét. Ennyit a családi szeretetről. :lol

Naiv leszek, és azt mondom, hogy mindkét karakter még életben van. Rai halálát nem erősítette meg Tooru, csak "megsemmisítette magát" státuszba rakta. Elég specifikus fogalmazás. Ez akár egy sima kiütésnek is bizonyulhat.
Jobin esetében pedig Joshu nem vizsgálta meg, csak kijelenti, hogy a vérben fekvő Jobin halott. (Szerinte)

Wonder of U úgy tűnik, hogy nem végtelen. Tooru kiemeli, hogy Josuke a sorcsapásokon belül van, Yasuho pedig Wonder of U-n "belül"?, de Joshu nem? :hmm

Tooru azért felkapta a vizet azzal az ágtöréssel, amikor Joshu megjelölvén területét, a szeme láttára akart pozíciót választani. ;)

Jöhet Yasuho bosszúja. Remélem, hogy Paisley Park szert tett valamilyen ütlegelő erőre.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

Rikiya
Paisley Park requiem is coming
Na igen, úgy tűnik, hogy Tooru elfelejtette honnan jött. :lol

Olyan, mintha Araki nem szeretne nyíltan állást foglalni Rai és Jobin halála közt. Lehet ezzel akarja fenntartani a feszültséget? Ettől függetlenül nekem eléggé halottnak tűnik mindkettő. De meglássuk.

Szerintem a "sorscsapásokon belül", illetve a "Wonder of U-n belül" ugyanazt jelenti. Tehát nem hiszem, hogy másképp kellene értelmezni. Csak az tudna erre rácáfolni, ha kiderülne, hogy Crazy Train valós, ami generálja a sorscsapásokat, Wonder of U pedig az illúzióért felelős, melynek hála emberként tűnhet fel.

Valóban. Egyre inkább beigazolódik, hogy bár nagyon nagy hatótávolsággal rendelkező stand, egyszerre csak egy emberen működnek a csapásai. Később még demonstrálhatja az ellenkezőjét, viszont ez a fejezet is erre ad gyanút.

Apropó, Yasuho-chan... Voltaképpen a fejezet vége is hatalmas meglepetés volt. Általánosságban mindenki azt várta, hogy majd Joshu fog előretörni és beolvasni Tooru-nak, erre Yasuho lesz az, aki elhozza a megváltást. B-)

(...)

Bastian
101.

Amíg nem látjuk a lelküket lebegni, ami már 3/4 halál, addig amellett vagyok, hogy élnek.

Adja magát a kérdés, hogy a kórházban tette rájuk, ők meg csak terjesztik, tovább viszik másokra? A Josuke, Yasuho, Rai trió a hatása alá került, Mitsuba és Jobin is. Rai elérte, hogy a rabra is lecsapjon a fogdában, de a rab nem látta Wonder of U-t. Ott mondta Rai a karmás dolgot, hogy minél több negatív karmája van valakinek, annál erősebben csap le. Tooru úgy beszélt ebben a fejezetben, mintha ki lehetne kerülni a hatása alól, amikor megbizonyosodott, hogy Yasuho érintett.

A Joshu rajongók csalódottak. :(

i.imgur.com/IenRHO5.png

Rikiya
JoJolion 101
Értem én, hogy a lelkek eltávozása a testből a karakterek halálakor már-már tradicionális, de bizony voltak kivételes esetek, mikor nem történt meg, az illető pedig meghalt. Most hirtelen Narancia jut eszembe, illetve Caesar, de ha nem csal az emlékezetem, akkor Part 3-tól jellemző ez a hagyomány, így őt talán nem is számíthatjuk bele. Igaz, ezeknél a haláleseteknél azonnal megtörtént a dráma. Itt még nincs szó drámáról, de megvan a kellő feszültség, hiszen nem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy meghaltak, avagy túlélték. Továbbá Avdul lelke sem rögtön azután távozott, miután meghalt, hanem Iggy halálát és Vanilla Ice legyőzését követően távozott mindkettőjük lelke. Szóval arra is megvan az esély, hogy meghaltak és a lelkük is meglátogatják a Mennyeket, csak később, amikor alkalom adódik rá. Bő a választék. :D

Ezt már mondtam neked, de mint Tooru, mint Wonder of U "katasztrófa áramlásként" hivatkozik a képességére. Tulajdonképpen a katasztrófáik nem csak úgy bekövetkeznek, hanem "áramlanak". Ezt úgy értelmezem, hogy a sorscsapások nem maga a képesség, szimplán következménye annak a valaminek. Ez a valami felfogható akár egy negatív energiaként, és igen, szerintem is terjed. "Az áramlás mindig katasztrófához vezet"

Wonder of U képessége egyértelműen hasonlít a Karmához, de nem maga a Karma. Úgy emlékszem, hogy ha ártatlan emberek, vagy olyan emberek, akiknek semmiközük nincs az éppen fennálló csapásokhoz, mégis belekeveredhetnek és belehalhatnak, az már a Karma része. Tehát határozottan párhuzamba hozható a "sors" fogalma ezzel az erővel. Persze Rai is mondta, hogy ezt erősen befolyásolja az egyén története is, lehet ha egy áldott jó személy vagy, akinek aligha van negatív Karmája, annál kevesebb az esélye annak, hogy belehalsz.

De a rab látta. Élőben nem lehetett szemtanúja, de Rai mutatott neki egy fényképet a Főorvosról, azt pedig tudjuk, hogy mi lett a vége. Nyilvánvalóan itt is közrejátszott, hogy egy elítélt gyilkosról volt szó. Akiket Wonder of U szándékosan, a célja elérése érdekében, vagy éppen azért, hogy nehogy fény derüljön a használója személyére, végez ki, az nem a Karma része.

Joshunak vannak rajongói? :O

(...)

Bastian
Four Ball(s) Run - 101

Ezért csak 3/4 halál. ^^"
Jobin esetében mintha lett volna valami Speed King-ről, hogy a képességének valódi mivoltát nem ismeri a család. Furcsa lenne, ha ezzel együtt így kerülne kiírásra, de ugyanakkor bátor lépés is lenne. Hacsak a Kaato kártya (Haha...) nem kerül elő...

Nagyon várom már a hivatalos, részletes magyarázatot Wonder of U-ra, mert eddig teljes joggal egy It Just Works 2.0. Nem az, hogy érthetetlen, de elmagyarázni hibátlanul, keresztkérdések nélkül lehetetlen. :lol

Vannak Joshu rajongók, lehet, hogy SIMPatizálnak vele. Ikszdé

Nézegettem az oldalszámokat kötetenként, és a legkevesebb oldalas kötetek alapján is a következő fejezetnek legalább 45 oldalnak kellene lennie. Ne hagyj cserben, Araki. B-)

i.imgur.com/IenRHO5.png

Rikiya
Oroszlán JoJo 101
Araki elfelejt dolgokat, ezért annyira nem lennék meglepve, ha Jobin titka örökre titok maradna. :ehh Ennek ellenére mindnyájan örülnénk annak, ha leleplezésre kerülne a rejtélye.

Tekintettel a 99. fejezetre, amelyben egy oszlopember, Enya, Ermes, Donatella, a stand nyilak, valamint még a kőmaszkok egyike is szerepelt, reméljük Araki ezentúl tartja a #ArakiNeverForgot trendet. Ikszdé

Diavolo pontosabban fogalmazott, annyi szent. King Crimson esetében volt konkrét magyarázat, ott a látottak értelmezésével volt a gond. Wonder of U erejéről még mindig nem tudsz semmi biztosat kijelenteni, azt leszámítva, hogy az áramlás mindig katasztrófákhoz vezet. *-)

Csalódott vagyok, mert 1 hónap kihagyás után, hát... Nem egy 27 oldalas fejezetre számítottam, az egyszer biztos.

(...)

Bastian
I like large fries - 101

A #ArakiNeverForgot szellemében remélem, hogy a 13 perccel a szüret előtti idő is meg lesz magyarázva. Joshu valahonnan szervált magának egy új kart. :hmm

Ha egy új női Stand rusht kapunk a Part 6 után, akkor bocsánatos bűn a 27 oldal. B-)

i.imgur.com/IenRHO5.png

Ugrás a fórumra: