Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
JoJo's Bizarre Adventure (JoJo no Kimyou na Bouken)
Exkirion
No sziasztok megint.

Gondoltam újranyitom ezt a témát mert ez az anime/manga egyet.
Mivel úgy fest megkaptuk a hiányzó funktciókat berakom ide a nyitóposztot.

------------------------------------------------------------------

Remélem, hogy vagytok páran akik ismeritek és szeretitek ezt a sztorit, még ha csak az animét láttátok is. Sajnos a manga, amilyen népszerű japánban itthon és úgy unblokk európában szinte teljesen ismeretlen, annak ellenére, hogy jópár ma futó klasszis mangát/animét simán kenterbe ver.

Azoknak akik nem ismerik, mondanék pár szót arról mi is ez.
A Jojo's bizarre adventure / Jojo no kimyou na bouken avagy magyarul Jojo bizarr kalandja egy Araki Hirohiko nevű mangaka tollából született renkívül hosszú mangasorozat. Jelenleg a 9. leghosszabban futó/valaha is futott manga és a 8. leghoszab olyan manga, ami még mindíg fut, egészen pontosan 1987 óta, egészen napjainkig.

A történet a címmel elentétben nem egy főhősre összpontosít, hanem a Joestar család történetét meséli el generációkon át (1988 - 2011).
Maga a sztori is így tagolt, jelenleg 8 generácioból (továbbiakban: "part" ) áll, amelyek mindegyike 1-1 családtag történetét meséli el élete egy szakaszában. Némelyik fontosabb karakter késöbb újra feltűnik mellékszreplőként.

Külön egy kicsit a partokról:

Part 1: Phantom blood / Fantom vér (1987-1988)

Johnatan Joestar története, akinek a családja befogadja annak a férfinak a fiát Dio Brando-t, aki korábban "megmentette" Johnatan apjának George-nak az életét. Ez a part Dio és Johnatan kapcsolatáról szól, és egy titokzatos ereklyéről, ami merőben megváltoztatja Johnatan életét és elátkozza a Joestar családot generációkra.

Ez a part gyakorlatilag nem tesz mást mint lefekteti a késöbbi part-ok alapjait.

A 2012-es anime 1-9. része ezt dolgozza fel.

Part 2: Battle tendency / Harcra hajlamosság (1988-1989)

Joseph Joestar és a titokzatos kő maszk alkotóinak története. A part 1 második felének is tekinthető. Lényegében arról szól hogyan is száll szembe Joseph a saját és a Joestar család végzetével.

Ez a part is lefektet pár késöbb fontossá váló elemet, ugyanakkor a part 1-el ellentétben itt már nem ezen van a hangsúly.
(Nekem ez a part az egyik személyes kedvencem)

A 2012-es anime 10-26. részig dolgozza fel ezt a részét a sztorinak.

Part 3: Stardust crusaders / Csillagpor keresztesek (1989-1992)

Kujo Jotaro története, aki barátaival és nagyapjával nekivág a világnak, hogy megállítsák a Jojo univerzum visszatérő főellenségét, mielőtt az erejéből született erő és egyben átok (az azt használni képteleneknek) végez az anyjával.

Ez talán a legismertebb jojo part (és szerintem a legrosszabb is egyben, de izlések és pofonok).

Ez a part, nagy változást hoz az egész jojo univerzumba, ugyanis bevezeti a sorozat védjegyévé vált "erőt" a Stand-okat, ezen kívül sok olyan karaktert hoz be, akik késöbb nem kis szerepet fognak játszani még.

A 2014 tavaszán indult Jojo's bizarre adventure - stardust crusaders anime ezt dolgozza föl.
Egy 90 es évekbeli ova sorozat is készült ugyan ebből a partból de a megtekintését csak saját felelősségre ajánlom.

Part 4: Diamond is unbreakable / A gyémánt törhetetlen (1992-1996)

Higashikata Josuke története. A korábbiakkal ellentétben ezúttal nincs nagy világ ellen induló gonosz, sem pedig nemes feladat. Ez a part nagyon külömböző az előzőektől, de nem kevésbé érdekes. Ez egy adag tinédzser mindennapjainak a története, akik a városukban megbúvő fellelhetetlen tömeggyilkost próbálják leleplezni, aki közben ezt nem szeretné és megannyi nehézséget görget Josuke és barátai elé.

Ez a part komoly változást hozott a rajzolásban. Araki-sensei teljesen rajzstílust váltott, ami különösen előnyére vált a sorozatnak.

Part 5: Vento Aureo / Oogon no kaze / Aranyszél (1996-1999)

Giorno Giovanna története, aki a városának maffiavezére szeretne lenni, hogy helyrepofozhassa a korrupttá korcsosult alvilágot megvédve azokat, akik védelemre szorulnak. Ez a part leginkább a 3. és a 4. keresztezése, egyben nyomozós és utazós/harcolós. Giorno-nak és barátainak el kell juttatniuk a Passione maffiavezérének lányát a maffiafőnökhöz, akit még senki sem látott és akiről senki sem tudja ki is valójában, vagy hogy mit akar.

Part 6: Stone ocean / Kő óceán (2000-2003)

Kujo Jolyne története, akit a part kezdete előtt több súlyos bűncselekménnyel is meggyanúsítanak, majd bebörtönzik 15 évre. Csakhogy hamar kiderül, hogy Jolyne semmiről sem tehet. De akkor mégis ki akarta börtönbe juttatni és miért?

A Stone ocean szerintem a legjobb jojo part, mert igazából van benne minden, ami kell. Külön érdekesség, hogy a főhős és a karakterek 70%-a az eddigiekkel ellentétben nő (mármint nemre). A part vége alapjaiban változtatja meg a jojo univerzumot, és talán az egyik legjobb lezárás mind közül.

Part 7: Steel ball run / Acélgolyó futam (2004-2011)

Tessék lássék, nevezzenek! A steel ball run egy lovas verseny története (amit Stell ball runnak hívnak), ahol is több ezer induló próbál átvágni amerikán, hegyeken, folyókon, sivatagokon.
Ez a part megintcsak az 1880-as években játszódik a vadnyugaton, főhősből pedig ezúttal 2 van. A kissé egocentrikus, ugyanakkor találékony, de meglehetősen távolságtartó Gyro Zeppeli és a mozgássérült, de mindenre elszánt Johnny Joestar.
És mi a nyeremény? Nem kevesebb mint 50.000.000$.

Part 8: Jojolion (Jojoroszlán? :D) (2011-napjainkig)

A főhős ezúttal egy amnéziás fiú, aki az emlékeit keresi. Többet ide nem is írnák, mert minden más spoiler :D

---------------------------------------------------

A sorozatról tudni kell, hogy nem sz*rakodnak a sérülésekkel. Itt vérzik mindenki, mint az atom és helyenként lógnak a belek. Röviden: nagyon valóságos és naturalista az ábrázolás. A manga szintén híres arról, hogy itt van a legtöbb, meglehetősen hominak kinéző karakter, de amint megszokja az ember már csak vigyorog rajta.

Befejezésképpen: Belinkelem a 2012-es és a 2014 anime openingjeit és pár fanmade openinget a késöbbi part-okhoz.
Megtekintésüket csak akkor ajánlom, ha valakit nem zavarnak a spoilerek vagy már olvasta/látta az adott part-ot.
(Aki esetleg megnézné őket előre: Az anime normál rajzolása nem olyan, mint az openingeké!)

Part 1 (Sono chi no sadame/E vér végzete  | -TOMMY - with bluff -)
https://www.youtu...77Jz3Mfgwc

part 2 (Bloody Stream/Vérfolyam | Coda)
https://youtu.be/...wc?t=1m30s

Part 3 -1- (STAND proud/ÁLLJ büszkén/Büszke STAND | Hashimoto Jin)
https://youtu.be/...gwc?t=3m1s

Part 3 -2- (JoJo, Sono Chi no Kioku ~end of THE WORLD~/Jojo, E vér emlékei ~THE WORLD vége~ | Hiroaki "Tommy" Tominaga)
https://youtu.be/...wc?t=4m31s

Part 4 (Crazy Noisy Bizarre Town/Őrült zajos bizarr város | THE DU)
https://youtu.be/...wc?t=5m58s
Rock verzió
https://youtu.be/...wc?t=7m10s

Part4 -2- (Chase/Üldözés | Batta)
https://youtu.be/...wc?t=8m26s

---------------------------

Innentől minden fanmade

Part 5
https://www.youtu...
(Bastian jóvoltából újra elérhető. Köszi.)

Part 6
https://youtu.be/...

Bastian
Már nagyon vártam. ^^
Annyira jó leírást csináltál az előzőhöz, hogy vétek lett volna, ha nem te nyitod meg megint.

És, hogy be is induljon a téma, itt egy egyszerű, de nagyszerű rajongói módosítás a Part 4 előzeteséhez, ami sokkalta pofásabbá teszi Josukét (A jobb oldali):
https://www.youtu...pMjp7mYtDA

Nem bánnám, ha a DP is megejtené ezt az aprócska javítást, bár nem halok bele, ha marad a kezdeti változat.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Exkirion
No, mivel javult a fórum rendesen megcsináltam a nyitóposztot, kissé átdolgozva a mostani fórum képességeihez, és kicseréltem a halott videó linkeket újabbakra, amiknek köszönhetően a Part2,3,4,4_2 openingek már szövegmentes (creditless) formában nézhetők, viszont sajnos a zsemélyes kedvenc videóm a part 5 AMV-je törlésre került Youtube-ról és nem is találtam meg máshol sem.

Basitan:

Valóban egy lehelletnyivel jobb, de igazából nincs nagy külömbség, csak szokni kell az új rajzolást és ennyi.

Bastian
Jelentem, beszereztem a hiányzó videót!
https://www.youtu...lnvNQCMzk4

Elvileg csak a linkről lesz elérhető és nem listázza ki a Youtube, ha valaki rákeresne. Meglátjuk, hogy visszatartja-e ez a King Records-t attól, hogy megtalálja és letiltsa a hangsávot.

----------
Megjöttek a jó minőségű, 2. előzetesek a Part 4 animéjéhez! ^^
Minimális eltérések mutatkoznak csak a 3 között, de minden új képkocka aranyat ér.
- Jotaro változat
- Koichi változat
- Josuke változat

Vajon hány Stand név esik majd áldozatául a szerzői jogok védelmének?
Szerkesztette: Bastian - 2016.03.23. 12:07

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

Exkirion
Bastian írta:
Vajon hány Stand név esik majd áldozatául a szerzői jogok védelmének?

Az akkora baromság... Főleg, hogy ingyen reklám a bandáknak/énekeseknek.

Amúgy kijött az első rész, most töltöm.

EDIT:

Megnéztem az első részt, tök fasza lesz ez. Mondjuk a Crazy Diamond nevét már rögtön cenzúrázták lol. Lehet érdemes lesz ezt más fordítócsapatnál nézni.
Szerkesztette: Exkirion - 2016.04.02. 07:10

Bastian
Diamond is Unbreakable 1. rész
Még csak az első jelenet, de a David Production "kezeskedik" róla, hogy felállva tapsoljak. DAT foreshadowing...

Szoknom kell még a rajzstílust, de az animáció gördülékenyebbnek, folyékonyabbnak tűnik. ^^

A Main Theme is tetszik. Ott dallamos, ahol kell, ott pörög fel, ahol kell.

22:09-nél akad néhány ismerős a tömegben. *-)

A lokalizált Stand neveket illetően, sajnos, biztos lenne legalább egy előadó, együttes, aki perre menne. Előfordult már egy amerikai sorozatnál, csak ott nem jártak sikerrel, itt viszont tényleg róluk van szó.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Exkirion
Bastian írta:
22:09-nél akad néhány ismerős a tömegben. *-)

Csak most nézem XD

-Okuyasu
-Polnareff <- Aki benne se lesz ebben a part-ban.
-Kishibe Rohan

Meg van ott valami maszkos fickó is, akit most hirtelen nem tudok ki.

Bastian
Polnareff barátunk a másik Nijimura tesó, Keicho akar lenni.
Idekötve, anno elküldtem az új key visualt az egyik haveromnak, majd megkérdeztem tőle, hogy lát-e ismerős arcot ott fent hátul, amire azt válaszolta, hogy ja, Polnareff. A következő mondatom pedig az volt, hogy a következő mondatod... xD

Rajta kívül ugyebár Okuyasu és Rohan van ott, valamint Hazamada és Yukako. Mások talán nem.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Exkirion
Jaaaj az a szakács csávó mekkora trollság XD
Amikor be vannak pánikolva, hogy úúú tuti gonosz stand használó, és próbálják megtudni a sötét titkait XD

Bastian
Azok tök jópofa fejezetek voltak, erre meg megy az animéseknél a pánikolás, hogy biztos elnyújtják majd azokat a részeket és 2 részt fog kapni Tonio és az étterme. Csak 4 fejezetes az egész emlékeim szerint, ezért nagyon, nagyon, nagyon meglepne, ha ki tudnának hozni belőle 2 részt. De azt az 1-t is már előre sajnálják! >.<

Ha már részek, egy francia közvetítő szerint 39 részes lesz a Part 4 animéje, amit őszintén szólva, baromságnak tartok.
22 fejezettel hosszabb a Part 4 a Part 3-nál, de epizódszámban 9 résszel kevesebb lenne?! Nem hiszem el, hacsak nem 39 rész + 13 rész később. Mindenesetre, tesztelve a 39 rész megvalósíthatóságát, készítettem egy szimulációs epizódlistát.
- Ha egy történetszál 5 fejezetes volt, vagy kevesebb, akkor 1 részt adtam neki.
- Ha egy történetszál pont 5 fejeztes volt, majd utána volt egy-két független fejezet, akkor 2 részt adtam neki.
- Ha egy történetszál több, mint 5 fejezetes volt, akkor 2, illetve 3 részt adtam neki.
Az epizódszám pedig...

48 epizód. Kb. erre számítok, maximum kicsivel hosszabb, mondjuk 50-52. De még egyszer mondom, a 39 nekem baromságnak tűnik az eddigiek alapján.

Phantom Blood: 4,8 fejezet részenként. Soknak tűnhet, de a Part rövid és látszik, hogy bele akartak férni 2 szezonba a Part 2-vel együtt. Abban is volt néhány, apróbb kihagyás emiatt.
Battle Tendency: 4,1 fejezet részenként
Stardust Crusaders: 3,2 fejezet részenként

39 rész esetén -->
Diamond is Unbreakable: 4,5 fejezet részenként. Kétlem, kétlem, kétlem...

#01: Kujo Jotaro meets Higashikata Josuke!
#02: Higashikata Josuke meets Angelo!
#03: The Nijimura Brothers - 1
#04: The Nijimura Brothers - 2
#05: Hirose Koichi (Echoes)
#06: Hazamada Toshikazu (Surface)
#07: Yamagishi Yukako is in Love - 1
#08: Yamagishi Yukako is in Love - 2
#09: Let's go Eat Italian Food!
#10: Red Hot Chili Pepper - 1
#11: Red Hot Chili Pepper - 2
#12: I Found Something Dangerous.
#13: Let's go to the Mangaka's House! - 1
#14: Let's go to the Mangaka's House! - 2
#15: Let's go Hunting!
#16: Kishibe Rohan's Adventure
#17: Shigechi's Harvest - 1
#18: Shigechi's Harvest - 2
#19: Kira Yoshikage Just Wants a Quiet Life - 1
#20: Kira Yoshikage Just Wants a Quiet Life - 2
#21: Yamagishi Yukako Wants to be like Cinderella - 1
#22: Yamagishi Yukako Wants to be like Cinderella - 2
#23: Sheer Heart Attack - 1
#24: Sheer Heart Attack - 2
#25: Sheer Heart Attack - 3
#26: Atom Heart Father - 1
#27: Atom Heart Father - 2
#28: The Rock-Paper-Scissors Boy Is Coming - 1
#29: The Rock-Paper-Scissors Boy Is Coming - 2
#30: I am an Alien - 1
#31: I am an Alien - 2
#32: Highway Star - 1
#33: Highway Star - 2
#34: The Cat Who Loved Kira Yoshikage - 1
#35: The Cat Who Loved Kira Yoshikage - 2
#36: Let's Live on a Tower - 1
#37: Let's Live on a Tower - 2
#38: Enigma Boy - 1
#39: Enigma Boy - 2
----------
#40: My Dad is not my Dad
#41: Cheap Trick - 1
#42: Cheap Trick - 2
#43: Another One Bites the Dust - 1
#44: Another One Bites the Dust - 2
#45: Crazy Diamond is Unbreakable - 1
#46: Crazy Diamond is Unbreakable - 2
#47: Crazy Diamond is Unbreakable - 3
#48: Goodbye, Morioh! Golden Heart

Ugyanakkor, valaki elkészítette válaszul a megvalósítható 39 rész listáját, ami kicsit sem tetszik. -_-
Inkább ne...

1 Jotaro Meets Josuke !
2 Anjuro's Aqua Necklace
3 The Nijimura Brothers (1)
4 The Nijimura Brothers (2)
5 The Nijimura Brothers (3)/ The Lock
6 Koichi Echoes
7 Surface
8 Yukako in love (1)
9 Yukako in love (2)
10 Let's go out Italian
11 Red Hot Chilli Pepper (1)
12 Red Hot Chilli Pepper (2)
13 Picked up something bad
14 The Mangaka's house (1)
15 The Mangaka's house (2)
16 Let's go Hunting
17 Kishibe Rohan's Adventure
18 Shigechi's Harvest
19 Yoshikage Kira wants a quiet life/People Of Morioh-cho
20 Yukako & Cinderella
21 Sheer Heart Attack (1)
22 Sheer Heart Attack (2)
23 Sheer Heart Attack (3)
24 Atom Heart Father (1)
25 Atom Heart Father Father (2)/Yoshikage's new face
26 Janken Boy's coming (1)
27 Janken Boy's coming (2)
28 I Am An Alien
29 Highway Star
30 Cats likes Yoshikage Kira
31 Superfly
32 Enigma Boy (1)
33 Enigma boy (2)
34 Cheap Trick
35 My Dad is not my Dad/ Another one bites the dust (1)
36 Another one bites the dust (2)
37 The Invincible Crazy Diamond (1)
38 The Invincible Crazy Diamond (2)
39 Goodbye Morio-cho the Golden heart

i.imgur.com/IenRHO5.png

Exkirion
Mert a Francia közvetítő biztos tudja hány részes lesz... Most jött ki Japánban is, kötve hiszem, hogy bármelyik Francia csatorna megvette volna már a licenszet hozzá.

Bastian
A Boku no Hero Academia 13 részét elvileg egy francia oldal szivárogtatta ki először, ugyanaz, ami a 39 részt is írja. A simulcast jogokat már előtte bőven megszerezték hozzá, ugyanakkor nem értem, hogy miért csak a franciák tudnak az epizódszámról és a Crunchyroll, vagy a VIZ meg nem? Itt gyanús az egész, de a BD/DVD felosztás majd megválaszolja a kérdést.

Más téma:
Van-e ötleted az Ending-re?

i.imgur.com/IenRHO5.png

Exkirion
Bastian írta:
Más téma:
Van-e ötleted az Ending-re?

Nem értem a kérdést.
Endingre mint hogy ki fogja énekelni vagy mi? Mert őszintén szerintem az összes JoJo ending elég szar volt, szóval nem különösebben hoz lázba, hogy mi lesz az ending, bár ki tudja, lehet ezúttal jó lesz.

Visszatérve egy percre, engem nem zavarna, ha gyorsan letudnák ezt az évadot. A part 3-4 nem a legjobbak szerintem. A Part 2 fasza, aztán utána a Vento Aureotól kezd megint beindúlni a dolog. Valahogy a 3-4 nekem mindig olyan tölteléknek tűnt. A Diamond mondjuk sokkal jobb, mint a stardust és oké, hogy behozzák meg stabilizálják velük a standok mítoszát, de azon kívül nem sok történik azt leszámítva, hogy a stardustban meghal Dio.

Bastian
Yup, arra gondoltam. Nekem például tetszik, hogy lelicencelnek egy nyugati slágert, állítólag mindig egy olyat, amit Araki az aktuális Part megírása közben hallgatott. Ha már a zene a széria ékkövének számít, akkor kifejezetten jó ötlet ez a megoldás. A Roundabout nagy kedvencem lett, a Walk Like an Egyptian okés volt, de a Last Train Home a hangulaton kívül nem volt egy széthallgatós szám, érthető okokból. Egy Queen sláger annyira kínálná magát a Part 4-hez, hogy biztos megint valami váratlant fognak húzni.
Ez bejönne? :D
https://www.youtu...nmiZLYgLBA

Nem győzködlek a Part 4-ről, de a töltelék olyan csúnya szó rá. A karakterizációt máig itt tartom az egyik legjobbnak, nem beszélve a főellenségről. Annyira különbözik a megszokott JoJo-tól, hogy pont azért van nálam előkelő helyen. De úgy Isten igazából, szerintem nincsenek rossz Part-ok, csak kevésbé jó Part-ok. A Vento-ban például összességében talán a legjobb harcok vannak, de Gold Experience és Gold Experience Requiem egyszerűen átbillentette nálam a "cool shit"-et "bullshit"-re. De a távoli jövőben, amikor mindent még egyszer elolvasok, akkor készíteni fogok egy átfogó listát, hogy melyik Part-nak mik az erősségei, gyengeségei, hol vannak a legjobb harcok, legjobb Stand-ek, legjobb mellékszereplők, legjobb főellenségek... Fejben már gondolkodtam rajta, de meglepően nagy lenne a szórás nálam. Ezért nincsenek rossz Part-ok. :]

i.imgur.com/IenRHO5.png

Exkirion
Ja hát igen a gold experience requiem tényleg egy kicsit sok, meg abban amúgy igazad van, hogy a 4-ben talán a legjobb a karakterizáció, de ez ugye annak is köszönhető, hogy ez a part sokkal lassabb, meg nem rohangálnak fel-alá, hanem sokkal slice of life-osabb. Ja igen és Kira... Valóban az egyik legjobb főellenség. Dio ugye klasszikus, Pucci meg a nagy ász mert ő az egyetlen, aki nyer lényegében, de Kirának megvan a maga Aizen szerű "keikaku douri" bája.

Ugrás a fórumra: