Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
Sword Art Online (SAO)
Peti94
raptor9812 írta:

Szerintem nagyon jól felélesztették a régi SAO motívumait, én elégedett vagyok a mostani arc-cal, és bár nyilván sok kritika erre az ARC-ra is igaz, de azért kitettek magukért a készítők, és nem is bánom hogy kirito háttérbe szorult mert ugye tudjuk hogy ő mindenkit legyőz, így legalább van esély hogy végre nem ő hozza el a megváltást, ezt a háremest dolgot mindig erőltetik :D már nagyon unalmas ez a sok nő. Várom a folytatást! :)

"nagyon jól felélesztették a régi SAO motívumait"
Akkor lenne nagyon jó, ha hozná azt a színvonalat és komolyságot, mint az első évad, és nem csak ilyen tét nélküli játszadozás lenne az egész. Konkrétan az első évad óta csak csökken a ténylegesen meghalt játékosok száma, ezzel együtt csökken a tét is, már ott tartunk, hogy egy ember nem bír meghalni, egy olyan rendszer miatt ami nem nyeli el a fájdalmat, így ténylesen átélik a játékosok, hogy "meghalnak" a játékban.
Most az történik, hogy belép egy játékos, és kb azonnal meghal, így ideje sem lesz felfogni, hogy mi történt, csak a halállal járó fájdalmat éli át, majd újba megpróbál belépni és megint meghal és egy idő után, néhány ember agya már nem bírná a megterhelést és a valóságban olyan állapotba kerülnének, mint most Kirito. (de sajnos nem ez történik)
Persze Kirito a főszereplő csak ezért nem halhat meg (pedig ideje lenne, hogy kapjon egy komolyabb sérülést PL megzápul az agya, így a valóságban is ilyen "zombi" marad :D), bárki lenne az ő helyében ilyen "zombi állapotban", már rég otthagyták volna valahol, mint egy szobanövényt és nem cipelgetnék el a frontra, ahol semmi haszna.

Ha már halálos áldozata úgyse lesz az Underworld-nek, akkor legalább a karaktereiket veszítsék el a játékosok, akik áthozzák az ALO-ból. De persze A-suna meg többi háremtag nem a saját karakterét teszi kockára, hanem egy OP karaktert kapnak, hogy az utolsó pillanatban, pont időben belépve, már csak egy skillt kell elnyomniuk és mindenki örül, hogy "hűde menő", miközben BÁRKI megkaphatta volna azokat a karaktereket, csak ugye kell a hárem XD

Jaeger
Peti jó lenne ha figyelnél is miközben a sorozatot nézzed.

Ez nem az a sorozat ahol minden egyes részben meghal valaki. De a legtöbb esetben a főszereplők akkor se igazán szoktak meghalni.

Nem élik a játékosok azt, hogy "meghalnak". Azt érzik, hogy megsebzik őket vagy levágják a karukat vagy hasonló, de amint meghalnak megszűnik a fájdalom. Utána az agyuk úgy dolgozza fel a felhalmozott fájdalmat, hogy több órán keresztül ki vannak ütve ahogyan láthattuk az utolsó részben az egyik gonosz karakternél. Sima játékosokból akit itt most megölnek az nem jön már vissza.

Nem tudom miért lenne ideje, hogy egy főhős kapjon egy maradandó sérülést.
De igazából ha nincs ez a program akkor Kirito a Death Gun incidens következményeként kb sose épült volna fel teljesen.

Zárásként az, hogy megint elsiklottál pár dolog felett.

Asuna azért kapott "op" karaktert mert ő ott van a bázison. De igazából aki nézte az elmúlt pár részt az láthatta, hogy nem op karakter. A környezetet tudja módosítani kis mértékben, de nem sajátította el a fegyverirányítást mint Kirito.
Azért is ölte meg majdnem 3 nagyon gyenge katona szóval igy állunk.

Az ALO-s top karakter átkonvertálva itt is elég erős lesz szerintem. Ha sikerül győzniük akkor eltudom képzelni, hogy gond nélkül visszalehet majd konvertálni, de ha legyőzik a karakterüket a játékban akkor viszont nem.

Bárki nem lenne erős egy "top" karakterrel ahhoz tudni is kell irányítani. B-)

Kirito csak ebben a játékban is több évig edzett, hogy eljusson erre a szintre, de semmi gond megint csak úgy hirtelen lett erős biztosan :D
Szerkesztette: Jaeger - 2019.12.30. 14:18

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Avaren
Igazából Sinon is op karaktert kapott :D Ezt már elis lőtték az áprilisi évad rövid "előzetesében" :D https://www.youtu...xH_Ty6hnEs
kis spoilert tartalmazhat szóval csak saját felelősségre a megnézését. :D

dungeonlord
Spoilert? Semmi extrát nem látok :D . Ezt a képet AA-nál is láttam :D .

Tudjátok mi lenne a legérdekesebb az évadban ? EGy fordított szerep .Mire célzok?

Sao úgy kezdődött, hogy több tízezer embert bezártak mmorpg ,ahol élet-halál volt a tét, és végül 1 ember rájött az igazságra, aki kihívta azt az ember ,aki miatt mmorpg raboskodnak .Ez az ember volt Kirito, akik Asuna segítségével kiszabadított több ezer életet .

Ebben az évadban pedig több ezer ember ment meg, 1-2 életet .(Kirito és Ai Alice ) , és ezek közül vannak olyan emberek, aki Kirito megmentett, vagy elismerték a másik 3 játékban , és erről is beszélt Liz a 11.rész végénél https://www.youtu...19yRZ0wIyE.

Játékosok nem tudnak Kirito megmentéséről ,de azt se tudják , hogy ki mentette meg .
Ez az évad most Kirito megmentéséről szól , és remélem igyis marad . Megmentik azok emberek, akik megmentett őt.

Nincs tétje Saonak ? Francokat,minden évadnak van egy tétje, ahol emberek életén múlnak . Szépen , és csendben kialakul egy virtuális háború .
Mert ez a project nyilvánosságra menne, akkor tuti, hogy mmorpg végét jelenteni .

Ez az évad tökéletes összefoglalja mmorpg jó oldalát, és rossz oldalát .
Szerkesztette: dungeonlord - 2019.12.30. 11:54

goku5
Amúgy ha jól láttam akkor levágták Asuna kezét nem? Na most azzal akkor mi lesz? Mert jó hogy érzik a fájdalmat meg minden de gondolom a kilépésig nem növeszti vissza.
Ahogy az előzetesből lejön csak jön Kiritó ahogy várni lehetett. És biztos ahogy Asuna is mondta ő a két kardos Kiritó.
Alis meg szerintem kijön a játékból. Volt róla szó hogy építenek valamilyen robot testet szerintem abba kerül még ha ideiglenesen is. Had tapasztalja már meg milyen a kinti világ.

Jaeger
Levágták Asuna kezét, de utána meg is gyógyította magát és visszarakta a kezét szépen a helyére.

Kiritonál van valami lelki oka, hogy nem akar harcolni vagy ilyesmi. Ami miatt nem tudta Alice meggyógyítani a kezét. De amugy simán lehetséges vagy láttuk már a szem pótlását is.

Peti94
Jaeger írta:

Peti jó lenne ha figyelnél is miközben a sorozatot nézzed.

Ez nem az a sorozat ahol minden egyes részben meghal valaki. De a legtöbb esetben a főszereplők akkor se igazán szoktak meghalni.

Lehet, hogy nem figyeltem eléggé, de az első évadban kb minden részben meghalt valaki, mert megölték egymást a játékosok, vagy nem bírta terhelést és öngyilkos lett. Ehhez képest most már ott tartunk, hogy nincs valós halálos áldozata a történetnek és valószínűleg már nem is lesz. (max, ha felhasználnák Alice-t fegyverként, de ez se fog megtörténni)

Jaeger írta:
Nem élik a játékosok azt, hogy "meghalnak". Azt érzik, hogy megsebzik őket vagy levágják a karukat vagy hasonló, de amint meghalnak megszűnik a fájdalom. Utána az agyuk úgy dolgozza fel a felhalmozott fájdalmat, hogy több órán keresztül ki vannak ütve ahogyan láthattuk az utolsó részben az egyik gonosz karakternél. Sima játékosokból akit itt most megölnek az nem jön már vissza.

A 11. részben volt, amikor próbálták rávenni az ALO játékosokat, hogy segítsenek, és akkor mondták, hogy nincs beépített fájdalom elnyelő rendszer, és egyből mindenki megijedt.
Az meg megint más, hogy az a katona X órát aludt, mert ő egy fejlettebb eszközt használ, mint amit a kinti játékosok, így simán lehetséges, hogy lesznek olyanok akiknek maradandó agyi traumájuk lesz az átélt fájdalom miatt.

Jaeger írta:
Zárásként az, hogy megint elsiklottál pár dolog felett.

Asuna azért kapott "op" karaktert mert ő ott van a bázison. De igazából aki nézte az elmúlt pár részt az láthatta, hogy nem op karakter. A környezetet tudja módosítani kis mértékben, de nem sajátította el a fegyverirányítást mint Kirito.
Azért is ölte meg majdnem 3 nagyon gyenge katona szóval igy állunk.

Nem csak ő volt ott bázison, ha megnézed ott volt már pár felnőtt is, akik ugye évekig dolgoztak az Underworld-ön, így valószínűleg kicsit jobban értenek hozzá, mint Asuna, logikus lett volna, ha közülük lép be valaki, de ugye kellett Kirto-nak a csaja :D Az az karakter bármekkora mértékben tudja módosítani a környezetet, csak ugye ha használja a képességét, akkor megfájdul a feje (szegényke XD). Azért messze állt attól, hogy a majdnem megölték, és ha még meg is ölték volna, nem történt volna semmi, mert egy kis alvás után felébred... ezért írtam, hogy nincs tétje, az első évadhoz képest, ("ha meghalsz a játékban meghalsz a valóságban is" ), itt már tét nélkül ölik egymást az OP karakterekkel.

Jaeger
Kiritonak kellett egy ismerős arc akit ha meglát az segít a felépülésében, néhány kedves szó tőle szóval nem volt mindegy, hogy ki megy be a játékba.

Az első évadban se haltak meg fő karakterek szóval nem tudom miért pont azt hiányolod.

Peti94
Jaeger írta:

Kiritonak kellett egy ismerős arc akit ha meglát az segít a felépülésében, néhány kedves szó tőle szóval nem volt mindegy, hogy ki megy be a játékba.

Az első évadban se haltak meg fő karakterek szóval nem tudom miért pont azt hiányolod.

Kellett az ismerős arc, de mivel simán bevihettek volna bárkit, akár kívülről is, így akár a testvérét is, mint "ismerős arcot". És az ottani gépet megkaphatta volna egy komoly hozzáértő ember, aki teljes mértékben ismeri a karaktere képességeit és az Undeworld-öt.

Oké, de ha már annyi sincs benne, hogy a random ember meghaljon, akkor kérdem én hol van tét? Persze kell a gonosz csávóknak szuper fejlett mesterséges intelligencia ALICE, hogy fegyverként használják, de amíg nem viszik ki az elvileg titkos létesítményből addig semmi hasznát nem veszik.
Plusz azt is bele kellene kalkulálni a dologba, hogy ha Alice-t fegyverként akarják használni, akkor az lehetne egy egyszerű végső megoldás, ha kitörlik/megölik Alice-t, így senki se használhatja fel (De persze erre egyik karakter sem gondol, pedig kézenfekvő megoldás lenne.)
PL Ha Alice helyett a Skynet lenne, akit a gonosz katonák meg akarnak szerezni, akkor elég sok embernek megfordulna fejében, hogy miért nem pusztítják el, hogy még véletlenül se szerezhessék meg.

dungeonlord
Kirito halála elött ideiglenes feltörte a rendszer addig , amig Kayabét le nem szúrta .
Így gyakorlatilag meghaltatott volna az 1.évadban, de ezt Kayaba megakadályozta ,mert lebuktatta és nagy nehezen legyőzte Ez volt az egyik ajándéka, amit adott Kiritonak, másik a játékmagot .
Engem nem lepne,ha véletlenül Asuna és Kiritoból lenne egy digitális tudat,amikor meghaltak a 1.évados játékban .

Talán pont ez a digitális tudat fog egyesülni mostani Kiritoval, amivel újra a régi énje lehet .Mert Kayaba még él ,és talán figyeli most Kiritot .
De persze bármi lehet .

goku5
Én inkább azt mondom, hogy Kiritó lényegében átvette az admin szerepét erejét. Szóval lehet ezt a sok információt érzést tudást dolgozza fel az agya de a testét még nem tudja hozzá irányítani.

Amúgy tegyük hozzá hogy a belső emberek elvileg nem tudnak a külvilággal kommunikálni így nem tudják kívül mi van és a külsők se hogy belül mi van. Nem tudják másik mit lép. Szóval ha már beküldtek valakit annak olyannak kellet lennie aki benn van. Ezért lett gondolom Asuna. Na meg csak ő Kiritó párja, szóval ki mást?

Jaeger
Bár amugy nem nagyon volt róla szó az évad során csak érintőlegesen, de Kiritonak PTSD-je van :)

Poszttraumás stressz szindróma magyarul.

Asunának említették, hogy nem tud megbocsátani magának és ezért van ebben az állapotban, de nem fejtették ki jobban. Azért küldték be hátha képes hatást elérni nála mert ilyen betegnél ez hatásos lehet, ha egy szereted tud veled beszélgetni.

Ami ezt okozta az volt, hogy amikor betörtek a szerverterembe ha jól emlékszem elment az áram egy kicsit. És az sem tett jót, hogy éppen pár perce halt meg Eugo tehát éppen nem top állapotban volt Kirito.

De már itt lesz a megszokott háreme és akkor tuti felkell a székből :D Majd Asuna, Sinon és Leafa megölelgeti és nem lesz gond. :P

Amugy igaza van dungeonlordnak abban, hogy nagyon szép ívet kap az, hogy Kirito akiket megmentett most ugyanúgy megmentik ők is.

Ugrás a fórumra: