Naruto-Kun.Hu » Anime / Mangasorozatok » Egyéb anime / manga sorozatok
Sword Art Online (SAO)
Jaeger
Mi lesz benne jó? Ez annyira béna mint egy mobil játék. A Fatal bullet.
Csak, hogy tisztázzuk egy singleplayer játék lesz rpg elemekkel. Nem lesz benne nagy multi így nem lesz olyan bajnokság mint a storyban, hogy 100 játékos menne 100 játékos ellen egy nagy mapon.

Vonatkoztasunk el ettől. A képi világa jó, meg lehet jó story is lesz, de a harcrendszer valami írtó béna. Csak futkározol az AI körül az kb nem csinál semmit.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

bakod
Még ki se jött szóval még nem temetném. Van jó pár hónap hibajavításra.

JenoChakra
Engem még mindig lesokkol az a lézerkard Kirito kezében
xd

bakod
Az a kötelezően megszerzendő itemek listáján van. nagyon badass volt vele a 2. évadban is :D

Jaeger
Jaja olyan jó lesz. :lol

Csak itt nem leszel képes vele soha visszaverni a lövedéket.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Wiz06
Örülhetnénk, hogy legalább foglalkoznak még vele. Ha akarnák már le is zárhatták volna az egészet a 2. utolsó részével. De helyette folytatják a munkákat vele.

bakod
Na ez az. És ahogy folytatják a melót egyre jobb lesz. Az anime is mert a filmről minden oldal áradozott hogy mekkora király volt (csak főcímeket olvastam mert nem mertem bekockáztatni egy spoilert).

A játékoknál hasonló a helyzet... csak mint mondtam míg az unreal enginet erőltetik nem hinném hogy lesz olyan áttörés grafiban mint storm 4ben volt.

Bastian
Pofon egyszerű a filmmel a helyzet: akinek tetszett a SAJÓ széria, annak a film is bejött. Akinek nem tetszett, annak a film sem fogja megváltani a világot. Az volt a legpozitívabb dolog, amit az utóbbi kategóriában hallottam, hogy a film elviselhetőbb, mint az eddigi két évad, de ugyanúgy tele van megkérdőjelezhető dolgokkal, és ez már önmagában jelzi, hogy azt a bizonyos lécet nem helyezi elérhetetlen magasságokba. Dióhéjban, a film a rajongókat célozza meg, és ezzel szerintem eleget is mondtam.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

goku5
A történetnek is jónak kell lennie, mert hiába rajongó valaki és kapcsolódik a kedvencéhez ha rossz a történet akkor az neki se fog tetszeni.
Szóval biztos a film is nagyon jó történet lehet.

Bastian
Ha rajongó vagy, akkor játszik az elfogultság faktor is. Ez alapvetően nem baj, mert a teljes elfogulatlanság szerintem nem létezik, de tanuljunk meg nem hazudni magunknak, és belegondolni abba, hogy mit is láttunk, hallottunk, olvastunk, és hogy ezeknek, az események tematikáját tekintve mennyire volt értelmük? Előttetek lesz a lehetőség megvédeni a filmet, de elöljáróban mondom, hogy már az alaptörténet is gyenge lábakon áll.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

goku5
Hát így inkább az beszél akinek nem tetszett. De amúgy ezzel sincs nagy baj. Kinek ez kinek az jön be.
Amúgy tipikus példának én a Narutó filmeket tudom felhozni. Rajongó lennék egy bizonyos fokon a filmek az utolsó kettő kivételével mégse tetszettek úgy. De voltak Gondjaim a Dragon Ball pár moviával is. Szóval kell egy jó történet is nem csak a fan faktor.

Bastian
Nekem már az nem tiszta, hogy mitől vannak egyáltalán nagy elvárások a film iránt? A kulcsszó nem az, hogy ez SAJÓ, hanem maga a film formátum. Teljesen jó példákat mondasz a DB és a Naruto filmekkel, de akár más vizekre is evezhetnénk. Nincs mese, sokuk egyszer nézős. Hiába mondják rengeteg népszerű franchise anime filmjére, filmjeire, hogy így meg úgy benne volt az eredeti alkotó keze, ezek óriási többséggel még mindig "nem hivatalos események", amik az eredeti történésekre nem lesznek hatással, nem lesz jelentőségük, mondhatni fillerek. Jól szórakozol, elvagy vele 1,5-2 órán keresztül, de nem többek ennél. Az Ordinal Scale sem kivétel. Nem lesz köze semmilyen jövőbeli eseményhez, csak a rajongóknak imponál rengeteg referenciával az eddigi két évadra, afféle "fanservice"-ként.

i.imgur.com/IenRHO5.png

goku5
Attól még lehet jó hogy a rajongóknak akar imponálni.
És honnan van hogy a film szereplői soha nem tűnhetnek fel később?
Még ha nem is a lényeg hogy a történet legyen nagyon jó. Még ha nem is kapcsolódik később semmihez legyen akár "filler" szerű is.

Bastian
Józan paraszti ész. Nem egy filmben fognak behozni egy jövőre releváns karaktert, ha a novelben még említés szintjén sem szerepelt. Főleg úgy, hogy a film elvileg a 9. kötet előtt játszódik, mostanra pedig már a 20. kötet jön, a filmbeli karaktereknek pedig nyomuk sincs. Tipikus film exkluzív karakterekről beszélünk, felesleges túlképzelni. Az ilyesfajta filmeknek mindig választható kalandnak kell lenniük, nem egy kötelező darabnak, aminek kihagyása komoly hátránnyal érinti azokat, akiket csak a novel érdekel. A főforrás mindenek előtt!

i.imgur.com/IenRHO5.png

Wiz06
Szerintem maga a film csak az új évad előfutára.
Amolyan bevezető 3. évadba legalább is a spanyol feliratos változatba való bele kukkantás és az előzetesek alapján.

Mint mindig így most is a kiszámíthatatlanságát vagy nehezen kiszámíthatóságát használja a Sword Art Online.
Hogy a lehető legkevesebb spoilert tartalmazza a mondani valóm (0.00% spoiler) érdemes nem csak cikkekből ítélni mert azok mind magán vélemények nem pedig hivatalos dokumentumok.

Itt igazából egy évad bevezetőről beszélünk így túl sok infót nem lőhetnek el a filmben elvégre akkor az új évad csak arra lenne jó, hogy a filmet "kihámozzák".

Habár engem nagyon érdekel magyar felirattal is.

Ugrás a fórumra: