Gondolom a Foxkids és a Jetix miatt szinte mindenki ismeri ezt az animét, ami eléggé különbözik a mangától.
Anime:
Elöljáróban:
A Shaman King a társaitól kissé eltérő, egyedülálló shounen-fight anime. A sorozat világában - a közönséges emberek nagy részének tudtán kívül - sámánok is élnek, akik képesek testükbe fogadni a halott lelkeket, vagyis szellemeket, ezáltal egyesülni velük és használni képességeiket. Minden sámán tudja, hogy 500 évente megrendezésre kerül egy bizonyos Sámán Bajnokság, mely nem csupán egy verseny az erők összemérésére, hanem mint az fokozatosan kiderül, az egész világ sorsára hatással van. A bajnokság győztese a Sámánkirály címet kapja és a Szellemek királya (a legősibb szellem) hatalmához jut, mellyel valóra válthat bármilyen álmot. Ennyit lehet általában tudni erről a viadalról.
A cselekményről:
Történetünk főhőse, Yoh Asakura aki ugyancsak egy sámán (mily meglepő). Egyedül jött Tokióba, hogy mint sámán fejlődjön és megtalálja a saját őrszellemét, akivel társulhat (általában minden sámánnak egy darab van). Az új iskolában összebarátkozik Mantával (magyarul Morty), egy átlagos és rendkívül alacsony sráccal. Mantában az az érdekes, hogy többnyire a mesélő szerepet tölti be, hiszen átlagos ember lévén sosem tud beleszólni a nagyobb eseményekbe, de a sorozat nagy részében végigkíséri a főszereplőket és rajta, mint egy külső szemlélőn keresztül láthatjuk és érthetjük meg gyakran a cselekményt. Yoh őrszelleme végül egy régen elhunyt szamuráj, Amidamaru lelke lesz. Yoh további társává Anna válik, egy nem túl kedves lány, aki a jegyese. (Ezt a családjaik döntötték el régen.) Mivel főhősünk kedvenc hobbija a heverészés, Anna tesz róla, hogy mindig edzésben maradjon és felkészüljön a sámánviadalra.
További főszereplők bukkannak fel még a sorozat eleje felé, akik hamarosan főszereplőnk mellé szegülnek, és később együtt kalandoznak, hogy sámánkirállyá válva elérjék álmaikat. Ren Tao, aki Kínából jött és Yoh halálos ellenfeleként jelenik meg. Elsődleges célja mindig az, hogy a legerősebb harcos legyen. Ryu, aki kezdetben csak egy csóró banda vezére, utcai rossz fiú, ám Yoh-kun élet-felfogása megfertőzi. Horohoro, aki egy vagány snowboardos srác és a Minikék nevű mocsári kis teremtményeket akarja megvédeni a kipusztulástól. További társak is akadnak az út során, de ők itt a legkorábbi főszereplők. Fontos még megemlíteni Hao színre lépését, aki minden idők leghatalmasabb sámánja és egyértelműen a főellenség a sorozatban. Körülötte sok a misztikum és nagy titkok derülnek ki róla.
Általában az animéről és a mangáról:
Az egyik legnagyobb erőssége mindenképpen az egyéniségek. Rengeteg fontos szereplő akad saját élettörténettel és álmokkal, célokkal. A legkülönfélébb sámánok kerülnek elő a sorozat folyamán. Másik nagy erősség természetesen a poénok áradata (mert az is van) és az, hogy a komoly és vicces hangulatot egyszerre teremti meg, persze néha nagyon laza, máskor meg eldurvul a helyzet. Az első néhány rész alapján azt lehetne hinni, hogy elég egyhangú a sorozat, de ahogyan fokozatosan megjelenik a többi szereplő, ahogy kikerekedik a teljes kép a bajnokságról és legfőképp ahogyan fejlődnek a sámáncsaták és képességek, rájövünk, hogy megéri nézni. A sámánharcok remek szabadságot adnak a kreativitásnak, sokféle érdekes és meglepő szellem, harci technika és fegyver akad. A karakterek ereje pedig nagy mértékben fejlődik, a sorozat hangulata megváltozik annyiban, hogy míg az elején csak hébe-hóba csatázgatnak szellemekkel, zombikkal, addig később már a világ forog kockán egyes sámán csapatok összecsapásakor.
Néha az effekteken vagy a grafikán érződik, hogy nem a legprofibb a megvalósítás, de ez nem ront a remek hangulaton, nem vesz el sokat az élvezhetőségből.
Manga:
A mangáról annyit kell tudni, hogy egészen eltér a történet, körülbelül csak a manga első negyedét követi az anime, onnantól más a cselekmény. A mangában sokkal többet meg lehet tudni egyes szereplőkről és sok szereplője benne sincs az animében, ez utóbbi fordítva is igaz. Ezenkívül pedig sokkal véresebb és durvább harcok zajlanak benne.
Forrás: AA
Műfaj: akció, dráma, kaland, mágia, shounen, szamurájos, szupererő, természetfeletti, vígjáték
Legyen egy kis Opening gyűjtés is, mert ennek az animének különböző nyelveken eszméletlenül élvezetes az openingje. Kezdjük az eredetivel:
- Japán
- Angol
- Magyar
- Olasz
Hát lehet nagyon sokat hallgattam már mind a 4-et, de annyira szeretem én ezt a számot ennyi nyelven. Főleg az olasz. ^-^
Aztán a végére, hogy még a manga olvasáshoz is kedvet kapjon az ember, hiába van még csak angolul, berakok egy képet. Legjobb kép.
[img]http://z.mfcdn.net/store/manga/65/33-300.0/compressed/t025.jpg[/img] Nem jól adtad meg az elérési útvonalat.