Akkor ez ránk nézve is nagyon jó hír.
Anime/Manga hírek
Kamerás változat miatt? Bár biztos, hogy vannak kivételek, szerintem nem befolyásolja az amerikai vetítés a BD változat megjelenését.
Kimetsu mozifilm (Japán): 2020. október 16.
Kimetsu mozifilm (Amerika, Kanada): 2021. április 23.
BD-megjelenés: 2021. június 16.
Nagyon ügyesen, a jótól a legrosszabbig soroltad fel őket. Neked is a jár a pont.
Természetesen Bastian én is a Jujutsut várom a legjobban mint te Remélem hamarosan jön az animéből is új évad...
Hadron az attól függ, hogy mennyire lesz sikeres az anime szerintem. Ha lesz is az még messze van.
Szerk Március:
Jön új focis anime? 'Ao Ashi'
https://myanimeli...s/65909623 Bár nem ismerem a mangát mennyire minőségi.
Illetve folytatják a 'Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e'-t.
https://myanimeli...s/65855471
Múlt héten ért véget a Golden Kamuy manga, így megemlékeznék róla. Ha valamire meg tudom adni a 10/10-et, és nem érzem, hogy idővel módosítanám, akkor az ez a mű. Köszönöm a felejthetetlen élményt Noda Satoru-nak!
Nem is tudtam, hogy ebből is lesz anime...
RWBY: Hyousetsu Teikoku
https://www.youtu...IaCdthw5qM
Bár ahhoz képest milyen nagy nevek dolgoznak rajta az animációt nem láttom így 2022-ben túl jónak. Meg a trailerben is elégé a klisékkkel reklámozzák.
A 2022-es mangakötet eladások becsült példányszáma a Top 10 mangaszériára lebontva:
#01 --- Jujutsu Kaisen --- 12,282,260.
#02 --- Tokyo Revengers --- 11,048,067.
#03 --- Spy x Family --- 10,600,571.
#04 --- One Piece --- 10,364,102.
#05 --- Boku no Hero Academia --- 5,353,782.
#06 --- Kingdom --- 3,832,688.
#07 --- Blue Lock --- 3,548,238.
#08 --- Chainsaw Man --- 3,438,930.
#09 --- Mystery to Iu nakare --- 3,140,861.
#10 --- Kaijuu No. 8 --- 3,139,803.
A tavalyi lista: ITT
Duplázott a Jujutsu a Kimetsu után másodikként, de szerintem kellőképp lemorzsolódott ahhoz, hogy a mesterhármas ne jöjjön össze neki jövőre. Meglátjuk, hogy rám cáfol-e.
Ha minden igaz, a Tokyo Revengers véget ért, még egy megjelenő kötete lesz. Nem tudom, hogy a 2. évad képes lesz-e új olvasókat találni, mert kellőképp ismert már. Megkockáztatom, hogy nem lesz már ilyen jó a jövő évi eredménye.
Nem feneklett meg végül a Spy x Family mangája, hanem óriási magaslatokba tört. Ha több kötete lett volna elérhető, akkor vélhetőleg nyerte volna az évet. Jövőre valószínű, hogy jócskán csökkenni fog.
A One Piece a legnagyobb nyertes az évben. Wano vége + a Red mozifilm + 4 új kötet egy évben új életet lehelt a franchise-ba. Kérdéses, hogy kitart-e a lendület jövőre is, de mindenképpen dicséretes, ahogyan tartja magát.
A HeroAca maradt az 5. helyen, de az eladott példányszám jócskán csökkent. Szeret a manga hullámvasutazni. Azt hiszem a tavalyi volt a legjobb eredménye fennállása során, de a 2. legjobb eredménye meg a 2018-as. Hol kedvet kapnak hozzá az olvasók, hol nem. Jövőre most már tényleg esedékes, hogy véget érjen.
A Kingdom a One Piece mellett a másik öreg róka, akit nem lehet alábecsülni, mert mindig megmutatja, hogy minőségi széria, nem véletlenül van ott ahol.
A Blue Lock volt tavaly a titkos esélyesem, de nem számoltam vele, hogy őszig kell várni az animéjére. Nem robbant fel annyira, mint vártam, de eddig hoz egy konzisztens növekedést. Ha ez fennmarad, akkor 21+ kötettel a háta mögött, alsó hangon lesz 6 millió eladott példánya jövőre. Mivel az előtte lévő riválisoktól mind csökkenésre számítok, ezért kitartok amellett, hogy nyerheti az évet.
Növekedett, növekedett, de tényleg azt érzem, hogy a Chainsaw Man animéjének nagyobb lett a füstje, mint a lángja. Ennek az eredménynek szerintem legalább a dupláját, ha nem a tripláját várták. A növekedés apadóban van, így borzasztóan meglepne, ha ennél jobbra lenne képes a következő évben.
Talán a legkevésbé ismert manga a listáról a Mystery to Iu nakare. Volt egy élőszereplős dráma sorozat belőle az év elején, ami nagy siker volt Japánban, bár azt is hallottam, hogy csak nyomokban hasonlított a forrásra. Elolvastam az első fejezetet, ami elég hosszú volt emlékeim szerint, tetszett is, csupán furcsa dolog számomra egy krimit olvasni, minimális rajzstílussal. Érdekes a rejtély meg minden, de mégis a fejezet tömkelege a kihallgatószobában játszódik, ami nem igazán teszi változatossá. A főszereplő viszont karizmatikus, kicsit emlékeztetett a brit, modern Sherlock sorozatban a Benedict Cumberbatch által megformált karakterre. Animeként kérdéses, hogy működne-e az alapanyag.
Az eddigi legjobb évét zárta a Kaijuu No. 8. Meg lett erősítve, hogy animés adaptációt kap, így ez még csak a kezdet.
Ugrás a fórumra: |