Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Minden ami Anime/Manga és hazai rajongók munkái
Anime/Manga hírek
Shiro
A két szezon esetében 2x12, vagy 2x24 epizódot értsünk?

Csak mert egy évad rendesen 24 epizód, de manapság egyre gyakoribbak a 12 epizódos (fél) évadok is,

img00.deviantart.net/1e09/i/2018/003/7/f/zero_no_naku_koro_ni___grail_killer_chapter_by_shirohun-d53yyil.jpg

When Zero Cry: Grail Killer Chapter

Bastian
2x12.
Én úgy tudom, hogy a japánok átvették a franciáktól a "cours" szót "kuuru"-ként, ami egy szezont jelképez náluk, az évad pedig ennek a szinonimája, így 10-13 rész= 3 hónap általánosságban. Innen felfelé van 2-cours/Double cours= Két évad/Dupla évad, ami fél évet fed le, 3-cours, 4-cours, és a split cours, amikor szünet van az évadok között.

Az első Index anime 6 kötetet dolgozott fel 24 részben, az Index II 7 kötetet + a Side Story I-et, így ezek után 9 kötet újabb 24 részben nekem soknak tűnik. Szorítok minimum 36 részért, érkezzen bármilyen felosztásban is.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Jaeger
Örülök neki, hogy idén jön októberben :D Bár az a baj, hogy olyan régen láttam a sorozatott, hogy a fő dolgok megvannak de előtte mindenképpen érdemes lesz újranézni.

Szerk: Végre folytatják az egyik kedvenc animémet :D

Bungou Stray Dogs kap harmadik szezont bár arról nincs hír, hogy mikor folytatják.
https://myanimeli...s/55377227
Szerkesztette: Jaeger - 2018.08.02. 23:37

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Bastian
Bastian írta:
Jó évem van. Öt adásba kerülés és három bejelentés az általam követettek közül. Gyakorlatilag kilőttek mindent, ami adaptálható távolságban van, így következőnek 2-3 hónap számíthatok valamire.

2 hónappal és 2 nappal később...
i.imgur.com/sXa68eK.jpg

Tetszik, hogy betámadta a Weekly Shounen Magazine a Weekly Shounen Jump-ot ezzel a húzással. B-)

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

Jaeger
Egy címet is megadhattál volna :D Pontosan miért város ez a sorozat?

Shiro
Annyit sikerült kihámoznom a képről, hogy az 1. évfordulón döntés született az animéről. Így már csak azt kellet, kikeresni, hogy WSM mit adott ki 2017-ben és azok közül pedig keresni 5 vöröshasú kék szemű leányzót egyikük zöld hajszalaggal és TÁDÁÁÁM!:

https://www.anime...uintuplets

Bástya elvtárs, máskor 100x150-es méretű képpel próbálkozz 200x300-as helyett, az talán több kihívást jelent majd. :lol

img00.deviantart.net/1e09/i/2018/003/7/f/zero_no_naku_koro_ni___grail_killer_chapter_by_shirohun-d53yyil.jpg

Bastian
5Toubun no Hanayome.
Részemről várós, mert követem a mangát, és szimplán azon nevetek, hogy idén messze a legtöbb alkalommal jelentettek be olyan animés adaptációt, aminek követem a forrását, illetve bizonyos művek adásba is kerültek, kerülnek. És ezzel +1 a többi közé. Ez az én évem. ;)

A romcom műfaj bukkanóiról esszét lehetne írni, viszont egy problémát emelek most csak ki: Amennyiben nem egyértelmű a főhősnő kiléte, mint megannyi szériánál, amelynek címében ott van a neve, nehéz ténylegesen egyenlő eséllyel indítani mindenkit, még akkor is, ha látszólag semlegesség van az elején. Viszont képzeld el az alábbi helyzetet: Azzal indul a manga, hogy a főhős a menyasszonyához beszél, akit tisztán látunk, és felidézi a találkozásukat a főiskola 2. évétől kezdve. Hol van ebben akkor az egyenlőség? Mi a trükk?
1...2...3...4...5.
Ötösikrek! A menyasszony ötösikrek közül kerül majd ki, így ennél egyenlőbb alapokra nem igazán lehetett volna őket hozni. Működik az ötlet. Van money, Money, MONEY! MOOONEY!

A Weekly Shounen Jump fricska pedig abban rejlik, hogy a BokuBen tekinthető úgymond a "riválisának" tőlük, vannak is megegyező elemeik, így amelyik hamarabb kap animét, az a másodikra mutogathat "másolás" címmel. Mindenesetre a hasonlóságok miatt kevésbé fogja a közönséget érdekelni a második, ha frissen él az emlékeikben az előző. És hiába járt papíron a BokuBen az adaptációhoz közelebb, a jó 30 fejezettel kevesebb 5Toubun-nal most keményen betámadta a Kodansha a Shueisha-t ebben a műfajban.

@Fehér elvtárs
Ez a kép idő előtt szivárgott ki, nincs jobb minőségben. És mégis megtaláltad... Must be the work of an enemy STANDO! :lol
Bár a lokalizált címétől hánynom kell...

i.imgur.com/IenRHO5.png

Shiro
Lehet nem is az Index az amit a legjobban várok az őszi szezonban :lol:

https://www.youtu...YLmFxKrGx0

Valakinek van róla valami előzetes ismeretsége? lehet e valami jóra számítani, vagy akkora baromság, mint amennyire a címe is utal rá?

dungeonlord
Bastian írta:

5Toubun no Hanayome.
Részemről várós, mert követem a mangát, és szimplán azon nevetek, hogy idén messze a legtöbb alkalommal jelentettek be olyan animés adaptációt, aminek követem a forrását, illetve bizonyos művek adásba is kerültek, kerülnek.

Csatlakozhatok? :)

akinek szurkolok
Hajrá Miku^^

Bastian
Shiro írta:

Lehet nem is az Index az amit a legjobban várok az őszi szezonban :lol:

https://www.youtu...YLmFxKrGx0

Valakinek van róla valami előzetes ismeretsége? lehet e valami jóra számítani, vagy akkora baromság, mint amennyire a címe is utal rá?

Az Overlord-hoz hasonló, de sokkalta békésebb kiadásban, és más megközelítésben.
A slime majdhogynem az elejétől fogva undorítóan erős, de leigázás és hasonlók helyett, természetesen terjeszkedik és építi a nemzetét diplomáciai tárgyalásokkal, a gazdasági növekedésre támaszkodva.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Avaren
Date A Live 3. évad januárban! :bow :bow
https://www.anime...re/.138432

goku5
De jó tudni ezt! Már azt hittem nem is folytatják! Jó pár évet kellet várni a folytatásra.

Jaeger
Remélem vinni fogja az oldal :D Amugy anime esetében pontosan hogy állunk? Volt két évad meg egy movie?

goku5
Igen. Én is 2 évadról és egy filmről tudok. Több még nem volt. Ezért várom a folytatást.

Avaren
1. évad : 12 rész
1. Ova ( folytatás, vehetjük 13. résznek is )

2. évad : 10 rész
2. Ova : Encore ( vehetjük 11. résznek is, de nem épp folytatás csak egy egyszerű melléktörténet )

1 film

Kíváncsi leszek az új évadra, mert új studió fogja készíteni ( JC.Staff ), de csalódni tuti nem fogunk. :D

-------------------

Trinity Seven 2. mozifilm rövidke előzetese.

https://www.anime...ng/.140017
spolier
Jön Abyss Trinity ^^

Szerkesztette: Avaren - 2018.11.28. 00:09

Ugrás a fórumra: