Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Minden ami Anime/Manga és hazai rajongók munkái
Anime/Manga hírek
Bastian
"Bekopogtattak" hozzájuk, és természetesen alsógatyában voltak, mint minden rajtaütés során. ^^"

https://i.imgur.c...FcPkp7.jpg
A Young Jump-os, a Weekly Shounen Magazine-os, és egyéb szériák a Weekly Shounen Jump-on kívül maradnak.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Jaeger
Én még szoktam amugy a mangarock oldalát olvasgatni az szerintem elég jó.

Vagy ők is a manga streamről szerezték be eddig,

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Bastian
A Manga Rock is csak megosztó oldal, nem ők fordítanak, nem ők számítanak a forrásnak.
Volt régen a Batoto, illetve most is van, de nem használom már az újat. Ott fel volt tisztességesen tüntetve a fordítócsapat, ezért szerették ott megosztani először a fejezeteiket az emberek. Az utódja a MangaDex lett. Az /a/nonymous-ok általában oda töltik fel a fordításaikat. Ha beregisztrál az ember, akkor a kedvenceit berakhatja a követett művek közé, és a személyes beállításokban az olvasót id Legacy módra állíthatja, ami az egyszerű, nem túlbonyolított olvasó, ellentétben a Default-tal. Én nagyon szeretem az oldalt.
Illetve a MangaLife-ot is tudom ajánlani, ott idővel a hivatalos angol szkenekre cserélnek mindent, amihez hozzá tudnak jutni. Az Akaméhez például onnan szereztem be a szkenket az 55. fejezettől, mert nem akartam, hogy sunci a MangaStream vízjeles szkenjeivel dolgozzon, bántotta a szememet.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

Jaeger
Idén amugy melyek a legjobb anime filmek?

Tenki no Ko-ról hallottam eddig annak mikora várható a megjelenése BD/Blu-Ray-en?

Bastian
- Promare,
- a 2. Heaven's Feel film,
- a Seishun Buta film,
- One Piece: Stampede,
- a KonoSuba film,
- a City Hunter film,
- Hello World.

Nincs még hivatalos dátum. Jövő májust láttam emlegetve.
Nem tudom egyébként... Én valahogy nem érzek késztetést arra, hogy megnézzem a filmet. Nem ítélem el, de valahogy úgy érzem, hogy egy tipikus Shinkai film lesz. Kimi no Na wa. 2.0. És ha láttam az eredetit, akkor miért nézzem meg az "újracsomagoltat"?
----------

A Kimetsu no Yaiba népszerűsége megérett egy újabb hozzászólásra.
Ugyebár a manga megnyerte a 2019-es évet az eladások terén, amely a 2018. november 19 - 2019. november 17 közötti időszakot vizsgálta. Ebben az időszakban az alábbi eladásokat produkálták a Kimetsu kötetek:
01. kötet: 680,787
02. kötet: 664,815
03. kötet: 650,471
04. kötet: 638,068
05. kötet: 635,642
06. kötet: 634,828
07. kötet: 667,478
08. kötet: 672,657
09. kötet: 667,413
10. kötet: 659,387
11. kötet: 657,289
12. kötet: 659,221
13. kötet: 693,931
14. kötet: 821,222
15. kötet: 833,472
16. kötet: 877,366
17. kötet: 926,446
Ki is jön végeredményben a 12.040.493 példány, amiről a korábbi hírben szó volt.

1 hónappal és 1 héttel, ami már a jövő évre fog számítani, így állnak a Kimetsu kötetek:
01. kötet: 1,239,079
02. kötet: 1,199,363
03. kötet: 1,166,011
04. kötet: 1,105,882
05. kötet: 1,101,928
06. kötet: 1,101,109
07. kötet: 1,137,848
08. kötet: 1,143,791
09. kötet: 1,133,219
10. kötet: 1,123,609
11. kötet: 1,111,678
12. kötet: 1,104,440
13. kötet: 1,119,921
14. kötet: 1,102,493
15. kötet: 1,114,104
16. kötet: 1,157,062
17. kötet: 1,186,561
18. kötet: 1,038,232
Megjelent egy újabb kötet, és a régebbi kötetek iránti lelkesedés sem fagyott alább, sőt... Gyakorlatilag a Kimetsu-nak már most van 8,3 millió eladott példánya a 2020-as időszakra. Lazán, kisujjból 4 One Piece kötetnek megfelelő érték ez, a 2019-es időszakban lévő eladásainak pedig a 69%-a. És ezzel harmadikként belépett azon szériák közé is, amelyek stabilan 1 millió példányt képesek eladni a köteteikből. A One Piece-nek megy a 2 millió is, a másik 1 milliós széria a Shingeki no Kyojin. Vissza is kell vonnom a korábbi megjegyzésemet, hogy a Kimetsu vélhetően nem lesz képes duplázni. Már most az lenne inkább a meglepő, ha valahogyan nem lenne képes rá... Brutális számok ezek.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Blader
Visszatérve az előző témára, találtam egy androidos applikációt, ahol egyaránt fordítanak, valamint más oldalak munkáját is hostolják. Így első ránézésre nem egy MS szint, de jobb, mint a semmi.

Manga Zone a neve, és böngészőn keresztül lehet csak letölteni. LINK

Jaeger
Én csak azt sajnálom, hogy a One Piece az még futni fog 10 évig biztosan, de a Kimetsu no Yaiba-nak idén vége lesz nem?

Ahogy a dolgok most állnak gondolom ez az utolsó arc.

Bastian
Nem fog még 10 évig futni, ellenben az Index-nek meglehet a +10 év. De a One Piece-nél mindenképpen tovább fog tartani.

A manga témájában úgy emlékszem, hogy már írtam, hogy az utolsó történetszálban vagyunk. Nem látok ezzel problémát egyébként. Az utóbbi időben megszaporodtak azok a művek, amik nem próbálnak meg 500+ fejezetig elmenni, hanem velősek, relatíve rövidek, és a szerzők a remek eladások ellenére ott fejezik be, ahol eredetileg eltervezték. Inkább elolvasok 3-4 remekművet, mint siránkozzak később, hogy egy nagy kedvencemnél óriási pofont kaptam.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Van benne valami amit mondasz :)

Egyesítve 2020.01.13 22:20:40:
Bastian a My Hero Academia eladások hogyan állnak a Kimetsu no Yaiba meg a One Piece-hez képest vagy teljesen más liga?

Arra vonatkoztatva, hogy vajon lesz az animéből akár hetedik vagy nyolcadik évad is?
Szerkesztette: Jaeger - 2020.01.13. 22:20

Bastian
A HeroAca esik vissza, de a gyengébb számaival sem lesz szerintem veszélyben az animés folytatás. Az animés bevételek többsége manapság a streamelési jogokból származik. Amíg külföldön lesz érdeklődés az anime iránt, addig komolyabb veszélytől nem kell tartanod. Ráadásul a 17:30-as műsorsávja miatt Japánban is kimondottan nézettnek számít a televízióban.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
A visszaesés mennyire durva az elmúlt 1 évben?

Bár szerintem a mostani történeti szál visszahozhat majd olvasókat mivel ez lesz a legkeményebb most.
Szerkesztette: Jaeger - 2020.01.14. 18:17

Bastian
Tavaly összesen hozott 5 millió felett, amivel a 6. pozíciót érte el az eladások terén. A legjobb kötete a 21. volt 831,797-rel, majd elkezdett lefelé menni. A 22. kötet utolsó ismert adata 775,064, a 23. köteté 679,813, és a 24. köteté 639,932. A legújabb, 25. kötet december 4-én jelent meg és a legutolsó ismert adat róla 532,408. A Kimetsu legújabb kötete is ugyanezen a napon jelent meg, és már 1,5 millió felett jár, miközben a Kimetsu databook/fanbook 512,734-rel szállt ki a listáról.

i.imgur.com/IenRHO5.png

dungeonlord
Best-Selling Manga in Japan (2008 to 2019)
https://www.youtu...dY8Q54vw-s

One piece sikerét egyértelműen az animének köszönheti ,mert ha nem hetente kapna animét, akkor már réges rég nem az első helyen lenne.

Szép eredmény, de azért csalóka a One piece 1 helye .
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.01.17. 17:21

Jaeger
Nem tudom szerintem nem ahhoz van köze.

Egy igazi manga/anime rajongó nem csak a One Piecet követi.

És akkor nekem időrablás lenne hetente az a anime epizód ami alig halad valamit.

Szerintem ahhoz is van köze, hogy ez maradt az utolsó nagy manga.

Bastian
dungeonlord írta:
One piece sikerét egyértelműen az animének köszönheti ,mert ha nem hetente kapna animét, akkor már réges rég nem az első helyen lenne.

Szép eredmény, de azért csalóka a One piece 1 helye .

Először is, ha figyelmesen követted a témát, vagy a videót, akkor láthatod, hogy a One Piece 11 éves, sorozatos uralmának vége. Összeladásokban azonban nincs párja.

Másodszor, túlbecsülöd az anime jelentőségét. Ha a never ending anime követelmény lenne ahhoz, hogy a csúcson legyen valami, akkor a Detective Conan lenne a One Piece kihívója a trónért, vagy éppen a Black Clover nem kullogna gyalázatos 150-200 ezres eladásokkal kötetenként, és a Jujutsu Kaisen nem körözné le anime nélkül "házon belül".

2011-ben volt a marinefordi finálé az animében, és vette kezdetét a time skip. Az volt a One Piece számára az igazi animés népszerűsítés, a komoly felzárkózás ideje, ami azzal járt, hogy az addigi 60! kötetet vették, mint a cukrot. Év végén brutális, közel 38 milliós eladással végzett az élen, a Naruto 6,8 millióval volt második. Egy generáció nőtt fel a One Piece-en, akiknek felnőttként is nagy mértékben kitart a hűsége, még 95! kötetet követően is. Ez pedig Oda érdeme, aki sikeresen fenntartja az olvasóinak az érdeklődését.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Ugrás a fórumra: