Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Minden ami Anime/Manga és hazai rajongók munkái
Szezonos animék/mangák
Bastian
Adok neki egy kis felvezetést, Fehér elvtárs...
Csordogáltak, csordogáltak a hírek arról, hogy mit is várhatunk majd a Rewrite adaptációjától. A rajongók bőszen tanakodtak, elmesélték élményeiket a művel kapcsolatban, olykor vitatkoztak, de várták, hogy kedvenc Útjaikat viszontlássák majd animés formában. Így teltek el a VN kedvelőinek napjai, amíg meg nem született a döntés:
A Rewrite animéje egy új, 6. Utat fog bemutatni, aminek középpontjában "az a bizonyos lány" lesz. De a hősnők rajongóinak sem kell elkeserednie, mert ők is elég figyelmet fognak kapni.

Meglepő módon, nem sújtott le annyira a hír. Sokkal inkább, megkönnyebbültem. Megkönnyebbültem, hogy én is, nagy részben tudatlanként vághatok neki az új kalandnak és nem kell majd a kimaradt jelenetek miatt aggódnom. És ha már kimaradt jelenetek, részvétem a Berserk rajongóinak, mert ez a 2016-os förmedvény nagy eséllyel pályázik a legrosszabb adaptáció címére! A Mahou Sensou ehhez képest mestermű! De most elkanyarodtam egy hangyányit...

Bizakodva ültem le tehát megnézni az első részt és inkább derűsen, mintsem borúsan értékelem a látottakat.

Rewrite 1. rész
A rész eleji monológ rendben volt. Miközben hallgattuk és figyeltünk, becsempésztek képeket a hősnők Útjairól és erősen utaltak a Moon Útra is, szóval máris van egy sejtésem, hogy miként akarják megvalósítani az animét. A probléma csupán az, hogy az animések már itt értetlenkedhettek a látottakon, amiért nem hibáztatom őket. Ez csak rosszabb lesz.

Utána az Általános Utat kezdtük meg és gyakorlatilag kisebb-nagyobb vágásokkal kivégeztük mindenki bemutatását.
Még mindig nem tudom elhinni, hogy az a Saito Chiwa adja Kotori hangját, aki Senjougaharát játssza a Monogatari-ból. Meg kell hagyni, tehetséges seiyuu! Remélem a klasszikus "engrish"-ei közül a "Shake it now, baby now! eljut az animébe. Egy "Big Dream"-et így is hallhattunk. Ő az abszolút kedvencem.
Jött Gokudera a Katekyo Hitman Reborn!-ból alias Yoshino. Örülök, hogy belefért pár poén Kotarouéktól az irányába. Ezek gyakoriak a VN-ben.
Luciát nem kedvelem, de így sem akartam, hogy kurtítást kapjon a megismerése, pedig kapott. A tanárnőnek sem kellett volna ott lennie vele, őt sokkal később láttuk először.
"Az a bizonyos lány" aranyos volt, ahogyan a takaró alól nézelődött és rágta Kotarout. Adott a feladat, hogy kihozzák belőle a maximumot.
A rendező azt ígérte, hogy Chihaya ereje nagyobb hangsúlyt fog kapni. Az ügyetlensége mellé kelleni is fog.
Shizururól pedig azt mondta, hogy érettebben fog viselkedni. Még egy jó dolog.
Akane komoly megjelenése a rész végén volt, de közben is már láttuk Chihayával. Egyértelmű, hogy van valami kapcsolat köztük, de azt sem ilyen korán tudtuk meg.
Végül Pani és Gil. Na náluk tényleg korai megjelenésről beszélhetünk. Arra viszont jók voltak, hogy lássunk egy jó kis anime eredeti harcot Kotarou képességeivel és a Terra Út is kapott egy utalást.

Összefoglalva:
----------------
Pozitívumok
+ A Rewrite adaptálva! A hangulat átjött, a hangok nem változtak, öröm van és boldogság!
+ A VN Openingjét használják majd Openingként, TV verzióban.
+ Ha hinni lehet Kotarou seiyuujének, akkor osztott évados lesz, vagyis 13 rész, szünet, újabb 12-13 rész.
+ Bár sietősre vették a figurát, legalább nem kell részenként mindenkit bemutatni, megoldották ezt egy részben.
+ Az animációs dinamika határozottan jó.

Negatívumok
- Ha a Clannad és a Little Busters! mindenestül 45-50 körüli epizódszámmal végzett, ez miért nem lehetett olyan?
- A karakterdizájnok minőségileg gyengék. 50 rész esetében elfogadnám, így kidolgozatlanok, főleg arcban, hajban.
- A VN szerelmesei képben vannak, az animések pedig valószínűleg homályban.
- A rendezői munka megkérdőjelezhető, a tempó visszájára is sülhet, ha minél több dolgot akarnak sűríteni.

A minőséges negatívumhoz még lenne 3 videóm:
#1 Az anime hivatalos előzetese.
https://www.youtu...j9E2VKauNc
#2 A White Fox által készített, népszerűsítő Opening még 2011-ből.
https://www.youtu...egE5ai9abQ
#3 A VN hivatalos Openingje, szintén 2011-ből.
https://www.youtu...e-4_Bz0wAg

Most vagy a 8bit múlta alul magát, látva a Grisaia adaptációit, vagy a Key nem adott nekik elég támogatást, azok után, hogy a Charlotte lett az áldozati bárány. Esetleg a Rewrite felújított, átdolgozott változatába ment a pénz? A Charlotte felhypeolta az embereket a Rewrite animéjére, a Rewrite animéje pedig a Rewrite+ VN-re. Nagyon szeretnék összeesküvést látni benne, de lehet, hogy szimplán el kellene fogadnom, hogy az 50 részes VN adaptációk idejének vége.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

bloodbath
Tegnap a listámat böngészve találomra kiválasztottam a Boku dake ga Inai Machi-t, és le is daráltam együltömben. Kellett egy kis idő, amíg hozzászoktam a rajzoláshoz, de az anime megvett kilóra, és bár voltak benne gyengécske részek is (pl.: viszonylag hamar rá lehetett jönni a gyilkos kilétére és nem is volt másik gyanúsított sem), véleményem szerint szépen összehozták. Tetszett az opening és az ending is, és a seiyuu-kra sem volt panaszom.

Jaeger írta:

A mangából kiderül, hogy élte túl amugy a "titanicos esetet"?

Nem tudom, hogy kaptál-e már választ vagy esetleg utánakerestél, de azért ellinkelem a manga kapcsolódó fejezetét: http://mangafox.m...034/1.html Én is hiányoltam ezt a magyarázatot az animéből, nem is értem miért kellett kihagyniuk. De miután így belelapozgattam a mangába, rá kellett jönnöm, hogy nem is az anime rajzolásával van a baj, hanem a mangáéval; nagyon furcsák benne az emberek. :D
Most megyek, és megnézem a ReLIFE-ot, remélem az is legalább ilyen jó lesz. ^^

i.imgur.com/9tW1BhF.jpg

Minagi
Hogy érted, hogy kellett kis idő mire hozzászoktál a rajzoláshoz? Ha a Code Geass-nél mondod ezt azt mondom okés XD de ennél mi volt a gond? Csak kíváncsi vagyok.

Lew
Nisekoi ch:226

Csak a szokásos :D

Aranyos kedves félénk lány aki mindig is szeretett VS Idegbeteg nagyszájú verekedős picsa akit ismersz kb 2 éve és pár hónapja esett le, hogy tetszik

Ötletem sincs ki lesz a győztes. Számomra az lenne a happy end, ha Raku csaj nélkül maradna :D de komolyan.

Egyre jobban tisztelem Kishimotot, hogy behúzta a Naruto Hinata párost.

i65.tinypic.com/ncmt77.jpg

http://graypapaya.deviantart.com/
Bastian
Állítólag szóltak Seo-senseinek, hogy küldheti a kamiont. ^^""
Aki nem értené....
A Fuuka című mangában a jóságos mangaka elüttette a címszereplőnek, főhősnőnek gondolt lányt, aki bele is halt a balesetbe. Majd a helyére a "2.0"-ás modellt küldte, nagyobb mellekkel.

Az a baj, hogy a széria annyira elviselhetetlenné vált (a számomra), hogy maximum egy gyenge sebtapasz lett volna, ha másképp történnek a dolgok. Komolyan mondom, azzal a Marika történetszállal kínozni lehetne! Az egyetlen jó rész benne az volt, amikor Marika anyja kioktatta a kétszínűségéről Rakut. Hallottam, hogy a zárás mostanában esedékes és bár 200-nál dobtam, az utolsó fejezetet elolvastam volna, de így hogy tudom már a végeredményt, megkíméltél a fáradságtól. ;)

UI: Az kiderült, hogy a 168. és a 178. fejezetek között hol az áttörés, ami fölött átsiklottam?

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

Capac
Én most már csak egy School Days endinggel lennék megelégedve. Esélytelen ezek után hogy Onodera nyerjen.
Érted, bevallja neki hogy szereti, Raku is mondja hogy szereti, ő a lány az ígéretből, naná hogy a csíter picsa fog nyerni.

Adama: Starbuck, what do you hear?
Starbuck: Nothing but the rain.
Adama: Then grab your gun and bring in the cat.
- Battlestar Galactica-

http://myanimelist.net/animelist/Larten
Bastian
Ha már feljött a Boku dake, örömmel jelentem be, hogy elindult a spin-off mangája Boku Dake ga Inai Machi Re címmel, ami Satoru kóma alatti időszakát dolgozza majd fel a többi szereplő szemszögéből. Azt viszont szomorúan látom, hogy még mindig rengeteg ember lika fáj amiatt, hogy Kayo nem azzal jött össze, akivel szerették volna. A pár esélytelen volt az elejétől fogva, nem értem a felháborodást. Még úgy sem, ha esetleg az anime kevert be. Dobálóznak olyan divatkifejezésekkel, mint az NTR, aztán azt sem tudják, mit jelent. -.-

Egyébként de megszaporodtak az "Re"-t tartalmazó szériák. :)

i.imgur.com/IenRHO5.png

Ashen
Miért, mit akartak a rajongók, kivel jöjjön össze Kayo?

A jelenlegi szezonból a folytatásokon kívül mit érdemes nézni? Jelenleg csak a ReLIFE és az Orange (mit keres a zászlónk a táblájukon?) amit nézek, később pedig a Mob Psycho 100 következik majd.

Capac
Logikus, Satoruval akarták shippelni, ezért nem esett jól nekik hogy Airivel jött össze a végén.

Adama: Starbuck, what do you hear?
Starbuck: Nothing but the rain.
Adama: Then grab your gun and bring in the cat.
- Battlestar Galactica-

http://myanimelist.net/animelist/Larten
Ashen
Nem tudom mi abban a logikus, hogy egy olyan fiúval akarták összehozni,akit kb fél évig ismert,gyerekkorában. Majd több mint 10 évet várjon rá az élete egyik legjobb szakaszában? Az oké,hogy rengeteg élményük lett, de akkor is csak gyerekek voltak...

Bastian
Ashen írta:

Miért, mit akartak a rajongók, kivel jöjjön össze Kayo?

A jelenlegi szezonból a folytatásokon kívül mit érdemes nézni? Jelenleg csak a ReLIFE és az Orange (mit keres a zászlónk a táblájukon?) amit nézek, később pedig a Mob Psycho 100 következik majd.

Satoruval.
A hála nem egyenlő a szerelemmel. Satoru nem volt szerelmes Kayóba, és ha Kayo érzett a hálán és a barátságon kívül mást is, akkor sem fog tizenéves fejjel várni olyasvalakire, aki lehet, hogy fel sem ébred már soha. Teljesen természetes, hogy továbblépett, már ha tovább kellett lépnie bármiről is.

A 91 Days első epizódja az egyik legjobb volt szerintem az idei szezon nyitányai közül, szóval azt bátran ajánlom.
Ha relaxációs, "gyógyító" anime kellene, akkor az Amanchu! az idei szezon Flying Witch-e, Tanaka-kun wa Itsumo Kedarugé-ja.
A Rewrite üthet és bukhat is, még nem dőlt el.
A Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin egy nagyon jó széria, de az animés dizájnok egyáltalán nem tetszenek, ezért gyerekes vagyok, de az animére nem vagyok kíváncsi.
A Taboo Tatoo nem nagy szám történetileg, de az akciójelenetek kifejezetten pofásak benne.
Az Amaama to Inazuma pedig diabéteszt okozhat, annyira aranyos.
Egyelőre talán ennyi. A Handa-kun érdekelt még, de számomra érthetetlen okokból, leváltották a főszereplő hangját a Barakamon-hoz képest. És még egy másik stúdió is viszi. ;_;

i.imgur.com/IenRHO5.png

bloodbath
Minagi írta:

Hogy érted, hogy kellett kis idő mire hozzászoktál a rajzoláshoz? Ha a Code Geass-nél mondod ezt azt mondom okés XD de ennél mi volt a gond? Csak kíváncsi vagyok.

Áh, a Code Geass-ben is csak az a fura, hogy olyan nyúlánk mindenki. :D De ne értsd félre, nem az egész rajzolás nem tetszett, csupán az arcukban találtam valami furcsát elsőre, no meg az idősebb nők szája volt az, amihez nem tudtam hozzászokni. ^^' Inkább nem írom le, hogy én hogyan szoktam az ilyen ajkakat nevezni. ^^' Valószínűleg az is hozzátett ahhoz, hogy különösnek találjam, hogy egy teljesen más rajzolású animét néztem előtte és lehet, hogy nem sikerült még átváltanom erre. :D De mondom, így utólagosan semmi panaszom nincs rá (a szájakon kívül >< ).
Azóta meglestem a ReLIFE-ot is, és szerintem elég jó lett; rég nevettem animén ennyit. Még pár év és asszem én is elfogadnék ilyen pirulákat. Ikszdé
Mivel hangmániás vagyok, a seiyuu-kra mindig jobban odafigyelek, és véleményem szerint ebben az animében elég szép munkát végeztek a szinkronizálással. Maga a történet is jó volt, egyedül a röplabdás részeknél éreztem azt, hogy picit sok a tinidráma, amiket Rena generált feleslegesen, de ki lehetett bírni, szóval nem volt vészes. Egyszóval elégedett vagyok a ReLIFE-fal és ajánlom bátran. ^^
Bastian, a listádon láttam a Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta? című animét, és érdekelne róla a véleményed. ^^ Érdemes megnézni?

i.imgur.com/9tW1BhF.jpg

Bastian
Nos, a Netoge számomra mindenképpen pozitív csalódás volt, de csak abban az esetben ajánlom, ha unaloműzőnek szánod és nem valami komoly, világmegváltó műre számítasz.

Az alapsztori az, hogy egy MMORPG-n belül férj és feleség, Nishimura a főhős, és Ako a főhősnő. A játékon belül van egy céhük, aminek a másik két tagjával megegyeznek egy való életbeli találkozóban. A főhős korábban szerelmet vallott a játékban egy másik játékosnak, aki azonban lelombozta azzal, hogy férfinak mondta magát. Nishimura így fel van rá készülve, hogy Ako is férfi lesz, de egy csinos lány fogadja. Akad azonban egy probléma: Ako annyira rá van függve a játékra, hogy nem tudja megkülönböztetni a játékot a valóságtól és Nishimurát a férjének hiszi. Így a céhtagok elhatározzák, hogy kezelésbe veszik Akót és a problémáját.

A legjobb és legnagyobb meglepetés, hogy a mű nem hárem. Ez mindenképpen megsüvegelendő. Amilyen butácskának, hülyeségnek tűnik, annyira jól működik a "komolyabb", érzelmesebb részeknél. Pedig nem gondolná az ember, hogy egy ilyen leírás után szívmelengető beszélgetésékben lehet része az embernek. Azt hittem, hogy teljesen el lesz bagatellizálva, viccelve Ako gondja, de nem. A karakterekkel pedig nem volt szinte semmi problémám. Még a tsundere is kedvelhető.

A negatív oldalról muszáj megemlítenem, hogy szerintem "késett" egy 7-10 évet a széria. Úgy érzem, hogy az ilyen típusú játékokra akkor függtek leginkább az emberek, mert még mondhatni "új" volt a számukra. Így bár röhögök a játékos vicceken, mint a prémium szolgáltatások és felszerelések, bennem van, hogy "Bezzeg, ha akkor futott volna, amikor... , akkor aktuálisabb lenne.". Plusz ott van még nekünk a kötelező fanservice epizód, epizódok. Végül pedig lezáratlannak mondható, mert a novel még fut.

i.imgur.com/IenRHO5.png

bloodbath
Köszönöm a részletes leírást. :) Mivel paródiaként tüntetted fel, nem is gondoltam arra, hogy világmegváltó mű lesz. :D De érdekesnek tűnik, úgyhogy mindenképp megnézem. Azzal pedig, hogy az anime a játékos részek miatt késett x évet, és ezért nem kifejezetten aktuális, nekem speciel nincs problémám, mert szeretek nosztalgiázni, úgyhogy ez nálam nem számít negatívumnak. ^^

i.imgur.com/9tW1BhF.jpg

Excalibure
Sziasztok lenne egy kérdésem, én vagyok az egyedüli vagy tényleg az utolsó ami el lett készítve fordítás az a fairy tail manga 493 azóta 5 nap telt el.Nem jelentek meg azóta új fordítások?Pl: a One Piece Dragon Ballnak is meg kellett volna jelennie de még semmit nem jelez nálam, nálatok?

Ugrás a fórumra: