Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Minden ami Anime/Manga és hazai rajongók munkái
Szezonos animék/mangák
dungeonlord
Résszemről kínos, mert hiába kedvenc, elfelejtettem mindent az időutazáson kívül.
Ez az évad a Steins;Gate Special: Kyoukaimenjou no Missing Link - Divide By Zero dolgozza fel bővíttetve ?
Mert ezt volt az egyetlen ova, amit még nem láttam. Mert nem találtam feliratot hozzá XD.

Sajnos nincs időm újra megézni az 1. évadot, ezért érdeklődtem itt pár infoért. .Köszöntem a válaszokat .

Jaeger
Valaki nem tudja véletlenül mi lett a Boku wa Tomodachi ga Sukunai LN vége?

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Bastian
Nos, annyit mondhatok, hogy jobban jársz, ha a manga változatot olvasod majd el, ami még fut, már a novel vége felé jár, és ellentétben a novellel, lesznek változtatások, amik a mű javát fogják szolgálni.

Haganai

Senki nem nyer, mert állítólag a szerző összerúgta a port a kiadóval, az illusztrátorával, és 4 szerkesztőt is felhasznált. Vannak utalások a következő művében, ahol arról narrál a karaktere, hogy beleszólnak a fejesek egy mű irányába, amikor a szerző mást akar. Többen úgy vélik, hogy ez a románc beleerőltetése volt a Haganai esetében, amikor a barátság volt a fő téma, nem a szerelem.

Írhatnék egy regényt, de megfájdulna a fejem tőle.
- Kodaka vall Senának, és Sena is szereti, de mivel Kodaka a klubbot nem akarja lerombolni a kapcsolatukkal, parkolópályára teszi a dolgot. Olyannyira, hogy semmi nem lesz a dologból, a mű végén kiderül, hogy egy egyetemre fognak járni, de nem alkotnak egy párt. Tehát valahogy abszolút semmibe lett véve, hogy ezek ketten szeretik egymást...
- Yozora szánalmas mélységekbe zuhan, de tőle is kicsúszik egy vallomás. Kodaka lazán elutasítja. A történet végére elismeri Senát barátjának, sőt, a házi cselédje lesz.
- Ha már szánalmas mélységek, Kodaka egy féreg. Nem elég a Sena a dolog, mellette elkezd járni Yukimurával, miközben ráébred, hogy Rikát szereti. Briliáns, nem igaz? Rika elutasítja a francba. Yukimurával talán egy évig járnak, hónapokig, már nem emlékszem, de Yukimura választás elé állítja. Ha őt választja, lefekszik vele, ha a klubbot, mindennek vége. A klubbot választja, Yukimura is visszatér vele valahogy. Visszaáll a status quo, elismerik egymást barátoknak. Vége.

Az LN-ben van egy jelenet, amikor egy onsenes kirándulásnál, Kodaka együtt fürdik Rikával, és Rika hátulról megöleli. A mangában Senával fürdőzik. A manga elért Yukimura vallomásáig, de Kodaka ahelyett, hogy elfogadná, elutasítja. Szóval a manga máshogy fog mindenképpen véget érni...

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

Jaeger
Jah értem akkor elég kusza dolog lett belőle :ehh

dungeonlord
https://kissmanga...?id=542074

Sok infót nem tudok a mangáról, de rövidség ellenére egész korrekt pókember mangát kaptunk .^^

goku5
Ezt a pókembert én is nézem az elejétől tényleg egész jó.

Hubapipi
Hello !
Érkdelődni szeretnék, hogy a BeyBlade első 3 évadát valahol megtudom találni magyar felírattal/szinkronnal? :D
Az elsőre rábukkantam de viszont a G-Force és a G-Revolution évadokat sehol sem találom.
Esetleg valaki tud valamit? :D

Előre is köszönöm

Jaeger
Megnéztem a Bungou Stray Dogs harmadik évadát...

Nem tudom ki, hogyan van vele aki látta, de nálam valahogyan nem állt össze.
Valahogyan nem jött át a Bones minőség. Az animáció közepes volt nem mondanám kiemelkedőnek a zenék hozták az átlagost de semmi kiemelkedő és ezek a rövid történetek valahogy nem passzoltak ilyen sorrendben egymáshoz.

Az első és második évad ebből a szempontból sokkal jobb volt.
Vagy a Kekkai Sensen második évada számomra mérföldekkel jobb volt pedig az is hasonló felépítésű.

goku5
Vége lett pár animének már. Kezdődhetnek is a maratonok.
De amit néztem az a Itai no wa Iya nano de Bougyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu volt! Hát nagyon durvára sikerült az az anime! Szinte végig lehetett röhögni mémi izgalom mellet. Nekem bejött és már be is jelentették a 2. évadát. Na azt is nagyon várom.

dungeonlord
Bungou Stray Dogs egyetlen egy gondom van, az a történet .
Tény, hogy 4.éve láttam a 2.évadot, de ott is megkeveredtem a cselekménynél, amikor szintén egy visszaemlékezéssel indult az évad. Továbbá azt se tudom, hogy ennek mi lesz a vége .
Olyan, mintha egyetlen egy karakterről szólna az egész .

Csak a filmmel vagyok lemaradva, de a történet ellenére, mind 3 évad tetszett. Cselekmény szépen haladt, és jópofa humoros maffia anime lett .
Szerkesztette: dungeonlord - 2020.03.25. 20:13

goku5
Amúgy én a Bungou Stray Dogst azt hiszem a 2. évadnál hagytam abba. De valahogy nem is igen vártam a folytatást. Nekem nem igen jött be.

Bastian
Haikyuu!! - To the Top (1-12. rész)
Örülök, hogy visszatértek a röplabdázó varjak egy negyedik évaddal. A rajzstílus letisztultabb, mangahűbb lett, de sajnos, spóroltak is rengetegszer a háttérben lévő karakterek részletes megrajzolásával. Mivel az évad első fele inkább felkészülés központú volt, így az animációval sem szálltak el, remélhetőleg a puskaport a szezon második felére tartogatják, ami a jelek szerint egyetlenegy, hosszú mérkőzés lesz. A kedvelhető karakterekből továbbra sincs hiány, legyen az régi vagy új ismerős, és még 60 rész után is akad hely csodálatos jellemfejlődésre. Nem véletlen, hogy még mindig ilyen közkedvelt és népszerű sportszéria. Az Inarizaki meccs nagyon ígéretesnek ígérkezik.

Eizouken ni wa Te wo Dasu na!
A szezon meglepetése volt. A művészi szenvedélyről, a kreativitás kiaknázásról szólt, ahogyan három gimnazista lány animációs rövidfilmek készítésén keresztül akar megvalósulni. Asakusa karaktere Miyazaki Hayaón alapszik, Mizusaki Takahata Isaón, Kanamori pedig Suzuki Toshión. Utóbbi volt számomra a kedvenc, a sztár, azzal az állandóan unott, cinikus, ám realista nézeteivel és megnyilvánulásaival. Kordában kellett tartania a két álmodozót. Az Opening pedig igencsak a fejemben ragadt. Easy Breezy!

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

goku5
Most fejeztem be a Runway de Waratte animét! Nagyon jó volt! Egy nap alatt megnéztem. Gondolom nem kell említeni miért egy nap alatt! Tényleg nagyon jó szerintem.
De azért ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem! Engem nagyon emlékeztetett egy másik műre a Bakumanra! Nem tudom aki látta mind a két művet azok is hasonlónak gondolják vagy csak én?

Jaeger
Én az Index 3 évada után most kezdtem el a Shokugeki no Souma-t és meglepően jó.

Bastian
A Souma üde színfolt volt a WSJ-ban olyan jó 130 fejezetig. Animés viszonylatban ez a 3. évad 4. részéig állja meg a helyét, bár én csak az 1. évadot néztem meg. Azt követően viszont lassan, de egyre biztosabban világfájdalom. Tudják a manga témások, hogy hányszor "sírtam"... A tény, hogy nem volt lelkierőm az utolsó fejezetekről, vagy inkább az utolsó történetszálról bármit is írni önmagáért beszél. Még egy szaftos, levezető fikázást sem érdemelt ki. Szomorú. :(

goku5 írta:
Engem nagyon emlékeztetett egy másik műre a Bakumanra! Nem tudom aki látta mind a két művet azok is hasonlónak gondolják vagy csak én?

A MAL igazol a Recommendations fülnél.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Ugrás a fórumra: