Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Minden ami Anime/Manga és hazai rajongók munkái
Szezonos animék/mangák
Bastian
Ha már felhoztad, a nyárinál szerintem jobbnak ígérkezik az őszi, de a téli valóban erősebbnek mondható, de ez persze egyéntől függően különbözhet.

Meglátva a Kaguya-samát a felsorolásodban...
https://i.kym-cdn...41/075.jpg
----------

Egy kis nyári összegzés.

Asobi Asobase
A Nichijou spirituális utódja lett nálam. Tudatlanul belemenni, látni és hallani az OP-t, megnézni egy részt, majd látni és hallani az ED-t egy megfizethetetlen élmény volt. Határtalan őrület, amit Hanako seiyuujének kimagasló teljesítménye megkoronázott.

Chio-chan no Tsuugakuro
Remekül visszaadta a manga által nyújtott élményt, amihez újfent ki kell emelnem, de kellett egy jó seiyuu gárda. Gyakorlatilag nem tudok gyenge pontot mondani a hangok közül. Némi negatívum azonban illeti a minőséget: Eredetileg tavaszra volt kitűzve, de a diomedéa élete első két szezonos animéjét csinálta, ezért elhalasztották a Chio-chan premierjét nyárra, és bizony látszott, hogy nem volt eleresztve óriási költségvetéssel, szerintem még át is irányítottak róla embereket a Beatless-re. A borzasztóan egyszerű hátterek 2018-ban nagyon erre utalnak. Mindenesetre rendelkezett olyannal, ami Kubo Tite kedvenc oldala volt a Bleach-ben, ez pedig a "A Szív". Az utolsó részben lévő "bloopereket" és előzetest a manga hátralévő eseményeihez kelőképp kreatívnak tartom.

Hataraku Saibou
"Egyszer volt... az élet" animés kiadásban. Szórakoztató időtöltés, remélem, hogy több évad is lesz belőle.

High Score Girl
Ennek is aztán szép a története... Még 2013-ban lett bejelentve az anime, aztán volt valami bökkenő a mangával és a szerzői jogok használatával bizonyos feltüntetett játékok esetében, ami odáig vezetett, hogy gyakorlatilag a manga végeztével ért véget az anime is, de csak olyan 40%-át dolgozta fel. Nem volt rossz, bár leegyszerűsíthető CAPCOM reklámként, némi 90-es évekbeli játékterem korszakkal fűszerezve. Románcnak viszont nem megy el. Oono nemcsak, hogy az első lány szerepét tölti be, az elzárt ojou-sama effektust is kegyetlenül játszik szerepet nála, "sajnálnunk kell", mert nem lehet/nincs átlagos élete. Hidaka ilyen körülmények mellett jött be másodikként. Nem tennék fel egy jelentéktelenebb összeget sem a győzelmére, ugyanakkor tisztában volt vele, hogy mire vállalkozik, még sem tudta elengedi az érzéseit. Mindenkinek egyszerűbb lett volna, ha Haruo nem csak a játékokba szerelmes egyértelműen, hanem ki is mondja, amit ki kell.

Satsuriku no Tenshi
Zseniális ötlet egy 16 részes animét elvágni a 12. résznél, és a maradékot a televíziós sávhiány miatt neten közölni, exkluzív felületen. "A barmok majd megveszik BD-n!" Marketingből jeles. Ezt félretéve, nehezen emészthető darab. Nem halmozza el az embert válaszokkal, ami nem feltétlenül hátrány egy rejtélynél, de cserébe nem is rágom le a körmöm, a szereplők meg nem tudják a hátukon cipelni az animét. Én már azzal is elégedett leszek, ha megválaszolják a kérdéseimet, és már felejtem is el az egészet. Ezért nem szeretem a játékadaptációkat általánosságban. Még a rövidebb, kedvelt játékok sem működnek az esetek túlnyomó többségében animeként. A Satsuriku is ebbe a kategóriába tartozik. A japánok szeretik, de az animéből lövésem sincs, hogy miért. Pedig tényleg nem hosszú játék, nem csapták össze az adaptálását. A RÉCSÁ GÁDONÁHT érintő csavart sikerült 2 résszel a bekövetkezése előtt eltalálnom. Ennyi diadal járt nekem.
Kis korrekció: Úgy tűnik, mégis megkapjuk a maradék 4 részt, csak volt egy hét szünet.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

dungeonlord
Saenai vége:
O.o!
http://kissmanga....?id=440899
Sok mindenre gondoltam, de arra nem, hogy ezt a storyt 18+ éjszakával zárják le xD
Óriási RESPECT! xD

Bastian
Azt ugye tudod, hogy ez az Utaha spin-off és nem az eredeti?

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

dungeonlord
Bastian írta:

Azt ugye tudod, hogy ez az Utaha spin-off és nem az eredeti?

Ezt akkor még nem tudtam, de remélem true ending marad xD.

Bastian
Nos...

Saekano

Megumi nyer, és részemről teljesen rendben van a dolog. Eriri és Utaha tudták nagyon jól, hogy Tomoya mennyire nem veszi a jeleket, mégis csak utalgattak neki, ahelyett hogy nyíltak lettek volna vele. Mindeközben Tomoya nagyon megszerette Megumi társaságát, kulcsot is kapott csendben a házához, miközben a másik kettő nem.

Gyere a 5toubun témába, dungeon! Az új spoilerek nagyon "extrémek".

i.imgur.com/IenRHO5.png

goku5
Már igen régen gondolkodom egy érdekes dolgon, Az animét legtöbbjét csak azután nézem meg miután leadták az összeset. (szezonos animék)
Most kivételesen többet is nézek hetente és azoknál is feltűnt és ahogy ránéztem más animékre is (amiket még nem nézek) megvan hogy nagyon sok a rövidebb anime ebben a szezonban.
Általában a legtöbb anime 24 perc körüli de most nagyon sok a 12-13 perces vagy a 6 perces. Ilyenekből nem szokott ilyen sok lenni egy szezonban.
Ez most miért van? Tudja valaki?

Bastian
Nem mondanám, hogy most kezdődött el ez a jelenség. Ezeknek a shortoknak is műsorsáv kitöltő szerepe van, és értelemszerűen kevesebbe kerül, ha két rövid szériával töltenek ki egy sávot, mint egy hosszúval.

i.imgur.com/IenRHO5.png

goku5
Értem akkor lényegében anyagi megfontolásból. Költséghatékonyságból van.
Bár így legalább több van csak túl rövidek. Nem sokra jut a sorozat 12 rész alatt se.

BladerTM
Bár szerintem az ilyen animéknél nem a történet a fő tényező, inkább a szórakoztatás céljából jöttek létre.

Jaeger
Valaki követti milyen most a Bungou Stray Dogs? Én kicsit levagyok vele maradva kiváncsi vagyok érdemes-e elkezdeni.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Avaren
Hát ha láttad az előző évadokat és tetszett akkor érdemes nézni. :D

kisebb spoilerek az első részekből
Az első 3 részben nem a mangából dolgoztak, hanem még elvileg a Dead Apple filmhez adtak ki egy melléktörténetet LN formában amiben Dazai és leginkább Chuya a főszereplő. Végig követhetjük Chuya hogy csatlakozott a Maffiához. A 4. résztől pedig felveszi a rendes történetszálat.
.

Kezdd el nyugodtan, mert szerintem most jönnek a manga legjobb fejezetei ebben az évadban. :)

Jaeger
Megnéztem közben a Fate/Stay Heaven Feel második mozifilmet és háát inkább csalódott vagyok.

Azt hiszem régebben Bástya elvtárs mondta, hogy elég nagy hülyeség a korábbi utakhoz képest és egyet kell vele értenem.

Amilyen jól indult az egész, úgy vett egy nagyon fura fordulatot.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Ugrás a fórumra: