Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Minden ami Anime/Manga és hazai rajongók munkái
Szezonos animék/mangák
Bastian
Jelenleg is futó, olyan anime és manga szériák számára fenntartott kibeszélő, amiknek nincsen külön témájuk.
----------

A téli szezon utolsó negyedéhez közeledve, kinek hogy tetszik eddig a szezon?
Részemről a Boku dake ga Inai Machi az egyértelmű favorit, amit a Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu szorosan követ.

A humor, slice of life, paródia műfajban pedig mindenképpen ki kell emelnem a Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!-t, továbbiakban KonoSuba, ami nem hittem volna, hogy ennyire jól fog működni a gyenge karakterdizájnok ellenére. Már előre temettem a szériát a novel olvasójaként, de úgy tűnik, hogy még a Deen sem tudta elrontani, annyira szórakoztató az alapanyag. Sőt, az adaptáció eddig igencsak novelhű. Az 1. kötetre rögtön 6 részt is rááldoztak.

Kiemelném még a jobb szériák közül a HaruChika: Haruta to Chika wa Seishun Suru-t, Dagashi Kashi-t, a Shoujo-tachi wa Kouya wo Mezasu-t, továbbiakban Shokomeza, a Dimension W-t és a Hai to Gensou no Grimgar-t. A maguk módján azt hozták, amit vártam, nem kellett csalódnom bennük, lekötnek.

Az őszi maradék és osztott évad kategóriában a GATE nagyon hasít, a Durarara!!x2 elérkezett a végső leszámoláshoz Izaya és Shizuo között, ami egyúttal a széria végét is jelenti lassan, valamint a Heavy Object is kifejezetten penge volt az elmúlt részeiben. A Haikyuu!! 2. évada továbbra is lenyűgöző, igényes kivitelezett sportszéria, ami inkább már "Hypekyuu!!", az Assassination Classroom 2. szezonja pedig a gyors tempó ellenére megmaradt kötelező programnak.

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)

-Uchiha Itachi-
Belenéztem a Noragami ova-kba, és az 1. évad után pár hónappal (tehát 2014. nyarán) megjelent 2. ova nem a 2. évad eseményei után játszódik? Csak mert ugye említi Bishamon a "ma" és a "ha" klán kiírtását, továbbá az nem Yato hibája, stb., ez viszont a 2. évadban hangzik el először Kazuma szájából (amikor be van börtönözve), legalábbis a "ma" klán kiirtása, meg hogy mi is egyáltalán az a "ma" és "ha". A "ha" klán felszámolása pedig ezzel egyidőben történik. Tehát a 2. évadban.
Szerkesztette: -Uchiha Itachi- - 2016.03.02. 20:01

Stance
A Haikyuu-t én is nagyon szeretem. 10 évig röplabdáztam és bármikor nézem ezt a művet az érik meg bennem, hogy basszus, de visszamennék vagy művelném ezt a sportot karrierként. Sok nosztalgikus pillanatot okozott ez az anime. Plusz meglehetősen humoros.

Bastian
-Uchiha Itachi- írta:

Belenéztem a Noragami ova-kba, és az 1. évad után pár hónappal (tehát 2014. nyarán) megjelent 2. ova nem a 2. évad eseményei után játszódik? Csak mert ugye említi Bishamon a "ma" és a "ha" klán kiírtását, továbbá az nem Yato hibája, stb., ez viszont a 2. évadban hangzik el először Kazuma szájából (amikor be van börtönözve), legalábbis a "ma" klán kiirtása, meg hogy mi is egyáltalán az a "ma" és "ha". A "ha" klán felszámolása pedig ezzel egyidőben történik. Tehát a 2. évadban.

Jól gondolod.
Saját idézet a néhai fórumról:
"...És ha már OVA, az Aragoto 6. része után a 2. OVA jön időrendben, utána az 1., majd jön a 7. rész. Éreztem, hogy a Bishamon After Partyt nem fogják még egyszer meganimálni."

A második szezon nem csak azért volt számomra kérdéses, mert az első évad eladási számai lehettek volna jobbak, hanem azért is, mert leadták OVA-ként előre a Bishamon ív utáni összejövetelt. Így utólag bánt egy kicsit, hogy Toumát megemlítette az OVA, de a második szezonból kihagyták időhiány miatt. Ő egy lány volt a "ma" klánból, aki közel állt Kazumához, a mentora volt, de miután kitörtek a belviszályok, szegénykét feláldozták. Ez volt a fő oka annak, hogy Kazuma elment, hogy segítséget kérjen Yatótól.

@Stance

Örülök, hogy vannak még rajtam kívül rajongói a szériának a fórumon. ^^
Nájsz risivü!

i.imgur.com/IenRHO5.png

"Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba."

-Uchiha Itachi-
Értem, köszönöm a gyors választ. Belegondolva, hogy akik a 2. ovát a megjelenése után nézték meg és nem követték a mangát, biztos pislogtak egy párat. "Bishamon, mi a fenéről beszélsz...? Jah, hogy ez spoiler a kövi ívről..."
Örülök egyébként, hogy nem kapott anime spec. lezárást. Figyelembe véve az utolsó jelenetet, remélem kap folytatást. Már az anime 2. felében, amikor az az illető "azt" tette az ártatlan Hiyori-val, úgy voltam vele, hogy: "Yato, támadj!", de az utolsó jelentből kapott infók alapján ez az érzés csak hatványozódott...

Bastian
Az utolsó jelenet mindenképpen bizakodásra ad okot a folytatást illetően. Főleg azért, mert a mangában a papus simán csak ül az osztályteremben és forgatja az ecsetet, miközben Nora lóg a vállán, az animében pedig nagyon menően elindítja a fantom karnevált. Legelőbb 2016 végén kiderül, hogy reménykedhetünk-e 3. évadban. Idén biztos nem lesz, gyűlnie kell a fejezeteknek.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Tilon
Most volt időm befejezni a Ranpo Kitan: Game of Laplace-t. Hát ilyen egy elfuserált üzenetet, amit az anime add. Az életed csupa szenvedés? Légy öngyilkos! Ezzel felhívod a figyelmet mások szenvedésére ezáltal egy jobb világot teremthetsz!
Úgy az anime feléig, míg a nyomozós részek mentek, addig jó volt, de utána nagyon elborult lett ezzel a valódi 20 arccal. Mondjuk az biztos, hogy egyedi egy anime lett a végére, ami eltér a megszokott minden csupa rózsaszín!-től. Csak nem erre számítottam, mikor belekezdtem.

Jaeger
Jó visszatérni ide :D Boku dake ga Inai Machi, hogyan halad a feldolgozott mangafejezeteket tekintve? Ugye most jött ki a 9-ik rész, de attól félek a végét nagyon összefogják csapni.

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Bastian
4 és fél fejezetet dolgozott fel a legutóbbi rész és már voltak benne spórolások, de semmi lényeges. Yuuki esetét fejtegette Satoru a mangában még egyszer, azt pedig már hallottuk, Yashiro-sensei jeleneteit egyesítették, és kihagyták azt, amikor Satoru álmodik és az álmában Airi után nyúl, majd felébred.

Valószínű, hogy össze lesz csapva, mivel durván 16 fejezetet kellene lezavarniuk 3 részben, de reméljük a legjobbakat.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Minagi
Uh én nagyon követem, minden héten megnézem, de remélem hogy nem lesz összekapva tényleg, hanem normálisan lesz befejezve, akár egy hosszabbított résszel. Bár a 8. rész számomra jelentéttelen volt, semmi értelme.

Bastian
Boku dake ga Inai Machi 10. rész
4 fejezetet dolgozott fel a heti epizód, vagyis már "csak" 13 fejezet vár adaptálásra. Voltak kihagyások/módosítások, de a rendező jól bánik a tömörítéssel. Jeleneteket veszítünk, de fontos információt nem nagyon. A rend kedvéért, megpróbálom felidézni, hogy mi történt másképp a mangához képest:
- Az Ayával történő első beszélgetésnél, Satoru fejben Kayóval hasonlította össze a lányt, hogy mennyire szöges ellentétei egymásnak. Aya vidámabb volt a mangában és barátkozósabb, de a "gyerekes" dolognál tényleg unottra váltott a tekintete. Az animében unottal indult.

- Mivel csak 1 év van hátra az általánosból a gyerekeknek, Yashiro-sensei elérte, hogy Kayo is végezhessen. Kayo vissza is tért, busszal jár be naponta, de a rész végi képen kívül, ahol a nagymamája fogadja a ház bejáratánál, kivágták a részből. Egyedül egy szebb jelenete akadt, ahol elvitte Satorut a fához a 3. részből(bár nappal), még egyszer megköszönte Satorunak, hogy kimentette és azt mondta, hogy Satoru az ő hőse. Gondolom azért vágták ki, mert az előző részben is megköszönte már neki. Továbbá, ott volt a srácokkal és Ayával a búvóhelyükön, a kisebb megjegyzéseit Hiromi kapta meg és Hiromit küldte félre a tanárinál Misato, nem pedig Kayót.

- Satoru anyjának a kollégája, Sawada-san látogatást tett Satoruéknál és beszámolt nekik a gyilkosról és a feltételezéseiről vele kapcsolatban. Az egészet kivágták, de a fontos része megmaradt külön gondolatként. Azaz, akárcsak Yashiro-sensei és a cukorkák, valószínűleg a gyilkos is egy helyettest, helyettesítőt keres a kezdeti célpontjai pótlására. Így jött be a képbe Misato, akit a ebédpénzes eset óta kiközösítenek, magányos, ezért ideális célpont lehet a gyilkosnak.

A többi nagyjából a helyén volt. Egyáltalán nem vészes a helyzet, de amíg nem lesznek a maradék fejezetek elfogadhatóan adaptálva, addig nem merek örülni.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Jaeger
Boku dake ga Inai Machi kívül érdekelne pár szezonos anime mivel csak egyelőre ezt nézzem a szezonból.

Szóval helyzetjelentés kéne:
Hai to Gensou no Grimgar,
Musaigen no Phantom World,
Dimension W,
Saijaku Muhai no Bahamut,
Ao no Kanata no Four Rhythm,
Shoujo-tachi wa Kouya wo Mezasu,

Szóval aki esetleg nézné ezek közül valamelyiket leírhatná, hogy pár rész után milyenek érdemes-e valamelyikbe belekezdeni :D

"I'm not fighting because I want to win. I'm fighting because I have to win!"

Bastian
A Hai to Gensou no Grimgar-ról született egy ajánlás az Anime ajánló-ban, amivel egyet tudok érteni. Lassú és vontatott anime, de pont ezért olyan jó. Aki türelmes, az kellemeset fog csalódni benne. A szezon hátsóját, Yume csodálatos hátsóját is többször megcsodálhatod, ha belekezdesz. xD

A Musaigen + Bahamut kombóról csak annyit tudok mondani, hogy abszolút a fanservicere helyezik a hangsúlyt, így nálam hamar elvéreztek. Utóbbiban talán 2 perc sem volt és a főszereplő teljesen véletlenül már megcsodálhatott egy lányt meztelenül, mintha csak a Rakudai Kishi no Cavalry és a Gakusen Toshi Asterisk első része játszódna újra egy másik formában. A különbség az, hogy a Rakudai Kishi no Cavalry legalább jó volt.

Dimension W, azaz "Mugen no Energy!". Tipikus szezonos darab, amivel jól elvan az ember, de egy 7-esen kívül nem jobb. Hiányzik belőle valami, vagy egyszerűen csak túl gyorsan haladunk. 75 havi fejezetet készülnek 12 részbe tömöríteni. Jól végzik a dolgukat, de a kulcsmomentumok nem kapnak elég figyelmet, kiemelést szerintem. Kyouma és Mira viszont nagyon jók, bár a Mirával lévő csavart kilométerekről láttam.

A Shoujo-tachi wa Kouya wo Mezasu nekem bejön. Szeretem az ilyen novel/manga/anime/játék készítős sztorikat. HanaKanát sem hallottam mostanában ilyen hiperaktív hangszínnel beszélni. Az animáció tűrhető, bár néha igencsak gyengélkedik. Persze nem egy neves stúdió készíti, így legyünk elnézőek. Maga az anime a megegyező nevű, hamarosan megjelenő visual novel népszerűsítése miatt készült, ezért sajnos, úgy tudom, hogy csak a felét fogja feldolgozni és vélhetően a románcot status quo-n hagyják. Majd a játékban azt választasz, akit akarsz, gondolják.

----------

Boku dake ga Inai Machi 11. rész
Nos, a legjobb az lesz, ha mindenki maga elolvassa a 32. fejezettől a mangát, így nem kell egy regényt írnom a kihagyásokról, módosításokról. Megítélésem szerint, bőven átléptük az egészséges, "nem vészes" határt. És, ha már belekezdtek, akkor a 41. fejezetig meg se álljatok. Kb. annak felel meg az a pont, ahol a mai rész véget ért, bár teljesen más történéseket látunk. Lehet, hogy az animéről megerősítették, hogy ugyanaz lesz a vége, mint a mangának, de hogy 16:34-től csak anime eredeti anyagot látunk, az is biztos.
Szerkesztette: Bastian - 2016.03.17. 23:29

i.imgur.com/IenRHO5.png

Oliver
Eléggé elszomorít hogy ennyit változtatnak :( Nagyon tetszik ez az anime az utolsó részt ne csesszék el :D Nekem csak az a magas hogy Satoru-nak mikor jött vissza az emlékezete? :D Régebb óta vagy ott a liftben? Vagy ez most nagy spoiler lenne? :P A mangát meg is fogom nézni, ahogy láttam az animét is végig.

Bastian
Ha animés oldalról nézzük a kérdést, akkor valószínűleg jövő héten mondani fogja, hogy mikor jöttek pontosan vissza az emlékei, ha mangásról, akkor az egész teljesen másképp történt.

i.imgur.com/IenRHO5.png

Ugrás a fórumra: