Artifact Weapons
Összeszedtem egy oldalról, különböző kasztok, különböző fegyvereik eredetét, hátha valaki még nem olvasta és kicsit bele mélyedne a dologba. Mint látjátok TL;DR - (Too long; didn't read) de, ha valakit érdekel, minimum a saját kasztját úgy is elolvassa.
DEATH KNIGHT - A Sötétség Lovagjai
Blood - Maw of the Damned (az Átkozott Bendője)
A Burning Legion egyik ősi fejszéje, amelyet olyan fémből kovácsoltak, amely elszívja áldozatai élet-energiáját. Eredeti alkotójának lelkét a fegyver fogva tartja, és véget nem érő éhséggel szórja átkait. Több, mint ezer évig egy öreg és ravasz mo'arg használta a fejszét arra, hogy lemészárolja az ellene felkelőket és elfogyassza a Légió ellenségeinek életerejét. Hosszú és hírhedt története során a fegyver mindig kivételesen hatalmas démoni erővel ruházta fel viselőjét. Ez a fegyver viselőjének a halandóság feletti hatalmát jelképezi.
Frost - Icebringer és Frostreaper (Blades of the Fallen Prince)
A Burning Legion kovácsolta, hogy Azeroth világát megronthassa vele. A lelkeket ellopó rúnapengét, a Frostmourne-t az Icecrown Citadel tetején összetörte az Ashbringer. A törött pengéből számtalan lélek szabadult ki, azonban voltak kevésbé szerencsések is. Ma a Frostmourne szilánkjait újra lehet kovácsolni és még nagyobb erővel lehet felruházni. Ugyanakkor a benne fogva lévő lelkeket kell először megfékezni és viselőjének akaratához kötni. A Frost Death Knightok képesek lesznek a Frostmourne széttört darabjainak akaratát a saját hidegszívű igényeiknek alárendelni.
Unholy - Apocalypse
A nathrezimekként ismert vámpírikus démonok kovácsolták ezt az ősi kardot, amely erőszakot, betegséget és halált hoz magával. Az Apocalypse egy Tirisgarde-i mágus kezében hamar szörnyű hírnévre tett szert, mivel az nem volt képes a kard romboló energiáit irányítani. Idővel a kardot a gonosz szándékú Dark Riderek, Sötét Lovasok szerezték meg, akik a megrontott Tirisfali Őrző, Medivh szolgái voltak. Ők a fegyvert uruk otthona, Karazhan tornya alatt, a katakombákban rejtették el. Az Unholy Death Knightok, ahogy azt nevük is sugallja, erőszakot és halált hoznak ezzel a szörnyű fegyverrel, amely összetört álmokat hagy maga után.
Forrás:
Death Knight Artifact Reveal
DEMON HUNTER - Illidan tanítványai
Havoc - Twinblades of the Deceiver (a Megrontó ikerpengéi)
Ezek a glaivek egy egykori démon vadász, Varedis Felsoul tulajdonai voltak, aki egykor az Illidari tagjaként a Burning Legion esküdt ellensége volt, és akit Black Temple-nél öltek meg. Miután a Légió vezetője, Kil'jaeden felélesztette őt a Twisting Netherben, Varedis megadta magát a benne lakozó démonnak, ezzel felhagyva a halandósággal is. A folyamat során őt és fegyverét Kil'jaeden eredar társai hatalmas erővel ruházták fel. A Havoc Demon Hunterek gyors és halálos sebet ejtenek a fegyverrel, miközben utat törnek maguknak az ellenük harcolókon át.
Vengeance - Aldrachi Warblades
A múlt homályában a sötét titán, Sargeras felajánlott egy helyet a hatalmas aldrachi népnek a Burning Legionben. Azonban az aldrachikat nem tudta megrontani: a nép számtalan démont megölt, mielőtt kiirtották volna őket. Sargeras személyesen ölte meg legnagyobb bajnokukat és megszerezte fegyverét. Sokkal-sokkal később egy démonvadász önként lett Sargeras helyettesének, Kil'jaedennek a szolgája. A megelégedett Kil'jaeden erre a hölgyre ruházta át a warblade-eket, hogy az aldrachik már eltűnt erejének egy szeletét viselhesse magán, miközben Azeroth halandóit pusztítja vele. A Vengeance Demon Hunterek bármilyen fenyegetésnek ellenállnak. Azért választották fegyverüknek az Aldrachi Warblades-et, mert ez a fegyver egy elveszett nép lenyűgöző állhatatosságával és hatalmával van felvértezve.
Forrás:
Demon Hunter Artifact Reveal
DRUID - A Természet Őrzői
Balance - Scythe of Elune
Ezt a misztikus fegyvert évezredekkel ezelőtt a Staff of Elune-ból és a farkas félisten, Goldrinn egyik fogából hozták létre. A Scythe of Elune-nak hosszú és felkavaró története van a druidák számára: akik nem vigyáznak eléggé, azokat könnyen felemésztheti Goldrinn szelleme, amely átjárja a sarlót. Azeroth worgenjeinek eredete is ehhez a fegyverhez kötődik, amelyről azt tartják, hogy elmondhatatlan hold-erővel rendelkezik azon druidák számára, akik képesek irányítani és megérteni az egyensúlyt magukban. Akik nem elég erősek, azokat könnyen magával ránthatja ennek a nagyszerű fegyvernek az ereje, és őfelette uralkodik, ahelyett, hogy ő uralná.
Feral - Fangs of Ashamane
A hatalmas szürke párduc, Ashamane, az egyik első Vad Isten volt, és azok közé tartozott, akik a félisten, Cenarius hívására megvédték Azeroth világát az Ősök Háborúja (War of the Ancients) során. Ashamane a Legió elleni csatában hullt el, előtte azonban számtalan életet megmentett. Val'sharah-ban egy hatalmas szentélyt emeltek a tiszteletére, és fogait feldíszítették és kiállították. Úgy tartják, hogy ezek a fogak még mindig egy ősi, primitív erőt hordoznak magukban, amelyek jó szolgálatot tesznek a harcban. A Feral druidák az ő ádáz rugalmasságuk jelképének tekintik.
Guardian - Claws of Ursoc
A titán őrző, Keeper Freya kovácsolta titánacélból ezt a fegyvert, amit az egyik Vad Istennek, a hatalmas medvének, Ursocnak ajándékozott. Ursoc rengeteg csatában viselte ezeket a karmokat, mielőtt az Ősök Háborúja során meghalt volna. Habár teste eltűnt, a karmok megmaradtak, és a legendák szerint szellemének egy része is bennük maradt. Miután Ursoc furbolg követőivel megharcoltak a karmokért, egy csapat druida a karmokat az Emerald Dreambe vitte, ahol felkutatták Ursoc szellemét, és az ő gondjaira bízták a karmokat. A Guardian druidák a "természet erejét" példázzák. A Claws of Ursoc segítségével, hatalmas szőr és düh falat képezhetnek mindazokkal szemben, akik szembe mernek szállni velük.
Restoration - G'Hanir, the Mother Tree
Ez egy egyszerű faág az első fáról, G'Hanirról, amelyet a félisten, Aviana ajándékozott a halandó druidák számára réges-régen. A titokzatos Emerald Dreammel való kapcsolatának köszönhetően képes Azerothot begyógyítani és stabilizálni. Nemrég a druidák ezzel a bottal tartották vissza a Nightmare rontását és őrületét. Ennek eredménye, hogy a Nightmare-ben lévő szatírok alig várják, hogy elpusztíthassák a G'Hanirt. A Restoration druidák a természet barátai és a gyógyítás művészetének mesterei. Kezükben a G'Hanir, The Mother Treevel készek szembeszállni bárkivel, aki Azeroth stabilitását kívánja veszélyeztetni.
Forrás:
Druid Artifact Reveal
HUNTER - A vadászat mesterei
Beast Master - Titanstrike
Egy páratlan példájaként a techno-mágiás mérnöki munkának, a Titanstrike-ot a titán őrző és briliáns feltaláló, Keeper Mimiron tervezte. A puska belsejének biztonságában egy Thunderspark nevű ereklye izzítja be a Titanstrike-ot, befogva a viharok erejét, hogy egy koncentrált energia-robbanást hozzon létre. A puska erőforrását szintén Mimironnak köszönhetjük, aki ezt a régi múltban társának, Keeper Thorimnak készítette. A Beast Masterek egészen sajátos módon kötődnek az általuk levadászott vadakhoz, elmosva ezzel az üldöző és üldözött közötti határvonalat. Hogy ellensúlyozzák azt a veszélyt, amellyel a vadonban szembenéznek, a Titanstrike nevű puskával szerelkeznek fel, amellyel tökéletesen a célpontjukra tudnak fókuszálni.
Marksman - Thas'dorah, Legacy of the Windrunners (a Windrunnerek öröksége)
A Windrunner család büszke hagyatékát, a Thas'dorát Eversong Woods anyafájának egyik nagy ágából faragták ki nem sokkal azután, hogy Quel'Thalast létrehozták. Mivel a családban mindig a legidősebb örökölte meg, így a fegyver utolsó viselője a nemes elfek Íjász-parancsnoka, Alleria Windrunner volt. Viselőjével együtt a fegyvernek is nyoma veszett, miután az orkok anyabolygója, Draenor szétrobbant. A Marksmandhip Hunterek akkor a legjobbak, ha távolról ölhetnek. Éppen ezért életbe vágó, hogy egy megbízható fegyver legyen a kezükben, és Tas'dorahnál finomabb íj nem létezik.
Survival - Talonclaw, Spear of the Wild Gods
A Highmountain taurenek faragták ezt a lándzsát, még Azeroth első démoni inváziója előtt tízezer évvel ezelőtt. Talonclaw viselői számos védő állat-szellemmel, az Ancientekként ismert szellemekkel harcoltak együtt, hogy megvédjék Azerothot, és különösen annak élővilágát. Az évezredek során ezek az Ancientek áldásukat adták erre a fegyverre, és ezzel hatalmuk egy részét is ráruházták a Talonclaw-ra. A Survival Hunterek a vadon túlélésének mesterei, akik csapdákat és hurkokat állítanak, hogy kivéreztessék ellenségeiket. Az Ancientek által érintett Talonclaw, Spear of the Wild Gods fegyverrel a kezükben egy végső döféssel végezhetnek ellenségeikkel.
Forrás:
Hunter Artifact Reveal
MAGE - Az Arcane mesterei
Arcane - Aluneth, Greatstaff of the Magna
Aluneth legjelesebb viselője egy ideig Aegwynn volt, az egyetlen női Guardian of Tirisfal (Tirisfali Őrző), habár a történetek arra utalnak, hogy a fegyver még a nőnél is sokkal idősebb. Úgy tartják, hogy a fegyvert akkor találta, amikor már nagyjából egy évszázada felvette az Őrző köpenyét, és Aluneth sok csatában volt a társa a Burning Legion ellen. Évekkel korábban, minthogy lemondott a címéről, visszaadta a varázsbotot, azonban senki nem tudta, hogy hol tárolhatta. Az Arcane Mage-ek ezt az Alunethet viselhetik, amely a Burning Legion elleni harcokban jócskán bizonyította rátermettségét.
Fire - Felo'melorn
Anyanyelvén Flamestrike-nak, vagyis Lángcsapásnak hívják, és a Sunstrider család tagjai oldalán bizonyított a harcokban az Ősök Háborúja során, a Troll háborúk során és a death knight Arthas Menethil ellen vívott csalátban is. Miután elpusztították, Kael'thas Sunstrider herceg újrakovácsolta a kardot, hogy még erősebb legyen, majd a Lich King ellen használta, amivel a rúnapenge, a Frostmourne csapásait is képes volt felfogni. Végül Kael'thast visszavonulásra kényszerítették, a kard pedig Northrend rideg pusztáiban tűnt el. Viselhetnének ennél testhezállóbb fegyvert a Fire Mage-ek?
Frost - Ebonchill
Ezt a greatstaffet Alodi, az első Tirisfali Őrző viselte. A Légió seregei ellen számos csatát átélt évszázadokon át, amíg Alodi Őrzőként ténykedett. Amikor visszalépett az Őrző szerepétől, Alodi halála napjáig magánál tartotta a fegyvert. Halála után a Kirin Tor tárolta a fegyvert biztonságban, félve attól, hogy mi történne, ha egy kevésbé képzett mágus próbálná meg irányítani anélkül, hogy teljes egészében kontrollálni tudná azt. Az Ebonchill a Frost Mage-ek számára alkalmas - már a neve is megdermeszti az ellenség szívét.
Forrás:
Mage Artifact Reveal
MONK - A Harcművészetek Mestere
Brewmaster - Fu Zan, the Wanderer's Companion (a Vándorló Társa)
Réges-régen, amikor a titán őrző, Keeper Freya feladatául kapta, hogy népesítse be élettel a világot, Pandarián ültette el az egyik első magvat. Ebből nőtt ki Fu Zan, az első, és Pandaria összes erdője belőle ered. Mielőtt még Azeroth többi részét is benépesítette volna, Freya egy vándorbotot faragott magának utazásaira Fu Zan ágaiból. Végül Freya a botot, Yu'lonnak, a Jade Serpentnek addta, aki később a különösen okos hozennek, a Majomkirálynak (Monkey King) adta, aki legértékesebb tárgyait akasztotta rá a botra, és így cipeli őket magával mind a mai napig. A Brewmaster monkok által viselt bot, a Fu Zan az évezredeken át tartó utazásai során elmondhatatlan erőt merített magába okos mesterei kezétől.
Mistweaver - Sheilun, Staff of Mists
Az utolsó pandaren császár uralma alatt egy olyan jóslat látott napvilágot, amely szerint egy kegyetlen Légió fogja megtámadni Azeroth világát és széttörve fogja itt hagyni. Hogy megmentse népét, Shaohao császár próbák sorozatának vetette alá magát, amelyekre magával vitte ősi botját, Sheilunt is. A próbák után Shaohao újdonsült tudását arra használta, hogy eggyé váljon a földdel. Pandariából egy elkülönül kontinenst hozott létre, és ködöt borított rá, hogy ezzel védje meg. Botja a földnek csapódott, ahol érintetlenül hevert, amíg a Tian Monastery (kolostor) monkjai rá nem bukkantak és a Terrace of Endless Springhez vitték megőrzésre. A megfelelő Mistweaver Monkok kezében Sheilun segíthet megfordítani a csata kimenetelét a Burning Legion ellen.
Windwalker - Fists of the Heavens
Évezredekkel ezelőtt, a híres tol'vir kovács, Irmaat egy lenyűgöző kézipenge párt alkotott. Mivel nem volt megelégedve a munkájával, Irmaat megpróbálta a Szélúr, Al'Akir lényegét megfogni, hogy pengéivel ötvözze azt. Al'Akirnak ez nem tetszett. Hogy felbőszítse a kovácsot, Al'Akir elmondhatatlan mennyiségű nyers elementál dühöt öntött a kézipengékbe. Amikor Irmaat megpróbálta erejüket szabadon engeni, egy hatalmas forgatag kerekedett, elöntve a kovács városát, és a fegyvereket szétszórta a szél. A Fists of the Heavens a harcművészetek mestereinek, a Windwalker Monkoknak a kezében bármely ellenséggel szemben halálosak. Nyers elemi erőkkel ötvözve ezek a fegyverek szinte megállíthatatlanná teszik viselőiket.
Forrás:
Monk Artifact Reveal
PALADIN - A Fény Harcosai
Holy - The Silver Hand (Az Ezüst Kéz)
A titán őrzők egyikeként, Keeper Tyr hordta ezt a fegyvert számtalan csatában a titánok ellenségeivel szemben. Amikor az egyik őrző társa, Loken, a romlottság útjára lépett, Tyr és szövetségesei ellopták a Discs od Norgrannont, hogy kiderítsék Loken árulásának terjedelmét. Miután felfedezte a lopást, Loken horrorisztikus szörnyetegeket küldött Tyr csoportja után, azonban Tyr az életét adta azért, hogy míg harcol ezekkel a lényekkel, társai el tudjanak menekülni a lemezekkel. Pörölye vele együtt veszett el a földön, amelyet az ő tiszteletére Tirisfalnak neveztek el. A Holy Paladinok a Silver Hand formájában hordozzák magukkal a fényt, és ezeknek a szent lovagoknak a kezében a fegyver még a legsötétebb harcban is reménnyel telít el.
Protection - Truthguard
A két titán őrző, Tyr és Archaedas alkották meg ezt a pajzsot akkor, amikor Loken a romlottság útjára lépett. A Truthguardot egy vrykul bajnoknak adták, aki arra használta, hogy feltárja vele Loken árulását. Amikor később Tyr és társai ellopták a Discs of Norgannont és elmenekültek vele, ez a bajnok hátra maradt és Loken számos szolgájával végzett. A kétségbeesett Loken szörnyeteget küldött Tyr után, aki meg is halt a csatában. Idővel a vrykul bajnok a Broken Isles-on található Stormheimbe vándorolt, ahol a pajzsot a Path of Kingsbe temették el. A Truthguardot viselő Protection paladinok megállítják azt, ami megállíthatatlannak tűnik. Története a felszínén található apró hibákból olvasható ki. A nagy sötétség idején ez a pajzs választja el mindazt, ami jó, a gonosztól.
Retribution - Ashbringer
Magni Bronzebeard király kovácsolta az Ashbringert egy olyan kristály-darabból, amelyet a Holy Light követői tisztítottak meg. Ez adja a kard különös Fénnyel teli erejét. Nevét arról kapta, hogy képes megölni az élőholtakat, úgy, hogy csak hamu marad utánuk. Az Ashbringer számos személy kezében megfordult, szolgálta a Fényt és az Árnyékot, mielőtt a legendás paladin, Tirion Fordring birtokába került volna, aki arra használta, hogy széttörje vele a Lich King rúnapengéjét, a Frostmourne-t az Icecrown Citadel tetején. Tirion attól kezdve mindig magánál hordja az Ashbringert. A kard neve félelmet kelt mindazokban, akik már szembenéztek erejével. Újbóli felbukkanása a Retribution paladinok kezében, ezért nem hagy kételyeket: olyan szövetséges, aki kész ítéletet mondani azok felett, akiket el kell ítélni.
Forrás:
Paladin Artifact Review
PRIEST- A Fény és az Árnyék között
Discipline - Light's Wrath (A Fény haragja)
A fanatikus Scarlet Crusade (Skarlát Keresztesek), akiket annyira lefoglal Azeroth világának megtisztítása az élőholtaktól, egy második Ashbringert próbáltak létrehozni, méghozzá egy staff formájában. Ugyanakkor egy rémúr (dreadlord), aki beszivárgott a rendbe, közbeavatkozott, félbeszakítva munkájukat és egy heves mágikus robbanást idézett elő. A megrongált staff ereje szinte irányíthatlannak bizonyult. Miután többen is megpróbálták a botot biztonságosan viselni, de kudarcot vallottak benne, a Kirin Tor elit mágusai elrejtették, mielőtt még több halálos kárt okozott volna. A Discipline Priestek a fény és az árnyék között állnak - mivel mindkettőt használják, egy szakadék két oldalán egyensúlyoznak. Nekik ezt az egyensúlyt kell óvatosan művelniük, így tudják viselni és irányítani a Light's Wrath staffet a harcok során.
Holy - Tuure, Beacon of the Naaru
A Holy Light teremtményeiként a jószándékú naaruk kimentették a draeneieket anyabolygójukról, mikor népük nagy részét a Burning Legion démoni szolgájává változtatták át. A démonok majdnem legyőzték a menekülő draeneieket, azonban a naaruk ezzel a jelzőfényes kristállyal védték a menekülteket. Tuure a Fény lényegét egy gyógyító sugárzásban közvetíti, begyógyítva ezzel szörnyű sérüléseket, és visszahozva embereket a halál széléről. Később a kristály egy leigázott világon elveszett a Légió elleni harcban. Azóta nem látta senki. A Holy Priestek az isteni erőt testesítik meg, és ezért a Fény igazi fegyverét hordozhatják, a Tuurét. Egy ilyen kiváló fegyver egyszerre gyógyítja a társakat, és támadja mindazokat, akik szembeszállnak vele.
Shadow - Xal'atath, Blade of the Black Empire
Ezt a félelmetes tőrt egy Old God karmából készítették évezredekkel ezelőtt, és a sötét papok a Black Empire (Fekete Birodalom) virágzása idején áldozati szertartásokat mutattak be vele. Az Old Godok eleste után Xal'atathot a szekta tagjai elrejtették. A történelem folyamán időről időre felbukkant, és elkerülhetetlenül összekapcsolódott néhány szörnyű szertartással vagy katasztrófával. A pengének saját akarata van: hatalmas Void energiákat és elme-mágiát használ ahhoz, hogy valamilyen aljas cél érdekében elérje, amit akar. Az árnymágia használói nagyon vágynak arra, hogy a Xal'atath, Blade of the Black Empire is a fegyvertárjukba tartozzon. Azok a Shadow Priestek, akik ezt a Voiddal teli pengét viselik, igazi félelmet keltenek ellenségeikben, és képesek azok akaratát a sajátjukéhoz hajlítani.
Forrás:
Priest Artifact Review
ROGUE - Tolvaj, Orgyilkos, Törvényen kívüli
Assassination - Anguish and Sorrow
Az ork warlock, Gul'dan ezeket a tőröket személyes orgyilkosának, Garonának készíttette. Azt tartják, hogy a pengék vért isznak és kimutathatatlan mérgeket tartalmaznak, így kevés nyomot hagynak baljós munkájuk után: kiváló eszközök egy orgyilkos számára. Garona számos bűntettet vitt véghez velük Gul'dan irányítása alatt, köztük Stormwind királyának, Llane Wrynnek a meggyilkolását, aki a bartája volt. Ezek után kétségbeesésében arra kérte Meryl Winterstormot, akiben megbízott, hogy segítsen neki elrejteni a fegyvereket, reménykedve abban, hogy többé nem kell használni őket. Egy Assassination Rogue hasznos időt fog eltölteni azzal, hogy megismerkedik Anguish and Sorrow-val, a percíz ikerpengékkel, akik kegyetlenül végeznek azzal, aki célpontjuk lesz.
Outlaw - The Dreadblades (Fate and Fortune) /A Rémpengék, Végzet és Szerencse/
A Cataclysm után nem sokkal, Admiral Eliza Goreblade egy pár gyönyörűen kimunkált vadászkésre bukkant egy nemrég a felszínre került hajóroncsban Booty Baytől nem messze. Habár a pengék eredete nem tisztázott, az ereje rögtön nyilvánvalóvá vált, mivel Eliza hamar hírnévre tett szert azzal, hogy rengeteg hajót kifosztott a nagy Tengeren, és senki sem volt képes felülmúlni őt a harcban. A kalózok és tengerészek között az a szóbeszéd járja a Dreadblades-ről, hogy el vannak átkozva, és ha nem etetik őket folyton új áldozatokkal, akkor a saját tulajdonosukat fogják elfogyasztani helyette. Az Outlaw Rogue-ok Azeroth gátlástalan harcosai. Ők döntik el a saját szabályaikat, és azokat, akik megkérdőjelezik őket, a Dreadblades-zel állítják szembe. Ezek a pengék mélyre hatolnak a szemtől-szembeni harc során.
Subtetly - Fangs of the Devourer (A Felfaló Fogai)
Goremaw, a Devourer (Felfaló), Sargeras személyes kutyája, számtalan életet kioltott, mielőtt őt is lemészárolták volna egy másik világon sok-sok évvel ezelőtt. A vadászkutya halála után Mephistroph szerezte meg az agyarakat, amelyekből két hatalmas erejű pengét kovácsolt, amik továbbra is magukban hordoznak valamit abból, ami Goremaw harapását olyan halálossá tették. Ezeket a pengéket aztán az Akaariknak adták, akik Sargeras legfélelmetesebb orgyilkosai, és a mai napig ők viselik a fegyert. A Subtlety Rogue-ok élvezni fogják a Fangs of the Devourer csöndes eleganciáját, amikor az árnyékból rátámadnak ellenségeikre. Ezek a pengék egy vipera mérgével harapják meg áldozataikat - gyorsan, rejtve és halálosan.
Forrás:
Rogue Artifact Reveal
SHAMAN - Harmónikus Pusztítás
Elemental - The Fist of Ra-Den (Ra-Den ökle)
Aman'Thul, a highfather, a titán Pantheon vezetője rábízta legkiválóbb szolgájára, Highkeeper Ra-ra ezt a fegyvert, amely a viharok erejét képes közvetíteni. Ra arra használta, hogy életet leheljen a titánok által létrehozott mogu népbe, és hosszú évekig viselte a Black Empire elleni harc során. Miután Ra elvesztette ezt a fegyvert, végül Xuen, az August Celestial találta meg, aki látta végtelen és veszélyes erejét, és úgy döntött, hogy biztonsgában megőrzi, amíg nem talál valakit, aki méltó arra, hogy egy ilyen nagyszerű fegyvert forgasson egy igaz ügy érdekében. A viharok dühe áramlik az Elemental shamanokban, ahogyan a The Fist of Ra-Denben is. Csak az elemek igaz mestere képes uralni valódi erejét.
Enhancement - Doomhammer
Az orkok anyabolygójának, Draenornak elementál lávájában kovácsolt hatalmas pöröly igen mély kapcsolatban áll az elemekkel, és igazi ereje csak akkor mutatkozik meg, ha olyan kezébe kerül, aki képes így beszélni az elemekkel. A Doomhammert sokáig Orgrim Doomhammer, a horda egyik legnagyobb ork harcosa viselte, jelenleg pedig Thrallnál található, aki Azeroth egyik leghatalmasabb sámánja. Az Enhancement sámánok egyesítik magukban az elemek erejét és harci vitézségüket. Számukra csak egyetlen fegyver létezik: a Doomhammer. Egy sámán mester a közelharcban tudja megmutatni a fegyver igazi erejét.
Restoration - Scepter of Azshara
Ezt a hatalmas sceptert Azshara Királynő készítette réges-régen, mielőtt még nagává változott volna. A scepterben a még nem megrontott Well of Eternityből (Örökkévalóság Kútja) származó víz kavarog, amely hatalmas mágikus és helyreállító erővel ruházza fel. A Scepter of Azshara az Ősök Háborúja idején elveszett, nem sokkal azelőtt, hogy Azsharát és számos követőjét elnyelte volna a tenger. A túlélő éjelfek találták meg, akik semmit sem tudtak valódi erejéről, ezért egy ismeretlen papnő családi sírjába temették el Azsunában, ahol csak arra vár, hogy rátaláljon valaki, aki képes valódi hatalmát felnyitni. A Restoration sámánok hordozzák a Scepter of Azsharát, amely kiváló gyógyító és helyreállító fegyver. Az ő módszerük a természettel és megtisztulással való harmónia -, de amikor valamilyen konflktus támad, ez a fegyver akkor is kiváló társnak bizonyul.
Forrás:
Shaman Artifact Reveal
WARLOCK - Sötét Praktikák
Affliction - Ulthalesh, The Deadwind Harvester
Az első necrolyte, aki Azeroth világán járt, az Satiel volt, akinek ezt a kaszát maga a titán Sargeras adta. Ereje egyre növekszik, ahogy áldozatai lelkét elszívja. A Harvester a nevét akkor érdemelte ki, amikor Satiel módszeresen szívta ki vele az összes életet Deadwind Pass szerencsétlen laksoaiból, ezzel egy hatásos mágikus nexust hozott itt létre. Satiel után vadászva, a Tirisfali Őrző (Guardian of Tirisfal) végül ellene fordította a kaszát, és ezzel a nő lelkét áldozatai után küldte. Később a Dark Riderek fedezték fel a fegyvert és Karazhan tornya alatt rejtették el. Az Affliction warlockok az árnymágia mesterei, akik fel energiákba merülnek bele, amik ugyanakkor elszívják időről időre az életerejüket. Ezért választott fegyverük az Ulthalesh, The Deadwind Harvester - a hatalmas kasza, amely learatja a lelkeket az áldozatairól, hogy ezzel szerezze meg az ő erejüket is.
Demonology - Skull of the Man'ari
Mielőtt az eredarok a titán Sargerast szolgálták volna, egyik legkiválóbb vezetőjük, Thal'kiel addig nem látott képességekre tett szert az idéző és magához kötő mágia terén. Az ambícióitól vezérelve elérte a Voidot és olyan sötét lényekről szerzett tudomást, amelyet még soha egy eredar sem látott korábban. Vakmerő ereje feldühítette Archimonde-ot, aki megölte őt, majd a koponyáját feldíszítette és figyelmeztetésül mutogatta. Ma a rémúr (dreadlord) Mephistroth használja ahhoz, hogy felerősítse azon erejét, amellyel képes megidézni és parancsolni egész démoni seregeknek a Légió számára. A Demonology warlockok a démonok mesterei, akik képesek saját akaratukhoz láncolva megidézni őket. A Skull of Man'arival a kezükben képesek irányítani és erővel felruházni a legnagyobb rossz szándékú lényeket is.
Destruction - Scepter of Sargeras
Sargeras több száz szolgája dolgozott a fegyver megalkotásán, amely képes dimenziós átjárókat nyitni a különböző világok között. Évszázadokig a tenger fenekén volt eltemetve, aztán Ner'zhul, az ork sámán használta arra, hogy portálokat nyisson, amelyek végül szétszakították Draenort, csupán Outland széttöredezett birodalmát hagyva maga mögött. A sceptert végül a Kirin Tor elit mágusai helyezték biztonságba. Mivel nem lehet elpusztítani, ezért elrejtették egy mágikus védelemmel ellátott szobában, és állandó őrfelügyelet alá helyezték, hogy megakadályozzák, hogy valaha újra használják. Sargeras neve egyet jelent a pusztítással - éppen ezért, mi lenne alkalmasabb fegyver a Destruction warlockok számára a Scepter of Sargerasnál? Ez a fegyver biztos felizgatja egy Warlock fel-energiákkal tüzelt szívét annak a kaotikus pusztításnak a láttán, amit okozni tud.
Forrás:
Warlock Artifact Reveal
WARRIOR - Rettenthetetlen Harcosok
Arms - Stromkar, the Warbreaker
Ezt a hatalmas kardot az a barbár hadúr viselte a csatákban, aki először egyesítette az embereket egyetlen zászló alatt, létrehozva ezzel Arathor nemzetségét. A mesteri taktikus és stratéga, Thoradin király kritikus szerepet játszott abban, hogy a Troll Háborúk véget értek. Később a kard eltűnt, miközben Tirisfal alatt egy elfeledett sírban egy C'Thraxxi szörnyeteget igáztak le vele. Elhagyva és szinte teljesen elfeledve, a Stromkar az évezredek során magába szívta az itt található árnyak erejét. Az Arms Warriorok türelmes harcosok, akik kivárják, míg súlyos kétkezes fegyvereiket a maguk javára használhatják a harcok kulcsmomentumaiban. Nem csoda, hogy a Stromkarhoz, a világ egyik leghatalmasabb kardjához hasonló fegyverek vonzzák őket.
Fury - Warswords of Valajar
A múltban a titán őrző, Keeper Odyn elárulta Helyát, a varázslónőt, megölte őt és szellemét egy kísérteties Val'kyrbe formálta. Ezt a kardpárost a leghatalmasabb vihar-kovácsolta Valarjarnak kovácsolta, de Helya ellopta a kardot és haragjának egy részével ruházta fel. Aztán a saját bajnokának adta oda, aki arra használta, hogy a legnagyobb hősöket vadássza le vele, és magával ragadja lelküket, hogy a Helheimben szolgáljanak. Ezek a kardok rendíthetetlen és folytonos támadásokra ösztönzik viselőjét, hogy célpontjának védelmén áthatoljon, miközben nem ad esélyt az ellentámadásra. A Fury warriorok állhatatos ellenfelek, akik a maximális fordulatszámon pörögnek. A Warswords of Valajarral a fegyvertárukban, biztosan ki tudják élni vérszomjukat a csatatéren.
Protection - Scale of the Earth-Warder
Egy áthatolhatatlan pajzs, amelyet a fekete Sárkány-aspektus, Neltharion, a Föld-Őrző (Earth-Warder) egyik pikkelyéből faragtak, még mielőtt az Old Godok megrontották volna. A lenyűgöző vrykul király, Magnar Icebreaker hordozta ezt a pajzsot a csatákban, és még a legelkeserítőbb helyzetekben is győzelmet győzelemre halmozott. Amikor végül elesett a csatában, az a Val'kyr Helya szolgáinak árulása miatt történt. A pajzs ma is Magnar király holtteste mellett nyugszik a Path of Kingsben Stormheimben. A Protection Warriorok számára a legkézenfekvőbb öltözet a Scale of the Earth-Warder. Ezek a harcosok falként állnak szemben minden ellenséggel, és ezzel a pajzzsal az oldalukon, valóban megállíthatatlanok.
Forrás:
Warrior Artifact Reveal
Forrás:
-
WoW: Legion - Az Artifact fegyverek 1. rész
-
WoW: Legion - Az Artifact fegyverek 2. rész
Plusz egy kis információ magyarul. Fegyverekről kicsit bővebben, jobban megismerhetjük a történetüket, mint feljebb.
-
Druida Artifact fegyverek
-
Warlock Artifact fegyverek
-
Rogue Artifact fegyverek
-
Monk Artifact fegyverek
-
Hunter Artifact fegyverek
-
Warrior Artifact fegyverek
-
Shaman Articat fegyverek
-
Death Knight Artifact fegyverek
-
Paladin Artifact fegyverek
-
Mage Artifact fegyverek
-
Demon Hunter Artifact fegyverek
És a legvégére:
Artifact Weapons kalkulátor
Jó olvasgatást. ^-^