Chakra
Nem a feltámadásukra értem.
Hanem valamelyiknél átalakuláskor elhangzott hogy a korábbi sérülései is begyógyultak
Fairy Tail manga
https://yonkoupro...527/page/1
Ez... nagyon tetszett. Régóta vártam Natsutól ezt.. Brothernek szólította Zerefet libabőrös lettem DDD
Zeref eléggé eszelős Natsu pedig végre jobban bedühödik attól hogy Zeref a saját "bajtársát" üti-vágja. Ez a Brother szólása különösem tetszett
. A harcba is csak most kezdenek belejönni.
August sem semmi mondhatom mindenkit kitudott volna nyírni azzal a mágiával. És aztán jött Mavis. Annyira aranyos volt ahogyan megállt mögötte és csak annyit mondott hogy Anya majd eltűnt. Azt viszont nem értem hogy most akkormi lett vele csak úgy elpárolgott vagy mi történt? Illúzió volt ő is mint Zera?
Amúgy nem gondoltam volna hogy E.N.D. könyvét mégviszont látjuk főleg nem úgy hogy Mavis kezében. A következő cím pedig: sárkány démon ami izgalmasan hangzik
Szóval szerintem ez egy jó fejezet volt.
Don Diablo nem illúzió volt. Ha az lett volna csak Mavis láthatta/hallhatta volna őt. Zera esetéből kiindulva persze, amit lehet úgy csavarni hogy August jóval erősebb volt mindenkinél... de ezt csak nem lépik meg....
Mondtam én hogy a barátság erejével fogják megmenteni Natsut Lucy és Gray. Kár hogy előbbit sokan lenézik... De ettől még igaz lesz hogy párszor mentette meg Natsut így.
Érdekes fejezet volt és talán a Gildarts-Kana kapcsolat is rendeződik végre
https://yonkoupro...527/page/9 Ez alapján az a mágiája mellékhatása volt. De miért? Eileen 2.0. A mágiája meg Abyss Break 2.0. Ezek után azon se lepődnék meg ha végül Zeref is elérzékenyülne és a tervéből sem tudnánk meg semmit.
Hálle lúja nem lett semmi baja Augustnak Gildartz támadásától! Zeref szerintem csak könyvvé változtatta vissza Rakhiedet, bár nem mutatták mi maradt belőle, csak messziről láthattuk.
August mágiája az Ars Magia ami kb "mágikus művészet"-nek fordítható vagy utalhat az arch mage, ark-mágus kifejezésre is, ez általában a legfőbb legerősebb varázslót jelenti. Mavis elmondása szerint ez egy olyan szintű ősi varázslat amely elpárologtatja a vért az emberekből és még a földet is megolvasztja, kvázi mindent elpusztít a hatókörében beleértve a használó testét is. Szerintem meglátta Mavis és tudatosult benne, hogy ő az anyja ezért abbahagyta a mágiát viszont a teste így is odaveszett mellékhatásként. A pici Augustot szerintem Mavis tudatalattija hozta létre.
Egy kis szösszenet az August nevű komédiáról.
521. fejezet. August a Kardia Székesegyház tetején ácsorogva jelenik meg, mint utolsó talpon maradt Spriggan. Mielőtt mindenki elájult volna tőle páni félelmében, Gildarts megjelenik a semmiből, szuperhősként becsapódva az égből, így a nap meg lett mentve. Kettejük harcába becsatlakozik Cana, akinek biztos sok hasznát veszi majd Gildarts. Nem is tudnánk mennyire. Cana ráküldi August-ra a Fairy Glitter-t, ami még csak meg sem karcolja őt. Persze Cana kártyái elől elugrik a Mágia Királya.
Why was his majesty's child not loved?
Közben szépen kiderül, hogy Mavis terhes volt a kristályban, Precht pedig valahogy kioperálta belőle a gyereket. Rejtély, hogy hogyan, ugyanis az előbb még a Fairy Glitter kellett a lacrima széttöréséhez. Precht realizálva, hogy bizony Zeref az apuka, és a gyereknek is furcsa a mágiája, magára hagyja a csecsemőt a hegyekben, mert ugye Precht-et olyan embernek ismertük meg, mint aki ilyet tenne. Végül is, Hadesként árva gyerekeket nevelt, a barátja és egyben mestere gyerekét viszont simán otthagyja a semmi közepén. A kölyök mégis felnő mindenféle kenyereket lopkodva, és találkozik apucival, akinek nem árulja ám el, hogy ő a fia, hanem hű alattvalója lesz és eltölt mellette 130 +- 20 évet, amelyet végigküzd az apakomplexusával. De legalább megtudtuk, hogy azért lett August-nak elnevezve, mert hasonlított Mavis-re és Zeref augusztusban töltött el Mavis-szel némi... különleges időt. Nem egy utolsó módszer arra, hogy nevet válassz valakinek.
Then again, why was his majesty's child not loved?
A harcmezőn August az idejét arra pocsékolja el, hogy Gildarts-ot zaklatja ezzel a kérdéssel, miközben ő maga is tudja rá a választ. 1. El se mondta Zerefnek, hogy ő a fia, így honnan tudná, miért szeretné őt. 2. Tisztában van vele, hogy Zeref az ellentmondás átka miatt nem szerethet senkit. Kérdem én, akkor mégis mi értelme ennek a szenvedésnek? Hál' Isten Gildarts csodával határos módon felettébb hamar rájön arra, hogy hogyan működik August mágiája. Copy. Csak másolja a mágiákat. Azt hittem, nem lehetek ennél csalódottabb, hogy Hiro lefokozta a Mágia Királya titulust CopyCat-re, de akkor még nem tudtam mi vár rám a Passion c. fejezetben. Persze, ha belegondolunk, még így is erős August. Azaz lenne. Ha láttunk volna tőle spelleket. De nem, One Punch Man Gildarts a műkezével gyomorszájon boxolja a vén trottyot, akin, Praise the Lord, ez egy karcolást sem ejtett, így August felemelkedik az égbe, hogy elcastoljon egy brutális mágiát, az Ars-Magia-t, amivel el lehet pusztítani egy egész országot. Oh, és ami megsemmisíti a használója testét. A nagy haldoklás és rombolás közepette August látómezejébe kerül anyuci, aki szintén szenved, August pedig nem akarja megölni őt, ezért inkább megszakítja a spellt és seppukut követ el. Íme, a legerősebb férfi Spriggan legyőzetik szaros 6 fejezet alatt, amiből nem szerepelt mindegyikben. *clap clap*
Kérdem én, mi a jó értelme volt ennek a plotnak? Az előző fejezet végén derült ki, hogy August egy Dragneel, erre egy fejezettel később öngyilkos lesz úgy, hogy se Zeref, se Mavis, se senki más nem tudja, hogy kicsoda-micsoda volt ő. Ráadásul, mint legerősebb férfi Spriggan, senkit nem győzött le, nem lőtt el erős spelleket és végül öngyilkosságot követett el, mert ránézett az anyjára. Az anyjára, aki nem is tudja, hogy ő a gyermeke; aki nem is tudja, hogy egyáltalán van gyermeke; akit bár egyszer látott a guildben, de akkor pont nem érdekelte. Továbbá tudta azt is, hogy Zeref a volt szeretője testét akarja megszerezni, ergo Mavis-t, ergo a Fairy Heart-ot, mégis szemrebbenés nélkül követte a császár parancsait. Akkor miért nem érdekelte, hogy ő az anyja? Persze miután Mavis ránézett egy nakama pillantással, meggondolta magát. Hiro sarokba írta magát azzal, hogy ilyen felfoghatatlanul erős ellenfeleket írt, akikkel nem tudott végül mit kezdeni, így inkább "tragikus" háttérsztorit adott nekik, aminek hatására önkezükkel vetettek véget az életüknek. Hát igen, ha túl erős karaktereket ír az ember, mindig az öngyilkosság a legjobb módszer a legyőzésükre.
Olyan érzésem van, mintha már Hiro-t sem érdekelné az, hogy mit ír, csak mielőbb be akarja fejezni az életművét. Támogatom eme törekvését; remélem már nincs sok hátra a mangából, azt viszont bátorkodnám neki javasolni, hogy ennél rosszabb fejezetet ne írjon, de nem reménykedek, miután Natsu alap módban a guild másik felébe ütötte az egyik főgonoszt.
So, why was his majesty's child not loved? Why? Why?!
Váó, érdekes fejezet volt. Igazából nemcsak érdekes, hanem baromi jó is, csak ez az Augustot dolog zavar be egy kicsit...
De sorban.
Az egész Zerefes-Natsus-Rahkeides szál, véleményem szerint hihetetlenül jó lett. Most már mondhatom azt hiszem múlt időben, mert innentől már csak ütik majd egymást, a pofázás ideje lejárt, na de milyen pofázás volt ez. Rahkeid szenvedése nagyon átjött, megfogott, pedig engem egészen idáig hidegen hagyott a karaktere. Zeref őrülete, ami sokszor szánalmas nyavalygás, ahogy Natsu is mondta, szintén ütött, ilyet várnék el egy 400 éve szenvedő mágustól. Natsu monológja meg nem lett kínos és hiteltelen, hanem átérezhető, kemény.
Hihetetlen jó volt. Az is, hogy nem tökölt Zeref, hanem elintézte Rahkeidet.
August szála is nagyon jó lett volna... ha érteném.
https://yonkoupro...527/page/8
Látszólag nincs komolyabb baja, ellentétben Gildartsal, akinek a keze, ami veszélyes Augustra (mivel mechanikus) nem működik. Akkor miért kell öngyilkos mágiát használnia? Ezt sosem értettem. Oké, tényleg, elképesztő jól néz ki, az alsó panalen August félelmetes, meg a monológja is átjön, de miért? Látszólag semmi logikus indoka nincs rá.
https://yonkoupro...527/page/9
Ettől függetlenül, a mágia nagyon tetszett, és tényleg baromi jól néz ki.
https://yonkoupro...27/page/12
Úgy tűnik, hogy az, hogy Gildartz átöleli Canát, hogy megvédje, ez indította el benne a dolgot, ami végül odavezetett, hogy abbahagyja a mágiáját.
https://yonkoupro...27/page/14
De most akkor mi? Elfogyott a mágikus ereje? Mavis erre utal a következő oldalon. De Gildarts szerint nem, hanem ugye "nézett valakire", aki tudjuk, hogy Mavis.
https://yonkoupro...27/page/16
Ez önmagában egy nagyon szép oldal, de ha August önként blokkolta a mágiáját, annak mi értelme volt? Látszólag Mavis nem látta a fiát, nem észlelte, nem is tudott róla, nem tartotta végül a karjaiban, nem tudta meg az igazságot. August ránézett az anyjára, és nem akarta bántani? Logikus lenne, de könyörgöm, MIÉRT NEM MONDJA EL MASHIMA? Azt várja, hogy találgassunk?
Úgy érzem, hogy a fordítás sem pontos, vagy legalábbis vannak benne lyukak, kíváncsi vagyok a mangastreames verzióra, azzal lehet tisztább lesz a dolog.
Mindenesetre August természetesen nem illúzió, elég nevetséges húzás lett volna Mashimától. De vége. És bár ez így epic volt (még ha érteném is a körülményeket, duplán az lenne), és szép is, de sajnálom, hogy a legnagyobb potenciálú spriggantól is így kellett elbúcsúzni. Sehogyan. Zeref sem tudta meg az igazságot, Mavis sem, nem kapott feloldozást a karaktere, csak... eltűnt.
Hiányérzet van bennem, nem is kicsit, mert a körítés, a mágia, a flashbackek, a karakterek viszonya jó volt, nagyon is... csak mintha félbe vágta volna Mashima. Nem tudom...
https://yonkoupro...27/page/18
Váó, nem gondoltam volna, de nagyon örülök neki. Annak is örülök, hogy majd a "barátság erejével" fogják (valószínűleg) megállítani Natsut, nem baj, kell ilyen a mangába, ha nem giccsesen csinálja meg Mashima, akkor lehet ez még nagyon jó, meg szép, pláne, hogy végre elmozdíthatná Lucy és Natsu kapcsolatát ebből a holtpontból.
De megint, mi ez az alsó panel? Natsu biztosan leveri majd Zerefet, és akkor majd szabadjára engedi END-t? Miért? Megvárom a mangastreames verziót, mert ennek úgy van értelme, hogy Natsu nem képes leverni Zerefet csak ha END szabadjára lesz engedve. És majd akkor kell megmenteni.
https://yonkoupro...27/page/20
Ahogy mondtam, ilyen Zerefre és Natsura vártam. Ez kell a népnek. Következő oldal hatványozottan.
https://yonkoupro...27/page/22
Szóval baromi jó volt, az utolsó pár fejezet minden igényemet kielégíti, és reményt táplált belém a háború végére.
Kár, hogy ez az Augustos dolog nem tiszta, és hogy nem hagyta meg őt Mashima, mert rengeteg potenciál lett volna még benne, sokkal-sokkal több, mint Eileenben, aki az öngyilkosságával lett kerek egész, de August... na mindegy, kár érte.
De minden más nagyon tetszett, ilyen harcokat, terveket, párbeszédeket képzeltem volna el eddig is, a többi harcban és a többi, mellékszereplőtől is. Kár, hogy csak most kapjuk meg, de jobb későn, mint soha.
De megint, mi ez az alsó panel? Natsu biztosan leveri majd Zerefet, és akkor majd szabadjára engedi END-t? Miért? Megvárom a mangastreames verziót, mert ennek úgy van értelme, hogy Natsu nem képes leverni Zerefet csak ha END szabadjára lesz engedve. És majd akkor kell megmenteni.
Amikor a Fairy tail tetszett,akkor One piece volt szánalmas. Most pedig One piece tetszik,de a Fairy tail lett szánalmas.
Nincs kedvem reményeket írni mint Jon vagy blood.Dühös vagyok, mert nagyon csalódtam .
Most komolyan,2 nagyszerű karakter talált ki(Irene és August),de mind2 szánalmas lezárást kapott.Spoiler topicnál reménykedtem,hogy nem lesz Irene 2.Erre tessék, ez lett a vége.
Zereftől se várok sokat,mint gonosz.Ezért:
dungeonlord írta:
Zerefet se tudom komolyan venni. Natsu ellen kick box harc és Lacrade ellen pedig mágia. Ilyenkor nem érted Hirot,hogy miért nem mer kockáztatni 1-2karakter halált.
Ezért minden reményem Acnologiában van és remélem sokat fog ölni a jó oldalon. Ide most több para,dráma kéne és remélem Hiro kockáztatni fog.
Jogos, az erase az kitöröl... de akkor mit akar a könyvvel? Számol azzal, hogy Natsu magától megy át END-be, de akkor neki nem kell kinyitnia, más meg nem tudom mit lehet csinálni azzal a könyvvel. Mondjuk lehet, hogy csak azért lopta el, hogy Zeref ne tudjon vele csinálni semmit.
Dungeon- Zeref direkt nem küzdött eddig teljes erőbedobással Natsu ellen, elmondta ő maga is, hogy szórakozik, élvezi az adok-kapokot.
Bloodbath- megelőztél, és meg is értem, hogy miről beszélsz, csak pár dologban nem értek egyet. Nem lenne azzal gond, hogy Eileen öngyilkos lett, és azzal sem, hogy August. Azzal már inkább, hogy mindkettő, mert egy sémára vall, gyakorlatilag elárulja Mashima, hogy ja, nem tudja máshogy elintézni a karaktereiket, nem pedig direkt így tervezte előre.
Viszont szerintem teljesen érthető, hogy Precht miért hagyta magára a gyermeket, és az is érthető, hogy miért nem merte August felfedni a kilétét, és még az is érthető LENNE, hogy miért lett öngyilkos, ha Mashima megírta volna a lezárását, de (és ebben egyetértünk) nem tette meg. Mavis és Zeref sem tudja az igazságot, csak... fogta magát és eltűnt. És ez amellett, hogy nagy csalódás, szomorú is. Ha le akarta zárni a karaktert, tette volna normálisan. Az meg a másik, hogy szerintem egyáltalán nem kellett volna lezárni, mert minek, lett volna benne még potenciál.
Ugrás a fórumra: |