"Akinek a neve felkerül a halállistára, meg kell halnia..."
Yagami Light egyáltalán nem átlagos középiskolás, ugyanis csodagyerek. Magasan kiemelkedik az átlag tanulók közül, írtó jó stratégiai érzékkel, felfogó képességgel és rögtönzéssel. Az ő kezébe kerül egy Death Note, vagyis a shinigamik (halálistenek) által használt könyvek egyike. A sorozatot ez az egyetlen (majd később néhány másik) könyv tartja lendületben, ennek köszönhető az egész bonyodalom és a rengeteg felfoghatatlanul egyedi fordulat. Klisé, másolatszag sehol, de még csak animés körökben is teljesen egyedi sorozat, mely az utolsó percig kiszámíthatatlan.
37 rész, melyben ugyan van üresjárat, de azok a részek kezdeti jelentéktelenségükkel alapozzák majd meg a későbbi csattanót. Melyből több is van az animében, ha nem figyelünk kellőképpen, kapkodhatjuk a fejünket. A könyv szabályaival történő cselezgetések színt visznek a sztoriba, az elrugaszkodás a valóságtól pedig csak és kizárólag ennyiben mutatkozik meg, ugyanis egy teljesen realisztikus jelenkori Japánt (de később Londont, Los Angelest) láthatunk, teljesen hihető karakterekkel. A halálistenek, akik a szürreális vonulatot képviselik, de mivel ők saját kényelmüket semmiért cserébe sem dobnák fel, nem sok vizet zavarnak, csak passzív megfigyelők. Ryuk, Light kísérője csak az almát szereti, de azt nagyon.
Van-e jogunk egyáltalán ítélkezni? Hagyjuk a világot és abban az emberiséget elsorvadni ebben az egyre terpeszkedő mocsokban, vagy próbáljunk kemény eszközökkel igazságot szolgáltatni felettük? Rengeteg a kérdés, de ne féljünk, a történet alatt mindent megmagyaráznak, csak az erkölcsi mondanivalót nem. Azt nekünk kell eldöntenünk, mi hogyan viszonyolunk hozzá, és mi hogyan viselkednénk egy ilyen helyzetben.
A sorozatot a Madhouse stúdió készítette, természetesen manga alapján. A történet több helyen eltér, ezért érdemes a manga formát is beszerezni. Mivel a stúdióra jellemző a magas képi színvonal, így a Death Note is gyönyörű rajzokkal, remek beállításokkal, fényeffektekkel és művészi megoldásokkal büszkélkedhet. A zene kellően misztikus, a hátborzongató opening alatt szóló metál szerzemények (a második intro körülbelül a sorozat felétől látható) kellően megteremtik a hangulatot, ám félrevezetőek: akciódús epizódokat várnánk, amelyek viszont elmaradnak.
Forrás: AA
Személyes vélemény: Abszolút kedvenc animém. Változatos, csavarokkal teli történet, szép képi világ, "kellemes" zenék.
További különlegessége, hogy aki nem szereti olvasni a feliratot, az követheti magyar szinkronnal is. Sikerült eltalálniuk a hangokat, szöveget.
Csak ajánlani tudom MINDENKINEK!