Naruto-Kun.Hu » Csevegő, Játékok és Általános animés témák » Csevegő
Filmek & sorozatok
Capac
Jasek, rly? Ott van a hsz végén, hogy berendelték a 2. részt.
Amúgy, pont elég volt ennyi egy első részből, szerencsére nem akarták túl gondolni a sztorit, mert ha valami, na az nem állt volna jól ennek a filmnek.

szerk

Új Altered Carbon előzetes érkezett: https://www.youtu...hFM8akm9a4
Aes, úgy gondolom, hogy lesz mit néznünk a Térség 3. évadáig xD úgy különösen várós, hogy olvastam a széria alapjául szolgáló könyveket és azt kell mondjam, hogy ez a Blade Runnert idéző cyberpunk,scifi thriller könyvsorozat valami kibaszott jó lett. Ha minden igaz, a sorozat az első könyvet, a Valós Halált fogja földolgozni, ami a Takeshi Kovacs regények első kötete. Mindenképp nézős lesz, te meg olvasd majd el a könyveket, ha még nem tetted. Báttya.
Szerkesztette: Capac - 2018.01.11. 20:26

www.kephost.com/images/2018/04/17/Nevtelen.jpg

http://myanimelist.net/animelist/Larten
Sabaku
Én nemrég olvastam az elsőt, és hát nem voltam lenyűgözve. Richard Morgannak vannak sokkal jobb könyvei is. De a sorozatformátum szerintem sokkal jobban passzol a sztorihoz, szóval várós.

i.imgur.com/R2cU7eQ.png

"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."

Capac
Sabaku, te is elkövetted azt az általános hibát, amit sokan mások is, hogy elvártad, hogy a könyv szórakoztasson téged, pedig nem ez a dolga, hanem az írói exisztenciának a beteljesülése. A hiba most us a te készülékedben van, hiszen Morgan nem azért írja a könyveit, hogy teccen neked, hanem, hogy magának texen, Kek lol : (((

Minagi
Én érveztem Takeshi Kovacs sztoriját. Csak egy idő után az egyre több hasonlóság és sok sok sok szex jelenet már nem jött be annyira. Ahogy halad a könyvekben úgy egyre több a dugás és egy idő után már nem olyan élvezetes ez. Viszont kíváncsi vagyok mit hoznak ki a sorozatból.

Bár csak Dennis Lehane -től a Kenzie-Gennaro-sorozat filmesítenék meg, vagy csinálnának belőle sorozatot. Az egyik kedvenc íróm, nagyon szeretem, na meg az a könyvsorozat.... <3
El kellene újra olvasnom.

Sabaku
Nekem a nagy kiszámíthatóság volt a baj, egy basic nyomozós ponyva egy kis sci-fivel telturbózva. A maga korában tuti újító volt, ma már nem annyira. De szórakoztató lesz sorozatként. :D Én a csávó Ringiles trilógiáját ajánlom inkább.

Mostanában filmeket pótolok, szóval,

Sicario (2015)
Nem vagyok egy bandaháború-filmes típus, de ez megérdemli a hypot, főleg úgy, hogy nem is különösebben erőszakos. Van benne valami csendesen, alattomosan nyomasztó, ami nem a horrorok/thrillerek aktív feszültségkeltése, hanem annál valami sokkal tehetetlenebb, nyomorultabb bizonytalanság. Del Toroval meg fogok nézni egy pár filmet ez után, ezt abszolút ő vitte el. Bár az se semmi, hogy a vasággyal 50 kilós Emily Bluntot is el sikerült adni kommandósnak.
Remélem a bejelentett második része, a Soldado is lesz ilyen jó, mert bár Villeneuve lepasszolta, az író ugyanaz. Akit tuti hiányozni fog, az Jóhann Jóhannson.
10/8

Arrival (2016)
Az elmúlt évek legjobb scifije az Ex-Machina mellett, nagyon örülök, hogy végre pótoltam. Végre egy film ahol az idegen tényleg idegen, emberi léptékkel alig-alig befogadható. A soundtrack egyszerűen fantasztikus, szinte mintha nem is ember írta volna, szintén Jóhann Jóhannson érdeme. Nem is értem, hogy Villeneuve két ilyen kollaboráció után hogy nem őt kérte fel a Blade Runner 2-höz, de gondolom nem az ő döntése volt. Az utóbbi kb. egy évem legnagyobb filmélménye az Arrival, mindenkinek ajánlom aki kicsit is sci-fi buzi, vagy csak fantasztikus filmet akar látni.
10/9.999999 vagy 10/10

i.imgur.com/R2cU7eQ.png

"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."

Capac
Az Arrivalban én azt bírtam, hogy végre nem beszélnek angolul az idegenek, hanem egy számunkra tényleg megfoghatatlan nyelven szólalnak meg. Mondjuk, az a mai napig lutri számomra, amikor Amy Adams és Jeremy Renner beszélni tanítják az idegeneket. Honnan a vérből veszik, hogy ha ők eljátszák, hogy "Ian jár" és azt látják, hogy amit a polip fölfingik a falra, az tényleg az, amit ők írtak és játszottak el. Simán írhatta azt is, hogy "Acecigi?". Persze, jól tálalta a film, hogy a mi nyelvünkön írt matematika, prímszámok, bináris számok csak számunkra jelentenek bármit is, az idegeneknek lófaszt sem, akkor is 50/50-nek éreztem a társalgós részeket.
Ettől még maga a film tényleg egy gyönyörű érzelmi hullámvasút, és simán megállja a helyét a Kapcsolat mellett, ami nálam az abszolút etalon az olyan scifiknél, amik inkább az agyunkra és az érzelmeinkre akarnak hatni, ahelyett, hogy Will Smith rekteli az ufókat egy Win95 vírussal.

Szentinel
Capac írta:Sabaku, te is elkövetted azt az általános hibát, amit sokan mások is, hogy elvártad, hogy a könyv szórakoztasson téged, pedig nem ez a dolga, hanem az írói exisztenciának a beteljesülése. A hiba most us a te készülékedben van, hiszen Morgan nem azért írja a könyveit, hogy teccen neked, hanem, hogy magának texen, Kek lol : (((

Ami azt illeti, Morgan egy büdösnagy "szarokbelemindnekibe" punk. Ez minden interjúból átjön, amit ad. Ő azért ír ilyen szarrászexualizált könyveket, mert enélkül nem lennének eladhatók a könyvei szélesebb közönségnek. Direkt ilyen betegek a könyvei. Tudod, ő szembe akar menni az árral. Ő nem ír könnyen befogadhatót, mert az neki túl mainstream. Szóval, Capac, amit írtál, az... igaz. Morgan tényleg nem azért ír, hogy szórakoztasson. Ő megbotránkoztatni akar. Meg "szarnak" tartja A Gyűrűk Urát, és szerinte inkább A törött kard című skandináv mitológián alapuló könyvet kéne isteníteni, amiben van kefélés, belezés meg "tökösség".

Aes Sedai
Én sose szoktam filmeken meg sorozatokon bealudni de a Black Sails most ezt hozta. Első évad vége felé járok és eddig hát... jókora csalódás. Lehetne ez jó mert sok lehetőség van benne csak ne a két dimenziós karakterek unalmas és végtelen párbeszédeire menne el a játékidő. Én azt hittem itt hajózni fognak még ilyenek... ehhez képest csak a pofájuk jár. A két női főszereplő meg valami elképesztően irritáló. Főleg a szőke. A cigány lányt legalább sajnálni lehetett az eddigi egyetlen valódi drámát is tartalmazó jelenetben. Meg a színészek nagyon bénák kivéve egy kettőt akik jók.

Hát nem tudom kell e nekem ebből 4 évad. Pedig nagy reményeket fűztem hozzá és a pilot még tetszett is. Csak aztán beindult a nagy semmi.

Capac
Aes, kell neked az a 4 évad, nyugodj meg. Az első évad tényleg nagyon lassú és unalmas, de a 2. évadtól beindultak a dolgok, és az egyik legjobb lett belőle a végére. Olvasd el amit anno írtam róla és nézd végig a szériát.

Aes Sedai
Na megnéztem az utolsó előtti részt és képzeld végre ELINDULTAK!!! Csoda. 7 teljes órányi epizódba tellett azt hittem már soha nem indulnak el. Remélem most egy jóóó hosszú időre maguk mögött hagyják a senkit se érdeklő picsákat és végre elkezdenek kalózkodni mert én amúgy emiatt nézném ezt a cuccot.
Egyébként az egész storyban a legunalmasabb és érdektelenebb ez a Mrs Barlow történet. Remélem erről több szó nem esik bár tudom hogy fog.

Sabaku
Ha már itt tartunk, nekem a kedvenc sorozatom, de még nem írtam róla.

Black Sails, no spoilers
Szerintem első sorban az teszi naggyá, hogy a szokásos "a történet mozgatja a karaktereket" felállással szemben itt tényleg a karakterek mozgatják a történteket. Egy átlag sorozatban van a plot, amit a szerencsétlen "azt-se-tudjuk-megújítják-e" showrunnerek épp kitaláltak arra az évadra és abba kell mindenkit beszuszakolni, akkor is, ha ez teljesen ellentétben áll az adott szereplővel(khmm Daredevil). Itt meg a karakterek viszonyai és motivációi mozgatják a történeteket, ami így sokkal organikusabbnak érződik, amit bármi amit eddig láttam. Szóval aki szimpla baszós-karatés történetet akar, annak nem ajánlom, mert itt sosem egy "célon" lesz a hangsúly. Az első évad(rész) kicsit gyengébb a többihez képest, de ha bejön valakinek ez a fajta történetvezetés, akkor azt is élvezni fogja.

A karakterek valami hihetetlenek, folyton gazdagodik és változik minden szereplő, van akit szerettél de megutálod, van akit utáltál de megszeretsz(ez a gyakoribb), van akit csak megértesz. A valaha volt egyik legkatartikusabb karakterfejlődés és történetlezárás is itt található, el sem hiszem, hogy ilyet lehet írni. Le a kalappal.

Ja, mert igen, itt nem az volt, hogy elkaszálták X. évad után, esetleg a tökéletes lezárás után a pénz miatt továbbírták(Supernatural), hanem megírták, felépítették és lezárták ezt a négy évadot, és kész. Minden szál elvarrva. A színészek mind kurva jók, Toby Stephenssel meg Luke Arnolddal az élen. Az egyetlen, aki gyengébb, az Elenoré, amin a karakter se segít.

Aes, neked meg egy teljesen más okból, tiszta szívből nem ajánlom. Komolyan. Hagyd abba, amíg teheted.

Sicario
Tudom már írtam róla, de a 10/8-as értékelést fel kell emelnem 10/10-re. Valamiért nem tudom kiverni a fejemből ezt a filmet. Szerintem az elmúlt pár év legjobbja. Az Arrival elsőre jobban odaszegez, kurva jó filmélmény, de nem eszi be így magát a fejedbe. Még sosem volt film, aminek még a scriptjét is elolvastam utólag.

i.imgur.com/R2cU7eQ.png

Jon
Egy átlag sorozatban van a plot, amit a szerencsétlen "azt-se-tudjuk-megújítják-e" showrunnerek épp kitaláltak arra az évadra és abba kell mindenkit beszuszakolni, akkor is, ha ez teljesen ellentétben áll az adott szereplővel(khmm Daredevil).

Ezt miben látod konkrétan a Daredevillel kapcsolatban?

i.imgur.com/IVCya8P.jpg

Sabaku
A második évadban Matt totál out of charater faszfej az első évadoshoz képest. Nem az Elektra-ügy miatt, hanem ahogy azt kezeli. Lerí róla, hogy csak egy plusz feszültség kellett a történetbe azzal, hogy Foggyékat szívatja nonstop. Az elsőben pont azt szerettem, hogy végre a karakterek normálisan kommunikálnak egymással a felesleges B-kategóriás titkolózások helyett, és így megspórolják nekünk a Lost-szintű, konkrétan két mondattal elkerülhető, felesleges drámát. Sajnos itt nagyon megérződött a showrunner-csere.

i.imgur.com/R2cU7eQ.png

Jon
Értelek, de én nem értek egyet ezzel teljesen... bár bizonyára van igazság abban, amit mondasz. Elég régen láttam már, de nekem bejött nagyon a második évad is, az Elektrás szálat meg nagyon jól kifuttatták a végére, át tudtam érezni Mattet teljesen, mit miért tesz.
A titkolózás fárasztó volt, de nálam ott Foggy volt irritáló, hogy képtelen volt felfogni Matt indítékait. Hogy Karennek titkolózott... lehet, de ebben nem érzek szakadást az első évaddal kapcsolatban, Matt ugyanúgy kezelte a dolgokat.
Aztán lehet, hogy ha újranézném, máshogy látnám.

A Karen szál viszont teljesen random jött az első évad után (bár ez is tetszett amúgy, de ez más kérdés), ahol erre semmi utalás nem volt, sőt, inkább Foggy-felé tolták a karaktert.

i.imgur.com/IVCya8P.jpg

Sabaku
Azért nem fogta fel az indítékait, mert Matt nem mondott el neki semmit. Az ő kapcsoltuk volt az egyik legjobb az első évadban, és pont az lett elgáncsolva. A Karen-Matt dolgot már többször szidtam itt, teljesen nevetséges. Már az elő pár jelenetben is ezerszer több kémiája volt Frankkel, amit szerencsére a Punisherben is folytattak. Vagy akár Foggyval ugye.

Igazából a Frank volt a legjobb az évadban, ami elég gáz, tekintve, hogy nem a saját sorozata volt ez.

i.imgur.com/R2cU7eQ.png

Ugrás a fórumra: