bakod
Jó pár cikket olvastam, de egyelőre senki nem tudja. Gondolom függ a manga alapanyag mennyiségétől és a fogadtatástól is.

Winter is here.

starlight
Jó tudni amúgy hogy a japánok jobban félnek a pucér fenekektől mint egy levágott emberi fejtől. Eddig a manga sokkal jobban bejön, itt nagyon rohan az eseményszál.

bakod
És az a hörcsög cenzúra.... még mindig visz mindent :D

Winter is here.

Avaren
Itt-ott kihagytak 1-2 dolgot, de semmi vészes. :D

Ééééss Karint is előbb behozták aminek én örülök, mert ő a kedvenc női karakterem. :D

Durzo
bakod írta:

És az a hörcsög cenzúra.... még mindig visz mindent :D

Még mindig hermelin.:D

Most meg egy kis szál maradt ki belőle. Akkor azt vajon hogyan pótolják be?

Az op-ban már benne van Shinobu, szóval biztos van rá valami tervük.

bár sokkal inkább negimás (amennyi fejezetet olvastam abból, az alapján legalábbis), mint UQ Holderes,

Valószínű azért, mert eredetileg a Negimához készült. Csak hát ott volt egy kis gond az animációval.:D Nekem maga a zene már akkor is tetszett és így rendes, mangahű animációval még jobb.

bakod
Hörcsög, hermelin nekem aztán egy kutya, a lényeg hogy ott van valami rágcsáló XDD

Winter is here.

Avaren
Taktikai hörcsögök mi ? :D Fene a készítők formáját. xD

Blu-ray verzión talán eltűnnek. :D

Jon
Durzo írta:
bár sokkal inkább negimás (amennyi fejezetet olvastam abból, az alapján legalábbis), mint UQ Holderes,

Valószínű azért, mert eredetileg a Negimához készült. Csak hát ott volt egy kis gond az animációval.:D Nekem maga a zene már akkor is tetszett és így rendes, mangahű animációval még jobb.

Jaja, tudom, de akkor is, a zene nagyon azt az... iskolai hangulatot árasztja nekem :D De tetszik UQ Holderben is, ahogy mondtam.

data.whicdn.com/images/91574370/original.jpg

senbonzakura56
Sziasztok !! :)
Egyetlen kérdésem lenne mégpedig, hogy van-e a UQ Holder-nek valami "előkövetelménye" anime vagy manga formájába amit érdemes lenne megnézni előtte? :)

Avaren
Ha van hozzá türelmed meg energiád elolvashatod a Mahou Sensei Negima!-t, a helyszín meg 1-2 szereplő egyezik, de igazából nem lényeges mivel itt is megfognak mindent magyarázni mi miért van. :D

Jon
*Meg angol tudásod, mert az csak úgy van fent, ráadásul nem a legjobb minőségben :) És elég hosszú is :D
De az biztos, hogy kétségtelenül ad a dolgokhoz.

Az UQ Holder mangája is már 140 körül van (asszem), de azt nem fontos, mivel ez az anime azt dolgozza fel :)

data.whicdn.com/images/91574370/original.jpg

Avaren
Azért szerintem érdemes elolvasni az UQ Holder mangát is, mivel hiába követi jól az anime kihagynak dolgokat amikkel azért színesebb, nagyobb lenne a világ. :D

Akár lehet ugyis, hogy ki jön 1-rész és elolvassátok hozzá az adott feldolgozott fejezetet/eket. :D

bakod
Oké ezt valszeg megfogadom. Amúgy az anime a hét melyik napján várható majd?

Winter is here.

Chakra
Nester írta:

Nekem továbbra se tetszik. Most meg egy kis szál maradt ki belőle. Akkor azt vajon hogyan pótolják be? Meg Touta álma nem az, hogy a torony tetején az olimpia idején/megnyitásakor a Wonderful Word-öt énekelje? Egy csöppet zavar ez az eltérés. Meg a hangok továbbra is. Jól hallottam, hogy Kuroumaru-nak nő a hangja? Bár ez megszokott.

Ja, így érdekes lesz behozni Shinobut csak úgy a semmiből. Vagy ő már
spoiler
alapból egy szobalány lesz a fogadóban? Ez csak azért furcsa, mert ott leginkább halhatatlanok, félemberek, démonok, youkaik és egyeben dolgoznak.
Shinobu pedig egy egyszerű ember.
Kuromarou hangján én nem akadtam fent, főleg a történet ismeretében. ;)

bakod írta:

... Amúgy az anime a hét melyik napján várható majd?

Angol feliratos hétfő táján. Magyar feliratos egy-két napra rá.

Lásunk akkor egy kis elemzést részemről is:

1. rész:
Nyitánytól és záránytól nem dobtam ez az agyam. Jó pont a nyitánynak, hogy egy korábbi Mahou Sensei Negima OVA nyitányán alapszik. Amúgy semmi extra. Zárány erősen felejthető.
95%-ban mangahű, egy-két jelenetet kihagytak, de nem gond (állatkert jegy, "padlótörő" harc).
Kicsit vicces, hogy pont egy olyan jelenettel indul, ami nem is olyan régen volt a mangában egy visszaemlékezéssel kapcsolatban. Mondjuk illik ide.
Végre látszik Touta apjának és anyjának sírfelirata is.
spoiler
Csak nekem furcsa kicsit, hogy az anyja biológus és orvos, az apja pedig pszichológus és filozófus volt?

Viszont az elején, amikor Negi letüsszenti a csajok ruháit, akkor Ako hátáról hiányzik a sebhelye. Oké, itt nincs jelentősége, de eredetileg azért volt. És a vörös(!) vérrel sem spóroltak amikor a fejvadász felkockázza Evangeline-t és bezúzza Toutát. Viszont nagyon furcsa, hogy Shinobu és Mizore szerepelnek a nyitányban és zárányban is, de Santa nem... o.O Remélem nem hagyják ki. Mondjuk nem túl fontos szereplő és belegondolva nem sokat oszt vagy szoroz a jelenléte, hiába
spoiler
épül rá egy egész történetszál
. Plusz pont a rész végén Hiro Mashima-sensei (Fairy Tail) által rajzolt képért. *.*

2. rész:
Kuroumarut egész jól eltalálták az animések. Karinra sem lehet panasz. Mondjuk Shinobu kimaradt, ami kicsit furcsa, lásd fentebb. Bár túl sok jelentősége nincs. ^^" Karin pedig kicsit hamarabb bejött a történetbe, mondjuk csak egy résszel, mert a következőben úgyis feltűnt volna.
A Kuroumaruval való harc nem volt túl dinamikus, de várjuk ki, lesznek itt még nagyobb bunyók, ahol villoghatnak a készítők. :D

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
"Az igazi varázslat a szív bátorságából fakad. Fiúk és lányok, legyetek nagyravágyóak, mert egyetlen lépés is megváltoztathatja a világot!" - Evangeline, Mahou Sensei Negima

http://naruto-kun.hu/
Avaren
Egy beteg elmélet : Lehet 24 vagy mennyi részbe az egész mangát beleakarják rakni, vagyis a fontosabb momentumokat. xD Egyféle reklámnak készítik csak, hogy akit a teljes történet érdekel olvassa el a mangát. :D

Ugrás a fórumra: